Kolokvij

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a jessy »

Baje bodo čez en mesec. Verjetno na ŠISu?
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Bili »

Še nobenga komentarja na današnji kolokvij? :mrgreen:
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Z eno besedo: POLOM!

Še dobro, da ni blo nobenega vprašanja na podlagi vaj... NOOOOT!
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Hehe.. meni je pa kar šlo.. bomo pa videli ali znamo dovolj podrobno napisati odgovor v enem stavku ali ne..
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Car »

Tudi meni je kar šlo, računam na okoli 70% :)

lp
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Portia »

Eno vprašanje ki ga nism znala odgovorit : Zakaj je zemlj. gospodu sodno oblast za sojenje lažjih kaznivih dejanj podelil deželni knez in ne vladar?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Portia napisal/-a:Eno vprašanje ki ga nism znala odgovorit : Zakaj je zemlj. gospodu sodno oblast za sojenje lažjih kaznivih dejanj podelil deželni knez in ne vladar?
Verjetno zato, ker gre za čas močnega fevdalnega partikularizma,obdobje, v katerem vladarji dejansko nimajo nikakršne moči, vladar je tedaj bil le formalno imenovan kot "prvi plemič v državi", dejansko so njegovo moč omejevala močna in utrjena teritorialna zemljiška gospostva določenih plemiških rodbin, ki so sčasoma pridobile sodno in vojaško oblast nad prebivalstvom določenega teritorija ter postali deželni knezi. Zaradi lažjega izvajanja sodne veje oblasti so deželni knezi obdržali krvno sodstvo, tj,pristojnost sojenja za huda kazniva dejanja, sodstvo za lažja KD pa so podelili njim podrejenim zemljiškim gospodom znotraj dežel. Js bi tko odgovoril.
Lp
xy.studentka
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Nov 2010 20:46

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a xy.studentka »

Bi lahko kdo prosim napisal kakšna vprašanja s kolokvija in pokomentiral, koliko so v pomoč vaje in komentarji odlomkov iz knjige doc.Škrubejeve? Sama namreč danes nisem pisala kolokvija.
Hvala.
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

minus točke ane ... kok je možno, da jih ne bom dobila, če sm pisala, kako je plemstvo ustanavljalo dežele, namest da bi pisala o tem, kako je duhovščina ustanavljala dežele? :|
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ni mi lih jasen, kaj si s tem mislila povedati:)))
Drugač pa, de facto so tako plemiči kakor tudi visoki cerkveni dostojanstveniki postopoma pridobivali sodno in vojaško oblast nad nižjim osvobojenim plemstvom na določenem teritoriju in postajali deželni knezi ter ustanavljali dežele. Če si to pisala, pol je prav, sicer pa ne vem točn kako vprašanje ste imeli ;)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Car »

xy.studentka napisal/-a:Bi lahko kdo prosim napisal kakšna vprašanja s kolokvija in pokomentiral, koliko so v pomoč vaje in komentarji odlomkov iz knjige doc.Škrubejeve? Sama namreč danes nisem pisala kolokvija.
Hvala.
Jaz nimam knjige doc. Škrubejeve in tudi na vaje ne hodim :) Pisal sem kolokvij in mi je šlo kar dobro, učil sem se po Vilfanu in skripti M.Ž. Bili so 4 odlomki in 4 sklopi vprašanj, vsaka skupina pa je imela različna. V 1. skupini smo imeli Hamurabija, Langobardsko pravo, Kolonializacijo in Ptujski statut.

lp
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Portia »

ok, hvala Drago. Sem napisala prbližno tko.. :) Kko pa kej ocenjujeta Simič in Škrubejeva? Je treba pisat tok obširne odgovore k je bil tale tvoj npr. ?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Car »

@Portia,

Jaz sem (kljub temu, da sta profesorja rekla naj pišemo kratke odgovore) napisal cel list..tudi na drugi strani :) Nekaterih odgovorov pač ne moreš na kratko napisati...
archer
Prispevkov: 34
Pridružen: 21. Jan 2010 12:12

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a archer »

Je pa z dolgimi odgovori tako, da hitro kaj napišeš nejasno ali malo manj jasno... Potem te na ustnem lovijo na take stavke, ki niso nujni, tako, da bi bila zmagovita formula po mojem kratko in jedrnato. Seveda pa moraš paziti, da dejansko odgovoriš na vprašanje :D
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Dolgi odgovori niso niti priporočljivi (nasvet s strani študentov višjega letnika) niti zaželjeni (s strani profesorjev). Dragoxxx vam je hotel (in tudi je) samo na lep način razložiti snov, da boste razumeli. Sploh pa sami sebe hitro ujamete v past in olajšate profesorjema marsikatero delo :)

Lp, A.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Na izpitu napište sam bistvo in ne dolgovezite! Ni to gimnazija! :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja ja, jaz tukaj na forumu namenoma napišem daljše odgovore, da lažje razumete zadevo. Sicer pa se navadite , da povsod, ne samo pri PZG, pišete kratke odgovore, vendar tako, da zaobjamete bistvo. Mogoče se sliši na prvi pogled težko, vendar se da:) "Kratki in jedrnati odgovori so odlika dobrega pravnika"-Prof Kranjc :D
Bom probal od sedaj, če bo kako vprašanje, kratko odgovarjati, da bo kul.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Pa pazi na omejitev stavkov, Drago. :lol:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

w4nkst4 napisal/-a:Pa pazi na omejitev stavkov, Drago. :lol:
Hvala na opozorilu, kolega :D :)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Kako pa izgleda, če se kljub ne doseženim 40% prijaviš na izpit? Ker v šisu to gre brez problema :)
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

fruchtzwerge napisal/-a:Kako pa izgleda, če se kljub ne doseženim 40% prijaviš na izpit? Ker v šisu to gre brez problema :)
To sem tudi jaz probala, haha :) Me zanima, kakšne so "sankcije" za takšne prestopnike ;)
Blade1
Prispevkov: 70
Pridružen: 19. Feb 2010 13:03

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Blade1 »

Ni sankcij.

Sam pred izpitom pregledajo kdo je prijavljen pa ma manj kot 40 % in jih potem odjavijo. :)

Lp
lucky

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lucky »

Je mogoče že kaj bolj jasno, kdaj (vsaj približno!) naj bi bili rezultati kolokvija? Tole čakanje mi je res kr nekaj..

Lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

lucky napisal/-a:Je mogoče že kaj bolj jasno, kdaj (vsaj približno!) naj bi bili rezultati kolokvija? Tole čakanje mi je res kr nekaj..

Lp
haha, a že čutiš slabe strani pravne fakultete? :D
Jah mi smo pisali 19. novembra, rezultate dobili pa 17 decembra...torej tam en mesec čakanja.
Še hujše je pri rimu, ki smo ga pisali 16. decembra, rezultate pa dobili 20 februarja!!!!!! :D
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a carko32 »

Hehe, dragoxxx.. torej bo še zanimivo..

@lucky: če te res tako zanima, obstajajo govorilne ure in pejt prašat Simiča.. jaz grem verjetno po kolokviju za rim naslednjo sredo..
Odgovori

Vrni se na