Izpit januar 2012

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Tyarinn
Prispevkov: 42
Pridružen: 20. Jan 2010 14:26

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a Tyarinn »

1. Kasacijsko.. če je bla slo del, kakšno je to sodišče pa še neki
2. In Scal.. ne znam :) ampak odgovor bo dobrodošu :)
3.Kazensko, kdaj al zakaj pride do tega? če poznaš kkšn primer po letu 1945, ki bi bil v nasprotju s tem načelom (da je kaznovan lahka sam če je kaznivo dejanje predvideno v zakonu)
4.Gorske pravde, kaj, kdo, zakaj pomembne.
5.Karantanija pa Panonija, kera del današnje slo manka v odlomku.. mislm da je blo tuki pod čigavo oblastjo? avstrijska hiša? --> tole mislm da sm neki zamešala, če se kdo spomne.. go for it :) (mislm da je to akr sm jst napisala dejansko še eno drugo vprašanje, sam se res ne spomnm)
6.Beneficij, kdaj, zakaj..
7. Sužnji.. da so zard tega ker so bli v dolgovih, ratal sužnji, kdaj to, kako so lahko še drgač ratal, dolžniško suženjstvo, in če je tuki kej drugač.. (zadn stavk odlomka je bil namreč, v suženjstvo prodani)

..eo, to ej to kar se spomnm.. če ma kdo odgovore pravilne predusm pa konkretno dopolnitev uprašanj bi bla zlo hvaležna :)
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

a je mel kdo dans že ustne..?? Mene zanima kaj je blo mišlejno tm pr tistih Slovanih in Nemcih in Dravo al karkoli že.. ? če kdo ve :D
Uporabniški avatar
Tyarinn
Prispevkov: 42
Pridružen: 20. Jan 2010 14:26

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a Tyarinn »

oxford napisal/-a:a je mel kdo dans že ustne..?? Mene zanima kaj je blo mišlejno tm pr tistih Slovanih in Nemcih in Dravo al karkoli že.. ? če kdo ve :D
Vse to tud mene zanima :) a maš ti dans ustne Oxford? Kdo ve kaj najrajš sprašujeta kadar sta v paru in če je možnost da bosta sprašvala od ODZju glede na to da je dans obletnca in sta na simpoziju..
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
Uporabniški avatar
cherilady
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2012 22:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a cherilady »

A bi bili tisti, ki imate danes ustne pol tok dobri, pa tukej mal napisali pravilne odgovore? Da ostali vidimo na čem smo. :)
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

Bi kdo povedal kako je blo kj na ustnih.. Kako ocenjujejo.. Jih je dost nardil?? :)
lucky

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Dvomim, da je imel kdo ustne že zdaj, ker imam kolegico, ki se piše na Č in ima v ponedeljek ...
Uporabniški avatar
cherilady
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2012 22:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a cherilady »

Komisijski so baje imeli včeraj. :)
lucky

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Aja. To je pa možno, ja ... Pol bi blo pa res fajn, če bi kdo, ki je imel včeraj komisijskega, napisal pravilne odgovore!
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a kendy »

je bil res simičev test? meni se ni zdel :S
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

Ja men se tut ni zdel da bi biu njegov izpit, predvsem zard virou k so bli nenormalno kratki in dvoumni.. :x
Uporabniški avatar
Tyarinn
Prispevkov: 42
Pridružen: 20. Jan 2010 14:26

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a Tyarinn »

Bil je simicou, ga je en fnt prasou..
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
Orchid
Prispevkov: 31
Pridružen: 24. Okt 2011 18:46

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a Orchid »

Sem še sama napisala mal bolj natančno vprašanja. Je pa od obeh testov. Pa če lahko en odgovori :D Hvala!

1. VIR: nekaj v smislu, da je za celotno Jugoslavijo ena kasacijsko sodišče
Kaj je kasacijsko sodišče? Ali opisuje dejansko stanje? Zakaj je tako? Ali je bila Slovenija ena enota? Koliko jih je bilo v Jugoslaviji? Je imela Slovenija svoje vrhovno sodišče?

2. VIR:» Za hudodelstvo se lahko štejejo in obravnavajo samo tista protipravna dejanja, ki jih zakon kot takšne razglaša.«
Kdaj se uvede načelo,da so kazniva dejanja samo tista,ki so zapisana v zakonu? Kaj je v nasprotju s tem zakonom iz leta 1945? Napiši primer, za katerega po letu 1945 to načelo ne velja.

