Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a sheila »

zdravo!

mene pa zanima, če so ta rešena vprašanja od izpitov, katere se da dobiti v fotokopirnici na pf, rešena po repetitoriju in če so dobra?? kr se zdele nameravam še stzare izpite dati čez izpitom
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Moje mnenje je, da so najbolj uporabna stvar iz fotokopirnice, kar se tiče ekonomije, ''primeri tipičnih nalog'' (rešene naloge iz repetitorija). Sicer so iz tastarega repetitorija, ampak je napisano tud besedilo naloge. Niso pa to prou izpiti.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Knjiga, stran 430 - ali je potrebno poznati funkcijo izvoza za Slovenijo? Vse te številke in način izračuna?

Prosim za pomoč

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Michelle napisal/-a:Moje mnenje je, da so najbolj uporabna stvar iz fotokopirnice, kar se tiče ekonomije, ''primeri tipičnih nalog'' (rešene naloge iz repetitorija). Sicer so iz tastarega repetitorija, ampak je napisano tud besedilo naloge. Niso pa to prou izpiti.
A to ni na netu? Oz. a mi lahko poveš, kako izgleda npr. prva stran, da preverim, če to že imam?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ne, tega ni na netu; na roke je napisan z eno lepo pisavo :) Na prvi strani piše 1. del Primeri tipičnih nalog.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Mogoče kdo ve kdaj točno je izpit v ponedeljek :oops: ?
Mary
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Feb 2011 17:03

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Mary »

jz mam pa par vprašanj, bi mi lahko kdo povedal, katera je četrta metoda merjenja velikosti družbenega proizvoda? zanima me še kaj je vsebina osebne metode in katera metoda se ne uporablja? hvala :)
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dens »

Ubistvu so 4 neposredne metode za merjenje proizvoda:

1. tok storitev lastnikov produkcijskih faktorjev-tok proizvodnih storitev: tega ne merimo, ker bi blo potrebno merit storitve kapitala, storitve zemlje,... nemoreš postavit na skupni imenovalec, če pa postaviš kot skupni imenovalec ceno po tem je to osebna ali personalna metoda
2. tok dohodkov lastnikov produkcijskih faktorjev: imenujemo jo osebna ali personalna metoda in s to metodo se izmerijo plačila udeleženih za sodelovanje (mezde, plače vodilnih, plačila patentov,..)
3. tok dobrin: realna ali stvarna metoda in meri količino dobrin ki gre iz proizvodnih v potrošne enote
4. tok izdatkov: metoda družbenih izdatkov .. s to metodo merimo izdatke uporabniških enot za kupljene dobrine

Imajo pa te metode svoje pomankljivosti. Realna ali stvarna metoda se ruši, ker ni nujno da kar se proizvede tudi preide v potrošne enote.. osebna ali personalna metoda se ruši ker se ves denar po navadi ne izplača, ampak ostane v podjetju kot sklad..npr pokojninski sklad.

Prva metoda je bila osebna ali personalna metoda (georgy king - 17.stoletje, Anglija)

Evo ;)
Mary
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Feb 2011 17:03

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Mary »

oo najlepša hvala :) ena stvar mi ni še jasna, kam pa potem spada metoda po uporabi? :oops:
indijanc
Prispevkov: 23
Pridružen: 30. Jan 2011 22:50

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a indijanc »

z njo proizvod merimo posredno in ne neposredno :D
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Littlestar* napisal/-a:Mogoče kdo ve kdaj točno je izpit v ponedeljek :oops: ?
Izpitni rok: 16.05.2011

B1 Ekonomija po razporedu:
Ob 8.30h: A – Linhard
Ob 10h: Lipar – Ž + vsi nebolonjci (politična ekonomija)

Poimenski seznam z razporedom po predavalnicah bo v pop. času objavljen na oglasni deski fakultete.
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Nujno potrebujem pomoč, lepo prosim :)

Zadnji dodatek za Slovenijo v knjigi (7. del, takoj za 5. točko - stran 497 do 499) - kaj točno je treba tu vedeti? Vse številke in postopke računanja ali kaj?

