Izpit marec 2012

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

glede na to, da pisat vprasanj ne dovoli vec bom napisu, da sprasuje zelo fer, mirno, da ti cas za premislek, tud mal pomaga, skratka korektno. Je pa ena slabost in sicer ce ga prevec mim usekas hitr zivce zgubi (in te ponavad tut kr hitr vn posprem) . tko da si vzamte cajt za odgovor
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a smotka »

katero je ze tisto nacelo pri dedovanju,ki je bilo v januarskem roku??
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a hannah »

tot gradus quot generationis se mi zdi
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a smotka »

kako bi pa to razložila..ker nimam pojma kaj bi o tem pvedala..
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a hannah »

kolikor stopenj, toliko generacij...
npr 3 stopnje bi pomenile : dedek, oče, vnuk (vsaj tako si jaz to predstavljam)
nina14
Prispevkov: 27
Pridružen: 22. Okt 2010 16:30

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a nina14 »

smotka napisal/-a:kako bi pa to razložila..ker nimam pojma kaj bi o tem pvedala..
Pravilo po katerem so se v rimskem pravu računale stopnje sorodstva. Če gre za sorodstvo v navpični liniji, potem sta sorodnika v tisti stopnji (kolenu) sorodstva, kolikor je med njima rojstev. Če pa sta v sorodstvu v stranski liniji, sta sorodnika v tisti stopnji (kolenu) sorodstva, kolikor je bilo rojstev med vsakim od njiju in skupnim prednikom
evo iz Kranjčeve knige ;)
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Ne dovoli pisat vprašanj? A mi lahk en razloži to intelektualno idejo :D
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

sreča na vrvici napisal/-a:Ne dovoli pisat vprašanj? A mi lahk en razloži to intelektualno idejo :D
Ker se mu zdi da se vsi naucijo sam tist kar je na forumu napisan da sprasuje. Deloma mu dam prou, ker so v tisti uri ko sm biu notr vsi popadal na vprasanjih kdo je izpolnitveni pomocnik in pa kako pridobimo posest. Dejansko so vsi dobil po dve isti vprasanji (naceloma ti dve) pa noben ni znau in mu je kr zamoril.
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Sanja »

sreča na vrvici napisal/-a:Ne dovoli pisat vprašanj? A mi lahk en razloži to intelektualno idejo :D

ta je res slaba :D to tut mene zanima
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a pikica* »

a potem se ne bo nihče opogumil za predlog za dodatni aprilski rok? :D
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Moja vprasanja:
Testamentum ruptum, fideikomisaricna substitucija, cessio legis,cessio necessaria, razvoj cesije

Koncni rezultat pa primeren tipu vprasanj
laura
Prispevkov: 40
Pridružen: 24. Jan 2011 11:04

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a laura »

KiZo napisal/-a:Moja vprasanja:
Testamentum ruptum, fideikomisaricna substitucija, cessio legis,cessio necessaria, razvoj cesije

Koncni rezultat pa primeren tipu vprasanj
O moj bog, jaz bi cepnila. Pa ne vem, če sem že toliko pozabila od srede, ali kaj...
Luna
Prispevkov: 13
Pridružen: 01. Sep 2011 16:27

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a Luna »

Ker je zelo malo ljudi napisalo o izpitu, kaj je spraševal, kakšne volje je bil in podobno, vam povem še svojo izkušnjo :)
Jaz sem z rimom imela kar nekaj težav, sem ga šla zdaj četrtič pisat in mi je ratal tudi ustni, sem naredila s 6 :)

vprašal me je ful na splošno: kaj je testamentum ruptum, lastninska pravica, bonitarna lastnina, cesija ( vse o njej, stranke, kako se imenuje po slovensko, načelo in vse faze... pri fazah se mi je zalomilo in sem molila, da me ne bi vrgel :P) depositum miserabile, zmota... pri zmoti npr. sprašuje kakšne vrsti poznamo in en primer za vsako.
ko sem tam sedela nisem znala sestavit niti enega stvaka :D jezik se mi je ful zapletel, zelo verjetno zaradi strahu in potem sem ful nerodno odgovarjala. ok, pri meni je še problem, da slovenščina ni moj materni jezik in zato mi je vseeno težje spravit skupaj vse misli in to.

pazite samo na to, da zna malo zavest z vprašanji :S me je vprašal, kakšno tožbo ima na voljo bonitarni lastnik poleg publicijanske. amm, ja, ima na voljo ugovor prodane in izročene stvari, samo to je ugovor, ne tožba. in ker je tako postavil vprašanje me je ful zmedlo. kdaj malo obrne vprašanje, da ti ni dosti jasno, kaj točno hoče slišat...
in če neki znate dobro, vas pol kr prekine, ker je že preveč slišal in te noče več poslušat :D
drugače pa je res korekten in ti pusti čas, da razmišljaš in se zbereš.

