izpit marec 2012

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a dori »

w4nkst4, točno, pozabla sem en del. ampak to še vedno ne opravičuje oz. ne razlaga, zakaj je pa potem kolegica zravn mene, ki je napisala cele 3 vrstice in samo naštela metode, dobila 7 pik? jaz sem vseeno vse razpisala na najmanj pol strani, vključno z opisom metod, njihovim računanjem itd. je pa res da sm pozabla en del.

digi, ne, nism še šla prašat, ker itak nisem nardila, njej pa se je bolj mudilo spraševat komisijske in ni sploh ni mela časa.

alea, torej če sm prou razumela, tut pri tebi ne fer?
Fat kids are harder to kidnap :D
alea.iacta.est
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Jan 2011 18:31

Re: izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a alea.iacta.est »

Ne, pri meni še preveč fer. Imela sem srečo, čisto preprosto. Dobila sem veliko točk, kjer jih sploh ne bi pričakovala. Hotela sem povedat, da pri prvi nalogi veliko nisem napisala, pa bi NAJBRŽ morala (v bistvu cel izpit tako :oops: ), pa so točke kar prihajale. Razburjam se ne, ekonomija me ne vidi več. Dori, ti pa raje pejt vprašat, česar ne veš, mene so odgovori s strani profesorjev že znali ful presenetiti.
seal

Re: izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a seal »

Da vam prihranim čas in nepotrebno razburjanje: Zajčeva pri ekonomiji polovico odgovorov sploh ne prebere oz. jih samo preleti in delno prebere. To pa vem zato, ker sem se tudi sam pred časom poglobil v njeno ocenjevanje, skupaj z izpiti od kolegov in primerjal. Prišel sem do ugotovitve, da je vse točke skoraj nemogoče dobiti. Kljub temu, da napišeš vse (op. za kolege zgoraj: pri metodah je recimo možno tudi graf narisati), ne dobiš vseh točk. NI ŠANS. Zelo subjektivno ocenjuje, ima le en kriterij: možnih točk je 10 in ne 12 - avtomatsko odbije 2 točki, nato pa prične ocenjevait. Zato nekdo, ki je približno ok rešil vprašanje, dobi recimo 7-8 točk, nekdo ki je pa res blestel z odgovorom, pa jih dobi zgolj 10. Dobiti 12 je skoraj nemogoče. Je pa prednost ta, da so pri njej vprašanja znana in se da celo približno napovedati, kaj bo v naslednjem roku dala v izpit.

Sicer pa, navsezadnje, tako nepomemben predmet bi moral biti na fakulteti manj strogo diktiran. To pa je že problem, ki ga nosijo profesorji v sebi in se ga na žalost ne morejo znebiti. :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Pa če smo se s kolegico skup učile.
Skor do besede imamo enake odgovore pri eni nalogi. Morda je kak veznik zamenjan. Pa mam ja 4 točke ona pa 3...
Pa stari... Če ti pozabiš 1 stavek al pa eno malenkost. To ni 3 toćke od 14! To se kvečjemu odšteje ena točka al pa kaj takega, ne pa 11 točk!
Groza res...
lale13
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Avg 2011 10:25

Re: izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lale13 »

Mene pa zanima, če bi bil kdo tako prijazen, da bi rešil nalogo 8 iz izpita:

Potrošnja je podana z enačno C=20+0,5P, investicije (I) so 30, javna poraba (G= je 50, potencialni produkt je 300 in je za 20% večji od ravnotežnega produkta,
a) izračunaj izvozno-uvozno bilanco oz neto izvoz ter avtonomno trošenje
b) kolikšna bi bila stopnja inflacije, če bi se izvoz trajno povečal?
c) kolikšni proporcionalni in progresivni davki bi imeli za posledico enak učinek?

Najlepša hvala:)))
Odgovori

Vrni se na