Izpiti

prof. dr. Franjo Štiblar, prof. dr. Katarina Zajc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
hotkica
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Maj 2011 05:56

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hotkica »

a obstaja kšna dobra duša k bi mela sledeče izpite:
JANUAR 2010
MAREC 2010
MAREC 2008
OKTOBER 2008

zelo bom hvaležna!! naj me prosm kontaktera na zasebnem oz lahko kar tu prilepi izpite. nujno nujno rabim. hvala!!
kitka*
Prispevkov: 59
Pridružen: 15. Okt 2010 19:16

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a kitka* »

izpit ob 8h 30 je biu tak:
(pozabla sm ga tam,zato bom napisala po spominu. če pa ga ima kdo mogoče pri sebi naj še kej doda)
1. a)neki glede pospešene amortizacije-kko vpliva na razmerje med uporabljivim produktom in čistim produktom
b)kko vpliva na nevemkakšen produkt :D
c) je blo za izračunat stopnjo amortizacije in amortizacijo iz danih podatkov
2.je bla računska..pa glede produktivnosti kapitala,rentabilnosti,dela,zaposlenosti,neki stroški so bli..ne vem točno kr je nism znala
b) kako vpliva to spremenjeno stanje na proizvodnjo al neki takega
3. a) izpelji izdatke povpraševalca
b) kko je s tem v ČK in monopolu?
4. sploh nism razumela vprašanja..neki glede razlike med optimalno količino proizvodnje in proizvedeno optimalno količino proizvodnje..ne vem točno kr je res nism znala
5. kako se cena dolgoročno spreminja pri primarnih produkcijskih faktorjih (grafi)
6.neki glede izvozno uvozne bilance in kko deficit vpliva pri tem in pod kakšnimi pogoji
7. kakšna je povezava med sayevim zakonom, philipsovo krivuljo in klasično dihotomijo
8.računska: a) za izračunat ravnotežni produkt in potencialni produkt
b) kakšno bi moglo bit trošenje da ne bi bilo inflacije
c) kako bi mogli spremenit davke pri proporcionalnem in kako pri progresivnem trošenju

ta izpit se mi je zdel eden najtežjih kar sm jih vidla pri ekonomiji.groza =S
lahko kdo prosim napiše odgovore kr sama nism dosti znala rešit =/ hvala
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

kitka* napisal/-a:izpit ob 8h 30 je biu tak:
(pozabla sm ga tam,zato bom napisala po spominu. če pa ga ima kdo mogoče pri sebi naj še kej doda)
1. a)neki glede pospešene amortizacije-kko vpliva na razmerje med uporabljivim produktom in čistim produktom
b)kko vpliva na nevemkakšen produkt :D
c) je blo za izračunat stopnjo amortizacije in amortizacijo iz danih podatkov
2.je bla računska..pa glede produktivnosti kapitala,rentabilnosti,dela,zaposlenosti,neki stroški so bli..ne vem točno kr je nism znala
b) kako vpliva to spremenjeno stanje na proizvodnjo al neki takega
3. a) izpelji izdatke povpraševalca
b) kko je s tem v ČK in monopolu?
4. sploh nism razumela vprašanja..neki glede razlike med optimalno količino proizvodnje in proizvedeno optimalno količino proizvodnje..ne vem točno kr je res nism znala
5. kako se cena dolgoročno spreminja pri primarnih produkcijskih faktorjih (grafi)
6.neki glede izvozno uvozne bilance in kko deficit vpliva pri tem in pod kakšnimi pogoji
7. kakšna je povezava med sayevim zakonom, philipsovo krivuljo in klasično dihotomijo
8.računska: a) za izračunat ravnotežni produkt in potencialni produkt
b) kakšno bi moglo bit trošenje da ne bi bilo inflacije
c) kako bi mogli spremenit davke pri proporcionalnem in kako pri progresivnem trošenju

ta izpit se mi je zdel eden najtežjih kar sm jih vidla pri ekonomiji.groza =S
lahko kdo prosim napiše odgovore kr sama nism dosti znala rešit =/ hvala

sej vem da vsak to rece po tem k odpise sam...jst ga prec vzamem namest tistga ob 10h
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Tudi jaz bi takoj menjala. Vsakemu svoje seveda ;)
Sara
Prispevkov: 39
Pridružen: 29. Jul 2010 18:43

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Sara »

