Splošna debata

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Arietida »

1. Naključno uničenje POGOJNO prodane stvari trpi prodajalec, poslabšanje pa kupec.
2. S perfektno pogodbo nevarnost naključ. unič. preide na K. S tem tudi vse koristi- plodovi.
Uporabniški avatar
tita123
Prispevkov: 39
Pridružen: 06. Okt 2008 11:03
Kraj: Slovenija :D

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a tita123 »

Porokov regresni zahtevek je odvisen od konkretnega razmerja med dolžnikom in upnikom ali porokom?

Gledam v knjigi (stran 744) in piše upnikom, v enih zapiskih pa porokom.. kaj je prav zdaj?
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

tita123 napisal/-a:Porokov regresni zahtevek je odvisen od konkretnega razmerja med dolžnikom in upnikom ali porokom?

Gledam v knjigi (stran 744) in piše upnikom, v enih zapiskih pa porokom.. kaj je prav zdaj?
ja ponavad je knjiga bolj zanesljiva kot zapiski no :lol: je res da so ble v knjigi podobne napake, ampak ta ni ena izmed njih, vsaj med popravki, ki jih je Kranjc obesil na internet je tukaj ni. Tko da bo porok pravilno...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

K lahko kdo prosim pove, do kam ste pršli pr vajah pa predavanjih (dopoldanska skupina)?

hvala
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a smiley »

Fluerette,
na predavanjih smo delal uvodni del-malo na splošno o rimskem pravu, pa začel je mal zgodovino rimskega prava razlagat.
Za vaje (oz. seminarje) ti pa žal ne bi znala povedat, ker sem jaz tudi manjkala. A so sploh ble ta teden?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Vaje se začnejo ta teden v sredo (edino, če sem s čim zamešala) :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Imaš res :P. Začenši to sredo :)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a good_luck »

Hej!

a mi lahko nekdo pomaga razjasniti dvome :oops: ..
in sicer...Kranjc ima vaje od 18. do 20. ure ( I. in II. skupina torej A - G in H - K) , Kambič pa od 12. do 14. ure ( I. in II. skupina torej L – P in R - Ž)

ali je ravno obratno?? ( ker dopoldanci naj bi imeli vaje popoldan, popoldanci pa dopoldan, ane? )

* TNX :mrgreen:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Am, danes je rekel Kambič nam na predavanju, da ima nas popoldance od 18-20h. Rekel je v smislu ''se vidimo'', tako ,da ne vem. Zgleda bo isti predavatelj imel tudi vaje. Sicer pa bo vse jasno jutri.
Si vis pacem para bellum
tey
Prispevkov: 57
Pridružen: 03. Jan 2009 12:34

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a tey »

A mi lahko kdo pove do kam ste prišli včeraj na predavanjih iz rimskega prava?

LP
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Zmaj napisal/-a:Am, danes je rekel Kambič nam na predavanju, da ima nas popoldance od 18-20h. Rekel je v smislu ''se vidimo'', tako ,da ne vem. Zgleda bo isti predavatelj imel tudi vaje. Sicer pa bo vse jasno jutri.
Hmm to je men ful čudno, ker ma Kambič potem predavanja za izredne, ki se začnejo novembra, pa so ponavadi od 17h do 20h :D Mogoče je pa bolonja še to spremenila :P
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a good_luck »

khm...
...torej...a se da komu napisati, kako so danes potekale vaje pri Kambiču? ...o čem ste govorili?..

..upam, da ne prosim preveč :oops:

če koga zanima :roll: ...pri Kranjcu smo na vajah poudarili pretorsko pravo (postopek, edikt in tožbeni obrazci) pa pravne vire (zakoni itd.)...

aja..Kranjc ni preverjal prisotnosti...kako pa je pri Kambiču?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

kdaj pa ma kranjc vaje? dopoldne al popoldne?
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Klea »

Kranjc ma vaje popoldne (18h-20h).