3.VIR: nekaj od gorskig pravd
Kaj so gorske pravde? Kdo jih sestavlja,vodi? Ali so se ravnali zgolj po običajnem pravu? Zakaj so jim pravni zgodovinarji namenili toliko pozornosti? Kakšno pravo je na grskih pravdah prevladovalo?

4.VIR:nekaj v smislu zakaj,da nekdo nekomu zemljo in jo čez nekaj časa vzame nazaj?
Za katero obliko svobodnega razmerja gre? Kaj je beneficij? Zakaj in kdaj pride do tega?

5. VIR: "Na drugi strani reke so živeli predvsem Nemci, vendar so tam živeli tudi Slovani, ki so spoštovali pravila pod oblastjo avstrijske hiše"
Kdo je živel v teh mestih? Zakaj piše,da so Slovani živeli na podeželju?Za katero ozemlje gre? Ali je drava še meja med Slovani in Nemci? Kaj pomeni oblast avstrijske hiše?

6.VIR: Zbor zaseda vsaj 1x letno-ali nekej takega...
Kaj je namen splošnega saškega zbora? Kakšen zbor pričakujete na tako velikem ozemlju? Za katero razvojno stopnjo so običajni? Ali obstajajo še kakšni drugi zbori za manjše ozemljske enote? Kako so franki nadzorovali take zbore?

7. VIR: Knez je posvetil duhovnike in jih nato "in sclavium'' poslal na ozemlje Spodnje Panonije,Karantanije.
Zakaj se omenjajo knezi? Zakaj so knezi postali vojvode? Zakaj so se ljudje temu upirali? Katero ozemlje ni omenjeno? Kako so kmetje sprejeli novo vero?

8.VIR: "ubogi ljudje so zaradi dolgov zapadli v sužnjost...bili so prodani v sužnjost"
Kakšne vrste sužnjev poznamo? Na kakšn način zapadejo v to? Kakšno suženjstvo je opisano v viru in kakšno še poznamo? Kateri so bili boljši po položaju in ali se da iz teksta razbrati,da gre pa tukaj za izjemo glede boljšega položaja in zakaj?
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Fotka vprašanj:
Slika
lucky

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

ParfumeGirl napisal/-a:Fotka vprašanj:
Slika
Uuu, very nice ;)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Hmm, zanimiv izpit :D Pa tud malce čuden ;)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a New York »

No, zdej lahko pa še mal napišete kako ste odgovarjal :) oziroma kaj je prov :)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Ja, to čakamo :)
lucky

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

ParfumeGirl napisal/-a:Ja, to čakamo :)
Tudi jaz čakam :)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a New York »

Haha, no torej vsi čakamo. Naj se kdo javi k je znal! :)
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

Bi kdo napisal kako so potekali ustni danes.. Kakšna so bla kej vpr. ?? :D Proosiiiimm
ribica
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jan 2012 21:51

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a ribica »

kaj res lahko kdo prosm napiše vprašanja za usten (Simič)!!!!

thx... :D
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A mi lahko nekdo napiše razlago treh funkcij oblasti in dvotirnega sistema? To je tista shema v knjigi.
Hvala!

BTW, kako so šli danes in včeraj ustni? :)
lucky

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

dragoxxx napisal/-a:Tole načelo je načelo zakonitosti. Napisati morate prav to. Potem lahko ddoate še nulla poena sine lege praevia. In sicer prejšnje določbe so to zanikale z domnevo krivde. Na ostala vprašanja bom pa poskusil odgovoriti, če se bom še spomnil, malo sem že neke stvari pozabil:)
Drugače pa tole v izpitu ni prav. Jaz sem dobila pri Simiču 0 točk.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

V temle januarskem izpitu ste imeli to?
Sprašujem zato, ker sem jaz osebno profesorja že v 1. letniku v sklopu priprav na Izpit vprašal glede tega vprašanja, pa mi je on rekel tak odgovor :)
Ampak pač treba se je navaditi na to, da tud pedagogi majo svoje muhe :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit januar 2012

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Glede tega vprašanja zgoraj:
Bil sem pri prof. Simiču in ta mi je potrdil, da je pravilen odgovor NAČELO ZAKONITOSTI. Na moje vprašanje, zakaj so nekateri kljub temu, da so napisali tak odgovor, dobili 0 pik, je rekel, da zato, ker je odvisno kaj so v nadaljevanju napisali. Pač morte pazit in odgovarjat točno tisto, kar vas vprašanje sprašuje. Ne več, ne manj, da ne bo na koncu manj pik. :D
Zaklenjeno

Vrni se na