Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

aha okej :D hvalaa :D
katjas
Prispevkov: 51
Pridružen: 16. Dec 2010 20:22

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a katjas »

a ma kdo slučajno izpite od marčevskega, majskega in junijskega roka? ful bi bila hvaležna, če bi jih kdo objavil ali mi jih pa poslal.. lp
seal

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a seal »

katjas napisal/-a:a ma kdo slučajno izpite od marčevskega, majskega in junijskega roka? ful bi bila hvaležna, če bi jih kdo objavil ali mi jih pa poslal.. lp
Poglej na PF spletni strani, kdaj so bili izpitni roki, nato pa po datumih poišči izpite v tej temi, ki so jih kolegi objavili.
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Glede podatkov, ki jih mormo znati na izpitu npr. bruto dohodki, kosmati... te podatke je treba znati za leto 2009? ali za katero drugo leto? Ali so dovolj tisti, ki so objavljeni na sisu v neki datoteki podatki za leto 2009?
onlyme
Prispevkov: 29
Pridružen: 12. Jan 2011 19:38

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a onlyme »

hej.. js sm se učila iz power pointa, ki je objavljen v šisu, kjer so podatki za leto 2010.. Lp
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

PROSIM ZA POMOČ PRI NEJASNOSTIH

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Pozdravljeni!
Prosil bi za pomoč pri določenih stvareh, ki mi delno niso jasne.

--Elastičnosti- poznamo jih več vrst- Nikjer ne najdem razumljive razlage izračuna točkovne elastičnosti. Kaj točno je točkovna elastičnost?

-- nagnjenost k trošenju je, še prav razumem, samo delež dohodka, ki ga porabim za trošenje (K/D). Kako je izražena? z decimalko/procentom?

--Na konkretnem primeru- kaj je Cenovna elastičnost?

--Proizvod posameznega faktorja - Na konkretnem primeru prosim, da bo jasno, kaj je Mejni produkt (ki se nariše kot tangens na skupni produkt)

-- Graf fiksnih in variabilnih stroškov --> kaj so Mejni stroški?

Skratka, medejo me ti MEJNI stroški/produkti/nagnjenost k trošeju...

Najlepša hvala za pomoč, oprto na primere :)
LP
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

4O točk potrebuješ, da prideš na ustni del. Če imaš še 54 točk, si še ustno vprašan, če pa imaš že 55 točk, pa odgovarjaš le po želji. Imam prav?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, se mi zdi, da je tako.

Kako pa potekajo ustni? A težko sprašujejo oz. ali jih veliko, ki so na meji, pade? Čeprav jaz glede na moje učenje zadnje dni močno dvomim, da bom sploh prišla na ustne. :(
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Čisto odvisno je, kaj te vpraša. Po navadi pa dobiš eno vprašanje, če ne znaš, lahko tudi več. Odvisno, kakšne volje je profesor, koliko jih naredi, ipd.

Jaz ti svetujem (tako delam tudi jaz, ker sem šele danes konkretno prijela knjigo v roke), ker si rekla, da si knjigo že prebrala, da greš po knjigi lepo po vrsti, vsak dan okoli 80 strani, jih predelaš, se naučiš definicije, formule, grafe (tiste ta pomembne) in podobne stvari, nato greš skozi vaje, da boš znala rešiti računske naloge (vedno sta vsaj dve, včasih tudi tri), nato pa se nauči zelo zelo dobro ta moj povzetek, ker se vprašanja DEJANSKO FUL PONAVLJAJO. In pa kak star izpit reši, pa bo. Saj imamo še en teden časa! In niti ni tako zelo veliko snovi, če izločiš balast iz knjige.

Sliši se veliko, pa sploh ni tako.

Jaz osebno bom dala poudarek vajam in izpitnim vprašanjem oz. materiji, ki jo zajema tisti slavni povzetek izpitnih vprašanj od predhodnika kolega Dexterja :) Ostalo bom pa pogledala, da ne bom čisto brez znanja. Sicer pa, če se ponovita 2 vprašanja in če znam 2 računski nalogi in pri vseh drugih 4 vprašanjih odgovorim vsaj nekaj malega, lahko naredim brez ustnega.

Mora uspet :) Za kaj drugega ni več časa.

Veliko volje vsem!
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a carrie »

Js mam nekako enak sistem kot lucky.
Preberem si 1. in 2. del in grem po vprašanjih iz repetitorija in rešenih izpitnih vprašanjih.
Nadaljujem s 3. delom in tako naprej...zadnja dva dni imam rezervirana za povzetek, ki ga je objavila lucky in pa stara izpitna vprašanja.
Tko da ubistvu dajem poudarek na "standardnih" izpitnih vprašanjih iz teorije, grafov..in pa rešujem naloge, da se seznanim s postopkom hehe.

