Izpit

prof. dr. Jože Mencinger

Moderatorji: Minnieeldorado

Odgovori
zelda
Prispevkov: 18
Pridružen: 05. Mar 2009 14:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zelda »

In kdaj lahko greš po podpis? Ce naredis seveda..:)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

pomoje gres lahko k mencingerju na govorilne..

kdaj pa so ustni sploh?
jaz sem mali psihopat
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ustni so jutri 1.4 ob 12h v zlati predavalnici...upam da ste dobro pisalio :)
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a deadff »

A jutri se gre tudi po podpis? Ker ob petkih sem ponavadi že doma :D
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ja tud jutr se ga da dobit...kaj pa kdo ve kako zgleda ta ustni pa kak vprašanja so?
Lui
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Apr 2009 22:27

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Lui »

Ustni so bili kar težki (vsaj tisti za višjo oceno)... Sprašuje iz glave, tudi ni tipičnih vprašanj (kar mu pač pade na pamet :) ). JE pa vse logično...
Mislim, da skoraj nihče ni zvišal ocene...
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ja res redki izbranci so meli srečo da so zvišali, pač čist odvisn kake volje je bil, sj verjamem da ti po 5 urah spraševanje že vse preseda sam pol bi pa dal pol ustnih dans pol pa kak drugi dan..pač gospod Božiček je malo muhast :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Jaz se lahko pohvalim, da sem na prvem roku zvišal oceno! :mrgreen:
Vprašal me je kdaj je jakost povezanosti večja: pri -0,7 ali pri 0,5, razliko med Lespeyrovim in Peeshevim indeksom, kateri precenjuje inflacijo in zakaj ter kdaj govorimo o pozitivni in kdaj o negativni avtokorelaciji in kdaj so odstopanja naključna. Končal sem v 2 minutah, na vsa vprašanja sem za višjo oceno seveda moral odgovoriti pravilno. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Lui
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Apr 2009 22:27

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Lui »

To je res, na vsa vprašanja moraš odgovorit pravilno. Mislim, da ni bil muhast (zakaj misliš to?)... Pač vprašanja so taka, da "vidi", če res razumeš in če si kaj knjigo pogledal.
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ja ker so bila vprašanja za 10 taka da ni blo problema na njih odgovorit, za nižjo oceno so bla men nekatera dost težja. Pa ponavad se ne postavi eno vprašanje, ampak več. Vsaj na začetku je tko delal, na koncu k se mu pa ni dalo pa a znaš al pa ne.
Lui
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Apr 2009 22:27

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Lui »

To še ne pomeni, da je bil muhast, če so bila tebi vprašanja težja :D
Cadea
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Dec 2008 13:55

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Cadea »

Mene pa zanima, če kdo ve kakšen bo ta aprilski izpit? A bo to Štiblar sestavlov, al kdo drug, al kako (ker se je nekej govoril, da bo)? Pa kok bo kej težko pa če se splača it?

Ma kdo kšno idejo kaj bi blo najbol da zdej nardim?

Hvala za odgovore. LP
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a keki »

Men se zdi da izpite ponavadi sestavlja sam Mencinger. Lani aprilski rok ni bil ne vem kaj težak. Moj nasvet je da če si dobr pogledala stare izpite in znaž postopke nalog kako se jih rešuje pojdi na ta izpit, ker sama sem ga lani maja delala in nardila in je zelo neugodno za vse ostalo.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Bili »

A ni ta rok že tko zadnji? Se mi zdi da ga maja ni, ker je še ta izredni. Pa baje je februarski al ker rok že mislm da Štiblar sestavu.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a keki »

Možno ja ne spomnem se točno kako je blo lani, možno je da vsak enkrat sestavi pa da tut Meta (asistentka pri ekonomiji sestavlja). Lani je bla aprila in maja ona zraven pri izpitu. Lani sta bla aprilski in majski rok, tukaj sem 100%. Aprila jih je lani ful nardilo. Majski rok pa je bil lani 13.5.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Bili »

možno, čeprou je pisal na oglasni, da se za april razpiše izredni rok.
no ja, jst mam narjen. a se je še komu zgodl da je biu na meji za 6, pa je na gor zaključu? baje je to naredu, ker jst sm 46% pisala, pa nism šla na zagovor, u šisu sm pa 6ko mela. pol sm pa brankota klicala, pa je reku da je vsem na meji gor šu.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a keki »

