izpit januar 2011

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Pisalo je samo ali bo imel varstvo, jst tut nism pisala kateri interdikt ima na voljo, ker pač vprašanje tega ni zahtevalo..
take it all off and step inside the runnin` cab
mausi
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Jan 2011 17:15

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a mausi »

Tudi jaz nisem omenjala nobenih konkretnih interdiktov...
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a nici »

Od Dioklecijana naprej postane dolžnik prost svoje obveznosti, če brezuspešno ponudeni dolžni znesek zapečaten slovesno položi na javnem mestu (v svetišču ali pri oblastvu) v izpolnitvenem kraju.'

(Iz Koroščeve knjige, javno mesto)
sm00sh
Prispevkov: 9
Pridružen: 09. Jun 2009 22:30

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a sm00sh »

Ja sej velikrat po nečem ne sprašujejo, pa se jim zdi samoumevno da bi to napisal. Škodit mi ne more tko da sm pač napisu v svoj odgovor. Pa tut tko če pogledaš na podlagi tega interdikta bo stranki dano posestno varstvo ;)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a nici »

Kaj je blo zdaj pri 4 nalogi? Mandat?

Pa pri podjemni, a je lahk pralec zahteval povrnitev stroškov?

Če ma že kdo izkušnje s tem,... kako popravljajo? Ali če neki ne drži, prečrtajo vse, al iščejo znanje pa dejansko če si mel kak del tega kar si napisu pr nalogi prav, dajo točke?
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

nici napisal/-a:Od Dioklecijana naprej postane dolžnik prost svoje obveznosti, če brezuspešno ponudeni dolžni znesek zapečaten slovesno položi na javnem mestu (v svetišču ali pri oblastvu) v izpolnitvenem kraju.'

(Iz Koroščeve knjige, javno mesto)
no ja itak nism vedla,le kako bi? =))
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

nici napisal/-a:Kaj je blo zdaj pri 4 nalogi? Mandat?

Pa pri podjemni, a je lahk pralec zahteval povrnitev stroškov?

Če ma že kdo izkušnje s tem,... kako popravljajo? Ali če neki ne drži, prečrtajo vse, al iščejo znanje pa dejansko če si mel kak del tega kar si napisu pr nalogi prav, dajo točke?
am,ja dajo ti neki točk,čeprov če maš čist mal narobe ti ponavad dajo čist mal točk ,odvisno kaj si narobe napisu-kok je kaj pomembno =)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a nici »

Ja, sej, kdo pa to ve. :)) Js tut nisem vedla, da je kanarček domača žival. :D :D :D
libra
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Sep 2010 11:18

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a libra »

a kdo ve ali ima kanarček divjo naravo ali ne? ker če je domača žival, (kot kokoši in gosi), bi ga čeprav bi preplašen odletel, še vedno ostal v naši lasti in zaradi tega nam bo zavezan iz naslova tatvine kdor bi ga prijel z namenom da se z njim obogati... prim 169 torej ga ne moremo okupirati??? mislim da je bilo potrebno zapisati še, da če ga je lastnik zavrgel, da ne gre za tatvino in bi ga verjetno lahko okupiral.. :(

Zakaj bi bil odgovor pri posestnem varstvu interdikt de vi napačen?? mislim da ne gre za utrubi, saj so ga uporabljali pri sporih o sužnjih, poleg tega je to interdikt za ohranitev posesti. tukaj pa je bila posest zlate vaze nasilno odvzeta - uporabimo torej interdikt de vi - za povrnitev posesti... ne vem no meni je to bolj logično, lahko da se motim..
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a m|h »

Jaz sem ga štel za domačo žival, torej, da nima divje narave. Če je kanarček divja žival, je potem zlata ribica tut divja žival? Men se ne zdi ravno, da jo vidiš po ribnikih plavat :P :D
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Dak0ta napisal/-a:Pisalo je samo ali bo imel varstvo, jst tut nism pisala kateri interdikt ima na voljo, ker pač vprašanje tega ni zahtevalo..
ne se sklicevat na to, kaj točno vprašanje od tebe zahteva. Ti morš pač napisat vse, kar je povezan s tem vprašanjem. Drugač bi se lahko s prfoksom kregal, da ti more dat vse pike, ker si napisal DA, ker te je v izpitu samo spraševal, ali ima varstvo ali ne.
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a alisha »

kdaj je razglasitev?
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a deadff »