C.Chanel napisal/-a:Tudi jaz bi takoj menjala. Vsakemu svoje seveda ;)
Tudi jaz. :)
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a meIus »

A je kakšna razlika med izpitom Ekonomije po BŠP in Politične ekonomije po starem programu? Namreč prepisal sem se v BP in moram zdaj Ekonomijo nardit pa me zanima kakšna je razlika in če sploh je?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

meIus napisal/-a:A je kakšna razlika med izpitom Ekonomije po BŠP in Politične ekonomije po starem programu? Namreč prepisal sem se v BP in moram zdaj Ekonomijo nardit pa me zanima kakšna je razlika in če sploh je?
Knjiga je ista, izpit je isti, profesorja sta ista, tako da po moje ni nobene razlike :)
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Kakšna so kaj vprašanja na ustnem? A sprašuje to kar je bilo v starih izpitih?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kako dolgo traja ta razglasitev jutri? Vsaj približno? Da vem, koliko časa bom vrgla stran in si splaniram učenje :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Kakšni so bili rezultati oz. kako sploh izgleda ustni del izpita?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:Kakšni so bili rezultati oz. kako sploh izgleda ustni del izpita?
Katastrofalni kot vedno. Prideš v predavalnico (vsi, ki pišejo izpit pri isti skupini) in najprej pove, da so rezultati katastrofalni in da jo je skoraj kap, ko je popravljala, potem pa razdeli izpite, kjer vsak pogleda svojega in št. točk. Če si 40 % + nimaš ustnega oz. ga imaš po želji, če si 55 % + je avtomatsko 6, ustni spet po želji.

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Potem predvidevam, da se jih na ustni del ni uvrstilo ravno veliko? Kako je ustni med 40-55% po želji, a to je potem že pozitivno ali kako?
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:Potem predvidevam, da se jih na ustni del ni uvrstilo ravno veliko? Kako je ustni med 40-55% po želji, a to je potem že pozitivno ali kako?
Zajebala sem ;) Med 40 in 54 % je ustni OBVEZEN, če imaš 55 % in več pa po želji :) Se opravičujem..
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Aha, se mi je zdelo. ;) Je pa res škoda, da so rezultati pri tem predmetu vedno tako slabi ...
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:Aha, se mi je zdelo. ;) Je pa res škoda, da so rezultati pri tem predmetu vedno tako slabi ...
Ja, to se pa strinjam...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a KiZo »

lucky napisal/-a:
jessy napisal/-a:Aha, se mi je zdelo. ;) Je pa res škoda, da so rezultati pri tem predmetu vedno tako slabi ...
Ja, to se pa strinjam...
glede na to, da rece da druzga niti ni pricakovala in da se sploh ne znamo izrazat, druzga ni prcakvat...ker ocitno se isce piflarija ne pa znanje...
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a hannah »

Men se zdi ful neumn da se na pf dela selekcija lih pr ekonomiji... Stekala bi,da bi bla ustava al pa uvp med bolj zajebanimi predmeti.... Sej ekonomski fax tut obstaja^^ :mrgreen:
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, išče se elitna, napiflana sorta, ki svoje zdrave pameti ne zna uporabljat ali pa v zelo majhni meri, da si jih bodo lahko oblikovali po svoje. Žalostno...
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Se strinjam, da bi blo velik bolj smiselno, da bi se selekcija delala pri kakšnem drugem, za pravnike pomembnejšem, predmetu. Tud znanje ekonomije je v določeni meri potrebno in uporabno, ampak za nas spet najbrž ne tko esencialnega pomena kot znanje kakšnega pravoznanstva/rimskega prava v 1. letniku npr.

Problem ekonomije je pomoje predvsem v specifični snovi, ki redko komu na PF res leži. Tud sama nism bla med temi srečneži in mi je bla to ena mala nočna mora..

Vsem, ki je še nimate narjene in vam dela težave, priporočam, da se tega lotite čim prej, si je nikakor ne puščate za 2. letnik in si vzamete čim več časa; če nimate veliko predznanja s predavanj/vaj/ekonomske gimnazije bi js rekla da minimalno 3 tedne po 8-10 ur na dan, idealno pa recimo 1 mesec.