Če ti je Branko tako reku pol ja, ker men so lani kr 7 na ŠIs napisal pa je sploh nisem dobila. Možno da je tako naredu, ker vas letos še ogromno v primerjavi z lanskim letom nima statistike narjene.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Kukr se jst spomnm je Mencinger sam razlagou da je rok sak mesec.tko da pomoje je tut maja in junija pa pol septembra.
zelda
Prispevkov: 18
Pridružen: 05. Mar 2009 14:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zelda »

A kdo ve kdaj bodo rezultati na oglasni? torek? a predavanja so ta teden? Kako se vam je kaj zdel ta izpit?
NIX
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Apr 2009 16:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a NIX »

Oj,
rezultati bojo na oglasni jutri(sreda), sklepam da okol 12h, ustni in vpis ocene pa v naslednjih dneh. Izpit je bil pa dokaj lahek oziroma povprečen.

imam eno prošnjo NEKDO JE NA IZPITU VZEL MOJ INDEKS,KER KO SEM GA ŠLA ISKAT GA NI VEČ BILO NA KONCU KLOPI, TAKO DA RES LEPO LEPO LEPO PROSIM NAJ GA NESE V REFERAT ALI PA GA PRINESE V ČETRTEK (oziroma kadar bojo ustni) IN MI GA DA!. HWALA!!!!
zelda
Prispevkov: 18
Pridružen: 05. Mar 2009 14:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zelda »

Ja kje je pa kriterij? Mislim kaj pa ce ne ves da je nadaljevanje izpita ob pol desetih??
NIX
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Apr 2009 16:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a NIX »

Jaaaaaaa mene tut zanima kriterij......al pa ce se kdo spomne iz februarskega (al pa marčevskega) roka kriterij, ker nizji ziher ne bo, k kokr sm vidla niso bli tok dobri rezultati ane?

pa še vedno iščem indeks :D
KurjiDrekec
Prispevkov: 13
Pridružen: 25. Apr 2009 23:09

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KurjiDrekec »

Nekako so drugi pogruntal da gre po tisti Gaussovi krivulji.
Bojda...
In pomoje da gre no, ker sem prišel na zagovor pa imam zelo malo število točk.
In ful mi je čudno, da imam tolk mal točk, ker sem naloge pravzaprav poznal iz starih izpitov in točno vedel kaj je treba narest.
SKratka moj zaenkrat še neuspeh na pisnem delu me je kar presenetil.

ALi kdo ve kdaj so naslednjo sredo zagovori... Ker sem v navalu adrenalina podatek preprosto preslišal oz. ga v naslendjem trenutku pozabil.

Aja in kaj hudiča sprašuje na ustnem zagovoru??? Moram predelat vse skripte, knjigo? Ali so vprašanja podobna teoretičnim na pisnem delu izpita?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Nekdo napisal/-a: Aja in kaj hudiča sprašuje na ustnem zagovoru??? Moram predelat vse skripte, knjigo? Ali so vprašanja podobna teoretičnim na pisnem delu izpita?
Če si bil na predavanjih, potem moraš imeti vse v zvezku. Sicer pa iz mojih izkušenj sama ustna vprašanja niso podobna tistim na pisnem delu izpita, ampak če znaš računat, pomeni, da moraš znati tud teorijo in da ne bo posebnega problema z ustnim, če ga boš seveda sploh imel. Ker imaš samo ene 5 % možnosti, da ga dobiš. ;)


NIX, januarja je bil kriterij sledeč:
10: 90-100 točk
9: 80 - 89 točk
8: 70 - 79 točk
7: 60 - 69 točk
6: 50 - 59 točk
Februarja je bilo za 10 že 83 % dovolj, za drugo pa ne vem. :D
Saj bi ti posodil svoj indeks, pa ne vem, če lahko. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
NIX
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Apr 2009 16:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a NIX »

jooo ko lahko ni obesu kriterija.....no sj.....vazno da smo nardil =)
za indeks pa hvala, če mas ze kej narjen notr, pa sploh super :D
Odgovori

Vrni se na