IZPIT MAREC 2011

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Odpiram temo za marčevski izpit iz PZG :)

Zanima me, česa iz Vilfanove knjige ni potrebno vedeti :) Vem, da je bilo nekaj govora o Srbskih ustavah, za ostalo pa ne vem :?

LP
lucky

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Greš prvič pisat? :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Ja.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Iz Vilfanove knjige ni potrebno vedet Srbske ustave in pa Dubrovniški statut :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

cupcakex3 napisal/-a:Iz Vilfanove knjige ni potrebno vedet Srbske ustave in pa Dubrovniški statut :)
V neki lanski temi je bilo govora, da ni potrebno vedeti tudi Obmorskih podeželskih skupnosti. Je to res?
Kaj pa Pravni spomeniki Srbije v 14. stoletju (str. 86)?

A snov Islam in njegovo pravo je sploh kdaj na izpitu? Ker njihovi izrazi so mi res španska vas in si jih bom težko zapomnila :x
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Obmorske podeželske skupnosti je po moje treba vedet, tam spada uni vinodolski zakon...po moje je treba njega vedet, ker smo pri vajah to delali....jst sm sicer delala januarja in se unega islama nism ucila, ker mi je blo brezveze pa tudi v vseh vprasanjih iz prejsnjih let nism zasledila niti enega primera, da bi kaj prasali s te teme...
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

cupcakex3 kako je bilo na januarskem roku, si naredila? iz česa vse si se učila? sej je kul če se iz knjige, une dobre skripte k je ena pa vaje?
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

A bi biu kdo tok prjazn da bi dau vaje (rešene) sem gor? :oops: Fuuul bi bli vsi hvaležni jst mislm :D
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Vaje so že gor-->v temi Vaje pri pravni zgodovini vprašanja so povečini enaka kot smo jih delali letos.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Urši napisal/-a:Vaje so že gor-->v temi Vaje pri pravni zgodovini vprašanja so povečini enaka kot smo jih delali letos.
Odgovori pa zanič.

Pp, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Ja sm nardila s 7, sicer sta mi zmankali 2 piki do 8 nism hotla zvisevat pa me je useeno prasala pod katero temo spadakrvno sodisce in zakaj prav tam....sm se kr vedla samo sm pozbla par "kljucnih podatkou" povedat pa se kolokvij sem pisala 80 in na konc pa mi katka ni zvisala :lol:
Jst sm 1 teden delala svoje izpiske iz Vilfanove knjige pa njene...pol sm se 1 teden intenzivno ucila po teh mojih zapiskih....sicer na predavanjih sm bla ene 5x v celem semestru....na skripto se ne prevec zanasat, ker je v njej kup napak, na une vaje pa tudi ne ker so kot pravi denny.crane zanic odgovori...
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

Js sm nardila samo s skripto z 8. 2 točki mi je manjkal do 9 ampak tud nism zvišvala. Res je da sem mela vaje svoje glede skripte pa kakor za koga. Meni osebno Vilfan ni prebavljiv :D
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Meni je pa Katka nekako tako ocenjevala, no kolega to je pravilno, ja vredu opa to pa ni pravo obdobje a ne? 5 od 15 :) Tako da 19 še enkrat :)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a New York »

Ok, vaje imam, so na forumu. A so letos ful drugačne glede na to da je knjigo izdala Škrubejeva? Al je načeloma ista snov pa to ? :)
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Urši napisal/-a:Js sm nardila samo s skripto z 8. 2 točki mi je manjkal do 9 ampak tud nism zvišvala. Res je da sem mela vaje svoje glede skripte pa kakor za koga. Meni osebno Vilfan ni prebavljiv :D
S katere skripte pa si se učila?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Urši »

caaat napisal/-a:
Urši napisal/-a:Js sm nardila samo s skripto z 8. 2 točki mi je manjkal do 9 ampak tud nism zvišvala. Res je da sem mela vaje svoje glede skripte pa kakor za koga. Meni osebno Vilfan ni prebavljiv :D
S katere skripte pa si se učila?

Tisti, ki naj bi bila najboljša :D je objavljena na pravnici pod literaturo in ima zgoraj v kotu kratici M.Ž. Res super skripta!:)

Aja pa še nekaj. Splača se malo pogledati stara izpitna vprašanja ;)
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Kje bi se pa dalo dobit kolokvije, ki smo jih pisali? Mogoče kdo ve?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a eldorado »

caaat napisal/-a:Kje bi se pa dalo dobit kolokvije, ki smo jih pisali? Mogoče kdo ve?
Kaj misliš kje?

Pp, A
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Priporočam, da pogledaš pri vratarju :)

lp
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Kaj mi lahko kdo po domače razloži razliko med zajmom pa zakupom??
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

A je dovolj da se skripto napifalš napamet pa preberš vilfana pa vaje ponoviš? pa seveda še velecenjeno knjigo docentke škrubej
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Blade1 napisal/-a:Kaj mi lahko kdo po domače razloži razliko med zajmom pa zakupom??
Pri zakupu ni možno,d a bi bil nanj kdo vezan na osebno svbodo, pa nemore nastat z enostranskim aktom (to pomen npr, da samo zemljiški gospod odloloča, tlačan pa nima besede sploh)

tko nekak jaz to razumem, nej me nekdo poprav če ni prav
lucky

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

BlackBerry napisal/-a:A je dovolj da se skripto napifalš napamet pa preberš vilfana pa vaje ponoviš? pa seveda še velecenjeno knjigo docentke škrubej
Mislim, da se je lažje naučit po knjigi, kot napiflat po skripti, ker piflanje je bedarija.. In hitro kaj pomešaš, kar se na izpitu potem takoj vidi in se ugotovi, da si napiflan. Po moje je najbolje, če zadevo prebereš (tako sem naredila jaz), da dobiš celostno sliko o tem, za kaj gre, potem se pa dejstva in letnice ter ostale podatke naučiš, vendar z razumevanjem (s tem mislim, da se ne greš celih stavkov dobesedno na pamet piflat).

Izključno moje subjektivno mnenje (predvsem glede učenja na pamet, tj. piflanja).

Lp
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Ja jz Vilfana ne prebavlam in mi je totalno nesistematičen in se nemorm naučit iz njega... drugače se pa zgo lahko samo nafilaš, itak ni nč za razumet tuki, razn povezavanje, če pa hočeš povezovat morš pa itak bit naučen, da lahko sploh kej povezuješ...
lucky

Re: IZPIT MAREC 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Nič ne rečem, da ni učenja. Opozorila sem samo na distinkcijo med učenjem in piflanjem, ki je, zame, velika.

LP :)
Zaklenjeno

Vrni se na