Izpit, 20. junij 2012

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Ta faks je res neverjeten, še to da lastne rezultate zveš ne more it po neki normalni ustaljeni poti, ampak je treba dejansko na kraj dogodka pridt in to vsem XXX študentom ki so pisali. Kot da smo še vedno v 19. stoletju
You mirin brah? No shame in mirin.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

vsi k ste poslal maile ste dobil, nj en objav gor da ne posiljam vsakmu posebi (upam sicer d se dost dobr vid, ker boljs ni slo)
justme
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Jun 2012 18:28

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a justme »

hmm, ne vem če je pršlo do kakšne pomote, ampak js ga nism dobila.:/ če je kdo drug dobil bi res prosila da prilepi gor.
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Jaz sem dobil ampak se ne vidi čisto nič :| mogoče pa komu drugemu rata kaj razbrat...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
You mirin brah? No shame in mirin.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

do 6h bom v centru, tko da bom probu se 1x poslikat, ce pa koga res ful zanima, naj mi napise na zs ime pa priimk pa mu javm nazaj
češnja
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2012 16:41

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a češnja »

tuki se bolš vid, evo
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

evo, jst sm tud se 1x posliku pa poslau, ampak so me prehitel (na sreco enkrat za spremembo to ni slabo)
001
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Maj 2012 13:49

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a 001 »

hvala tistim, ki ste slikal :)
a kdo ve, a je 417 kranjc?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

001 napisal/-a:hvala tistim, ki ste slikal :)
a kdo ve, a je 417 kranjc?
ja, njegov kabinet
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

KiZo napisal/-a:1. izgubi veljavo v času hadrijana, ker vpelje poseben svet, ki mu svetuje v pravnih zadevah (moru bi dat zakonodajnih). Zato, ker cesar posatne zakonodajalec oz. imajo njegove konstitucije moč zakona.
2. Pri prstanu : če ga vzame z namenom vrnitve, ostane posest (samo animo) in lastninska pravica Pepci, če ga vzame z namenom prilastitve postane nedobroverni posestnik in zagreši tatvino. Lastninska pravica ostane Pepci, ker po lex Atinia ukradene stvari ni mogoče priposestvovati, razen v času Justinijana, ko lahko priposestvuje tudi ukradeno, a ne nasilno odvzeto stvar po poteku 30 let, ko zastara last. tožba. O tem, da bi bila stvar zavržena nism pisu, ker se mi ze samo po seb zdi nesmiselno, da bi nekdo zavrgu dragoceno stvar.
3.zakonska zveza ni veljavna, ker ob sklenitvi ni bil polnoleten. Velja načelo, da kar je od začetka neveljavno, ne more konvalidirati s potekom časa.
4.Gorazd bo zahteval kot dobroverni graditelj nazaj vse stroške, ki jih je imel z gradnjo hiše, torej 10000 zlatnikov. Če mu jih ne vrne, lahko po klasičnem pravu stvar zadrži, dokler mu niso povrnejni stroški (za tole nism čist zihr)
5. Družbena pogodba, ker imata nek gospodarski namen (pridobivanje in prodaja mleka) z katerim pridobivata oba (denar za Fidži). Franci bo odgovorjal, saj z tem,ko ni vstal kljub obupnemu mukanju, ni ravnal tako kot se od družbenika zahteva, torej kot v lastnih zadevah.
6. Depositum miserabile je shranjevalna pog. v stiski, npr. ko nekdo z ladjo nasede na čeri in rešene stvari shrani pri nekomu, ki živi takoj ob obali. Tak shranjevalec odgovoarja strožje, ne samo za naklep in hudo malomarnost, ampak za vsako krivdo (za tole zadnje nism cist zihr)
7. Dedna nevrednost povzroči izgubo vseh morebitnih oz. že pridobljenih naklonitev iz oporoke. Z inoficiozno tožbo bo dobil nujni delež, ki bi ga dobil, če bi prišlo do intestatnega dedovanja. To se v tem primeru zgodi, saj s to tožbo izpodbija oporoko in se uvede intestatno dedovanje.


