Kolokviji

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a .n. »

Kaj pa glede ponavljalcev?

Če greš na kolokvij z rednimi, kaj to pomeni za tiste, ki ponavljajo? (saj načeloma ni obvezen pristop h kolokviju, če si ga že pisal, imam prav?)
Choo
Prispevkov: 63
Pridružen: 29. Okt 2010 16:05

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Choo »

Glede na to, da pride za kolokvij v poštev knjiga za rp.... Ali morda kdo ve kdaj izide nova? Skoraj nihče ni kupoval stvarih, zdej me pa malo skrbi, da bom ostala brez za kolokvij....
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Ponavljalci naj bi spadali v skupino z izrednimi ane? Kukr js vso tole zmešnjavo razumem, je tko, da če greš ti delat z rednimi, padeš v sistem rednih, torej ne moreš prej kakor maja jit na izpit.. Če pa imaš namen jit prej kakor maja delat rim, greš pa pač z izrednimi delat. Vsaj za nas tko velja.. Plus, če greš na kolokvij z izrednimi, je čisto vseeno koliko % dosežeš, lahko se greš tudi samo podpisat in imaš vse roke odprte.. Vkolikor pa greš ti z rednimi na kolokvija, moraš pa oba pisat najmanj 6, da greš lahko na izpit..
Zato sm se js odločila, da grem kr lepo z izrednimi delat, čeprou mam namen jit na izpit šele maja..

Glede pa izida nove knjige.. Danes je prof. Kambič reku, da se mu še sanja ne kdaj nej bi nova knjiga izšla, ker je pač to odvisno od založbe... Tko da, js ti priporočam da si greš hitr po skripto in se začneš učit, ker je v zdejšnji knjigi ista snov kakor bo v novi, tako da.. Ko bo pa nova pršla, greš pa pač po novo :)

Lp
Per aspera ad astra.
.n.
Prispevkov: 13
Pridružen: 09. Sep 2010 21:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a .n. »

Obvestilo za pavzerje in ponavljalce 1.letnika

Testi, kolokviji, seminarske naloge so obvezni le pri prvem vpisu v letnik, torej za bruce. Ker imate ponavljalci in pavzerji
vse možne izpitne roke, pristop ni obvezen. Če kljub temu želite pristopiti, pa se letos izjemoma v ŠIS-u ne prijavljate!, z izjemo pri testu iz pravne zgodovine, kjer je prijava OBVEZNA!


To je pisalo na oglasni deski - tako da sklepam, da lahko gremo kadarkoli, razen če sta profesorja kaj na predavanjih drugače rekla?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

O kaki novi knjigi pri RP je tukaj beseda? Saj ta knjiga od Kranjca je izšla le pred par leti, ne verjamem da bi spet kaka nova izšla? Kdo vam je to rekel? :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Car »

Kolega dragoxxx, o novi knjigi je bilo govora že na prvem predavanju pri Rimskem pravu. Sam profesor Kranjc je dejal, da bo izšla nova knjiga :)

lp
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Resno? Kar ne morem verjeti, ker vem, da je ta sedanja knjiga resnično posodobljena pa nova. Edino, če nameravajo vnesti kake dodatke notri ali popravke, tud možno. Pustimo se presenetit, oz. pustite se presenetit:))))
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a a90 »

Knjiga ne bo nova oz. vsebina bo popolnoma enaka. :)

Popravljene bodo le napake, ki so jih pač opazili v teh dveh letih. Torej le nekakšen nov natis.

Motim se lahko, a ne vem ;)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Car »

Dragoxxx in a90, sem v enem drugem postu napisal, da bo knjiga v večjem formatu in bo 400 strani krajša :)

lp
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a a90 »

Glede tega ne vem.

Obseg snovi bo pa definitno enak. Tako, da se ne veselit :)
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

kdaj je kolokvij za redne? nujno rabim vedt...
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a Urši »

miss6026 napisal/-a:kdaj je kolokvij za redne? nujno rabim vedt...
22.12 ;)
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

hvala :D
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

ali kdo ve, do kam?
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a a90 »

Car
:)
Ker sem bil tako radoveden, sem se tudi zares pozanimal in lahko potrdim.

Knjiga bo v večjem formatu kar bo posledično manj strani in bo tudi študentom lažje. Naj bi bilo ;)

Vsebina bo popolnoma enaka, le napake bodo popravljene, torej nov ponatis. Pričakuje se pa, da bo knjiga počas tudi zares natisnjena.

No pa lep potdrav.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Izredni študentje !!!


Boste šli delat z izrednimi ali z rednimi kolokvije?
lp
Per aspera ad astra.
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

ja do kam pišemo? :geek:
lucky

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ali kdo ve, če je na prvem kolokviju tudi kak praktičen primer? Ga lahko kdo malo na kratko opiše, če se spomni itd...

