Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

aha...kr neki, js vem da mi je simič specialno štel kot prav in tud škrubej je nekaterim štela specialno kot prav....verjetno je bla slabe volje al kako drugače nastrojena:D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

In vsi tisti ki ste imeli in boste še ta teden imeli....kakšne ste kaj dobivali ocene?:D....je blo sploh kaj 10 in 9 razen 7, 8 in kopice 6?:D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

js sm pri zadnjem vprašanju napisala specialna prevencija, za uno ta drugo pa generalna in mi je dala 2/5 :geek:
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

kleopatra napisal/-a:js sm pri zadnjem vprašanju napisala specialna prevencija, za uno ta drugo pa generalna in mi je dala 2/5 :geek:
kaj si mela na ustnem ?? kaj ste ostali mel na ustnem?
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a buljat »

jst sm bil dans tud med oceno, pa sm dobil recepcijo rimskega prava, kdaj je nastala kako se je uporabljala in kaj je privedlo do njene uporabe, kdo je sirjenju le te nasprotoval in zakaj?
vecino mislim da sem povedal prav, vendar je dosti pomagala in verjetno bi moral vse skupaj odgovoriti hitreje
skratka ni mi uspel narest, bi pa mogu vse iz gor nastetega sam povezat in povedat ce bi zelel narest, vprasanje je blo sam recepcija rimskega prava

tud stetje pik se mi je zdel krivicno, ce kaj ni blo prav sem tud za podvprasanja dobil 0 tock, smejala se mi sicer ni nic, upam da bo aprila boljse :)

aja nardil so sam 2-3je od kakih 15ih vecini pise sam nezadostno nezadostno :|, vsaj tolk sm razbral z njenega lista

ce se koga zanima je obcno pravo pomenilo, da je skupno vsem pravnikom, jst sm za odgovor skupno dobil 1 tocko :D
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Jaz sem tudi brez besed. Po primerjanju svojih odgovorov z odgovori na forumu sem imel zelo dober občutek, pričakoval sem solidno oceno. Vsega skupaj pa sem pisal 33 pik. Simič mi sploh ni upošteval polovico odgovorov, pri vprašanju ki zadeva obče pravo sem imel 2 podvprašanji prav, pa mi je dal 4 pike :shock: Še pri prvem vprašanju, kjer sem pravilno opredelil starešine, vendar za vladarja napisal da vodi državo, namesto da je zakonodajalec, sem dobil 0 pik. Skratka polom, upam da so drugje bolj korektni, za rim nekako dvomim :|
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *jz* »

defasturias, kdaj si pa mel? jz sm mela popoldne kmal po odmoru pa je biu prjazn...sicer nism mela velik pik pr odgovorih (tko po 6, 8, tud po 3)ampak mi je dau tisto 6 pa adijo. Res ne vem po kakem ključu določa pike...najbrž kokr se mu zazdi...
...vse je možno na tem svetu....
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

defasturias napisal/-a:Jaz sem tudi brez besed. Po primerjanju svojih odgovorov z odgovori na forumu sem imel zelo dober občutek, pričakoval sem solidno oceno. Vsega skupaj pa sem pisal 33 pik. Simič mi sploh ni upošteval polovico odgovorov, pri vprašanju ki zadeva obče pravo sem imel 2 podvprašanji prav, pa mi je dal 4 pike :shock: Še pri prvem vprašanju, kjer sem pravilno opredelil starešine, vendar za vladarja napisal da vodi državo, namesto da je zakonodajalec, sem dobil 0 pik. Skratka polom, upam da so drugje bolj korektni, za rim nekako dvomim :|
jst sam vem, da ocenjujejo res katastrofalno te pisne izpite.. če ti pa že ocen za ustni, ti pa tm da tko jasn vedt da si nezaželjen da brezveze.

pa BTW, URNIKE BI LAH TALE BRANKO TUD MAL NAPISU, SEJ SMO ŽE 20. JANUARJA, OMG
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a nici »

Men je najhuj, ker zna bit Škrubejka res "hudobna". Se mi zdi, da če narobe odgovoriš, se res tako posmehljivo začne držat, da bi človk najraj kr vstal in šel vn. :?

