Izpitna vprašanja

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

An@ napisal/-a:Testi in izpitna vprašanja.
Mene pa zanima koliko so kaj verodostojni odgovori na vprašanja iz unih testov? prilagam link viewtopic.php?f=16&t=57

Kolikor sem jih uspela preleteti je en kup slovničnih napak. Upam, da ni napak tudi glede vsebine. Ima kdo izkušnje, se je učil po tem? Oz ponavljal pred izpitom?

Hvala za odgovor! Fajn se učte!
Lojscela
Prispevkov: 103
Pridružen: 11. Jan 2009 22:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lojscela »

Gisele napisal/-a:Lojscela, ne vem odgovora na tvoje vprašanje, ampak zanima me iz kje se ti učiš? Knjiga? Skripta Živa Zorič?
Se opravičujem za pozen post ampak nisem bil nič na pcju. Am v glavnem jaz se učim iz knjige in izpitnih vprašanj ko so v priponki simic_testi. Če misliš na ta vprašanja je v njih en kup napak tak da se ne zanašat na odgovore bolš je pogledat v knjigo.
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Ja, Lojscela na te izpite sem mislila. Sem si sprintala, 72 str je vsega(vprašanja in odgovori)>pa barvno je, ne vem s kirim nameom, najbrž da vidiš, katera vprašanja se ponovijo?? kakorkoli,..ko sem šla čez, da začnem ponavljat, ugotovim, da je katastrofa-ogromno napak!!! :S Torej je najboljš sam odgovorit na vprašanja?! Itak.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

A knjiga pride cela v poštev, k jst mam kr neki tem prečtanih...??!!
Denny Crane
Lojscela
Prispevkov: 103
Pridružen: 11. Jan 2009 22:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lojscela »

.:pu7a:. napisal/-a:A knjiga pride cela v poštev, k jst mam kr neki tem prečtanih...??!!
V poštev ne pridejo Srbske ustave pa tist ko mas Dubrovnik se mi zdi.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Lojscela napisal/-a:
.:pu7a:. napisal/-a:A knjiga pride cela v poštev, k jst mam kr neki tem prečtanih...??!!
V poštev ne pridejo Srbske ustave pa tist ko mas Dubrovnik se mi zdi.
Kaj pa obmorske podeželske skupnosti (poljićki statut), zgodnje fevdalne države v jugo, islam in pravo, ogrsko-hrvaška unija, pravni spomeniki Srbije (to niso ustave)???!!!

To mam jst v knigi vse prečrtan, medtem k u skripti od zoričke večina stvari je!
Denny Crane
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Se opravičujem..Offtopic: Ne morem se prijaviti na zgodovino(ima še kdo probleme?) Včeraj zvečer sem se hotla, pa se ni dalo..(a ni rok 7 dni prej???) :o
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Rok je 7 delovnih dni prej, se pravi je bil zadnji dan za prijavo v sredo.. ampak se je meni enkrat isto naredilo, pa sem Brankotu v referat mail poslala in je to uredil. Čeprav zdaj ne vem, kako je s temi dopusti v referatu (in kako pogosto odgovarjajo na maile), tko da ti priporočam, da pokličeš in se probaš zmenit ;)
Pozitiv vabrejšan!! :D
tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a tey »

Branko je do 31.8.2009 odsoten, tako da ti priporočam da pošlješ meil Mileni Kastelic.

LP
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Iskrena hvala obema!Zakon ste vsi forumaši! Ravno to sem storila! g.Milena je rekla, naj ji napišem prošnjo, ki jo bo poslala prof. Simiču, ki bo ocenil, ali grem lahko na izpit ali ne. Upam na najboljše! Bom pa za drugič vedla! ;)
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

In g.Milena mi je ravno odgovorila na moj mail, da je prijava urejena! ta ženska je res zakon, z njo se da vse zmenit, pa prof. Simič je tut zakon, vam rečem! Očitno ni kompliciral! :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a flafi »

Simič je itak legenda :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Flafi upam, da bom takega mnenja tudi v čet!:D Btw a priporočate sam vaje al tut memoriranje skripte zdej tik pred zdajci?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Jst bi ti kr oboje priporočila.. same vaje men niso zadost. :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gisele »

hvala Wildcat*
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

^^ np ;) Kako vam pa kej gre tale zgodovina? :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

slabo..grrrr :?
Lojscela
Prispevkov: 103
Pridružen: 11. Jan 2009 22:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lojscela »

