Ali so ustni izpiti javni?

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a devetka »

Hej,
mam eno v bistvu, kr precej zanimivo vprašanje..... Moja izkušnja z rimom ni glih blesteča... Že dvakrat sm se precej uspešno uvrstila na ustni izpit (tut dvakrat sm šla delat do zdej) :D ... in potem veselo padla, obakrat pri Kranjcu :shock: ....

... dobr se zavedam, da bi če bi odgovarjala res perfektno.... bi z gotovostjo nardila.... se mi je pa obakrat pripetila ena precej nadležna zadeva....

... mislim, da bi človk z rezultati, kot sm jih dosegla jz (recimo kolokvija z oceno 7 in 9 :D )... mogu na izpitu vsaj drugič za zih pridet čez... če slučajno ne bi blo že v prvič....

... na mojih ustnih se je vedno pojavla MNOŽICA RADOVEDNIH - BEDNIH POSLUŠALCEV :cry: .... Že prvič se je pojavlo najmanj 15 ljudi, ki so kljub temu, da sm jih ODLOČNO zavrnila in jim odrekla poslušanje mojega ustnega izpita (a je to moja pravica al ni?)... veselo odkorakali za mano v kabinet.... Naj še omenim, da so se ob kakšni neprijetni, vsaj zame, profesorjevi izjavi (v stilu: Dekle, kje imate možgane?)... NASMIHALI in HIHITALI ter GLOBOKO VZDIHOVALI.... (mislm, da se ne bi basal v kabinetu, če bi tako zlo obvladal rim... kot so to sporočal s svojimi rezgetajočim hihitanjem....).... sej ne rečem, da je bla moja 5-ka odvisna samo od teh ljudi... vam pa rečem, da so poroglivi glasovi močno vplival name in mislm, da tut na profesorja.....

.... ko sm se drugič spet prbasala na ustni.... (in se pozanimala al lahko rečem ljudem, da jih nočem v kabinetu in jih enostavno zabrišem vn, in dobila večkraten odgovor, da lahko... ker je to moja pravica....)... se mi je zgodila še večja nadležnost... tokrat sm bla spet na vrsti prva... in pred kabinetom se je zopet zbrala grupica mrhovinarjev, ki so prišli poslušat ustne... jz spet rečem, da nočem nobenga not... in me grdo gledajo... jz jim pa nazaj težim, kako bi se pa oni počutl, če bi mel celo grupo ljudi za svojim hrbtom na ustnem iz rim.... nakar pride profesor, odklene kabinet... jz skočim pokonci, da bom šla na ustnega.... MRHOVINAR ŠTEVILKA ENA (študent moškega spola)... pa s totalno poženščenim glasom in kančkom nevednosti vpraša profesorja... Če grejo lahko poslušat ustnega, ker študentka pravi, da na ustnem ne bi imela poslušalcev, ampak oni so pa prišli poslušat in bi RES, RES, RES radi poslušal ustne izpite.... In zdej se zgodi prelep trenutek!!!!.... Profesor reče, da so ustni izpiti JAVNI in, da jih lahko pride poslušat kdorkoli hoče (in kukr kol ljudi hoče)... brez tega, da mam jz kakršno kol pravico o tem odločat..... LAHKO SI PREDSTAVLJATE, DA JE BLA MOJA PETKA V TISTEM TRENUTKU ŽE VEČ KOT ZABETONIRANA......

In zdej me zanima kaj je tolk zanimivga na ustnih izpitih iz rima, da jih hodjo cele procesije ljudi poslušat, zakaj se ne da upoštevat želje tistga, ki je vprašan in al mam pravico, da vn vržem folk?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Do tega trenutka sem bil prepričan, da so ustni izpiti povsem zasebna stvar in je samo od vsakega študenta odvisno ali bo dovolil ali še kdo posluša njegov izpit, pa kot kaže ni tako.

Pravilnik PF pravi v 97. členu naslednje:
97. člen
(1) Ustni izpit se opravlja v obliki osebnega pogovora izpraševalca s študentom.
(2) Ustni izpit lahko traja največ 30 minut.
(3) Ustni izpit je javen.


