Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a snezko »

KiZo napisal/-a:jst morm rect da je tale ob 8.30 biu prov pasulj...tut ta ob 10 ni biu tok tezk, ceprov ga ne bom naredu :| ...morm pa rect da je biu tale ob 8.30 res ful prezgodnje novoletno darilo al kko bi se izrazu...uglavnm ce vm tega ne rata za 6 spacat skp pol pa res n vem...me pa zanima ce obstaja ksna moznost d bi se dal za ksn izredn rok zmenil v juliju?
kakšen pa mora biti potem zate izpit da ga narediš? :lol:
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a m|h »

No, tut na prvem roku je bil izpit v 2. skupini kao lažji, pa smo vidl kok jih je pol nardil, ne prou velik, in čeprou sta bla dons izpita dost lahka je še zmer odvisn kako bodo ocenjeval, tko da jst jemlem tale lahek izpit mal z rezervo :)
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bu:) »

m|h napisal/-a:No, tut na prvem roku je bil izpit v 2. skupini kao lažji, pa smo vidl kok jih je pol nardil, ne prou velik, in čeprou sta bla dons izpita dost lahka je še zmer odvisn kako bodo ocenjeval, tko da jst jemlem tale lahek izpit mal z rezervo :)
se popolnoma strinjam s tem!! pr ekonomiji je blo že neštetokrat tko, da je bil izpit kao lahek, na koncu pa so rezultati itak vedno isti, tko da ja... bomo vidl v pondelk. :) škoda, da ni že dans rezultatov :cry:
Alterego
Prispevkov: 16
Pridružen: 07. Maj 2010 13:18

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Alterego »

No, jaz moram pa čist odkrito povedat, da se mi je zdel tist ob 10 lažji. A mogoče kdo ve, kateri izpit je bil od koga? Jaz upam, da ne bo unga ob 8:30 popravljala Katra, ker drgač sm ga mal :o

Pa meni se je tud najprej tale naš jutranji zdel full easy, pol pa k začneš mal gledat, vidš, da v bistvu ni tko. Npr. ponavadi je blo vedno vprašanje - razlika med lastnino v ekn. smislu in lastnino v pravnem smislu, tokrat pa tole ...

Tudi uni stroški so bli vsaj men mal čudni, ker so številke mal nenavadne pršle :|

Aja, a je kdo tam pri unih klopcah in parku napisal, da je itak država postala lastnica klopc, ker velja ˝superficies solo cedit˝ :mrgreen:
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bu:) »

mi zna kdo povedat, vrste inflacij in stroške, ki so povezani z inflacijo?
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bu:) »

pa kakšen je kritej pri ekonomiji?
od 40-54% --> ustni, kako so pa razporejeni procenti za ostale ocene?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

vrste inflacij: inflacija ponudbe, povprasevanja, strukturna inflacija.
stroski povezani z inflacijo: stroski pricakovane inflacije (zakonodaja,vecja obraba cevljev, stroski menuja,...), stroski nepricakovane inflacije (negotovost pa tist da najbl prizadane skupine s fiksnimi dohodki, ce se ne revalorizirajo v skladu z inflacijo).

btw: kako zgledajo ustni pri prof. stiblarju?

lp
ziga
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bu:) »

hvala :)
Mistress Choc
Prispevkov: 55
Pridružen: 02. Dec 2009 14:16

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Mistress Choc »

btw: kako zgledajo ustni pri prof. stiblarju?

lp
ziga[/quote]

Pr stiblarju so skupni ustni - vsi se date v eno predavalnico, en sedi gor pri njemu in odgovarja na vprašanja, ostali pa sedijo in poslušajo...
Pa bl se ti splača it takoj na začetku gor, ker laži sprašuje - vse iz starih vprašanj...pol k mu teh vpr začne zmakvat začne pa bolj težko sprašvat...vsaj pr nas je blo tko
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

hvala za odgovor;) tukaj sem prebral, da so mu grafi in formule pri srcu..bo drzalo?