.:pu7a:. napisal/-a:
Lojscela napisal/-a:
.:pu7a:. napisal/-a:A knjiga pride cela v poštev, k jst mam kr neki tem prečtanih...??!!
V poštev ne pridejo Srbske ustave pa tist ko mas Dubrovnik se mi zdi.
Kaj pa obmorske podeželske skupnosti (poljićki statut), zgodnje fevdalne države v jugo, islam in pravo, ogrsko-hrvaška unija, pravni spomeniki Srbije (to niso ustave)???!!!

To mam jst v knigi vse prečrtan, medtem k u skripti od zoričke večina stvari je!

Obmorske podeželjske je treba vedet tisga tak ni nc ,islam in ogrsko-hrvasko unijo druga pa ne.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Gisele napisal/-a:hvala Wildcat*
Wildcat* kako čast maš... nekdo se ti zahvali, prepiše tvoj nick in avtomatsko dobiš lupčka na konc :lol:
jaz sem mali psihopat
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

hm pa kaj morš sploh znt od vaj men še zdej ni jasn...a morš sam znt prepoznt odlomek?? ker pol lahko sam preberm odlomke...al morm tut odgovort na vprašanja??....

prosim rečte da sam preberm k se mi ne da odgovoarjat hahah:D:D
Lojscela
Prispevkov: 103
Pridružen: 11. Jan 2009 22:24

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Lojscela »

Mene pa zanimajo odgovori na naslednja vprašanja, ce kdo ve :
Vira sta bila :
»Gilgameš se je odpravil k mestnim vratom in ko so se ljudje pred njim posedli, jih je nagovoril…«

»Ta dva naroda, Slovani in Antje, nimajo enega moža za vladarja…«

Vprašanja:

1. Kako so Južni Slovani imenovali svoje voditelje, kateri so bili izrazi za voditelje manjših skupnosti in kateri za večje? Kateri kažejo na stopnjo rodovne skupnosti in kateri na državno organizacijo?

2. V čem so si skupnosti iz prvega in drugega citata podobne/ različne ?

3. Kdaj in zakaj pride do patrimonializacije oblasti in kdo jo pri nas prvi odpravi?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

baby™ napisal/-a:
Gisele napisal/-a:hvala Wildcat*
Wildcat* kako čast maš... nekdo se ti zahvali, prepiše tvoj nick in avtomatsko dobiš lupčka na konc :lol:
Uff sploh nism pogruntala.. je pa res kuuuul, če vsakič lupčka dobim.. sam bom pa še bolj zadovoljna, k bo še kšn tipček moj nick napisu :lol: :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Drejaa napisal/-a:hm pa kaj morš sploh znt od vaj men še zdej ni jasn...a morš sam znt prepoznt odlomek?? ker pol lahko sam preberm odlomke...al morm tut odgovort na vprašanja??....

prosim rečte da sam preberm k se mi ne da odgovoarjat hahah:D:D
Jst mislm, da se da večinoma iz odlomka prepoznat kar od tebe zahtevajo, tud če ne prebereš vaj niti enkrat. Sam pa pride vsake tolk časa tud kak odlomek, kjer je pa odgovor samo v vajah (npr. na zadnjem roku je bil tak primer s tisto Sclavinio). :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

a so u kopernci kake rešitve vprašanj iz vaj?
Nia
Prispevkov: 20
Pridružen: 07. Feb 2009 11:13

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Nia »

A slučajno kdo ve odgovor na tole - 5. » Temelj svobodne države je svobodna občina.« Kdaj razmišljajo na tak način in kaj so razumeli z izrazom svobodna občina? Ali je bila na tak način v Avstriji svobodna še kakšna enota? (10)

Zanima me predvsem zadnji del. Saj avtonomni organi so bili tudi na stopnji okrajev in dežel, vendar je bila tu tudi državna linija. Kaj potem bi bil pravilen odgovor, da so bili svobodni tudi okraji in dežele, da take svobodne enote kot je občina v Avstriji ni bilo, ali kak tretji x odgovor? help :oops:
Odgovori

Vrni se na