Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Gisele napisal/-a:Iz kje se pa kej učite za izpit?
zapiski, knjiga?
knjiga + vaje
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

kako je pri izpitu, tisti ki ste ga že pisal? kolk vprašanj je? a je težji k kolokvij? a so ustni hitr po pisnem? a una poglavja ODLOMKI IZ CIVILNEGA PRAVA pa KAZENSKEGA PRAVA se tud piše? to je od strani 139 do 160..

Lp
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Na izpitu dobiš 8 vprašanj, ki so ponavadi sestavljena iz kakega odlomka, ki ste ga delali pri vajah. Pri vsakem vprašanju je še nekaj podvprašanj. Vedno je eno vprašanje, ki je vredno ful veliko točk (ene 20), tam moraš ponavadi razlagat kak razvoj organov skozi razna obdobja in podobno. Sama kolokvija nisem pisala, tko da ne bi vedla, kakšen je v primerjavi z izpitom. Ustni so ponavadi en teden po pisnem delu, zgledajo pa tako, da profesor/ica pred tabo popravlja tvoj izpit in malo pokomentira zraven. Lahko, da te tudi kaj vpraša (mene sicer ni). Oba sta ful ok, tko da ni panike :D In ja, ti dve poglavji sta zelo pomembni in je ponavadi v vsakem izpitu eno vprašanje iz tega! :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:Na izpitu dobiš 8 vprašanj, ki so ponavadi sestavljena iz kakega odlomka, ki ste ga delali pri vajah. Pri vsakem vprašanju je še nekaj podvprašanj. Vedno je eno vprašanje, ki je vredno ful veliko točk (ene 20), tam moraš ponavadi razlagat kak razvoj organov skozi razna obdobja in podobno. Sama kolokvija nisem pisala, tko da ne bi vedla, kakšen je v primerjavi z izpitom. Ustni so ponavadi en teden po pisnem delu, zgledajo pa tako, da profesor/ica pred tabo popravlja tvoj izpit in malo pokomentira zraven. Lahko, da te tudi kaj vpraša (mene sicer ni). Oba sta ful ok, tko da ni panike :D In ja, ti dve poglavji sta zelo pomembni in je ponavadi v vsakem izpitu eno vprašanje iz tega! :)
en teden po pisnem? ahh.. 14. je pzg, 25. pa soc :x :| aja..pol ubistvu v teh 160 straneh z velikostjo pisave 2-3, pride vse v poštev? :D nč ne odpade? :P
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Pa sej ni tolk panike, mate 11 dni vmes :) Ja v knjigi pride več al manj vse v poštev, razen poglavje Srbske ustave na str. 121-122 (vsaj tako je blo pri nas), pa možno da je še kaj odpadlo, sam se ne spomnim točno, je pa nekje na forumu napisano, tko da malo pobrskaj. :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:Pa sej ni tolk panike, mate 11 dni vmes :) Ja v knjigi pride več al manj vse v poštev, razen poglavje Srbske ustave na str. 121-122 (vsaj tako je blo pri nas), pa možno da je še kaj odpadlo, sam se ne spomnim točno, je pa nekje na forumu napisano, tko da malo pobrskaj. :)
ena offtopic: maš soco že narjeno? kako si se to učila? :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kakor je meni znano ustni izpit ni obvezen pri PZG?
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

@eldorado: ja soca narejena že.. učila sem se po skripti, ki sem jo mal dopolnjevala, 3 dni. Ocena je bila lepa. :D

@Zmaj: če ne prideš na ustnega, ti izpita ne popravi in padeš avtomatsko. Kakor sm že napisala, izpit popravlja pred tvojimi očmi, vmes malo pokomentira, lahko te še kaj vpraša..
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Zmaj napisal/-a:Kakor je meni znano ustni izpit ni obvezen pri PZG?
če si na meji med negativno in pozitivno oceno, je obvezen, te vpraša.. če maš pa dovolj točk, te pa ne.. (baje)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:@eldorado: ja soca narejena že.. učila sem se po skripti, ki sem jo mal dopolnjevala, 3 dni. Ocena je bila lepa. :D