Hvala!
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Izredni študentje pišemo vse do Obligacijskega prava.

LP
Per aspera ad astra.
miss6026
Prispevkov: 45
Pridružen: 25. Nov 2010 22:44

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a miss6026 »

lani vem da so izredni al redni mel mal več snovi na kolokviju..sam se ne spomnem keri točn...kambič da ene 2 primera ostalo so vprašanja...vsaj lani je blo tko na prvem, na drugem pa so bli eni 3 primeri ostalo tudi vprašanja...za kranjca ne vem,baje daje samo primere... :? mislim pa da dalj kot do obligacij ne bo...
lucky

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a lucky »

Redni ne bomo tolko pisali, ker smo še pri splošnem delu, če smo prišli šele do napak volje. Me pa zanima - kdo sestavlja kolokvije? Za vsako skupino (dop. in pop.) posmezni profesor al kako je s tem?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

lucky napisal/-a:Redni ne bomo tolko pisali, ker smo še pri splošnem delu, če smo prišli šele do napak volje. Me pa zanima - kdo sestavlja kolokvije? Za vsako skupino (dop. in pop.) posmezni profesor al kako je s tem?
Lani so izredni prvi kolokvij pisali do strani 530 se mi zdi, skratka tam nekje do stvarnih služnosti, redni pa do Osebnega prava. Kolokvije načeloma sestavlja Kambič, tako da je 5 nalog, vsaka je vredna po 2 točki, skupaj 10 točk. Ponavadi da dva praktična primera, kak latinski rek, nalogo za razložiti kak pravni institut in ponavadi še eno nalogo iz zgodovine, to je kar se tiče 1. kolokvja. Bom še napisal kaj smo mi imeli v 1. kolokviju lani, spomin me še dobr služi :D , in sicer:
1. Kaj vsebuje Codex Iustinianus in kdaj je nastal?(2 t)
2. Kako je z veljavnostjo naslednjih pravnih poslov:
a) A sklene prodajno pogodbo z B-jem, v kateri kot pogoj za izročitev predmeta pogodbe(kolesa) določita povzročitev smrti C-ja, s strani B-ja.(1t)
b) A vpraša B-ja:" Ali mi obljubiš dati 100, če bo jutri deževalo?"(1t)
3. Razloži pojem razpolagalnega pravnega posla. V kaki zvezi je s pojmom zavezovalni pravni posel?(2t)
4. Bilo je neki v stilu: A umre in vso dediščino zapusti B-ju, B pa zamudi rok za zaprositev za pridobitev dediščine. Za kaj gre v tem primeru?(2t)
5. Pojasni izraz: Plus valere quom agitur quam quod simulate concipitur?(2t)

Eko to je bil naš 1. kolokvij za redne. Če rabte, vam lahko tud rešitve napišem, ampak pomoje se ga da kr enostavno rešiti, samo v knjigo pogledaš in prebereš snov:)
Lp
lucky

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a lucky »

Hah, a tole je bil prvi kolokvij? Pol pa po moje ni težko pisat 8 :) Te primere je vse povedaal na predavanjih al pa na seminarjih.. res, skor čist vse :)

Hvala. Tole je pa zdaj zelo vzpodbudno! Ni tak težko, če se malo učiš.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ne sej meni nobeden kolokvj ni bil težek, samo morš se učiti in hoditi na seminarje. Samo veš kako je, razlog za to, da na koncu od 300 študentov pride direkt na ustni le 10 ljudi je v pretiranem obiskovanju raznih žurov t.i. samooklicanih zvezd tipa Mile Kitić. Atomik Harmonik, David Guetta, itd. Pač večina mojih kolegov se sploh ni učila za kolokvije, ker se jim ni dalo:))) Čeprav je tud res da moraš paziti kako odgovarjaš, biti moraš zelo natančen in kratek. Recimo js sem pri zadnjem vprašanju napisal ene 3 stavka, pa mi je dal od 2 točk samo 0,5, ker sem na dolgo odgovoril, ne glede na to, da je vsebinsko odgovor bil pravilen :D Ponavadi je omejitev, da moraš odgovoriti v največ 2 stavkih ali manj. Dosti ljudem pa je včasih kar težko odgovoriti kratko in jedrnato, tud men je v začetku bilo. Sam se človek navadi. :D
lucky

Re: Kolokviji

Odgovor Napisal/-a lucky »

Samooklicane zvezde te lahko hitro spravijo na kriva pota hahahahahaha :) Anyway.. hvala za tole realno vzpodbudico.
Odgovori

Vrni se na