Evo to je zmoje strani, tale z ius respondedni je bla mal bedna, ostalo pa se kr znosno ;)


Imam izredno podobne odgovore kot ti ampak se mi za razliko od tebe ni uspelo uvrstit na ustne... kao hvala lepa in več sreče prihodnjič :D
You mirin brah? No shame in mirin.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

TheLaw napisal/-a:
KiZo napisal/-a:1. izgubi veljavo v času hadrijana, ker vpelje poseben svet, ki mu svetuje v pravnih zadevah (moru bi dat zakonodajnih). Zato, ker cesar posatne zakonodajalec oz. imajo njegove konstitucije moč zakona.
2. Pri prstanu : če ga vzame z namenom vrnitve, ostane posest (samo animo) in lastninska pravica Pepci, če ga vzame z namenom prilastitve postane nedobroverni posestnik in zagreši tatvino. Lastninska pravica ostane Pepci, ker po lex Atinia ukradene stvari ni mogoče priposestvovati, razen v času Justinijana, ko lahko priposestvuje tudi ukradeno, a ne nasilno odvzeto stvar po poteku 30 let, ko zastara last. tožba. O tem, da bi bila stvar zavržena nism pisu, ker se mi ze samo po seb zdi nesmiselno, da bi nekdo zavrgu dragoceno stvar.
3.zakonska zveza ni veljavna, ker ob sklenitvi ni bil polnoleten. Velja načelo, da kar je od začetka neveljavno, ne more konvalidirati s potekom časa.
4.Gorazd bo zahteval kot dobroverni graditelj nazaj vse stroške, ki jih je imel z gradnjo hiše, torej 10000 zlatnikov. Če mu jih ne vrne, lahko po klasičnem pravu stvar zadrži, dokler mu niso povrnejni stroški (za tole nism čist zihr)
5. Družbena pogodba, ker imata nek gospodarski namen (pridobivanje in prodaja mleka) z katerim pridobivata oba (denar za Fidži). Franci bo odgovorjal, saj z tem,ko ni vstal kljub obupnemu mukanju, ni ravnal tako kot se od družbenika zahteva, torej kot v lastnih zadevah.
6. Depositum miserabile je shranjevalna pog. v stiski, npr. ko nekdo z ladjo nasede na čeri in rešene stvari shrani pri nekomu, ki živi takoj ob obali. Tak shranjevalec odgovoarja strožje, ne samo za naklep in hudo malomarnost, ampak za vsako krivdo (za tole zadnje nism cist zihr)
7. Dedna nevrednost povzroči izgubo vseh morebitnih oz. že pridobljenih naklonitev iz oporoke. Z inoficiozno tožbo bo dobil nujni delež, ki bi ga dobil, če bi prišlo do intestatnega dedovanja. To se v tem primeru zgodi, saj s to tožbo izpodbija oporoko in se uvede intestatno dedovanje.


Evo to je zmoje strani, tale z ius respondedni je bla mal bedna, ostalo pa se kr znosno ;)


Imam izredno podobne odgovore kot ti ampak se mi za razliko od tebe ni uspelo uvrstit na ustne... kao hvala lepa in več sreče prihodnjič :D
kje pa so razlike, ce se spomens? ker za prvo, tretje,peto in sedmo vprasanje sm skor zihr da so prov, vsaj v vecini. Pri ostalih pa sm tud racunu na neki pik, oz skupej na okol 4,5 (vsaj). Da ne bo pol ksnih sokov v smislu 2,9 pike :?
justme
Prispevkov: 7
Pridružen: 13. Jun 2012 18:28

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a justme »

A se mogoče komu kej sanja, kako to da so komisijski v Kranjčevem kabinetu? A naj bi to pomenil, da bo on spraševau pa bo Kambič samo zraven pa a je sploh sigurno, da bosta na komisijskih oba in ne kater drug profesor?

