Izpit junij 2011

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Torej kolegice in kolegi, da ne bomo pisal v maj-kako vam je kej šlo?
Nosce te ipsum!
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Po izpitu mešani občutki, po razgovoru s prijatelji boljše nato pa sem videl pravilne odgovore na forumu pa slabše :)

lp
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Bomo videli, vse zavisi od točkovanja-jaz sem se kar razpisal, bolje preveč kot premalo :D
Nosce te ipsum!
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Betka »

Pa ve kdo kako približno se točkuje? Na primer, da napišeš samo damnacijsko volilo in vse ostalo narobe pri tem vprašanju, kolk točk naj bi dali? Pri meni je vse odvisno od takih stvari, kolk bodo kaj dajali.
Pa še to... Se striktno držijo točno določenih odgovorv, ali so pač možna odstopanja? Glede na to da so tut vprašanja precej odprta lahko hitro zaideš v druge smeri (jst vedno) :D
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Mene pa zanima če dajeta minus točke?? Js sm pr zadnji nalogi čist narobe odgovorila in me je strah da bo dal minus točko :?
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Mene zanima kaj je rešitev pri zadnji nalogi? namreč primer je bil izjemno hinavski. Znano je da, da se lahko deduje ALI po oporoki ALI po zakonu, ne pa oboje hkrati. V primeru je bilo da je zaptustnik napisal da''naj bodo dediči tisti, ki so upravičeni do dedovanja po zakonu.'' kako je z veljavnostjo oporoke? Jaz nism imel pravega dogovora :oops:
Nosce te ipsum!
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Count Dooku napisal/-a:Mene zanima kaj je rešitev pri zadnji nalogi? namreč primer je bil izjemno hinavski. Znano je da, da se lahko deduje ALI po oporoki ALI po zakonu, ne pa oboje hkrati. V primeru je bilo da je zaptustnik napisal da''naj bodo dediči tisti, ki so upravičeni do dedovanja po zakonu.'' kako je z veljavnostjo oporoke? Jaz nism imel pravega dogovora :oops:
Oporoka je nična! Ker ni določil dedičev. Gre za damnacijsko volilo, ne da se zahtevat, ker je nična oporoka..to je baje povedal prof. Kranjc...
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Betka »

Kako se izgovori actio certae creditae pecuniae? :D
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a veritas »

Izgovori se: akcio kerte kredite pekunie :)

Mene tudi zanima kako je z minus točkami in pri zadnjem vprašanju sem jaz tudi napisala, da ne more dedovati ali po oporoki ali po zakonu, nisem nič omenila nedoločenosti dedičev :?
Veritas Aequitas
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Betka »

Blaah ful čudn:( Hvala!! ;) Kako pa je na ustnem če ne izgovoriš pravilno?
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Betka »

V čem je smisel beneficium cedendarum actionum?
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a veritas »

Na ustnem ne komplicirata tok, vsaj Kambič ne, popravi te in to je to :)

Tisto pa tud men ni čist jasno, vem samo da je to pravna dobrota odstopa tožbe, al neki takega.
Veritas Aequitas
puella
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Jun 2011 14:20

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a puella »

[quote="veritas"]Izgovori se: akcio kerte kredite pekunie :)

Veritas popraviti te moram. Pravilno po polklasični izgovorjavi se izgovori akcio certe kredite pekunie. Črka c se pred i in e izgovori kot c in ne kot k :)
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a veritas »

Hvala za popravek. To se pa zgodi ko se 4 leta učiš klasično izgovorjavo pol pa nimaš pojma o postklasični ;)
Veritas Aequitas
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

HAHhaha
Hvala za popravek. To se pa zgodi ko se 4 leta učiš klasično izgovorjavo pol pa nimaš pojma o postklasični ;)

se pridružujem. Samo jaz ostajam na klasični, ker mi je poklasična grda....preveč spomnija na italijanščino xD
Nosce te ipsum!
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a tjaska »

ali morda obstaja kakšen spisek najpogostejših ustnih izpitnih vprašanj pri rimu?
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

tjaska napisal/-a:ali morda obstaja kakšen spisek najpogostejših ustnih izpitnih vprašanj pri rimu?
ja tm mau viši piše literatura pa tm najdeš prvi letnik....rimsko pravo...vprašanja na ustnem :D
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a pina colada »