Tako da dejansko ne moreš proti temu nič. :| Razen če začneš zbirati peticijo za to, da ustni izpiti ne bi bili več javni, ampak to bi trajalo. Ker če so javni, kaj to pomeni, da lahko pridejo novinarji s kamerami v kabinet 417, posnamejo prispevek o izpraševanju in zvečer na dnevniku prikažejo samo najbolj smešne izjave profesorja in posmehe ostalih kolegov?

Drugače pa jaz nisem šel gledat še nobenih ustnih izpraševanj, me take stvari ne zanimajo, me pa ne bi čist nič motilo, če bo kdo šel kdaj poslušat mene, pomoje bi še celo bolj samozavestno odgovarjal, kot če bi bil sam s profesorjem. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a makalonca »

čau,
tut js sm mela ustnega pr kranjcu in zravn ene 5 poslušalcev, ki so bli že notr, ker nism bla prva na vrsti,
mene je že njihova prisotnost mal živčno nardila, sploh pa, ker se ne vem zakaj niso mogl usi usest za mano, da jih ne bi vidla,
ampak so se eni usedl čist zravn mene, zato, da so mel pred sabo mizo, kjer so si zapisval uprašanja in nestrpno z občasnim globokim vdihovanjem čakal na moje odgovore.
zdi se mi, da so eni res zlo neuvidevni do kolegov in to je nesramno, sploh pa, če jim rečeš, da bi bla rada brez poslušalcev in oni tega ne upoštevajo in grejo sprašvt profesorja, če so loh not.
najbrž so to sami taki, k itak rima še nimajo narjenga in pol se tko obnašajo. halo. njim se bo isto zgodil, me zanima, če jim bo takt ušeč razno hihitanje in podobne stvari.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ustni izpiti so javni ja, ampak men so tut vedno vsi govoril, da pač pred ustnim rečeš profesorju, da te poslušalci motjo, in potem jih on pošlje ven... Tega nisem sicer nikol v praksi probavala, ker sem bla na vseh ustnih, razen pri rimu, sama s profesorjem. Pri rimu sem bla pa itak tok notr v razmišljanju in pogovoru s profesorjem, da nisem niti posvečala pretirane pozornosti poslušalcem.

Ampak glede na to, da ima Kranjc (baje! ;)) rad samozavestne ljudi, in (BAJE :D ) da če na ustnem zgledaš preveč prestrašen, se še bolj spravi nate, je mogoče to bil razlog, da jim je dovolil, da so zraven. Pač - nočeš, da poslušajo = nesamozavestna = dejmo jo! :D
Usaj kokr sem jst po svojih izkušnjah na ustnih izpitih opazila, majo profesorji velik rajš, če jim ugovarjaš in kej se kej ne strinjaš z njimi, kt pa če si ena taka tiha prestrašena miška. Recimo, jst sm na ustnem pr Kranjcu neki narobe povedala (sam jst sm še zmer prepričana, da je blo prou :D :D ), in je on povedu en primer, da mi je dokazu da sem narobe povedala, pa sm jst nazaj povedala enga, da sm dokazala da mam prou :D In se je ful fajn do mene obnašu, res 100x boljše kt sm po vseh miljon govoricah pričakovala.

Tko da jst ti sam svetujem, da probaš ignorirat množico za tabo in bit ena taka samozavestna know-it-all, ker itak vse, kar morš znat, znaš ;)

Zakaj pa folk ustne hod poslušat, pa ne vem. Mogoče misljo, da jim bo pol lažje, ker vejo kaj pričakovat. Pa enkrat sem slišala, da se na ustnih itak skos iste stvari sprašuje, tko da je dobr it, da zveš vprašanja. Sam jst še nikol nisem šla poslušat, ker sem pač preveč lena :D Pa itak tut brez tega lahko nardiš.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja na ustnih je dost iste stvari sprašvau ceu dan, no do ene 4h, pol smo mel druga vprašanja :roll:, ampak ni v tem point. no js sm mela tud dva poslušalca, sam sta bla hvala bogu tih pa sta mi mir dala, sam js bi jih na tvojem mestu prosila, če lahko počakajo, da si zarad takih neuvidevnih poslušalcev že padla in da bi prosila, če grejo lahko not pri naslednjem, ker jih bo še zlo velik na vrsti, sam eni so pač nesramni in se jim to ne da dopovedat, tko da tudkej druzga, kot pa upat na to, da jih boš prepričala ne morš... je pa res da glede na to, da je septembrski rok, mogoče sploh ne bo nobenga
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Jz k sreci nisem imela te smole z glasnimi poslusalci so bili vedno tiho (al sm jih pa sam jz izklopila) sam ce bi jih mela pa ce bi mi uspelo zbrskat kdo so in kdaj bojo mel ustne bi sla na njihove in jim isto pocela ... :x
Uporabniški avatar
deVineTTe
Prispevkov: 53
Pridružen: 03. Mar 2009 14:56

