izpit septembra 2011

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

seal

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a seal »

Sisley napisal/-a:Živjo! A mi lahko kdo pove, kako se naučit pzg, ker se jo jst očitno ne znam. :( Menim, da sem se jo sposobna naučit, ampak na izpitu še nisem dobila toliko točk, da bi zadostovalo za ustne. Če bi mi kdo svetoval kako se sploh naučit za lepo oceno, bi bila zelo hvaležna...
Nauči se dobro osnove iz knjige (kaj so osnove: glej vaje) ter večkrat beri, da ti pride snov v kri in da jo razumeš. Poleg tega pa si dobi ene zelo dobre zapiske in rešitve z vaj. Kot piko na i predelaj njeno, tj. od K.Š. knjigo. Uspeh zagarantiran.
Uporabniški avatar
Sisley
Prispevkov: 8
Pridružen: 12. Sep 2011 08:35

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a Sisley »

seal najlepša hvala. :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Se strinjam, meni so najbolj pomagale vaje (ob Vilfanovi teoriji).
Uporabniški avatar
Sisley
Prispevkov: 8
Pridružen: 12. Sep 2011 08:35

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a Sisley »

jessy tudi tebi hvala:-)
ikac
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Sep 2011 19:38

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a ikac »

Evo se dodatek iz moje perspektive, ce se ucis pravno zgodovino se mi zdi da je priblizno 10-14 dni dobrega ucenja dovolj za miren spanec pred izpitom. Z dobrim ucenjem mislim priblizno 5 ur na dan oziroma odvisno kako si splaniras. Jst sem si naredil plan zgodovinskih obdobij k sm jih mislu predelat za vsak dan posebej. Bistvo je da najprej prebes vilfana obdobje po obdobje, ceprov je to neki najbolj morecega, ampak vazno da razumes zgodovinsko situacijo in razvoj. opazam namrec da posamezna vprasanja na izpitu zajemajo vec zaporednih obdobij. Ko predelas obdobje NUJNO paralelno s tem tudi the "Skrubejs black book" oz njeno knigo s tistimi primeri/viri(tud same vire dobro poznat, ker jih moras na izpitu prepoznat, cas, obdobje, nastanek,...). Glede na to da je Vilfanova kniga bol slaba se mi zdi da Skrubejeva kr dobr razjasni dolocena obdobja, predvsem pa doda tiste detajle, ki jih potem srecamo na izpitu (pisnem ali ustnem). Za tiste k ste se veliko ucil pa vseeno padl je najbrz problem stil ucenja, odvisen od posameznega predmeta. Pri zgodovini je bistvena dobra osnova, razumevanje te osnove in kar je najpomembnejse da vsa obdobja jemljes kot eno zaokrozeno celoto. Drugo obdobje se navezuje na prvo itd.. Na koncu ko vse predelas pa ksne skripte v roke za ponavljanje ali pa stara vprasanja..
To je to od mene..upam da komu tale mini nasvet pomaga in srecno!
amela91
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Sep 2011 20:31

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a amela91 »

hei...a ma mogoče kdo skripto od Jasne na kompu, k ta je baje ful uredu, v kopirnci je pa več ni??
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: izpit septembra 2011

Odgovor Napisal/-a dori »

na svidenje za vedno :D končno! pa vso srečo ostalim.
Fat kids are harder to kidnap :D
Zaklenjeno

Vrni se na