Pri Kambiču smo predelali 1., 3. in 4. primer iz knjige primerov (do naslednjič naj bi prebrali še 2.).
Prisotnosti ni preverjal.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:shock: , pri nas sploh nismo primerov delali. :roll:. Mogoče pa Kranjc špara za na konc :x
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

hehe brez skrbi da ne špara :) Pomoje bomo že na naslednjih vajah končal to zgodovino pol pa akcija :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Tecka »

No moje izkusnje pri vajah pri prof. Kranjcu - skoraj ves semester smo samo "ponavljali" snov na predavanjih - nas je spraseval smo pa tudi nekaj ter primerov naredili - vsekakor pa ne tok kot jih naredijo pri doc. Kambicu. Se nam je pa zamal zdel potem na prvem kolokviju ko smo dobili primer iz knjige primerov ki ga pri kranjcu nismo povedali (ker smo sam ene 10 primerov nardili) - takrat smo bli se tko da se bomo naucili samo to kar nam povedo na predavanjih-vajah sam smo se zmotili. Men se ni zdel to fer da so oni imeli vso moznost da dosezejo 10tock mi pa sam 8. Tko da jaz vam toplo priporocam da tisti ki ste pri Kranjcu da si dobite morda zapiske z vaj kar kambic pove - sej to kar pa Kranjc je pa dobr za ustni del izpita.
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Meni se na splošno zdijo predavanja in vaje Kambiča dosti boljše od Kranjčevih, ker daje pomembne izrecne poudarke na snovi, ki se večkrat pojavlja med izpitnimi vprašanji!!
Denny Crane
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Hm, ja popoldanci hodimo na predavanju h Kambiču in je res dobro, bolj počasi in temeljito delamo, očitno pa je potem za vaje ravno obratno, da spoznaš metodo vseh... Če prisotnosti ne bosta preverjala, bom jaz šel h Kambiču še kdaj, da bom videl kako on izvaja vaje.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Jst sem hodil v drugem semestru na predavanja in vaje h Kambiču, čeprav so mi to izkušenješi predlagali že v prvem...
Denny Crane
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Pa si naredil potem brez težav :P ?
Si vis pacem para bellum
Pleto
Prispevkov: 44
Pridružen: 06. Okt 2008 15:18

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Pleto »

jaz sem hodil na predavanja in na vaje SAMO h Kranjcu (res je sicer da se pri Kambiču reši več primerov) in sem naredil rim v prvo z oceno 7 (na ustnem imel Kranjca).
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

No jst sem naredil rim v drugo pri Kranjcu isto s 7 samo prvič nisem bil pripravljen!

Ampak moraš razumet da so predavanja samo dodatek temu kar sam narediš! Predavanja kot boš spoznal tekom let niso bistvena za uspešno opravljen izpit (sploh na našem faxu), lahko pa ti olajšajo razumevanje snovi! Zato ne vem zakaj bi mel kdo kakšne posebne probleme če bi hodil na predavanja k enemu in delal izpit pri drugemu... Meni so Kambičeva predavanja in vaje pač veliko boljše!!

Še vedno pa se bo potrebno naučit snov in jo razumet, razen če je kdo eden tistih s fotografskim spominom...
Denny Crane
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

:) :)
Si vis pacem para bellum
advokat
Prispevkov: 2
Pridružen: 06. Sep 2009 21:06

Re: Splošna debata

Odgovor Napisal/-a advokat »

Oj,
ali gre za zmoto o osebi ali kakovosti, ko se namesto device prodaja nedevica?

ko imamo v postopku pred sodnikom (apud idicem) nasprotovanje dveh prič in nobenih drugih dokazov, kaj sodnik naredi?

ko je sin v polprostem razumerju, kdo odobri njegovo poroko?

po kakšni logiki je posekan les v gozdu plod? Debla podrta v viharju pa ne? Kaj neki je matična stvar v obeh primerih?

Kajneki je obligacijsko razmerje pri varuhu nedoraslega, pri ženski ga pa bojda ni. :?

str. 409, ali dolžnik torej še vedno nekaj plača, ko se uniči individualno določljiva stvar? ali nič ali kaj?

hvala kolegice in kolegi
Odgovori

Vrni se na