Politična ekonomija

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
seal

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a seal »

digi-smeh napisal/-a:Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem, kako se pridobi dodaten rok?Podpisi, meil profesorju?pa čle je še kakšen interesent?
Sama sem izredno v 2.letniku in me skrbi, da sem se premalo pripravila na izpit, septembra pa je rok sele 17.9., kar pomeni, da tudi če septembra naredim, ne morem na noben rok za izpite drugega letnika... ma kdo kako idejo? :cry:
Ne moreš praktično nič. Eventuelno, če bi na govorilnih urah vprašala kakšnega profesorja v 2. letniku, če bi ti pustil...
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

seal napisal/-a:
digi-smeh napisal/-a:Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem, kako se pridobi dodaten rok?Podpisi, meil profesorju?pa čle je še kakšen interesent?
Sama sem izredno v 2.letniku in me skrbi, da sem se premalo pripravila na izpit, septembra pa je rok sele 17.9., kar pomeni, da tudi če septembra naredim, ne morem na noben rok za izpite drugega letnika... ma kdo kako idejo? :cry:
Ne moreš praktično nič. Eventuelno, če bi na govorilnih urah vprašala kakšnega profesorja v 2. letniku, če bi ti pustil...
Pa ma kdo kako izkušnjo s tem, da mu je ratalo kerga profesorja prepričat ? Meni se zdi malo verjetno, ampak bi pa blo zelo dobrodošlo če bi se dalo ...
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Jaz bi rabila čis praktične nasvete kako se naučit to ekonomijo. Naj povem, da meni tovrstna snov ne leži, ampak res popolnoma nič. Ful imam odpora, zato tud nisem preveč pridno obiskovala predavanj (ja, sej se tepem po glavi). Nič ne razumem, men je to taka španska vas. Ko se usedem za knjigo mi gre kar na jok, resno. :D Sem si sposodila to knjigo:
Slika
kao za lažje razumevanje pa mi je isto kr ena. :mrgreen:
Septembra planiram to narest, to poletje pa kar beži. Naj povem, da sicer nimam težav z učenjem, ampak ekonomija... tle pa pogrnem na celi črti. Skript ne maram, najraje bi šla po knjigi. Ampak kakooo, men je to tok nerazumljivo. Pa milijon enih grafov, formul, kako se bom to naučila. :( Niti s piflanjem se ne moreš prešvercat, ker je to treba dejansko razumet. What to do, a je še kakšen tak sotrpin?
Uporabniški avatar
Lorelai
Prispevkov: 12
Pridružen: 21. Feb 2011 02:11

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Lorelai »

Ja, Punipan, isto je z mano. Verjetno človeka že sam odpor utrudi :| . Vedno sedim za knjigo z najboljšim namenom. Do sedaj se je izkazalo, da namenim bodisi premalo časa za celotno snov (površnost-ne znam narediti povezav med temami) bodisi preveč podrobno delam vsako temo (glede na čas, ki ga imam na razpolago in ne pridem do konca). Pa prejšnje izpite je nujno treba pregledat. Nisem še ugotovila pravega razmerja...fail vsakič na ekonomiji. Sedaj, ko je že malo pozno, počasi dojemam snov. Res moraš razumeti prva tri poglavja, sicer ostalih ne dojameš (nadgradnja). Da ne govorimo, da se na izpitih daje točke le za popolne odgovore (Zajc). Je pa učenje zelo zamudno, če nisi človek za ekonomijo. V glavnem...I feel you ;) . Srečno pa se vidimo septembra.
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a lale13 »

