Kolokviji

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

cupcakex3 napisal/-a:kako je s temi kolokviji? a so ful pomembni?
Sestevek dveh more bit 12 se mi zdi, da lahk gres na prvi rok.

Ce mas pa vsakega 8 ali vec, ne rabis opravlat pisnega dela izpita.

Ce se motim, me popravte
nona
Prispevkov: 2
Pridružen: 07. Nov 2010 19:41

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a nona »

Hei.
Zanima me če je možen vpogled kolokvija. Malo prej sem pogledla rezultate, ki so me res negativno presenetili, saj sem pričakovala najmanj 8.. žal daleč od tega.. žalost :(
Majch
Prispevkov: 19
Pridružen: 25. Sep 2010 11:06

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Majch »

Hei!

Tut mene zanima, kako je z vpogledi.. prav tako kot ti sem pričakovala najmanj osem..in pisala veliko manj..sploh mi ni nič jasno :shock: :shock: :shock:
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Car »

Tudi sam sem pričakoval 8, dobil 6,5...

Grem pa na govorilne ure k doc. Kambiču v pogled kolokvija, da vidim kako je to ocenjeval :/

lp
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Upam, da vas je čimveč zadovoljnih z rezultati, jaz bi mel pa še eno vprašanje, če kdo slučajno ve in sicer če se splača narediti oba kolokvija z več kot 8 oziroma če se potem splača iti na ustnega brez da bi šel pisat, kr jih mam nekako na sumu da je potem na ustnem mnogo težje.
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Ja jst sm pricakovala dobre rezultate samo sm bla negativno presenecena...zato bi tudi sama sla na vpogled, da vidim kje sm ga kiksnila :S
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Alan Shore napisal/-a:Upam, da vas je čimveč zadovoljnih z rezultati, jaz bi mel pa še eno vprašanje, če kdo slučajno ve in sicer če se splača narediti oba kolokvija z več kot 8 oziroma če se potem splača iti na ustnega brez da bi šel pisat, kr jih mam nekako na sumu da je potem na ustnem mnogo težje.
Slepam, damas torej 8 ali vec? :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Alan Shore napisal/-a:Upam, da vas je čimveč zadovoljnih z rezultati, jaz bi mel pa še eno vprašanje, če kdo slučajno ve in sicer če se splača narediti oba kolokvija z več kot 8 oziroma če se potem splača iti na ustnega brez da bi šel pisat, kr jih mam nekako na sumu da je potem na ustnem mnogo težje.
Sam sem prišel direkt na ustni in lahko rečem, da je ustni enak kakor za tiste, ki imajo pisne! Pač treba je znati in to je to! :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Vidim, da vas je kar nekaj takih, razočaranih nad rezultati:)
Naj vam neki povem-Pojdite na vpogled, možno da se je docent kje kaj zmotil, ampak po drugi strani je pa to ena izmed slabih plati naše PF-Selekcija na vse možne načine......Ampak držim vam pesti, da se je docent kje pri točkovanju uštel, razen če niste pisali dovolj jedrnato in kratko. V primeru da ste podali pravilen odgovor , vendar na dolgo in široko, je možno, da vam je tudi zaradi tega odbil točke. Morate vedeti, da odbija točke za vsako malenkost, tako da resnično pozor, pozor pri odgovarjanju....
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

dragoxx hvala, potem se pa splaca potrudit tud za drugi kolokvij:D
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

dragoxxx napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:Upam, da vas je čimveč zadovoljnih z rezultati, jaz bi mel pa še eno vprašanje, če kdo slučajno ve in sicer če se splača narediti oba kolokvija z več kot 8 oziroma če se potem splača iti na ustnega brez da bi šel pisat, kr jih mam nekako na sumu da je potem na ustnem mnogo težje.
Sam sem prišel direkt na ustni in lahko rečem, da je ustni enak kakor za tiste, ki imajo pisne! Pač treba je znati in to je to! :D
Kolega, žal ni res tako :) Prof. Kranjc je bolj toleriral tiste, ki so prišli direkt na ustni izpit. :) Govorim iz prve roke.