@Zmaj: če ne prideš na ustnega, ti izpita ne popravi in padeš avtomatsko. Kakor sm že napisala, izpit popravlja pred tvojimi očmi, vmes malo pokomentira, lahko te še kaj vpraša..
3 dni vse skup, z učenjem in dopolnjevanjem.. ha? :D a iz knjige si jo dopolnjevala? vrjetn si na predavanja hodila al pa čez leto kej delala..
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Haha, ne nisem jo s knjigo dopolnjevala, ampak z eno drugo skripto. Na predavanja nisem hodila, čez leto soce nisem niti povohala. Sem imela pa ogrooooomno srečo na izpitu, ker so bila sama lahka vprašanja, ki so bila v skripti. :lol: Seveda, če bi me danes kdo kaj o snovi vprašal, ne bi imela pojma. :| Če maš čas, se kar po knjigi uč.
Pozitiv vabrejšan!! :D
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a špelca »

Mene pa zanima, če kdo ve odgovor na tole izpitno vprašanje..
Kako so bile urejene pravice do gozda, kdo je o tem odločal in kdaj so bila gozdna zemljišča razdeljena?
Hvala..
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja to tud mene zanima, čeprav je ta snov, kar zadeva to vprašanje razložena v uni debeli knjigi Pravna zgo Slovencev, ker pa je prof. snov razlagal po repetitoriju, tega tam ni in on niti tega v zvezi s tem vprašanjem ni povedal...tako domnevam, če nimam prav naj me prosim nekdo popravi in seveda če ve napiše odgovor na tole vprašanje:D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kakor sem jaz pod PZG je gozd skupaj z vsakršno neobdelano zemljo spadal pod teritorialno gosposstvo nekega gospoda. Bom pogledal, pa odgovoril, ko zasledim čisto natančen odgovor.
Si vis pacem para bellum
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sanja »

a mogoče kdo ve če moramo pavzerji tut met pr kolokviju 40% pa seminarsko narjeno da gremo lohk na izpit?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim, da ne v kolikor se nisi prijavila na kolokvij.
Si vis pacem para bellum
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Sanja »

šla sem na kolokvij sam nism dosegla 40%...pa seminarske tut nimam narejene...prjavla sm se pa lohk na izpit...zato mi ni jasn zdej
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Z oglasne deske:

Izpit iz pravne zgodovine
Kot je bilo že večkrat objavljeno, imajo PRAVICO DO PRIJAVE in pristopa k izpitu iz pravne zgodovine 14. januarja 2010 le tisti med rednimi
študenti, ki imajo v indeksu zabeležbo o opravljeni seminarski nalogi s podpisom enega od nosilcev predmeta IN ki so na testu iz pravne zgodovine zbrali vsaj 4 točke. Pri tem se nihče ne more na primer izgovarjati na to, da mu je računalniški sistem kljub neizpolnjevanju pogojev prijavo dovolil! V takem primeru bomo šteli, kot da študent k izpitu ni bil prijavljen in k izpitu ni pristopil.

Katja Škrubej

:?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a albachiara »

No mene zanima pa odgovor na to vprašanje: Kateri ukrep in kdaj je temeljito spremenil položaj kmetov? V čem se je takrat njihov položaj izboljšal in zakaj se je istočasno za nekatere tudi poslabšal?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Zemljiška odveza septembra leta 1848...izboljša se položaj kmetom s tem, da se odpravi stvrna plat podložništva in kmetje postanejo lastniki zemlje proti odškodnini. Za drugi del vprašanja, zakaj so s tem nekateri oškodovani, pa ne vem al je mišljeno za kmete al za fevdalce..če za slednje, pač izgubijo na veljavi, če za kmete pa možno, da v teku časa nekateri niso bili sposobni plačati odškodnine in tako so bili prisiljeni svoje kmetije prodati na dražbi...tolko od mene....P.S.-kj ti si z snovjo že do tam prišla al sam to sprašuješ v zvezi z vajami:D
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a albachiara »

haha ne ne ubistvu se nism še niti resno lotila ;) tko da ja to sprašujem, ker sm ugotovila, da mi manjka pol odgovorov iz vaj :D
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a špelca »

ka pa tale:
Katera evidenca nepremičnin je bila v 18. stol. urejena po družbeni razslojitvi?

ka to so bli katastri? sam nwm če so bli po družbeni razslojitvi, al pač?
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Koliko časa se pa že kaj učite? Vam gre dobro? Koliko pa kaj presedite dnevno za knjigo? =) malo me radovednost daje...
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

špelca to so ble KATASTRSKE OBČINE...???pomoje...?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

TaaYa napisal/-a:Koliko časa se pa že kaj učite? Vam gre dobro? Koliko pa kaj presedite dnevno za knjigo? =) malo me radovednost daje...
Učim se od četrtka, tko približno 3-4 urce na dan...kj pa ti?...in ostali:D
Odgovori

Vrni se na