Pomoje nam nekako vrača, zaradi tega, ker folk ne hodi na njene ure, če pa že, pa ne posluša, se smeji itd. Ko sem js hodila, jih je velik vstalo sred ure in šlo iz predavalnice... :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Spet bom hudičev odvetnik... do mene je bila korektna in na koncu sva se prav lepo pogovorila.. verjamem pa, da zna biti zlobna kot vsak izmed nas.
Si vis pacem para bellum
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a m|h »

Eldorado, kaj konkretno je pa počela s tabo na ustnem? ..folk kar precej jamra za tole zgodovino.. pa pravijo da je rim najtežji :mrgreen: :P
zzz_side
Prispevkov: 1
Pridružen: 18. Jan 2010 22:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a zzz_side »

Js sm mel u ponedeljek pri Škrubejevi in morm rečt da je bila kr korektna. Res je da se obeša na določene besede, drugač mi je pa pošteno ocenila. Mal mi je blo smotan edin k popravlja izpit pred tabo, najde napako in se prime za glavo pa zavzdihne:"Ja kaj ste pa tle mislu?".
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a defasturias »

@jz imel sem ob 13.30. Ob 13.40 sem bil že v avtu na poti domov, tako hitro je šlo. Vsaj parkirnina ni bila draga :lol:

Tole ocenjevanje je res pod nivojem, meni je popravil test neverjetno hitro, prebral vprašanje v 2 sekundah in takoj, brez premisleka napisal točke. Kako se lahko odloči tako hitro ali bo dal 5 ali 6 točk ne vem, vendar gotovo ne pošteno. Se mi zdi da nekako iz principa in zanalašč mečejo folk, ker ne vrjamem da bi nas bilo toliko nesposobnih, da ne bi mogli naredit vsaj z 6. Za kolokvij sem se učil po tisti najkrajši skripti 2 dni prej, pa sem pisal 5, za izpit sem se intenzivno učil 2 tedna iz knjige, M.Ž skripte in vaj.

Jebiga, jamral ne bom, začel se bom učit ekonomijo in šel na prvi možni izpit, mislim da je marca. Izpitnim rokom, ko se bo nabralo največ folka in bo več metanja se bom probal izognit, pa še škoda se mi zdi časa, da bi vse puščal za konec in šel na izpite po koncu predavanj.
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a *jz* »

svaka ti čast, de se boš še pred koncem predavanj spravu nad ekonomijo :) drgač pa, najbrž nima glih velik veze kuk jih gre na kir rok...če jih je velik to še ne pomen de jih polovica ne bo nardil. Pr ekonomiji itaq če pišeš 6 ti ni treba na ustnga, tko de se potrud pa bo šlo brez ustnga :) pa velik sreče :)
...vse je možno na tem svetu....
iloveskiing
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2010 11:50

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a iloveskiing »

se strinjam z defasturiasom. ni normalno da ti popravi test u 3 sekundah par kr neke cifre zraven piše..sej u tako kratkem času ne more sploh prav prebrat :/ meni je reku da sem žrtev bolonjskega sistema, sicer nevem kašno zvezo ma to s tem da nism nrdila..ampak ok..za kolokvij sm enkrat šla skozi skripto in ga nrdila, za izpit pa sm jo večkrat prebrala in še iz knjige nekatere stvari..res nevem kaj delajo tak cirkus iz tko nepomembnega predmeta kot je pravna zgodovina
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

men sta u 1. letniku pomembna predmeta samu ustava pa uvp...ostalo je en bullshit
error
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2010 11:08

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a error »

Jst se spomnm Škrubejeve prvi dan na faksu, k je prov poudarla da smo zdej na pravnem faksu in eden iz med ciljev je tut, da se čim bolj "pravniško" izražamo... Tko da se mi zdi da so na tem najbolj točke odbijal...