Lp
Valia
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 08:54

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Valia »

Eno vprašanje:

Kaj so avtomatski stabilizatorji?
teici
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Jan 2010 19:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a teici »

Lp, a ima slučajno kdo stare izpite od OKTOBRA 2009 DO ZDAJ?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

teici napisal/-a:Lp, a ima slučajno kdo stare izpite od OKTOBRA 2009 DO ZDAJ?
teici, jaz sem jih nekak poiskala v tej in drugih temah, ampak niso vsi, mislim, da.
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo,mene pa zanima kdo čuva na izpitu? a se pri metki da kaj prepisovati? :oops:
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

binka napisal/-a:Živjo,mene pa zanima kdo čuva na izpitu? a se pri metki da kaj prepisovati? :oops:
zelo...sam ne smes bit prevec ocitn :D
teici
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Jan 2010 19:09

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a teici »

lucky napisal/-a:
teici napisal/-a:Lp, a ima slučajno kdo stare izpite od OKTOBRA 2009 DO ZDAJ?
teici, jaz sem jih nekak poiskala v tej in drugih temah, ampak niso vsi, mislim, da.
Prov izpitne pole? Bi te lahko prosila če mi jih pošlješ, če jih mas seveda na računalniku?
Moj mejl je [email protected]

Hvala :)

pa srecno usem :)
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

teici napisal/-a:
lucky napisal/-a:
teici napisal/-a:Lp, a ima slučajno kdo stare izpite od OKTOBRA 2009 DO ZDAJ?
teici, jaz sem jih nekak poiskala v tej in drugih temah, ampak niso vsi, mislim, da.
Prov izpitne pole? Bi te lahko prosila če mi jih pošlješ, če jih mas seveda na računalniku?
Moj mejl je [email protected]

Hvala :)

pa srecno usem :)
Žal, nimam. Sem si jih kar tu iz foruma sprintala.. iz te teme.
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a .n. »

Zna mogoče kdo rešiti to nalogo?

7. Pri nominalnem produktu 800 je inflacija 25%, mejna nagnjenost k trošenju 0,6.
A) Koliko in kako bi morali spremeniti avtonomno trošenje za odpravo inflacije?
B) S kakšno spremembo proporcionalnih (progresivnih) davkov bi ob izravnanem proračunu odpravili inflacijo?
C) Kakšna je količina denarja v obtoku, če znaša hitrost kroženja 4?
Valia
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 08:54

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Valia »

Imam še ene par vprašanj, če se komu da odgovarjat :)

-Vrste potrošnih funkcij.
-Pod kakšnimi pogoji se sistem zasebne lastnine lahko približa sistemu družbene oziroma državne lastnine?
-Na kakšen način (in zakaj) se s potekom časa prilagajanja spreminja razmerje med pomenom ponudbe in pomenom povpraševanja za oblikovanje cene?
-Primerjaj potrošne in proizvodne funkcije.
-Kako več sestavin finalnega povpraševanja hkrati vpliva na ravnotežni proizvod?
-Katera oblika finalnega trošenja ima največji multiplikator, katera najmanjšega?
-Kaj izgubimo s pozitivno trgovinsko bilanco?
-Kdaj bi bila stopnja in vrsta obdavčenja nepomembna za rast produkta?
-Kaj zamenjuje pri denarju, ki ni niti blagovni niti zamenljiv, avtomatično določanje zunanje vrednosti po notranji vrednosti blagovnega denarja?
-Ali je mogoče, da je vrednost dela manjša od vrednosti delovne sile?
dens
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Jun 2010 10:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dens »

Živjo,

mene zanima katera upravičenja zajema lastnina v pravnem smislu?

v knjigi je napisan ius utendi, ius fruendi, ius procurandi,.. v skripti se mal razlikuje..če mogoče kdo ve kaj je prov? :) pa kaj v slo pomenjo ti izrazi..

najlepša hvala!
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kolegi, kolegice, kako vam gre? Znate vse? :)
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Manj kot 10 ne bo :P (I WISH :lol: )
Meni bolj kot vse delajo tezave racunske naloge'....se posebej une z avtonomnim trosenjem pa temi bedarijami :P
Drugace bomo vidli...cas bo pokazau naso usodo :P
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

dens napisal/-a:Živjo,

mene zanima katera upravičenja zajema lastnina v pravnem smislu?

v knjigi je napisan ius utendi, ius fruendi, ius procurandi,.. v skripti se mal razlikuje..če mogoče kdo ve kaj je prov? :) pa kaj v slo pomenjo ti izrazi..

najlepša hvala!
Lastnina v pravne smisli zajema pravico uporabe stvari, pravico razpolaganja s stvarjo, pravico uživati plodove in korisi stvari ter dolžnost vzdrževanja stvari.

Če bo to v izpitu, bo simpl ku pasulj. :lol: ;)
Odgovori

Vrni se na