Pp, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

No, nevem, jaz vem, da je v mojem primeru bilo tako:
Skoraj 30 minut me je mučil z izpitno snovjo, mali milijon vprašanj mi je postavil, predvsem iz stvarnega in obligacijskega prava + zgodovinski del me je tudi potipal :)
To sicer govorim zase, za druge, ki so imeli direkt ustni, pa ne vem, mogoče je kako kolegico z dobrim dekoltejem drugače obravnaval, mene ni... :D
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

:D to so te kabinetne anekdote:D Sam to me še zanima, ko sta že tko prijazna, če mas naprimer če naredis po kolokvijih, ustni kaj prej, ali takrat kot ostali:D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Alan Shore napisal/-a::D to so te kabinetne anekdote:D Sam to me še zanima, ko sta že tko prijazna, če mas naprimer če naredis po kolokvijih, ustni kaj prej, ali takrat kot ostali:D
Lani je bilo tako, da smo oboji imeli na isti dan. Pač 7. maja je bil datum izpita pri rimu-pisni del, na isti dan pa smo tisti, ki smo prišli direkt na ustni, imeli ustni pri prof. Kranjcu.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a m|h »

Zanimivo, jst sm pa za kolokvij točno vedu kok bom pisu in ni bilo presenečenj glede točk, sem dobil toliko kot sem pričakoval, nasprotno pa je izpit bolj loto, nikoli ne veš kako bo. :)
lucky

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tudi jaz sem ZELO razočarana nad rezultatom - pričakovala sem več. Se moraš za govorilne ure prej najaviti?

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a jessy »

Kako pa izgleda, če greš na vpogled?
tilt
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Nov 2010 16:21

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a tilt »

Eno kratko vprašanje, lahko da je bilo to že povedano pa nisem zasledil. V primeru če prideš direktno na ustni del izpita ali se na ustnih sprašuje tudi primere ali je potrebno znati samo teorijo ?

LP
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

tilt napisal/-a:Eno kratko vprašanje, lahko da je bilo to že povedano pa nisem zasledil. V primeru če prideš direktno na ustni del izpita ali se na ustnih sprašuje tudi primere ali je potrebno znati samo teorijo ?

LP
Samo teorijo. Seveda ti lahko postavi vprašanje, npr: "No, kolega/-ica, oblikujte mi nek primer pravnega posla z odložnim pogojem?" In pol mu rečeš primer za to.
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

no jz sm tud izredno jezna nad rezultatom, zato ker tud po rešitvah ki jih je povedal kambič na seminarju sm mela tričetrt kolokvija prov, tud s kratkimi odgovori in vse, potem pa 2.5 točke. tko da pričakujem da si bo vzel 5 minut svojega izredno dragocenega časa in mi natančno obrazložil kako si je zamislu točkovanje. se pa bojim, da je ocenjeval po principu - če je odgovor pravilen vse točke, če manjka ena stvar nič točk. kar se mi zdi izredno nepošten način, glede na to da vprašanja niso bla da/ne.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a rea »

:shock: :shock:

To je res čudno. Moja izkušnja s kolokvijem je bila pa taka: Šla sem pisat kolokvij, brez učenja, samo z nekim znanjem iz predavanj.
Od petih vprašanj sem odgovorila samo na 2, in to po SVOJIH besedah, in sem začuda dobila 4 točke (se pravi, da sta bila oba odgovora popolnoma pravilna).
To mi je ful čudno, ker sem pričakovala manj točk, ker sem slišala, da se ful na besede obešata.

Sploh nevem v čem je fora njunega ocenjevanja.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Različno ocenjujeta, to je fora, in pa ni pravično.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Ni pravično?

Ti bom js povedala kaj ni pravično...da se učiš 2.5 mesca k budala za izpit in potem padeš na izpitu...potem greš pa poslušat ustne izpite, ti pa ženska ne zna povedat definicije za služnost! :evil:
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

7,5.. škoda, čeprav sem točno tolk točk pričakovala, z majhnim žarkom upanja da bo le uspelo priti do 8. TO je pa zato, ker enega vprašanja nisem znala čist dobr, pa je zgleda 0 točk. Če bi bilo vredno 2 točke bi morda uspela pridt skozi :) c`est la vie 8-)
(hvala za popravek :D)
Zadnjič spremenil 9sammy5, dne 20. Feb 2011 13:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

9sammy5 napisal/-a:7,5.. škoda, čeprav sem točno tolk točk pričakovala, z majhnim žarkom upanja da bo le uspelo priti do 8. TO je pa zato, ker enega vprašanja nisem znala čist dobr, pa je zgleda 0 točk. Če bi bilo vredno 2 točke bi morda uspela pridt skozi :) ces`t la vie 8-)
c'est :)

Pp, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Odgovori

Vrni se na