Sicer se mi pa zdi, da je Simič mene ocenil zelo korektno, pa reku je da na pravnica.net pišejo traparije ;)
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a defasturias »

error napisal/-a:Jst se spomnm Škrubejeve prvi dan na faksu, k je prov poudarla da smo zdej na pravnem faksu in eden iz med ciljev je tut, da se čim bolj "pravniško" izražamo... Tko da se mi zdi da so na tem najbolj točke odbijal...

Sicer se mi pa zdi, da je Simič mene ocenil zelo korektno, pa reku je da na pravnica.net pišejo traparije ;)
Še dobro, da je rekel na izpitu, da foruma že par let ne spremlja :lol: Meni je vprašanje, zakaj mi je odbil toliko točk pri eni nalogi, odgovoril s takim glupim argumentom, da sem samo zavil z očmi in za ostalo sploh spraševal nisem.
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Kje je sedaj eldorado, da utemelji svoj izpit??
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Ja neki je narobe s to žensko...k da nobenmu ne prvošči, da nardi izpit, ampk prou hoče, da bi jih čim mn nardil.... :evil: :cry:
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Ne glede na to ali je "tečna" ali ni... Mislim, da vsi ki s(m)o vpisani v 1. letnik, tako ali tako ne morejo napredovati v 2. vsaj ne letos. To je bilo jasno povedano že prvi dan. In nekje pač morajo delati selekcijo(tudi pri zgo, pa čeprav na "nedolžnih"), pa če na lep ali pa na grd način. Sem pa že velikokrat slišala in brala, da je prof. Škrubej veliko ljudi pripravi do joka. Si predstavljate, da vas nekdo potem, ko bomo že imeli svoj poklic pripravi do joka? Mislim, da bi vsak malo postrani gledal na objokanega pravnika.

Krivice pa se dogajajo tako ali tako na vsakem koraku
. In vedno bolj se mi zdi, da naš fax naredijo tisti, ki so vzdržljivi in se ne pustijo podret. Tako kot nek test vzdržljivosti, ob enem pa se moraš velikokrat ugriznit v jezik, si mislit svoje - pa nič nikomur rečt in to čim prej pozabit.
No, mogoče sem malo "sfalila" bistvo. :D
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
fireball
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Nov 2009 17:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fireball »

TaaYa napisal/-a:Sem pa že velikokrat slišala in brala, da je prof. Škrubej veliko ljudi pripravi do joka. Si predstavljate, da vas nekdo potem, ko bomo že imeli svoj poklic pripravi do joka? Mislim, da bi vsak malo postrani gledal na objokanega pravnika.
Sem vidla primer.. Sicer je zelo veliko razlika med prvim letnikom pravne fakultete in poklicom pravnika in tukaj naj bi nas naučili vztrajnosti in odločnosti. Ampak resnici na ljubo, takšni bi že mogli priti sem. Se strinjam s tabo, le najmočnejši preživijo (čeprav so pa tudi izjeme, ki imajo le srečo :) )
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

fireball napisal/-a: Sem vidla primer.. Sicer je zelo veliko razlika med prvim letnikom pravne fakultete in poklicom pravnika in tukaj naj bi nas naučili vztrajnosti in odločnosti. Ampak resnici na ljubo, takšni bi že mogli priti sem. Se strinjam s tabo, le najmočnejši preživijo (čeprav so pa tudi izjeme, ki imajo le srečo :) )

Se popolnoma strinjam s tabo.
Mogli bi ja, ampak še vedno je veliko tistih "scrkljančkov", ki so v zaledju staršev.
Sreča... tudi mene sem pa tja kdaj sreča, jaa ;) hehe
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
fireball
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Nov 2009 17:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a fireball »

Mene pa vedno bolj zapušča, zato se bom mogla samo še na znanje zanašat :)
Ampak to ni več tema za Pravno zgodovino.. Da ne bova kregani ;)
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

No pa se opravičiva za smetenje =)) Tudi jaz bom raje začela "rinit" z glavo v knjigo =)) je najbolj zanesljivo! =))
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
Odgovori

Vrni se na