Moja izkušnja je, da je najslabš it kar takoj na stare izpite. Predlagam, da si najprej vzamete čas za knjigo, mogoče v kombinaciji s skripto, ki jo sproti mal dopolnjujete, dokler vam snov ni v celoti jasna. Šele na koncu pomagajo naloge iz repetitorija/stara izpitna vprašanja. Kot sm že nekje napisana, so zelo uporabne rešene naloge, ki so v fotokopirnici in sicer tiste, ki majo na prvi strani '1. tipične naloge', rešene pa so na karirastih listih. Ko to in snov predelate pa je fino reševat stare izpite, zlasti tiste od zadnjih dveh let.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Aja pa da vas še mal potolažm, vem, da je mene to skrbel- ekonomska predmeta Pravo in ekonomika in Finance (v 2. letniku), nista niti slučajno niti približno podobna Ekonomiji po težavnosti in obsegu snovi :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Michelle napisal/-a:Aja pa da vas še mal potolažm, vem, da je mene to skrbel- ekonomska predmeta Pravo in ekonomika in Finance (v 2. letniku), nista niti slučajno niti približno podobna Ekonomiji po težavnosti in obsegu snovi :)
To mi je pa BLAZNO polepšalo dan.. Eh, kaj dan, kar cel vikend :)
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Zna morbit kdo kak se spravit k ekonomiji? Mene tk skrbi kak bom to dala čez.. Sm se že zdavnaj odločla da jo pustim, kr pojma nimam s kerga konca začet :D A morbit kdo inštruira ekonomijo? :oops:
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

9sammy5 napisal/-a:Zna morbit kdo kak se spravit k ekonomiji? Mene tk skrbi kak bom to dala čez.. Sm se že zdavnaj odločla da jo pustim, kr pojma nimam s kerga konca začet :D A morbit kdo inštruira ekonomijo? :oops:
Začni brat knjigo, pa ti bo steklo. Vzami pa si ful časa, da boš lahko počasi in večkrat prebrala, če ti v prvo ne bo jasno - tudi meni ni blo. Pa sem jo vseeno premlela do konca :) Res, ko padeš noter, je kr kul, no...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

lucky, ti prav zavidam, da si že opravila z ekonomijo! Meni je bil predmet sicer še kar OK in Štiblerjeva predavanja so mi bila dokaj zanimiva, a naučit se za izpit je pa druga zgodba. Še posebno sem dobila odpor zaradi take selekcije in dejstva, da moramo na pamet znati tudi številne nepomembne podatke.
Upam, da se mi bo pravočasno uspelo spravit k učenju, saj je izpit čez manj kot 3 tedne, pa še drugi predmeti so zraven ...
lucky

Re: Izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:lucky, ti prav zavidam, da si že opravila z ekonomijo! Meni je bil predmet sicer še kar OK in Štiblerjeva predavanja so mi bila dokaj zanimiva, a naučit se za izpit je pa druga zgodba. Še posebno sem dobila odpor zaradi take selekcije in dejstva, da moramo na pamet znati tudi številne nepomembne podatke.
Upam, da se mi bo pravočasno uspelo spravit k učenju, saj je izpit čez manj kot 3 tedne, pa še drugi predmeti so zraven ...
Draga jessy, problem je ravno v tem, da je nisem uspešno opravila na majskem roku! Svetujem, da se res res red dobro naučiš in napišeš čim več, ker (vsaj Zajčeva) odbija točke, pa 1. sploh ne veš, zakaj, in 2. za brez zveze. Jaz sem 4 naloge znala v nulo, računskih se nisem uspela naučit, ker mi je zmanjkalo časa in sem imela upanje, da naredim, res se mi je zdelo, da znam. Pa nisem, pisala sem 27 %. Tako da ja.. računske so nujne, to je prvo. Drugo pa.. znati je treba na pamet in to ne ene definicije iz knjige, ampak vse, ki so tam. Pač.. res čim čim čim več napisat.

Čeprav jaz sem pri lastnini v ekonomskem in pravnem smislu - vprašanje je bilo, kakšna je razlika med njima (torej tiste 4 razlike) - napisala kaj je pravna in kaj ekonomska lastnina, vse razlike med njima naštela in razložila, ter primer dodala (napisala sem skoraj eno stran, kar je veliko, glede na to, da je bilo to le podvprašanje 2. vprašanja), in sem dobila cele 4 točke od 6. Ne vem, kaj še želijo zraven tega, res ne ;) Mogoče bi morala še kakšen grafek narisat hahahhahahahaha :D :D

No, veselo učenje, pa ne se preveč sekirat, če ne rata v prvo :)
Odgovori

Vrni se na