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a deVineTTe »

Nekateri so več kot očitno popolnoma nedojemljivi. Ne vem kaj je tok težkega za razumet, če jim rečeš nej počakajo uzuni?
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a devetka »

Dexter napisal/-a:
Pravilnik PF pravi v 97. členu naslednje:
97. člen
(1) Ustni izpit se opravlja v obliki osebnega pogovora izpraševalca s študentom.
(2) Ustni izpit lahko traja največ 30 minut.
(3) Ustni izpit je javen.
Hvala, Dexter... se mi je kr zdel....da tole nekje piše...

No, kul... se bom spet probala čez pisnega zbasat... potem bom pa upala, da me dajo na ustnega ob 7h zjutri al pa 8h zvečr... ko se nobenmu ne bo dal več hodt na faks in zjat vame... :D

Držte pesti za nš rim :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a bajna »

da te potolažm, moja frendica je mela ob 8h zjutri pa so bli že not, js pa ob pol 5h, pa so bli tud :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

ja supr an...jz najbl da spokam s tega faxa, ker ob množici hihitajočih poslušalcev mi zagaranterano ne bo uspel kakrkol pravilnga povedat :cry:
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Jst sem šel poslušat ustne, ko so meli aprila izredni študentje 2. letnika in nas je prišlo kr nekaj poslušat, ampak smo prej vprašal in tisti k so mel ustne so bli za! Ni mi pa jasno zakaj hodijo poslušat ustne maja in junija... Verjetno, da se pridejo mal pokazat kako izgledajo neuspešni študentje in da še oni malo vidijo profesorja od bliže! Sej septembra se pa vrjetno ja ne bojo hodli kazat...

Najbolš je da pripelješ s sabo navijače, mislim like mamo, fotra, babice in dedke, tete in strice, brate in sestre ter prijatle pa da majo vsi majice z izvirnim sloganom in navijaške rekvizite ter ubrane navijaške pesmi pa da ti vsi skupaj pomagajo izpogajat bolšo oceno, se pritoževat na profesorjeve odločitve in grajat "smešne " komentarje!!! :mrgreen:

Kako pa je z ustnimi pri Kambiču? A k njemu tud lahko ekipo pripelješ?
Denny Crane
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a makalonca »

lahko. ma u kabinetu ceu kauč pa 2 fotelja.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

flafi napisal/-a:Ustni izpiti so javni ja, ampak men so tut vedno vsi govoril, da pač pred ustnim rečeš profesorju, da te poslušalci motjo, in potem jih on pošlje ven... Tega nisem sicer nikol v praksi probavala, ker sem bla na vseh ustnih, razen pri rimu, sama s profesorjem. Pri rimu sem bla pa itak tok notr v razmišljanju in pogovoru s profesorjem, da nisem niti posvečala pretirane pozornosti poslušalcem.

Ampak glede na to, da ima Kranjc (baje! ;)) rad samozavestne ljudi, in (BAJE :D ) da če na ustnem zgledaš preveč prestrašen, se še bolj spravi nate, je mogoče to bil razlog, da jim je dovolil, da so zraven. Pač - nočeš, da poslušajo = nesamozavestna = dejmo jo! :D
Usaj kokr sem jst po svojih izkušnjah na ustnih izpitih opazila, majo profesorji velik rajš, če jim ugovarjaš in kej se kej ne strinjaš z njimi, kt pa če si ena taka tiha prestrašena miška. Recimo, jst sm na ustnem pr Kranjcu neki narobe povedala (sam jst sm še zmer prepričana, da je blo prou :D :D ), in je on povedu en primer, da mi je dokazu da sem narobe povedala, pa sm jst nazaj povedala enga, da sm dokazala da mam prou :D In se je ful fajn do mene obnašu, res 100x boljše kt sm po vseh miljon govoricah pričakovala.