najbolj pomembno se mi zdi to, da ne smeš obupat! ker prideš do točke, ko se ti vse ful vleče in ne veš kako bi naprej z izpiti, če ga ne narediš, itd. za pisni del se splača ful gledat primere. primeri, primeri in še enkrat primeri! na splošno je dobro, če si delate kakšne sheme ali razpredelnice: za vse odgovornosti, za vse pogodbe (ključne pojme), itd. to je meni ful pomagalo, ker potem imaš vse bolj sistematično napisano.

le pogumno naprej! :) držim pesti za vse, ki še nimate rima :)srečnooo! :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a jessy »

brucka napisal/-a:bog ne daj aprilski rok :o še majski rok bo prehitro tukaj :?
A bi te kaj bolelo, če bi šli drugi prej na izpit? :?

PS: Glede na to, da so bili danes še zadnji ustni, sem rezultate odstranila.
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Marca sem šla pisat prvič vsa prestaršena zaradi NEUTEMELJENIH govoric in ''PO ČUDEŽU'' naredila. Vsem bi rada sporočila to, da je test lahek in v celoti sestavljen iz starih izpitov(razn enega teoretičnega vprašanja ali dveh) in če si si vsaj MALO pogledal lahko prideš brez težav na ustni del izpita. na ustnemu delu pa je še lažje, Kambič je rees zelo prijazen, dobesedno ti v usta polaga odgovore in prav želi si da opraviš izpit. Skratka, ne poslušatje nikogar ki kvasi neumnosti kok je rim težek, kok je Kambič nevem kaj - vse sam človek ne- to ni res. Ljudje govorijo zato, ker bi s tem opravičili sebe ker pač se niso dovolj učili.
Tko da, pejte čez knjigo, primere, izpište pomembne stvari, poglejte stare izpite in kar pogumno na izpit :)
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a dori »

Blackberry, tko bom povedla, Kambič je super in če znaš, ne moreš padt (razn če si jaz in zmrzneš na ustnih). je pa res, da ni tko lahko kot se sliši, ker niso vedno samo stara izpitna vprašanja, včasih da tudi kar nekaj svojega. sicer Kranjca še ni, ker pri njem ne boš dobil starih izpitnih vprašanj, Kambič je pa taka vprašanja dal le parkrat, prej je vedno sam dajal nove primere. je torej priporočljivo reševat stare izpite itd., ampak ne se zanašat, da bojo nujno noter in da boš z reševanjem tega vse znal, so le v pomoč. knjigo je žal treba še vedno obvladat (: pa srečno!
Fat kids are harder to kidnap :D
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Knjigo je seveda treba znat, hotela sm povedat to, da če knjigo znaš, da ni bojazni, da ne bi naredil. Stara izpitna vprašanja se definitivno ponavljajo (že od leta 2001 - sem pregledala čist vsak izipt)- to velja za Kambiča. O Kranju pa žal ne vem nič, ker nisem pisala njegovega testa niti nisem bila pri njemu na ustnem, se mi pa njegovi testi zdijo zelo težji.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a a90 »

Ne bi rekel, da so zelo težji. Če znaš se ni kaj bati. In, če si tako kot si rekla, pregledala vsa vprašanja, potem si že mogla imeti pregled kako se rešuje. Predpogoj pa je ZNANJE ;)
lucky

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kaj dejansko pomeni noksalna izročitev? Jasno mi je, da je to lahko storil oče ali pa gospodar. Sina ali sužnja je, namesto, da bi povrnil škodo, noksalno izročil. Kaj torej pomeni noksalno? Pač, dejansko je prepustil sina ali sužnja v oblast tistemu, ki je bil oškodovan, al kako?
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a summer »

To je samo zato tko poimenovan, ker se tej vrsti odgovornosti oceta oz. gospodarja za delikte oseb pod oblastjo pac rece noksalna odgovornost :) torej ga je noksalno izrocil :) Lp
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a anomis »

Hej, opazila sem, da ste na marčevskem roku šele po enem tednu dobili rezltate. A je bil razlog v tem, da je bil le prof. Kambič? Torej, glede na to, da bo na majskem roku enaka situacija, lahko pričakujem tudi veliko časa med izpitom in ustnim?

Hvala
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izpit marec 2012

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Živjo!

Mene pa zanima ali so samo te tožbe adjekticijske ali je še katera druga: a institoria, a exercitoria, a de peculio, a tributoria?
Zaklenjeno

Vrni se na