Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Na-a :D
Mislim, da sem jo osebno prvič videl :)

Edit: A nisi ti tudi na štiblarju bila?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Aha... Ja sem, ampak sem mela 3 % premalo, da bi se lahko sploh kaj pogovarjali. Shit happens. Sama sem kriva :)

Bo pa septembra ena lepa zaobljena 6ka padla ;) Hehe
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

No potem pa priznaj, da je vsaj malo grozna. Meni osebni ni, samo grozno mi je pa blo tolk delat. Ni prijazno do zdravja :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Vedno bolj kot se jo učiš, vedno bolj je logično in zanimivo. Res pa je, da je dolgotrajen postopek :) Kar definitivno ni fajn!
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Če je pisni del 21. septembra (sreda), bodo verjetno rezultati/ustni najkasneje 23. (petek)? Bi lahko potem načrtovala še en teden oddiha pred začetkom predavanj. :D

Kdaj se pa nameravate začeti učiti? Sploh ne vem, koliko časa bi bilo potrebnega za OK oceno.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bubyka »

jessy napisal/-a:Če je pisni del 21. septembra (sreda), bodo verjetno rezultati/ustni najkasneje 23. (petek)? Bi lahko potem načrtovala še en teden oddiha pred začetkom predavanj. :D

Kdaj se pa nameravate začeti učiti? Sploh ne vem, koliko časa bi bilo potrebnega za OK oceno.
Js se bom začela ekonomijo avgusta, takoj na začetku.. pa upam, da bo dovolj časa, ker mam še 4ostale predmete :?
Per aspera ad astra.
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a laura »

Jaz sem začela ta teden. Mam še tri druge, pa si rajši pustim malo rezerve, da ne bo na koncu šlo vse narobe. :?
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

jessy napisal/-a:Če je pisni del 21. septembra (sreda), bodo verjetno rezultati/ustni najkasneje 23. (petek)?
to tud mene zanima, kako je blo lani? da vem, če lahko letalske karte za 28. kupim že al ne bo nč s potovanjem :|
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

hpoirot napisal/-a:
jessy napisal/-a:Če je pisni del 21. septembra (sreda), bodo verjetno rezultati/ustni najkasneje 23. (petek)?
to tud mene zanima, kako je blo lani? da vem, če lahko letalske karte za 28. kupim že al ne bo nč s potovanjem :|
Lahko kupiš!
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Koliko časa po pisnem delu pa so ponavadi rezultati/ustni? Ali je vsakič drugače?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Upam stavit, da bodo septembra takoj naslednji dan. :)
Zadnjič spremenil lucky, dne 09. Avg 2011 11:23, skupaj popravljeno 1 krat.
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a molly »

Mejna nagnjenost k trošenju znaša 0,6, avtonomno trošenje pa 40.
a. zapiši funkcijo trošenja, izračunaj ravnotežni produkt in multiplikator trošenja.
b. Koliko znaša inflacija, če potencialni produkt znaša 80% ravnotežnega? S kakšno spremembo trošenja bi odpravili inflacijo?
c. Izračunaj mejno nagnjenost k trošenju, pri kateri ne bi bilo inflacije in to prikaži z grafom.

Ta naloga je bila že fulkrat.. sej ni težka, sam c) vprašanje mi ni jasno.. Kdo zna? :)
il.principe
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Okt 2009 15:32

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a il.principe »

ka morda kdo ve ka pridejo v poštev za izpit 29., 30. in 31. točka 6. dela, ka tam nekaj govori o socializmu? uradno vem da pride, kaj pa neuradno - je že bilo kdaj f izpitu?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

A se še kdo sploh ne more spravit k učenju, izpit pa je čez manj kot 2 tedna?? :? In za tiste bolj pridne: na kakšen način se pripravljate na izpit?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz grem ekonomijo pisat že tretjič! Prav ne gre mi. Ampak dobro, roko na srce, nisem se je naučila, ampak jo le razumem. Začela sem (spet :D) danes in sicer ravnokar. Grem pa po knjigi, na koncu bom šla skos formule in vaje ter rešila ene 10 ali 20 (kolikor bo časa in volje) starih izpitov, ker se vprašanja več ali manj ponavljajo.

