Kolokviji

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
maggie
Prispevkov: 33
Pridružen: 03. Dec 2008 19:26

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a maggie »

sej na kolokviju je treba znat, samo te latniske reke k smo jih na predavanjih in pr vajah povedal, ane?
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

ja sam problem se pojav, ko je treba vedet kateri točno so to :D

Mene zanima če je treba poznat latinska imena zakonov (npr. Lex Antonia de Termessibus) in pa, če je treba poznati točne letnice raznih zadev
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a *bini* »

načeloma je treba znat une latinske reki ki so bli omenjeni na predavanjih ali vajah, sam to ni pravilo ! ubistvu je najboljs da znas use k so u knjigi :)

glede letnic sm 100% samo sa Justinjanovo kodifikacijo da je treba vedt, lani je blo to uprasanje na kolokviju - pač sestava Just. kodifikacije in letnice zravn.
Zadnjič spremenil *bini*, dne 11. Dec 2008 14:38, skupaj popravljeno 1 krat.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ni treba vedt vseh zakon, ni treba vedt nobenih letnic

ne si komplicirat živlena za brezveze :D
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

kenzooki napisal/-a:a recimo, če zdajle kolokvija ne naredim, pa če sem izredno, a je možno, da ga grem potem pač še enkrat pisat februarja (mislim da je še en rok takrat), al imam samo eno možnost za to?
S ti mal smešn a?

2 kolokvija se pišeta skupi rabš met 12 pik zakaj jih pišeš? Za majski rok...torej če užgeš tega z oceno od 2-5 sure pejt februarja pa probi dobi 7-10 al pa pejt sm zard sebe da vidš kako ti bo šlo...
Če ga užgeš z oceno 1 potem pač ne boš vidu majskega roka še zmer pa lahk greš na kolokvij...

pa btw izredni majo svoj datum januarja ;)
hill33
Prispevkov: 58
Pridružen: 05. Dec 2008 13:55

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a hill33 »

kako bi rešili ta primer: suženj je za svojega gospodarja kupil hrano za večerno zabavo. poasni, ali ga lahko štejemo za direktnega zastopnika
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bajna »

a ni tko da suženj de iure nima poslovne ne pravne volje in to ni zastopanje, lahko pa z gospodarjevim pooblastilom neki nardi zanj? tko da to pol ni čist tapravo zastopanje :oops:
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a ragezor »

ni direktni zastopnik, ker se suženj ne šteje za zastopnika, ker je v razmerju gospodar - suženj. isto se ne šteje, če bi bil sin, ker je tudi pod oblastjo. direktni zastopniki so bili redke izjeme, ki se jih ne spomnim trenutno :)
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

Vprašanje do kje točn se pol piše?
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Kaj če bi pa pogledal eno stran nazaj? Piše se do 356 ;) Pa upam da ste se vsi, ki mislite pisat, prijavli na kolokvij preko SIŠ, ker sem ravnokar za 3 talente zvedu, ki se niso in je zdaj prepozno.
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

Mja filthy, sm tole je neki sumljivo malo , dobr dobr sej te bom isku po faxu ce je vec kot to :lol:



Drgac pa ja kr prjavte se na vse kolokvije za vnaprej...
Lahk me date pa pod zastopnika pa vas jst...(In ne nism Suženj niti nedoletn ;) )



Thanks filthy se enkrat, vseen te vprasam si ti zihr da ni cifra 456 ne pa 356 ;)
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

ne ni šans da do 456...še mi pri Kranjcu nismo tam, pri Kambiču so pa pri 356 končali (status familiae so končali), tako da do tam pišemo. Nevem no, če se teb to zdi malo :shock: Jaz grem že drugič skoz knjigo (ne samo branje ampak sproti utrjujem), izpiske sem naredu že za vse, pa itak pozabim naslednji dan tiste podrobnosti...s tem da latinskih izrekov in primerov še pogledu nisem, razen kar je v knjigi, ampak latinskih vseeno ne znam večino.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a *bini* »

heh Lan od kje si dobil številko 456 ? zanimiu mi je samo zato, ker lani smo mel kolokvij točno do konca posesti in glejga zlomka 456. stran je zadnja snov pr posesti :D
Tko da prot lani je letos mal snovi.
Drgač pa ja , učit se te latisnke izraze ni tok zlo zabavno, še posebi če se nikol nisi učil latinsk... ampak sj bo en normaln rek, tko da bomo usi znal :)
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

hmm latinske reke se ne učit sm vedt morš kera packa kej pomen, ne pomen da morš znt narisat packo ;)