Tko da jst ti sam svetujem, da probaš ignorirat množico za tabo in bit ena taka samozavestna know-it-all, ker itak vse, kar morš znat, znaš ;)

Zakaj pa folk ustne hod poslušat, pa ne vem. Mogoče misljo, da jim bo pol lažje, ker vejo kaj pričakovat. Pa enkrat sem slišala, da se na ustnih itak skos iste stvari sprašuje, tko da je dobr it, da zveš vprašanja. Sam jst še nikol nisem šla poslušat, ker sem pač preveč lena :D Pa itak tut brez tega lahko nardiš.
Sej točno to je point in tako bo tud tvoje delo kot odvetnik. Morš bit prepričljiv, ne smeš se pustit zajebavat in morš stat za svojimi besedami ter jih seveda dokazat ;) Tko da jz tud mislm, da profesor takoj opaz tak tip človeka. Kako boš pa potem nastopal na sodišču pred toliko ljudmi? Pravnik more met gobec! :D Če bi se men kdo hahljal na ustnem izpitu bi mu take povedu, da bi verjetno šel samo ven, on namreč.

Profesor pa tud ni nek bav bav in te ne bo ugriznu, če boš malo bolj oster do njega ;)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a bajna »

sj ni vsem k študirajo pravo cilj bit odvetnik alpa tožilc :P pa tud tko je, js sm bla na unem ustnem tok preplašena, rim pa to, da ne bi upala nobenmu nč rečt pomoje, šele po tem, k me je prfoks nadru sm se zbrala, pa drgač res nism neka tiha in nesamozavestna oseba, sam rim je pač rim in bi tud uni k hodjo na ustne in vrjetn delajo že 5. lah bli mal mn ignorantski pa upošteval to, da en noče da so tm notr
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Aja pa še to... Če bi se meni slučajno kdo hihital not in da se zaradi tega ne bi mogu zbrat in bi posledično padel, bi si ziher zapomnu vse face in poskušal zvedet njihova imena pol bi pa hodu gledat na seznam, kdaj pridejo na ustne in bi se tam krohotal in zbijal šale, dokler me ne bi profesor ven nagnal!!! Pod pogojem, da mam predmet že narejen, drugače si ne bi šel jame kopat... :mrgreen:

Seveda če bi se uspel zadržat in ne bi komu od njih razbil ksihta za kakim voglom hihi :mrgreen:
Denny Crane
Uporabniški avatar
deVineTTe
Prispevkov: 53
Pridružen: 03. Mar 2009 14:56

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a deVineTTe »

če bi se men kdo hihital med ustnim izpitom, vzdihoval in podobno, bi ga pač prosila če lahko neha, ker je moteče. Zakaj bi mogla to prenašat?že tko je težko narest izpit, ne rabm nekih dodatnih motenj.
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a devetka »

Hmmm.... no, ko takle berem taka in drugačna mnenja... opažam kako zelo so raztegljivi nekateri pojmi na našem faksu.....

.... nej omenim samo dve ČUDOVITI izjavi, ki se nemalokrat pojavljata v zvezi z ustnimi izpiti.....

(1).... prva in definitivno največkrat izrečena.... NA USTNEM IZPITU MORAŠ BIT SAMOZAVESTEN.... kaj za vraga to sploh pomen?... si kakršn pač si.... je ta SAMOZAVESTNOST odrezavost pri odgovorih v katera si 100% prepričan al je to puranja drža tut v trenutku ko nimaš pojma oz. se ti sploh ne sanja kaj te foks sprašuje?.......mislm, da bi se mogu foks poglobit tut v človeka, ki ga gleda z velikimi prestrašenimi očmi in je vs zaripel v obraz (obstaja namreč šansa, da ma tut ta študent slab dan in mu pač določene lajtenge v glavi trenutno ne delujejo najbolje, kljub temu, da se je na ustni izpit pripravljal par mescov....)

