Učenje

prof. dr. Vladimir Simič, prof. dr. Katja Škrubej

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
primorka
Prispevkov: 8
Pridružen: 15. Avg 2014 08:18
Kraj: Primorska

Učenje

Odgovor Napisal/-a primorka »

Hej ;)
Bi me znal kdo razsvetliti, kako se učit to zadevo? Kako si vse zapomnit? Je treba znat prav vse vse vse kar piše v knjigi? :roll:
Za zdaj upoštevam nasvet profesorja Simiča, da prvo preberem v Vilfanu, nato pa še vire iz Škrubej. Saj gre, ampak sem ugotovila, da je v Vilfanu veliko stvari napisanih in jo berem eno stran na uro, pa sploh ne pretiravam. Zraven si delam še zapiske, a si zapomnim zelo malo.
Bi bila res vesela, če bi še kdo delil z mano svoje strategije in izkušnje za ta predmet. Hvala :)
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Tud jst sm zlo zlo počas brala Vilfana :) sem pa prebrala v Vilfanu najprej poglavje, potem pa še pač enako poglavje v Škrubej in šla potem še čez vaje isto poglavje :)..vem da je malo zamudno vse to, ampak sama sem se samo tako naučila :)
Uporabniški avatar
Angel_Girl
Prispevkov: 155
Pridružen: 03. Nov 2012 09:03

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Angel_Girl »

Vaje sproti delat se ti najbolj splača (2 poglavji na teden, da ni vse naenkrat).
Za Vilfanovo mislim, da še nihče ni rekel, da jo je hitro prebral :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Izgleda lahka, pa ful zavaja.
September 2019: Diplomirana pravnica (UN)
Stick to a task 'til it sticks to you. For beginners are many, but finishers few.
Uporabniški avatar
primorka
Prispevkov: 8
Pridružen: 15. Avg 2014 08:18
Kraj: Primorska

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a primorka »

Ooo, zdej mi je malo lazje se ucit. 8-) Usaj vem, da gre RES pocasi to branje in ucenje usem, ne samo meni. Hvala vama res :D
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Včasih je bilo tako:
-tista kratka knjiga cca. 160 strani -> znati na pamet, dobesedno vsak stavek
-vaje (lastne ali pa zares dobre zapiske) -> znati na pamet

Nato pa kakšno skupinsko reševanje starih izpitnih vprašanj, uspeh zagarantiran.
Uporabniški avatar
primorka
Prispevkov: 8
Pridružen: 15. Avg 2014 08:18
Kraj: Primorska

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a primorka »

No, končno mi je uspelo speštat skupaj dovolj točk, da se lahko pohvalim z narejenim izpitom iz zgodovine 8-)
Učila sem se en teden in sicer tako, da sem najprej poglavje prebrala v Vilfanu, nato pripadajoče poglavje v Škrubej, potem pa sem se lotila vaj 'na čisto'; pač na novo sem jih rešila, pa mi je šlo neprimerno hitreje in vprašanja so se mi zdela dosti lažja kot takrat, ko sem jih morala delat za nalogo vsak teden. :geek:
Skratka - hvala vsem za informacije in upam, da pride še kdaj komu prav ta tema ;)
Odgovori

Vrni se na