Aja pa TheLaw predlagam ti, da greš na vpogled, ker bi blo čist možno, da je kej pozabu štet al pa se je kje zmotu. Se je pa men podobno zgodil na prejšnjem izpitu, k sm misnla da bom zihr pršla na ustnga glede na moje odgovore.pa sm pršla na vpogled in mela 2,9 točke.=/
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Tudi mene zanima glede komisijskih če sprašujeta oba profesorja ali samo en?
foxy
Prispevkov: 46
Pridružen: 16. Sep 2011 20:05

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a foxy »

pikica* napisal/-a:Tudi mene zanima glede komisijskih če sprašujeta oba profesorja ali samo en?
Ko sem jaz v prvem letniku poslušala komisijske na majskem roku, je spraševal samo prof.Kranjc, poleg pa je sedel prof.Igličar (resnici na ljubo, tudi če ga ne bi bilo poleg, ker je bral neke svoje zadeve, ob (retoričnem) vprašanju prof.Kranjca (nekaj v stilu): "Prof.Igličar ali se strinjate z mano, da študent nima zadostnega znanja za pozitivno oceno?" pa se je samo prijazno strinjal z njim :D )
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

A bi lahko prosim nekdo, ki je bil na faxu povedal, kdaj so vpogledi? Ker se na fotografijah vidi samo, da bodo v ponedeljek in v seminarju...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Hedgehog napisal/-a:A bi lahko prosim nekdo, ki je bil na faxu povedal, kdaj so vpogledi? Ker se na fotografijah vidi samo, da bodo v ponedeljek in v seminarju...
ce se prov spomnem ob 8.15 al neki tazga, nism cist zihr
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

A mogoče kdo ve katere teme Kranjc najraj sprašuje..? :)
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

KiZo, hvala.

Kranjc pa se mi zdi, da daje poudarek stvarnemu in obligacijskemu pravu v primerjavi s Kambičem, pri katerem skoraj vedno dobiš vprašanje iz zgodovine in dednega prava. Kaj najraje sprašuje je težko reči... Par primerov vprašanj: kaj je LP, vrste LP, katera upravičenja vsebuje; kaj je služnost, načela, def. vseh služnosti. Se mi zdi, da je pri Kranjcu bolj važno, da razmišljaš in tudi če kaj ne poveš točno tako, kot je v knjigi, te bo z vprašanji pripeljal do odgovora (seveda pa moraš zadent bistvo, v nasprotnem primeru hitro zaključiš) Pri Kambiču pa so ključnega pomena točne definicije, velik poudarek da na dedno pravo... To je moje mnenje, verjamem, da marsikdo razmišlja drugače.
peenci
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Feb 2010 03:10

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a peenci »

A splosni del sprasujejo ?
pamoha
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Jun 2012 12:38

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a pamoha »

peenci napisal/-a:A splosni del sprasujejo ?
Oja, pa še kako. Dobro se ga nauči.
oxford
Prispevkov: 55
Pridružen: 13. Jan 2012 17:53

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a oxford »

Hedgehog napisal/-a:KiZo, hvala.

Kranjc pa se mi zdi, da daje poudarek stvarnemu in obligacijskemu pravu v primerjavi s Kambičem, pri katerem skoraj vedno dobiš vprašanje iz zgodovine in dednega prava. Kaj najraje sprašuje je težko reči... Par primerov vprašanj: kaj je LP, vrste LP, katera upravičenja vsebuje; kaj je služnost, načela, def. vseh služnosti. Se mi zdi, da je pri Kranjcu bolj važno, da razmišljaš in tudi če kaj ne poveš točno tako, kot je v knjigi, te bo z vprašanji pripeljal do odgovora (seveda pa moraš zadent bistvo, v nasprotnem primeru hitro zaključiš) Pri Kambiču pa so ključnega pomena točne definicije, velik poudarek da na dedno pravo... To je moje mnenje, verjamem, da marsikdo razmišlja drugače.
Hvala :-)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

ce bo kdo su na vpogled, nj napise se pravilne odgovore
peenci
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Feb 2010 03:10

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a peenci »

Ce je bil kdo na vpogledu nej bo tok srcek pa napise odgovore pa ce je bil kdo ze vprasan naj napise kaj sta sprasevala :D
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a pikica* »

A bi lahko prosim kdo, ki ima jutri pri Kranjcu napisal kaj je spraseval...Hvala!
peenci
Prispevkov: 18
Pridružen: 09. Feb 2010 03:10

Re: Izpit, 20. junij 2012

Odgovor Napisal/-a peenci »

pikica* napisal/-a:A bi lahko prosim kdo, ki ima jutri pri Kranjcu napisal kaj je spraseval...Hvala!
Se mi zdi da tega ne bova dozivele.. Saj to pot ne :roll:
Odgovori

Vrni se na