Pa ti?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Jaz jo grem pisat prvič. Knjigo sem sicer pred časom prebrala, a ne znam nič. Zdaj pa ne vem, kako naj se lotim dejanskega učenja ... jutri. :mrgreen:
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem prebila led s tem, da sem šla konkretno čez knjigo in dosegla to, da razumem vso snov (večinoma). Ko to narediš, ti ne preostane drugega kot da se naučiš snov, grafe (z razumevanjem!) in da znaš vaje. Pa nekaj starih izpitov. Če hočeš in če rabiš, ti lahko povem, katere točke so bolj pomembne ipd. Nekaj od tutorjev, nekaj s predavanj, nekaj z izpitov.

Pa srečno :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja no, kakršenkoli nasvet je dobrodošel ... s to ekonomijo sem pa res čisto izgubljena. :o
Uporabniški avatar
Tyarinn
Prispevkov: 42
Pridružen: 20. Jan 2010 14:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Tyarinn »

Jessy.. sem popolnoma na istem kot ti, oz še mal na slabšem, če imaš za sabo že en dan učenja.. moje učenje se namreč začne jutri zjutraj :mrgreen: Glede učenja, tisti ki že mal veste.. je zadost če greš čez skripto, grafe v knjigi in stare izpite? Predvsem me zanima, kolk je varno stavt na stare izpite oz tipe nalog, ki se pojavljajo notr? Najlepša hvala za vse nasvete :)
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Moje mnenje je, da lahko zelo staviš na stare izpite, ker se dejansko ful ponavljajo! Jaz sem si zbrala vso teorijo, ki je bila na vseh prejšnjih izpitih, ki sem jih uspela dobit, in seveda vaje, ter si naredila kratek povzetek. To je bila ideja starejšega kolega Dexterja, ki je pred mano že naredil povzetek, jaz sem ga pa dopolnila z novejšimi izpiti. Saj mislim, da sem ga že nekam prilepila, ampak nisem sigurna. Če ne najdeš, in bi rad/a pogledal/a, pa ti lahko pošljem, ni problema.

Npr. maja sem šla prvič pisat, s tem, da sem razumela, nisem pa dejansko znala, in pri Zajčevi (ki je teoretik), padla. Moram povedat, da je bila zadnja računska naloga IDENTIČNA kot par izpitov nazaj, celo z istimi številkami, za prvo se tudi spomnim, da je bla ista na izpitu vsaj že 3x, pa mislim, da sta bli še dve taki. Torej vsaj polovica nalog, ki so že bile nekoč na izpitu.

Junija sem pisala pri Štiblarju. Ista zgodba. Mela sem malo smole, eno nalogo sem zafrknila, in zmanjkalo mi je 3 %. Znala sem pa manj kot maja oz. sem si pogledala le ta povzetek starih vprašanj.

Zdaj pa ne jebem več sistema! :) Šla bom čez knjigo, konkretno, da se določene stvari naučim, potem bom predelala vaje s formulami in na koncu se bom v nulo naučila ta povzetek starih vprašanj. In mora uspet. Bom pa javila tam okoli 22-ega ali 23-ega septembra, če je to dober plan :)
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a molly »

Kdaj sta ravnotežna in naravna stopnja brezposelnosti enaki?
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

lucky je kšna opcija da ti men ta povzetek teorije ki si ga naredila pošleš na mail. [email protected] najlepša hvala :D

Sicer me pa zanima kje nej dobim stare izpite...a je tist kar je na pravnici.net pod "literatura" dost al so še kšni izpiti zravn ket...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Dadojc, poglej eno stran nazaj, je lucky že objavila ta povzetek starih izpitov.

Tyarinn, narobe si me razumela - tudi jaz začnem danes ... najbolje, da se kar lotim. :)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

a v kopirnici so resitve repetitorija? tega novega? ker je blo nekje govora o tem da so resitve nekega starega repetirotija, ne vem tocno:?:
seal

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a seal »

La mariposa napisal/-a:a v kopirnici so resitve repetitorija? tega novega? ker je blo nekje govora o tem da so resitve nekega starega repetirotija, ne vem tocno:?:
Novi in stari repetitorij sta praktično enaka, razlika je le v tem, da so izpiti in naloge pomešani. Torej, lahko skopiraš 40 izpitov iz repetitorija v knjižnici, učiš pa se po rešitvah iz kopirnice ter zraven gledaš kopije, pa bo stvar rešena.
Odgovori

Vrni se na