Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
puncy123
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Jan 2010 12:02

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a puncy123 »

ej a lahko kdo napise vprašanja od izpita iz druge skupine (ob 10h)? hvala
neja5
Prispevkov: 16
Pridružen: 17. Mar 2010 09:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a neja5 »

Zdravo!

Pošiljam vam izpit, ki so ga pisali pri Štiblarju. Imam pa tudi test, ki so ga pisali pri Zajčevi. Moram povedati, da je razlika o težavnosti izpita tako očitna, da že meji na nepravičnost. Naj potem izpite sestavlja le Štiblar in bodo izpiti enako težki za vse.... in bo njegova elita ljubljanske Pravne fakultete pocepala po celi črti. Po mojih izkušnjah so Štiblarjevi testi vedno težji kot Zajčevih, saj daje Zajčeva taka izpitna vprašanja, ki se jih da naučit iz knjige, Štiblar pa meri predvsem na razmišlanje, na globalno razumevanje celotne teorije... Kakorkoli že, en izpit bi morala sestaviti oba, vsak prispeva pol vprašanj, ne pa dva testa s velikim prepadom težavnosti... ni pravično no. Če imaš srečo padeš v skupino k Zajčevi, če je pa nimaš pa k Štiblarju. Če imaš znanje iz knjige in vaj je to dovolj za Zajčevo, za Štiblarja pa komaj da. Govorim za povprečje in ne za konkretno ta izpitni rok. Na tem roku sta obe skupini imeli porazen rezultat. Bolonjcev je bilo na tem izpitnem roku cca 110, nebolonjcev pa cca 109. Od tega je pri Zajčevi naredilo brez ustnega cca 10, z ustnim pa tudi cca 10. Kar je porazno, tako za oba profesorja, kot tudi za elito Pravne fakultete v Ljubljani. Ja saj, izločiti semena od plevela ane :| Ok vredu, ampak po načelu pravičnosti, ne pa da upam da bom prišla v skupino k Zajčevi, da dobim 'normalen' test :ugeek:
Dejstvo, da kdor zna pač zna in se nima kaj bat, tukaj ne vzdrži. Roki so samo trije, 200 ljudi se ni šlo samo podpisat.
Ali imamo predstojnika letnika ali koga, ki bi predlagal profesorjema ali pristojnim organom, da se ta problem neenakosti teže izpitov odpravi?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
neja5
Prispevkov: 16
Pridružen: 17. Mar 2010 09:26

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a neja5 »

Še izpit od Zajčeve.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bajna »

neja5 veš na koncu so vsi na istem, ker Zajčeva popravlja izpite lih tolk bol strogo kot jih Štibler sestavi, tko da ni tuki neke nepravice ;)
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a špelca »

bajna napisal/-a:neja5 veš na koncu so vsi na istem, ker Zajčeva popravlja izpite lih tolk bol strogo kot jih Štibler sestavi, tko da ni tuki neke nepravice ;)
sam to ni res, kr nam je štibler popravlu izpit od zajčeve, 1. skupini pa obratno.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bajna »

ne vem kako ste imel vi, ampak pr nas, pa kokr so drugi povedal je blo tko da je bil prvi izpit težji, drugi pa ful lažji, ampak so na prvem dobival več točk, na drugem pa nobenmu ni blo jasno od kje tok mal točk (npr.: imaš nalogo a,b,c,d in maš prav a,d,c in polovico b-ja, dobiš pa 6/14 točk...)
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Drugi skupini je tut Zajkla ocenjevala, ocenjevanje je blo KATASTROFA, brez ustnega jih je mislm da 7 nardilo na ustnem pa ne vem ampak dosti zihr ne, tko da....nč hudga če je biu un tok težji rezultat je biu isti....
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jan_ »

ne obremenjuj se z nepomembnimi rečmi in se raje uči, če bi znala bi nardila. aja js tud nisem naredu da nebi zdj mislila da sem kak prepotentnež..
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

a ni naš predstavnik Rok Hodej? al kaj je on sploh? naj predlaga štud. svetu, da se začnejo pogajat za prilagoditev ekonomije na PF :D
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a m|h »

Haha optimisti pa ste, verjetno nismo prvi, ki smo pomislni na to, pa vidte da je ekonomija še popolnoma ista. :D Je pa Štiblar na razglasitvi rezultatov izpita naredil malo uvodnega nagovora, v katerem je mal popljuval bologno in seveda povedal, da je lahko še 100x uvedena bologna, ampak on se ne da, ekonomija ostaja ista, ker valda, za elito samo najboljše/najtežje/naj.. :twisted:
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

