Izpit

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hm, torej prijavljena sem na izpit od Rima v ponedeljek. To naj bi bil moj prvič :)
Fora je pa v tem, da sem cel september pridno delala, nardila 4 izpite, in posledično potem nisem več mela energije, da bi se še Rim naučila, čeprav mi je edini ostal.
Zdej pa ne vem, a naj grem v ponedeljek samo pogledat na izpit (kar mi je mal škoda, ker potem en rok brezveze gre), al naj se odjavim? :? Slišala sem pa tut ene govorice, da večkrat kot si delal izpit, več možnosti maš da nardiš. A je to res?
Ker potem bi šla mal pogledat na izpit samo zato, da bi lahko januarja napisala, da drugič delam in bi mela več šans :oops: :lol:

Kaj vi mislte? :?
Sej v dveh mesecih, do januarja, se pa da fajn naučit, ne? :? Ker tega Rima se pa res bojim kt hudič križa, k usi tok strašijo :cry:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

Upam, da to kar si slišala drži, ker jaz grem ju3 v 4....
Svetujem ti, da tega ne delaš, ker jaz sem tako vrgla 2 roka dobesedno stran. :?

Nevem...konec koncev si itak prijavljena...mislim, da odjavit se ne moreš več... že ko si to pisala si bila prepozna, če te to kaj potolaži :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mah, grem jutr sam pogledat :oops: Če ne druzga, bom mogoče na naslednjem roku manj živčna, ker bom vsaj približno vedla kako zgleda... Upam :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
An@
Prispevkov: 77
Pridružen: 05. Okt 2008 14:38
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id= ... ef=profile
Kraj: Lj

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a An@ »

Vso srečo jutri!
Lp,
Aleksandra
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

kakšen se vam je zdel današnji izpit? kaj ste pa glede zemljišča v emoni odgovarjali?
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

nike napisal/-a:kakšen se vam je zdel današnji izpit? kaj ste pa glede zemljišča v emoni odgovarjali?
Meni se ni zdel lahek...

Mislim, da je to provincialno zemljišče na katerem ne more imeli lastninske pravice, temveč samo posest.
Kaj drugi menite?
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

An@ napisal/-a:Vso srečo jutri!
Hvala! :)
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

nicky, sm jst tut slišala, da je to za Emono pravilno ;)

Men se je blo tok smešn use skupi tm, jst sploh ne vem zakaj :D Znala nč, rešla vse, cel čas sem gledala Kambiča, kako je gledu naokol, da ja kdo ne plonka :D Že cel dan sm dobre volje :D
Edina bedna stvar je bla, da sm šla na faks k je bla NOČ :evil:

Drgač pa se spomnem par primerov, ampak tko bol na približn:

A nikoli nima denarja in zato je prosil Bja, Cja in Čja (vsakega posebej), da bi mu posodil 1000 za nakup novega LCD televizorja. Čez nekaj dni je A dobil po pošti 1000 in po pisavi je menil, da mu je denar poslal C. Takoj mu je napisal dolgo zahvalno pismo. V resnici pa mu ga je poslal B. Kaj je z veljavnostjo posojilne pogodbe, kaj z denarjem? Ali lahko zahvalno pismo velja kot zadolžnica?

A ima v zakupu od Bja zemljišče. Na posest pride C in obere sadna drevesa, pobere pa tudi vse sadje iz tal. Kakšne so možne zahteve in kdo lahko zahteva?

A je dolžan Bju 1000. B umre in Aju v oporoki odpusti dolg. Kaj bi bilo, če bi B Aja imenoval za dediča, in kaj če bi A dediščino zavrnil?

A kupi od duševno bolnega Bja zemljišče. Nato pa na tem zemljišču pridobi posest C. Kaj lahko stori A? Ali bi bilo kaj drugače, če bi v trenutku prenosa lastništva zemljišča A mislil, da B ni duševno bolan? (neki tko? :? )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

pa še ta:
Sosed A je prefarbal hišo v zeleno. B mu je ponudil 1000 če jo prefarba nazaj v belo. Zakaj gre? Kdaj in s kakšno tožbo bo A zahetav 1000?

pa še eden glede ožigosanih tramov ma se ga ne spomnem...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