no ja sicer pa ne delajmo racunov brez krcmarja, bomo videli kaj bo v ponedeljek rekel :)

lp in lahko noc
snezko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14. Jan 2010 11:58

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a snezko »

a potem imamo tisti, ki smo pisali ob 8.30 in imamo ustne v S1, Zajčevo?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

glede na to kaksna sta bila izpita bi rekel ja...
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a m|h »

Kaj je pa sprašvala Zajčeva na prvem roku, kdo kej ve? oz. kaj pač nasplošno rada sprašuje..?
puncy123
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Jan 2010 12:02

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a puncy123 »

a kdogoče če so komisijski na isti dan al pridejo bol pozno?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

m|h napisal/-a:Kaj je pa sprašvala Zajčeva na prvem roku, kdo kej ve? oz. kaj pač nasplošno rada sprašuje..?
Kar sem do sedaj slisal o ustnih pri Zajcevi so bila baje bolj osnovne stvari...pa se ful prijazna naj bi bila ;) enivej good luck vsem jutri, naj bo Fortuna na nasi strani :)

LP
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

Evo se zadnji update z moje strani pri tem predmetu...zdelo se mi je, da nas je kar nekaj naredilo, pa tudi ustnih je bilo vsaj za moje pojme dosti, stel jih nisem. Naredil s 6ko (60 tock), naredil letnik, tonight we drink!!! :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

čestitke :D
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Zdravo vsem...
Sej vem, da so počitnice in ste vsi še vedno lepo zleknjeni v naslanjaču in mate v eni roki koktejlčk drugo roko pa nekje v bližini žepa, ampak nekateri nismo tolk srečni in mormo popravljat stare grehe... :D Tko da bi jst mel eno mičkeno vprašanje:

Kako izračunaš točkovno in intervalno elastičnost? :?

Mam vse zapisano v zvezkih in knjigi, vendar je vse tolk nerazumljivo oz. nečitljivo napisano, da resnično nč ne razumem.
Zelo bi bil vesel odgovora...
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

hehe, evo še enega z ekn na grbi:)..ja tud mene bi to zanimalo, ker v knjigi je kr neki napisano...
drgač, učenje gre(tistim, ki ste že začeli)?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Bom napisal formulo, ko pogledam, da ne bom čisto zgrešil...

Vem pa kaj smo delali na vajah, torej pojem elastičnosti, kakšne vrste poznamo (dohodkovna, križna, cenovna-razponska, točkovna) in pa še grafi, ki pa mislim da jih nidosti v knjigi in so dokaj enostavni.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Hvala...
pa če bi bli kakšni grafi v knjigi bi že neki pogruntu vn, pa kot nalašč ga glih tam ni, ko bi rabu...
Povsod drugod pa grafov, da se ti zmeša... :roll:
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja moraš gledat pri ponudbi in povpraševanju, sej mislim da ni poudarka na neelastičnosti in elastičnosti tko, da tm ni neke panike.
Bo pa tole še žurka septemebra ja :roll:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

A mi ve kdo pojasniti razliko med relativnimi in absolutnimi cenami po diomače. Vem, da absolutne cene pomenijo zunanjo realno vrednost denarja-kupno moč, relativne cene pa pomenijo medsebojni odnos naturalnih cen istih dobrin...no, če bi to lahk kdo bolj po domače prevedel, hvala:)
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Relativne so tiste, na podlagi katerih se odločamo (zato so bolj pomembne od absolutnih, saj nam slednje ne povedo veliko, le npr. vrednost avtomobila, šele če to vrednost primerjamo z ostalimi cenami/vrednostmi avtomobilov pa dobimo neko predstav );
Primer relativne cene: " če kupim to žemljo, čemu se moram odreči?" ali "kupim avto ali grem na potovanje okoli sveta?" skratka merimo vrednost ene dobrine na vrednost druge ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

super:).........hvala res! :D
Odgovori

Vrni se na