Ustni izpit

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
teja123
Prispevkov: 4
Pridružen: 07. Maj 2014 17:03

Ustni izpit

Odgovor Napisal/-a teja123 »

Živjo
Tiste, ki ste že bili na ustnem izpitu pri Kambiču ali Kranjcu bi prosila za nekaj informacij
Zanima me koliko vprašanj približno postavita, koliko so le ta specifična, koliko latinščine zahtevata od tebe, kako strogo ocenjujeta natančnost odgovorov ipd..
Hvala! :)
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: Ustni izpit

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Prvo k prvo se ničesar bat, ker ni res tako grozno kot pravijo, ne za enega ne za drugega:)
Vprašanja so ponavadi tako, da je iz vsakega dela eden ( no iz zgodovine razn pri Kambiču ponavadi ni), pa kako podvprašanje, odvisno pomoje tudi za koliko odgovarjaš.
Specifična so tako, da ti najprej zastavi malo širše, potem pa spelje v določeno smer, pač če znas in govoriš prosto, te pri kakem tudi pusti in samo kaj malega vpraša. Latinske izraze rabis vedet pri vseh udeležencih kontraktov in podobnega, sicer pa pomoje ne vem koliko ne, lahko se pa kaj naučis in si polepšaš šanše za dobro oceno, pri meni vem da se je Janezu kar nasmejalo, ko sem rekel res nullius :mrgreen:
Natančnost pa ni odveč, pa premisli preden kaj rečeš, ker jih zna kaka neumnost tudi vznemirit ;)


Drugače pa brez strahu pa samozavestno na ustnega, če znaš narediš, vsaj po mojem mnenju :)

PS: to so seveda moje izkušnje in mnenje, lahko da ima kdo drug drugačne
anze19
Prispevkov: 1
Pridružen: 26. Avg 2012 14:51

Re: Ustni izpit

Odgovor Napisal/-a anze19 »

Zanima me tisti, ki imate izkušnje z komisijskimi izpiti. Je res treba plačat za 4 opravljanje izpita skoraj 200(?!) evrov??
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Ustni izpit

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

Gooner napisal/-a:Prvo k prvo se ničesar bat, ker ni res tako grozno kot pravijo, ne za enega ne za drugega:)
Vprašanja so ponavadi tako, da je iz vsakega dela eden ( no iz zgodovine razn pri Kambiču ponavadi ni), pa kako podvprašanje, odvisno pomoje tudi za koliko odgovarjaš.
Specifična so tako, da ti najprej zastavi malo širše, potem pa spelje v določeno smer, pač če znas in govoriš prosto, te pri kakem tudi pusti in samo kaj malega vpraša. Latinske izraze rabis vedet pri vseh udeležencih kontraktov in podobnega, sicer pa pomoje ne vem koliko ne, lahko se pa kaj naučis in si polepšaš šanše za dobro oceno, pri meni vem da se je Janezu kar nasmejalo, ko sem rekel res nullius :mrgreen:
Natančnost pa ni odveč, pa premisli preden kaj rečeš, ker jih zna kaka neumnost tudi vznemirit ;)


Drugače pa brez strahu pa samozavestno na ustnega, če znaš narediš, vsaj po mojem mnenju :)

PS: to so seveda moje izkušnje in mnenje, lahko da ima kdo drug drugačne
Tudi sam imam podobne izkušnje in svetujem, da se držite tega kolegovega (dobrega) nasveta. :arrow:
Mene je sicer Kambič spraševal za 10 in res težja vprašanja, ampak kolikor sem poslušal ustne izpite, sprašujejo za nižje ocene res osnovne stvari. Če padeš, si si sam kriv in nihče drug. Mi je bil pa to definitivno eden boljših predmetov na fakulteti.
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Ustni izpit

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

anze19 napisal/-a:Zanima me tisti, ki imate izkušnje z komisijskimi izpiti. Je res treba plačat za 4 opravljanje izpita skoraj 200(?!) evrov??
Sicer nimam izkušenj s komisijskimi izpiti, ampak je res to, kar si napisal. Glej cenik na spletni strani.
Odgovori

Vrni se na