(2)... druga, še lepša in totalno pravniška fora pa je.... PROFESOR JE BIL KOREKTEN..... to nam pa res velik pove... a to pomen, da si vse znov in je on veselo kimu al je ugotovu, da te je že parkrat vidu na vajah pa se je mislu, ah, pa nej mu bo (in si zato dobil lepo oceno)..... Prepričana sm, da študent/ka, ki se je na izpit pripravljala cel avgust in se zato odpovedala morju s fantom... Potem pa je sicer naredila izpit - ampak s 6 :mrgreen: - NE BO IZJAVLA NOBENGA ŠTOSA O KOREKTNOSTI... še manjkrat pa bo besedo korektnost uporabu človk, ki izpita ne bo naredu (nekak si ne predstavljam študenta, ki bi potem, ko je v učenje vložil vsaj malo časa, izjavu, da itak ni imel pojma in, da hvala bogu, da ga je foks vrgu, KER JE BLO TO EDINOLE KOREKTNO....

....to sta moji najljubši besedil (vsaj še ta mesec)... KOREKTNOST in SAMOZAVEST.... :D
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a Tecka »

devetka napisal/-a:Hmmm.... no, ko takle berem taka in drugačna mnenja... opažam kako zelo so raztegljivi nekateri pojmi na našem faksu.....

.... nej omenim samo dve ČUDOVITI izjavi, ki se nemalokrat pojavljata v zvezi z ustnimi izpiti.....

(1).... prva in definitivno največkrat izrečena.... NA USTNEM IZPITU MORAŠ BIT SAMOZAVESTEN.... kaj za vraga to sploh pomen?... si kakršn pač si.... je ta SAMOZAVESTNOST odrezavost pri odgovorih v katera si 100% prepričan al je to puranja drža tut v trenutku ko nimaš pojma oz. se ti sploh ne sanja kaj te foks sprašuje?.......mislm, da bi se mogu foks poglobit tut v človeka, ki ga gleda z velikimi prestrašenimi očmi in je vs zaripel v obraz (obstaja namreč šansa, da ma tut ta študent slab dan in mu pač določene lajtenge v glavi trenutno ne delujejo najbolje, kljub temu, da se je na ustni izpit pripravljal par mescov....)

(2)... druga, še lepša in totalno pravniška fora pa je.... PROFESOR JE BIL KOREKTEN..... to nam pa res velik pove... a to pomen, da si vse znov in je on veselo kimu al je ugotovu, da te je že parkrat vidu na vajah pa se je mislu, ah, pa nej mu bo (in si zato dobil lepo oceno)..... Prepričana sm, da študent/ka, ki se je na izpit pripravljala cel avgust in se zato odpovedala morju s fantom... Potem pa je sicer naredila izpit - ampak s 6 :mrgreen: - NE BO IZJAVLA NOBENGA ŠTOSA O KOREKTNOSTI... še manjkrat pa bo besedo korektnost uporabu človk, ki izpita ne bo naredu (nekak si ne predstavljam študenta, ki bi potem, ko je v učenje vložil vsaj malo časa, izjavu, da itak ni imel pojma in, da hvala bogu, da ga je foks vrgu, KER JE BLO TO EDINOLE KOREKTNO....

....to sta moji najljubši besedil (vsaj še ta mesec)... KOREKTNOST in SAMOZAVEST.... :D
No s tem se ne strinjam da student ne bo uporabil besede korekten ce je padel. Mene ja Kranjc ruknil pa bom rekla da je bil korekten na ustnem. Vprasal me je to kar je v knjigi napisano (so bile nekatere stvari za povezovat in se jih takoj nisem spomnila sam ni bilo iz kr enega planeta to izbrano) in je bila pac moja napaka da se tega nisem naucila dobro, sm mislila da znam sam ko me je spraseval sm vidla da tega ne znam povedat (on pa zeli slisat vsaj tiste besede ki so v knjigi povdarjene) ampak bom se vedno trdila da je bil profesor korekten, cist fer me je ocenil (sm presenecena da me ni odslovil ze prej) ...
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a ragezor »