Rezultati naj bi bili v sredo - kaj to pomeni pa ne vem (samo objavljeni rezultati, vpogled, ustni?).
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a alisha »

hvala :)
blup :)
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Jan 2010 23:20

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a blup :) »

Pri 4. vprašanju pomoje ne gre za mandatum qualificatum...tam imamo še pojma poroka in upnika in bi moral potemtakem C najprej terjati ženo na povračilo in nato Aja ker se je zavezal kot porok... Jaz sem napisala da gre za posredno posojilo... Ker je pisalo, da A nima denarja in zato naroči Cju naj plača njegovi ženi dolg...kaj pa vem, bi lahko bilo?
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a nici »

Blup, mislim, da maš prav! Sem šla v knjigo gledat in je tole pomoje ta prava definicija za tale primer:

Posredno posojilo:
Posojilodajalec naroči svojemu dolžniku, da izroči posojilo posojilojemalcu.

Primer:
A je dolžan B-ju. B naroči naj da A C-ju, kar mu je dolžan. B lahko toži C-ja.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a m|h »

Zakaj pa posojilo? Pri posojilu mora posojilojemalec vrniti znesek oz. količino stvari, tukaj je šlo pa za doto, ki je bila ženina(in se je v času zakona nahajala v moževem premoženju) in jo je samo dobila nazaj kot svojo. :? Al vas jst samo kj narobe razumem pri tem primeru, mogoče pa samega primera ne razumem? :D
Hedonist
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Jan 2009 16:22

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a Hedonist »

Zdaj ko to berem, me zanima nekaj. Namreč pri zadnjem vprašanju glede dedovanja je pomankljivo napisan odgovor.(to sem opazil zato ker sem se jaz ravno ob to malenkost spotaknil in na podlagi tega utemeljeval odgovor) in me zato zanima če kdo ve..

Namreč glede teh volil je pisalo "bogata volila ki so presegala vrednost dediščine". A ni tako da volilo ne sme presegati vrednosti dedišne ? :|
V naprej hvala za odgovor !
We don`t need no education !
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a mrmh »

nici napisal/-a:Od Dioklecijana naprej postane dolžnik prost svoje obveznosti, če brezuspešno ponudeni dolžni znesek zapečaten slovesno položi na javnem mestu (v svetišču ali pri oblastvu) v izpolnitvenem kraju.'

(Iz Koroščeve knjige, javno mesto)

ok, sej jaz to štekam, sam zakaj pa nej bi bla miza javno mesto?
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a mrmh »

ej, pa še neki me zanima. Kdaj so torej rezultati? Pa kdaj ustni?
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a nici »

Sej smo ugotavljali, da verjetno ni prav, če si napisal/a da je miza javno mesto pa da se s tem izpolne obveznost.

Kambič je reku, da so rezultati v sredo in da bodo v sredo verjetno kr ustni. Sploh ne vem, a se naj učim zdaj ta Rim al ne. :?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

4. vprašanje...PRP - 735. primer???
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a PandKA »

A ne gre pri 2 nalogi za Rop in uporabimo actio vi bonorum raptorum?? :? Ker gre za nasilen odvzem stvari :?:
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

PandKA napisal/-a:A ne gre pri 2 nalogi za Rop in uporabimo actio vi bonorum raptorum?? :? Ker gre za nasilen odvzem stvari :?:
:)
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: izpit januar 2011

Odgovor Napisal/-a m|h »

Ja pa saj ni spraševalo katero tožbo oz. kakšen zahtevek bo imel, vprašanje je bilo zastavljeno okoli posestnega varstva, torej ali bo imel na voljo interdikte. :?
Zaklenjeno

Vrni se na