Mal heca more bit (kok sm jst fajn če se bo ker zard mene do 456 nauču :) )
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a deadff »

Ok verjetno je to precej začetniško vprašanje ampak...kako se na šisu vidi, če si in za kateri kolokvij si prijavljen? (ne spraševat o podrobnostih :oops: )
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

Vid se prst v ta zadnjo plat...

2 načina kako pa veš če si al nisi

1. - ob prijavi ti reče
2. - če se hočeš še enkrat ti reče da si že




Upam da pomagal
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a deadff »

Ok sam še to...ko se hočem še enkrat, mi napiše "za vašo izbiro ni razpisanega roka kolokvija"...je to kul?
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Lan »

negative



Da ti pomagam evo:
PRIJAVA NA KOLOKVIJ

PRIJAVNICA NA KOLOKVIJ ŽE OBSTAJA.
Tkole ti napiše če si že prjavljen
Oziroma v primeru Rimskega prava ti ne napiše nč sm možnosti 24.12. za kolokvij sploh ni več, z drugimi besedami na kolokvij se ne morš več prjavt prek neta...
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

klikni ODJAVA OD KOLOKVIJA, pa ti pokaže na katere vse si prijavljen, datum, predavalnica...Pa nič bat, to te še ne bo odjavilo, za popolno odjavo morš potem kliknt na gumb šele...
Selene
Prispevkov: 17
Pridružen: 30. Nov 2008 10:51

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Selene »

Hei,
če zdj klikneš "odjava od kolokvija" ti sploh ne da več možnosti za rim, ker je šansa za odjavo že potekla. Mam prav? In tudi, če daš možnost "prijava na kolokvij" ti reče, da ni razpisanega roka za kolokvij, ker se prav tko ne moreš več prijavit.
Tko da rim zdj pokaže sam še, če si se prijavil na kolokvij že prej in greš pod "rezulati kolokvijev", kjer ti da vn "odprto prijavo za kolokvij" iz rima (napisan je, kdaj je, predavalnica, ure še ni ... ).

Še komu kaže tako, ker me je po vseh teh vaših vpisih rahlo zaskrbelo, da nisem prav oddala prijave, ker sem en tak bolj antitehnični osebek ... :oops:
Je tak al ne? :roll:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

uf ja mene je tud zaskrbel tko da mislm da bo tko k je Selene rekla...da se rima več ne vid po "odjava od kolokvija"
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bajna »

kdaj pišemo rim?? ker Kranjc je dons reku da med vajami, folk pa govori da ob 7h :S na netu pa tud še nč ni...

pa a ne pišemo do 359? do pravne osebe?
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a ragezor »

tisti dve strani o capita deminutio te ne bosta pobrali, če se še naučiš :)

tri vrste: maxima, media/minor, minima = prostost, državljanstvo, agnatska sprememba
jan
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Okt 2008 22:34

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a jan »

A kdo slučajno ve kak je z Lex posterior degorat legi prior...kako je definirano to v Justinjanovih kodofokacijah in kako je to v razmerju proti novelami, kako je definirano to tam? Prevod reka je poznejši razveljavi prejšnega..
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja to je ta derogacijska klavzula, ureja razmerja med just. kod pa med novelam, se prav tist k je kasnej sprejet obvelja. zdj sm kr neki zabluzila :) sploh ne vem kva hočeš prašat :oops:


ragezor js to tok al tok že znam :P
Odgovori

Vrni se na