samozavestnost se pa pojmuje tako, da samozaveznostno odgovarjaš, kar pa ne pomeni puranje drže. če ne znaš ne bit tiho ampak malo na glas razmišljaj, mogoče prosiš za kakšen namig, ali pa vprašanje v stilu "a je to z tem pa tem povezano?". sam da pač odgovarjaš pa da ne tolčeš čist mimo, pa bo profesor videl, da znaš samo si mogoče zmeden ali pa da znaš samo za šestko. če si pa tiho pa nekaj mutiš te bo pa tudi temu primerno ocenil (vrgel) pomoje :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ko sem jst šla prvič delat ekonomijo, sem bla absolutno prepričana, da itak vse znam. Potem sem pisala dovolj pik za ustnega, in me je Štiblar vrgu. Lahko rečem, da je bil korekten, ker nisem znala odgovort na njegovo vprašanje, in sem čist sama kriva, da nisem znala in me je upravičeno vrgu.
In verjamem, da v večini primerov na našem faksu, ko folk pade, so profesorji korektni (dopuščam možnost za kakšne izjeme ;) ). Če si padu, ker nisi znal odgovort na vprašanje, je to pač tvoja krivda, ne profesorjeva.
In nekak se mi zdi, da pol take čudne zgodbice o profesorjih začnejo širit glih tisti, k niso nardil izpita. Itak, nekoga je pač treba obtožt, a ne? ;) Jst pač nisem kriv da me je vrgu, ker sem se 3 dni učil in sm use znal, sam pol mi je kr reku, da nimam prou, čeprou sem vse povedu! Neki je bil zihr slabe volje! :evil: :lol:
Pa sori devetka, nč osebnega, ampak mislm, da če bi ti pršla na ustnega, in bi te poslušalci ful motl, ampak bi usen nardila, te teme sploh ne bi odprla. Na nekoga je pač treba strest jezo, a ne?

Glede samozavesti se pa strinjam z ragezorjem. Pa tut zdi se mi, da vsak prfoks (vsaj pr men je blo v teh dveh letih tko :)) se poglobi v človeka. Pr men, če sm mela kakšen slab trenutek/dan, so mi profesorji zmer probal promagat, postavljal podvprašanja, me miril (ne bit živčni kolegica :D ). Podobnik za gospodarsko pravo mi je celo daju nasvete za dihalne vaje :D :D Pr Kranjcu sem prvo vprašanje reees zabluzila in je dobesedno vleku odgovore iz mene. Lahko bi me pa kr že taprvo minuto ven poslal ;) Sam več kot to pa res ne moreš pričakovat. Nimajo profesorji celga dneva samo za tebe.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a devetka »

No, moje prepričanje še vedno je in bo, da je beseda korektnost na našem faksu prevečkrat zlorabljena....

Hi, opazla sm pa tut, da ste/so forumaši (vsaj večina) precej samokritični ljudje (kr je super, če je le vse to res) :? ..... jz sebe definitivno ne bi tako zelo strogo sodila kot flafi:
flafi napisal/-a:Ko sem jst šla prvič delat ekonomijo, sem bla absolutno prepričana, da itak vse znam. Potem sem pisala dovolj pik za ustnega, in me je Štiblar vrgu. Lahko rečem, da je bil korekten, ker nisem znala odgovort na njegovo vprašanje, in sem čist sama kriva, da nisem znala in me je upravičeno vrgu.
In verjamem, da v večini primerov na našem faksu, ko folk pade, so profesorji korektni (dopuščam možnost za kakšne izjeme ;) ). Če si padu, ker nisi znal odgovort na vprašanje, je to pač tvoja krivda, ne profesorjeva.
Prepričana sm namreč, da bi mogla dobit več kot eno šanso.... A je napaka na podlagi enega nepravilnega odgovora na eno vprašanje res prikaz znanja? Glede na to, da recimo ravno ekonomija obsega preko 700 strni precej zakomplicirane in za mnoge ne preveč razumljive snovi - mislm, da en odgovor ne bi smel poment konc ustnega in smrtno obsodbo na 5. Konc koncev sm ravno danes še enkrat preletela pravilnik našega faksa in ugotovila, da je znanje za 6 opredeljeno z zadostno in znanje za 7 dobro ampak z velikimi napakami...