A mi lahko nekdo, ki se je že učil pove, če se učiš po skripti od Roka in Anžeta-ali sploh rabiš zraven brati knjigo? :? ali je že vse pomembno zajeto v skripti?
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

ma dej lenuhi eni nehite viset na forumu in se dejte rajši naučit ekonomijo :)

pa skripta ni dovolj, kr brez skrbi
20090293
Prispevkov: 33
Pridružen: 05. Mar 2010 16:07

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 20090293 »

pasetanickname napisal/-a:ma dej lenuhi eni nehite viset na forumu in se dejte rajši naučit ekonomijo :)

pa skripta ni dovolj, kr brez skrbi
Haha, agreed :D
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a carrie »

20090293 napisal/-a:
pasetanickname napisal/-a:ma dej lenuhi eni nehite viset na forumu in se dejte rajši naučit ekonomijo :)

pa skripta ni dovolj, kr brez skrbi
Haha, agreed :D
pa kaj zdej enkrat berem da je skripta dost in da je super fino fajn napisana enkratna, sam skripto se naučit pa vaje pa je to to.. na zdej kr naenrat ni več uči knjigo sine al kaj hudiča. groza. poleg tega mi gre na bruhanje k berem skripto kaj šele če bi se po knjigi učila k je ni ne konca ne kraja. :roll: :evil:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

carrie napisal/-a:
20090293 napisal/-a:
pasetanickname napisal/-a:ma dej lenuhi eni nehite viset na forumu in se dejte rajši naučit ekonomijo :)

pa skripta ni dovolj, kr brez skrbi
Haha, agreed :D
pa kaj zdej enkrat berem da je skripta dost in da je super fino fajn napisana enkratna, sam skripto se naučit pa vaje pa je to to.. na zdej kr naenrat ni več uči knjigo sine al kaj hudiča. groza. poleg tega mi gre na bruhanje k berem skripto kaj šele če bi se po knjigi učila k je ni ne konca ne kraja. :roll: :evil:
če bi usi use poslušal, bi zdele že bli na fdv-ju. sama se orientiri, imej večje zaupanje vase kot v ostale pa bo :) srečno, lp
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
D.A.
Prispevkov: 11
Pridružen: 14. Jan 2010 13:22

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a D.A. »

Kot kaže imate vsi preveč časa, namesto, da se učiš, cele dneve berš ta forum, k itak polovica,k jih piše gor, nima pojma, pol so pa profesorji krivi. Sej to je pravna, kaj ste misll, da vs bojo z lahkoto čez spustil, pizda kok bi blo pa pol šele pravnikov... konc koncev se pa uč tko kokr teb najbl odgovarja in ne tko kokr enmu tuki gor, k itak misl d je car..
Flying high..
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Glede izpitov..nepravični so bli vrjetno od skos.
Je pa res da je tko Štibler ma težji test in bolj ocenjuje, jz lani na majevskem roku nism prou zares znala nobene naloge, pr usaki sm sam mal nabluzila na pol po občutku k pa kej druzga, pa sm dosegla 30 točk :D :lol: No, nardila nism, ampk se mi zdi da glede na to da ni blo konkretnega znanja, da sem dosegla kr lepo število točk.
Naslednji rok, junija pri Zajčevi je bil test fuuul lažji ampk je blo ocenjevanje obupno in sm komi dobila tisto 6tko (in bla vesela ful :lol: )

Če bi pa takrat maja pisala test Zajčeve in bi bil ocenjevan po štiblerjevih kriterijih,bi se pa definitiuno ekonomije rešila že maja :D
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

Se teden in pol, fantje in dekleta...kaksni so obcutki/znanje?
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a wilier »

znanje je solidno oz. več kot to, sam jeben je tist drugo - izpit namreč kak bo, upam da dobim tokrat od katre, k štiblarjev je bil ubitačan
še uvcp v petek, pol pa od nedelje eko dan in nuč na puno
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a wilier »

!!
a mi lahk pove kdo kak je če zamudiš prijavo na izpit, po prvem roku se nekej cajta ni dalo prjavt, in pol sm ob vsem učenju pozabu da se morm prjavt

a se da to kej v referatu zment, rečmo če grem jutr v petk do brankota
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

brankota mislim, da ni...zadnjic sem mu poslal mail in sem dobil auto replay, da ga ni in naj se obrnem na sosednja referata, pa tudi njegove novice na oglasni deski objavlja Milena...
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a wilier »

pa se da kej zment, al neč
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a nofak »

nimam pojma...
medika
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Apr 2010 09:38

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a medika »

ne vem sicer kako je za izpit, ampak jaz sem zamudila prijavo na test, pa sem pisala Štiblarju in mi je omogočil pisanje testa.
poskusi pri njemu ali pa pri Meti
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a bu:) »

mene neki zanima. kak dolgo se piše izpit? 45min ali več?
Odgovori

Vrni se na