A je kupil od prodajalca lesa B tramove za streho. Nekateri so bili ukrivljeni, zato je označil ravne. Kaj lahko naredi B? Kaj bi lahko naredil A, če bi mu B preprečil odpeljati tramove?
Neki u tem smislu se mi zdi :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
ns4
Prispevkov: 4
Pridružen: 05. Okt 2008 12:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ns4 »

kaj ste pa pr zadnjem vprašanju odgovoril? da tut če se odpove vsebini oporoke, je še useen dolg odpisan, ker je bil odpisan, že prej preden se mu je on lahko odpovedal - torej ne more ustvart "novega" dolga - če bi plačal, bi bla darilna pogodba, če bi ga pa upniki terjal, bi jim pa zagrozil s tožbo is tatvine???

men je bla una z umobolnim najbl smotana... aja, a ni drgač tko, da na provincionalnih zemljiščih lahko pridobi samo užitek, ker so v lasti rimske države in tut posesti ne more???

a pr farbanju je bla delovršna pogodba?

a je bla rei vindikacija pr tramovih?
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

-na privincialnih zemljiščih je možna le posest in užitek, ne pa lastninska pravica
-glede une fasade pa da gre za inominatni kotrakt dam, da storiš...tožba actio preascriptis verbis
-pr unih tramovih sm jst napisala actio empti glede na to da je stvar "kupil" (ma po moje to ni prou)

Primer z dedičem sm pa udarla prou mimo.
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

A je bil kdo danes na ogledu izpita? A lahko kdo napiše pravilne odgovore...hvala
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

Govori se da naj bi se zbirali podpisi za izredni novemberski rok za rimsko pravo. Je to res? Mogoče kdo kaj ve?
Ker to bi bilo super. :)
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

na oglasni deski je seznam še preostalih 20 srečnežev ki so nrdili pisni.
A ve kdo kolko nas je sploh blo prijavljenih?
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

137...Kaj kdo ve kaj glede novemberskega roka?
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
nike
Prispevkov: 106
Pridružen: 13. Okt 2008 16:24

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nike »

Citiram..

"Spoštovani kolega,

V preteklosti ni bilo nobenega izrednega izpitnega roka, vsaj jaz ne vem zanj. Po septembrskem in oktobrskem tudi ne vidim potrebe po njem. Zadnji izpitni rok je bil v ponedeljek. Rokov je dovolj, žal pa je veliko premalo resnega in odgovornega dela.

Prijeten dan in prijazen pozdrav

Janez Kranjc"

...to piše na forumu na student-info
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

Hvala za post. No po eni strani škoda, po drugi pa ql, da si naberemo malo energije in se potem posvetimo nazaj rimu :D
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

A kdo ve, če grem lahko še enkrat pisat kolokvij decembra, čeprav sem letos že vpisana v drugi letnik? :?
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja pomoje greš lahk pisat, sam ti pač ta kolokvij ne bo kej velik koristu, glede na to da greš januarja že pisat .. Lahk greš sam prevert kako kej veš tisto snov, ki jo bo redni 1.letnik do takrat predelal ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, jst pa zdej mal obujam tole temo, glede na to, da se bliža januarski rok :mrgreen:

A gre kdo od tuki na izpit zdej? Pa kok ste kej daleč z učenjem? Ker mene počas prjemlje, da bi use skupi nekam zabrisala :evil: (Čeprou moram priznat, da je od Kranjca knjiga ful fajn in je tko k da bi pravljico bral :D :geek: )

A je še kakšna taka duša, ki ji je mal motivacije zmankal? (Da loh skupi jokamo, pa da se bom mal bolš počutla :P )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
*Zabica*
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Jan 2009 12:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *Zabica* »

Ojla!
Jst sm tudi ena izmed sotrpink :) Učenja imam tudi jst počasi že dosti in komaj čakam, da gre počas že mimo - uspešno seveda!
Do danes sem prišla do konca obligacij, torej do dednega prava. Če bi kdo želel, lahko kej skupi ponavlamo. Škodit ne more. Tako kot pravijo: več glav več ve :)
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a teddybear »

no jst imam/sem imela namen it na januarski rok,sam še niti do konca obligacij nism prešla tko da nwem če bom šla,ker grem 1. pisat...pa glede na to da mam še dedno pa primere za rešvt.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Joj, jst tut še nisem obligacij zaključila :( Ampak jih mam pa namen! ;)

Drgač sem pa čist za, da skupi ponovimo :mrgreen: Tko se pol več zapomne :mrgreen:

Nooo, dam jst eno vprašanje mal za ponovit:
Kaj je razlika med iustus titulus in iusta causa traditionis in kje se pojavljata? :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
*Zabica*
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Jan 2009 12:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *Zabica* »

Ne vem sicr kako je z vami, ampak men gleda tale rim že čez ušesa! Jaz mam počas dost in komaj čakam, da odpišem tolele :D
Odgovori

Vrni se na