z obema povsem sočustvujem!! Sem pa zelo vesela, da sem zdaj nardila ( v drugo, prvič se res nisem naučila in sem pisala tko mal na blef). Imam pa enak odpor do ekonomije - ne vem kaj mi to rabimo in mi je čist odveč. "Učila" sem se je zelo dolgo (po etapah), pa približno tud razumela, sama pa nisem znala nič povedat. tale ekonomija je bla v bistvu bitka s samo sabo - se usedem pa naučim tko kot je treba al pa ne. Na predavanjih nisem bla nikol, na vajah pa na zadnjih dveh. Je pa res, da sem že prej hodila na en drug faks, kjer sem nardila ekonomijo v malo blažji obliki in mi ni blo tuje - tile stroški, pa mal proizvidnje mi je še čist kul, ostalo pa znanstvena fantastika. No, moj nasvet za učenje je, da je skripta Anže+Rok ful dobra, sicer manjka par stvari pa sem pa tja se najde kakšna bolj kot ne tiskarska napaka, ampak se nanjo lahko zaneseš. Knjigo bi prebrala zato, da dobiš eno okvirno sliko za kaj se sploh gre. Potlej pa učit po skripti, pa seveda grafe znat - pa razumet kaj ti grafi povejo. ponavad se učim tako, da si poskušam razložit sama s svojimi besedami in to pri ekonomiji ni ravno najlažje (se pa da). Pa izpiti se ful ponavljajo. glede ocenjevanja pa ni blo tko grozno - oz. tam, kjer sem bolj po svoje napisala sem dobila več pik, kot tam kjer je zgledal bol piflarski odgovor. Je pa definitivno premalo časa na izpitu in moraš ful hitet z odgovori in nimaš časa velik razmišlat.
Vse se da narest, tud ekonomija!! Je pa potem veselje tolk slajše!! Srečno!
Aja, pa vaje je tud dobr pregledat, ker ti tud razjasnijo teorijo.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Hvala obema! Jaz tega sploh še nikoli nisem šla pisat, tok mi je grozno. :oops: Enkrat sem se že začela učit, pa sem obupala pri 3. delu, do tam pa tud nisem kaj dost razumela, lih tok da sem šla z markerji čez. :lol:
brabbit
Prispevkov: 36
Pridružen: 04. Jan 2012 19:56

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a brabbit »

Mi lahko nekdo napiše katerih poglavij v knjigi ni potrebno znati, da se ne bom brezveze učil te snovi? :D
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a bubyka »

brabbit napisal/-a:Mi lahko nekdo napiše katerih poglavij v knjigi ni potrebno znati, da se ne bom brezveze učil te snovi? :D
Imaš v priponki.

lp
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Per aspera ad astra.
Apple
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Okt 2011 16:46

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Apple »

Živjo!

Zanima me, do kam ste prišli na predavanjih pri ekonomiji? Lp
pravniškariba
Prispevkov: 15
Pridružen: 27. Jan 2012 13:33

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a pravniškariba »

Apple napisal/-a:Živjo!

Zanima me, do kam ste prišli na predavanjih pri ekonomiji? Lp
pri Štiblarju do lastnine v pravnem in ekonomskem smislu
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a tincap »

A kdo ve kdaj je kolokvij za izredne?
redrose
Prispevkov: 14
Pridružen: 04. Nov 2012 04:17

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a redrose »

živjo :) , mene pa zanima, če obstaja kakšna knjiga, ki ni politična ekonomija, pač pa nekaj lažjega, za začetek kot uvod ali dodatna literatura, da dobiš vpogled in da ti kasneje malo bolj postane jasno kako in kaj
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Do kje ste prišli na predavanjih v torek?
cezar
Prispevkov: 21
Pridružen: 08. Jun 2013 20:32

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a cezar »

Prodam knjigo politična ekonomija za zelo ugodno študentsko ceno!

Za več info mi pošlji zasebno sporočilo.

lp
geogle
Prispevkov: 1
Pridružen: 02. Jul 2013 13:02

Re: Politična ekonomija

Odgovor Napisal/-a geogle »

Pozdravljeni. Prosil če mi lahko nekdo obrazloži naslednje relacije(Ekonomska politika):

Podatki: Imam graf na katerem je ponudba denarja konstantna, povpraševanje po denarju pa se spreminja (krivulja). Sedaj pa me zanima, kaj se zgodi z povpraševanjem po denarju če se nominalni BDP zmanjša? Zanima me tudi, kaj se zgodi v tem primeru z obrestno mero?

Če bi lahko kdo odgovoril, bi mu bil zelo hvaležen.

Hvala!!
Odgovori

Vrni se na