Ker zmanjkuje časa je pač treba izbrati najhitrejši in najlažji način pa upati na najboljše :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, jaz bom, če bo vse po sreči, do sobote nekje prišla čez knjigo, en dan za vaje (ali dva, če pride kaj vmes :D ), nato pa še povzetek (sigurno bosta vsaj 2 vprašanji isti, sploh če bo sestavljala Zajčeva) ter kak izpitič bom rešila. Pa kar bo, bo.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Hvala za nasvete, lucky. Jaz sem se tudi nekako tako lotila - preberem zapiske enega dela, nato pa malo pogledam repetitorij oz. vaje (in ugotovim, da nimam pojma, haha). Če mi do vikenda ne uspe priti čez snov, se bom osredotočila le na povzetek/izpite. :P Zadnje dni sem čisto neresna glede te ekonomije, danes je pa zadnji čas, da se resno spravim k učenju. Samo me ta predmet ressss odbija - pa so mi bila predavanja še v redu, ampak z vidika izpita je pa obup. Zdi se mi najtežji in najmanj ''siguren'' predmet v tem letniku. Joj, ko bi se ga le uspela znebiti naslednji teden! :? Kdaj pa mislite, da bodo ustni?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tudi meni je najtežji in najmanj siguren predmet prvega letnika, ker nikoli ne veš, kaj bo. Ampak stavim na ponavljanje vprašanj :) Saj kolikor sem gledala, so res velikokrat ista.

Rezultati bodo pa takoj naslednji dan, torej v četrtek, ali pa najkasneje v petek. Tako je bilo vedno do zdaj :)

Veliko volje!
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

A res misliš, da bodo tako hitro? Meni je bilo rečeno, da ''odvisno od tega, koliko nas bo'', tako da zdaj sploh ne vem, ali lahko rezerviram potovanje od sobote naprej ali ne. :?

No, zdaj se moram pa res začeti učiti ... :mrgreen:
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Po moje ga lahko mirne vesti rezerviraš :) Maja so bili rezultati dva dni po pisnem, junija pa takoj naslednji dan.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ekonomija

Predmet: B1 EKONOMIJA
Izpitni rok: 21.09.2011, razpored:
A – Golobič + vsi nebolonjci ob 8:30h,siva,
Gorjanec – Metulj ob 10h v sivi,
Mihalič – Simonič ob 8.30h v zlati in
Sitar - Ž ob 10h v zlati.

Ob 8.30 ima vedno izpit Štiblar, ne?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, se mi zdi. Joj, torej Štiblar = težji izpit, manj ponavljanja vprašanj, manj teorije, a prijaznejše ocenjevanje, Zajčeva = lažji izpit, veliko teorije, a obupno točkovanje?? Nekako se mi ne zdi ravno win-win situacija, haha.

Kako pa napredujete? Meni gre slabo ... pomoje zato, ker sem že napol obupala in potem sploh nimam volje za učenje. :?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Meni pa bo zmanjkalo časa, kot vedno :evil: Pa dobro, volja ostaja! Moram narediti to ekonomijo!

Srečno z učenjem (vsaj za danes) ;)
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a carrie »

srčno upam da je ob 10h res od zajčeve izpit ker nimam ravno preveč časa :mrgreen: ..in se učim samo po starih vprašanjih in teoriji ki jo je lucky objavla (btw ful ti hvala za to ;) !)

srečo bom pa nujno potrebovala upam da se mi tokrat nasmehne da bodo zvezde na moji strani haha :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Meni je pa bolje, da imam Štiblarja (če je to res), ker nimam časa za piflanje, snov pa razumem, kar on zelo ceni :) Upam samo, da ne bo kak izjemno težek izpit, kjer ne bom niti vedela, kaj hoče od mene. Bomo videli ...
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a a90 »

lucky

Prejšnjo leto vem, da sta se menjavala in ni bilo gotovo. MOj primer: bil sem ob 10.00 in sem imel Štiblarja, ampak je bilo to Junija. Maja pa je bil ob 8.30, tako, da predvidevam, da je bil septembra spet on zjutraj. Vsak 1x in menjava. Zdaj odvisno kako je letos, ker vidim, da je september poln ekonomistov, res poln. ;)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tako na kratko se učim za izpit. Najprej podrobno preberem en del v knjigi in naredim povzetek ter se ga naučim. In vaje. In teoretični povzetek vprašanj s starih izpitov.

Če komu kaj koristi, tukaj sta prva dva dela:
EKO - 1. DEL.docx
EKO - 2. DEL.docx
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Hvala ti. Jaz ne berem po knjigi, ker mi ne bi uspelo priti čez snov do srede, tako da berem samo zapiske ...
Pri Štiblarju me najbolj skrbi, da bodo vprašanja krneki (tako čudno zastavljena, da sploh ne bom vedela, kaj hoče od mene), pri Zajčevi pa njeno ocenjevanje in zahteva po natančnosti oz. dobesednih definicijah iz knjige. :?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

O tem je brez zveze debatirati, ker na to ne moremo vplivati, mi, študentje. Je pa res, da je izpit psihično težak, meni dosti bolj kot npr. rimsko pravo. Ker nikoli ne veš, kaj bo. Ampak saj bomo zmogli :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

A ima mogoče kdo vaje na računalniku? Med drugim ne najdem tretjega dela in me zdaj muči ena naloga.
Odgovori

Vrni se na