... in draga moja flafi... nč osebnega... že na začetku sm napisala, da če bi res perfektno znala bi z zagotovostjo nardila.... pravm samo, da je gobezdanje mojih poslušalcev, ki jih btw sploh ni blo mal SAMO en res velik dejavnik..... in ne sresam jeze.... želela bi samo, da se kdo od poslušalcev, ki se bo spakiral na septemberski rok ustnih izpitov.... prej mal zamisle, kako se bo obnašu in kako bi se on počutu... če bi bil v taki situaciji....
flafi napisal/-a::D :D Pr Kranjcu sem prvo vprašanje reees zabluzila in je dobesedno vleku odgovore iz mene. Lahko bi me pa kr že taprvo minuto ven poslal ;) Sam več kot to pa res ne moreš pričakovat. Nimajo profesorji celga dneva samo za tebe.
.... verjemi pa tut to, da si Kranjc dejansko lahko vzame čas cel dan samo za eno študentko... tisti, ki ste bli cel dan na ohlajanju - kot temu reče profesor (eno vprašanje, pa vn razmislt, pa pridt not čez pol ure, pa eno čist drugo vprašanje pa preden sploh začneš spet vn, pa čez eno uro not.... in tako od 11h pa do 3h) ste zagotovo z veseljem okusl kaj po pravilniku pomen: Ustni izpit lahko traja 30 minut....

... pravim samo, da smo si različni... da se študentje in profesorji različno ujamemo... jz sm mela recimo slabo izkušnjo s rimom, pri Škrubejevi (ki jo tut tu pa tam kdo ne mara)... sm se mela pa SUPER in FAJN... s tem, da sm bla na zgodovino zagotovo manj pripravljena kot na rim......
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ohlajanje? :shock: Kva? :shock: To pa prvič slišim :o :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

flafi napisal/-a:Ohlajanje? :shock: Kva? :shock: To pa prvič slišim :o :D
Jap, včasih se tudi zgodi, da si naročen za neslednji dan, ampak to pošiljanje vn iz kabineta, je pa kr pogosto...

Pa ne vem zakaj ste tako presenečeni, ker vas ni nagnal ven že pri prvem vprašanju, ki ga niste znal...? Ain't gonna happen!!! Ko sem poslušal aprila, je blo znanje porazno in tudi nekaj tistih, ki jih je profesor spustil s 6, pri meni ne bi naredili, no vsaj ena... :mrgreen: Sicer pa se je ena punca samo smejala lastni neumnosti in ne vem če je sploh spravila katero besedo iz ust, pa kjub temu ni bila gotova v manj kot 10 min! Pač tam si, da švicaš in razmišljaš, sodba pa pade na koncu!!!
Denny Crane
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a Anka »

Kranjc zna ven pošiljat ja, včasih gre pa tudi sam za minutko ven :)
Drugače pa kar se tiče poslušanja izpitov - načeloma nimam nič proti tem, ampak ustni pri rimskem pravu, katerega po možnosti ne delaš v prvo ali drugo, zna biti že sam po sebi dovolj stresen, kaj šele da imaš za seboj gručo nervoznih kolegov. Mislim da tisti, ki gredo rim delat v peto ali šesto, pridejo na izpit že tako ali tako čist presrani (ali bom naredil, ali se bo treba prepisat ipd.) in jim popolnoma nič ne koristi tisti ducat pametnjakovičev (v smislu oh kako lahko vprašanje, kako tega ne zna in blablabla), ki sedijo za njim... Lahko se kakšen od teh poslušalcev postavi v kožo vprašanega kolega pa mislim da mu ne bi bilo ravno prijetno...
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Ali so ustni izpiti javni?

Odgovor Napisal/-a baby™ »

jaoooo, se spomnem te publike ja :D mislim, da sm jih mela najmanj 15 ob sebi :lol:
js jih itak nisem niti 1x pogledala, ampak sm gledala skoz okno :D nič jim ne zamerim, kr naj pridejo in naj bojo tiho.
ampak ne smejo bit SKOZ tiho... recimo, če profesor upraša - A JI DAMO ŠEST?
ne morte bit tiho, folk!!!! pa kje smo?! :shock: :lol:
solidarnost pa taka.... če me tkrat ne bi spustu, bi useh tistih 15 vrgla skozi okno... :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Odgovori

Vrni se na