Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Elastičnost:

Pomembna so direktna cenovna, križna, razponska in točkovna.

Razponska je praktično identična križni, ki se zraučna takole sprememba K/K (K2-K1/K) deljeno z spremembo (d*) C/C (pri križni vstaviš K npr za dobrino A, C pa za dobrino B)

Točkovna je izražena kot dK/dC (v bistvu vstavljen odvod vrednosti iz enačbe)* C/K

Direktna cenovna je zelo enostavna preprosto delimo spremembo K z spremembo C (najbrž izraženo v odstotkih). Pametno si je tudi zapomniti, da je cenovnaa elastično povpraševanja vedno negativna, ponudbe pa pozitivna, da imaš nek orientacijo.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ok, sej vem, da je blo to vprašanje že n-krat postavljeno nekje tuki, ampak trenutno ne najdem :oops: - kje bi se dal dobit kšne rešene izpite iz ekonomije? :oops:
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

v izpitih sem zasledil vprasanje-teorija ucinkovitih plac pravi, da je povprasevanje po delu veliko. Razlozi?.....zdej v knjigi pise, da teorija ucinkovitih plac pravi, da so delavci zaradi visjih plac bolj produktivni in da zato podjetje kljub visoki ponudbi dela place ne zniza.....a je mozno da je tam v vprasanju napaka in da bi namest povprasevanja morala pisati ponudba po delu visoka??.....ce kdo ve, naj lepo napise>)))
may
Prispevkov: 1
Pridružen: 23. Avg 2010 13:02

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a may »

Ja čist možno da je narobe.. men se bi tut zdel bl logično da bi pisal povpraševanje :shock: ma ta vprašanjea so tok čudna da sploh ne veš kaj hočjo od tebe! Zato tut mene zanima če kdo pozna koga k ma kšne DOBRE rešitve starih izpitov PROOSIM??? :? :?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz pa mislim, da vprašanje ni napačno postavljeno, saj sem zaseledil že kar nekaj protislovij v več izpitih, pomoje je to narejeno tako, da bolj pomisliš zraven, ker pri veliko snoveh ne piše kaj se zgodi v obratni situaciji ( je zabeleženo samo in obratno...). Bom tudi jaz podrobneje si pogledal tole, da vidim kaj je mišljeno.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Eno vprašanje, verjetno se je že kdaj pojavilo, sam nimam zdaj časa brat vseh 25 strani...pa vi, ki ste aktivni mal bolj znate:) kaj je razlika med ceno uporabe faktroja in ceno prodaje faktorja oz. v kakšni zvezi sta, ter katera enačba je tu mišljena? ker rešujem te izpite v repetitoriju pa se vedno ponavlja to vprašanje odgovora pa ne najdem! :evil: ali je to sam pač odgovor, da je pri prodaji cena določena s ponudbo in povpraševanjem pri najemu pa pač z vrednostjo mejnega produkta? enačba?
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja nekje v 5 poglavju more bit tole :P.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Sem našla med starimi odgovori...mal sem se potrudila:) mene bo ta ekonomija še pobrala:(
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kje pa si našla?
Ja, če boš tolko prej se sekirala res ja :)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Emm...ne vem več točno, sam sem v iskalnik zgoraj desno napisala ključne besede in je našlo:) emm...mam še rim za zrihtat:(
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Sej bo šlo ;).

Kako se pa kaj učiš PEK?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Najprej sem rešila repetitorij...sam ne do konca ker mi gre na živce:) potem pa sem se spravila reševat stare izpite...te ki so na forumu, pa v repetitoriju... ker knjige samo tako ne morem več brat ker nevem če ima sploh smisel...ti že maš pek?
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ne tole mi je še ostalo, je kar mučenje je, čeprav je zanimivo, samo kdo bo znal vse te stvari, ki je pol mimo užganih. (Stroški inflacije: stroški čevljev, menuja.. :lol: )
Vsaj knjiga bi bila lahko bolje napisana.
Jaz zaenkrat še bolj berem tole knjigo potem bom šel pa na izpite, pa že tko ne najdem polovico vprašanj, že v repetitoriju, ma :lol:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Po repetitorju ni lih problem iskat vprašanja...se še kar da...izpiti se pa začenjo kar ponavljat, tam ko jih enih 10-15 rešiš... ma ja ta z inflacijo je bila na junijskem roku....če si se razpisal na celo stran si dobil nekaj:) ma ja stroški obrabe čevljev zmagajo, lahko bi tudi napisal, nevem stroški vode, pa toaletnega papirja, ker te požene od stresa:)
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

kaj ima mogoče kdo rešitve od kolokvija A?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

racija : a ti si šla kar direktno po repetitoriju?ker jaz se zdaj učim najprej po skripti, potem sem mislila pa ponavlat po repetitoriju sam to gre veliko časa. Je zadost če greš kar takoj po repetitoriju?
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

greš septembra na izpit? jaz sem šla naprej malo skoz zapiske, si ponovila snov itd. sicer sem celo leto hodila na predavanja pa probala zmeraj sproti brati knjigo, pač kar je prof. rekla da bo naslednjo uro, sam vmes sm hodila še na ene druge izpite pa mi je vse skup v vodo padlo...no jst sm se direkt na repetitorij spravla ker tam maš itaq sistematično zaporedoma vprašanja po poglavijh...samo pa vzame res veliko časa, da bi vse naloge, pa še dolgočasno ti postane, ko so vmes res bedne naloge...tak da zdaj samo še izpite delam...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Ja, septembra grem sam mam še par izpitov zraven. Verjetno bom tudi sama šla potem kar po repetitoriju, ker imam tako rešenega od ene kolegice...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

A rešujete tudi tista vprašanja po poglavjih? Ker ena so res nesmiselna... :roll:
Si vis pacem para bellum
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

jaz sem jih začela reševat, pa sem potem nehala..ker so malo dolgočasna..
se da kje dobiti rešitve od izpitov iz repetitorija? ker tisto kar je tu gor je pomoje za star repetitorij..
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tanovega mislim da nihče še ni reševal oz. delil rešitev z ostalimi..
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Ja najprej sem po poglavjih delala (za začetek, ogrevanje :D ) v dveh letih mi je uspelo priti do šestega dela :) ne hecam se...prišla sem dejansko do šestega sam je bilo res dolgočasno pa zamudno, če maš rešena ta vprašanja po poglavjih pol itaq super. Ja jst rešujem izpite iz repetitorija, sam nimam na pc-ju, mam vse na roko napisano...:S pa še vprašanje kolk mam prav:/
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Ja jst mam rešitve...nisem še preverla od kerga repetitorija pa vej tut. samo je vse na listih skopirano. če kdo rabi lahko v petek 3. prinesem na faks ko mam izpit pa si sfotokopira :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Če imaš tiste iz kopirnice, so to od starega.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Novih še ni v javnosti:) moje pa tud niso, če ima kdo ful veliko željo jst pridem v torek v Lj, pa mi naj javi pa mu lahko psosdim za par ur tolk da si gre skopirat...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Odgovori

Vrni se na