A mi zna mogoče kdo razložit v čem je smisel Lex Anastasiana?? pač kupec terjatve je smel izterjati le toliko kot je za terjatev plačal in obresti za vmesni čas. Namen zakona je bil preprečiti kupovanje terjatev z nizko boniteto( verjetnostjo, da bo dolžnik plačal)in jih nato na silo izterjevati...Zakaj bi sploh kdo kupu terjatev če ne sme več izterjat? Pa kak so vedl da dolžnik ne bo plačal? sj je dolžn, bo že mogu :? :?
katja100
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Sep 2010 14:41

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a katja100 »

Pozdravljeni. Zanima me kolikokrat je mogoče opravljati izpit? Je to res da 6x?
Hvala za odgovor, lp.
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

Po pravilih načeloma 6x za vsak izpit. Je pa Branko lani nekej omenjal, da se za težje izpite (kot je recimo rim), da zmenit tudi za 7. opravljanje izpita, ampak moraš vložit neko prošnjo in kao imet "zelo tehten razlog," zakaj 6x ni šlo na izpitu. Skratka je malenkost odvisno od okoliščin, ampak ne se zanašat na izsilne izhode če ni nuja.

Primer: Letos, ko sem bil na ustnih od zgodovine, je eden izmed študentov padel v šesto (baje mel narejen tut že rim pa eko) in je prosil oba profesorja, da bi mu dala še eno šanso. Ker je bil zavrnjen mu je ostalo samo eno --> izpis :?
katja100
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Sep 2010 14:41

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a katja100 »

PUzzle_puNK napisal/-a:Po pravilih načeloma 6x za vsak izpit. Je pa Branko lani nekej omenjal, da se za težje izpite (kot je recimo rim), da zmenit tudi za 7. opravljanje izpita, ampak moraš vložit neko prošnjo in kao imet "zelo tehten razlog," zakaj 6x ni šlo na izpitu. Skratka je malenkost odvisno od okoliščin, ampak ne se zanašat na izsilne izhode če ni nuja.

Primer: Letos, ko sem bil na ustnih od zgodovine, je eden izmed študentov padel v šesto (baje mel narejen tut že rim pa eko) in je prosil oba profesorja, da bi mu dala še eno šanso. Ker je bil zavrnjen mu je ostalo samo eno --> izpis :?
Hvala za odgovor. Lp
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a Gisele »

PUzzle_puNK napisal/-a:Po pravilih načeloma 6x za vsak izpit. Je pa Branko lani nekej omenjal, da se za težje izpite (kot je recimo rim), da zmenit tudi za 7. opravljanje izpita, ampak moraš vložit neko prošnjo in kao imet "zelo tehten razlog," zakaj 6x ni šlo na izpitu. Skratka je malenkost odvisno od okoliščin, ampak ne se zanašat na izsilne izhode če ni nuja.

Primer: Letos, ko sem bil na ustnih od zgodovine, je eden izmed študentov padel v šesto (baje mel narejen tut že rim pa eko) in je prosil oba profesorja, da bi mu dala še eno šanso. Ker je bil zavrnjen mu je ostalo samo eno --> izpis :?
Tole ne bo ravno držalo. Lahko, da je v 6.opravljal, a lahko še vedno ponavlja, če še ni, kar pomeni, da se mu roki brišejo.
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

To je res, ampak samo v primeru rednega ponavljanja, kar pa je možno samo 1x tekom študija, če bonusa nisi izkoristil že pri prepisu fakultete.
aina
Prispevkov: 6
Pridružen: 28. Jun 2011 19:53

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a aina »

Imela bi dva vprašanja glede stv.pravic...

Ali lahko npr. zastavni upnik odsvoji zastavno pravico? Npr. jo proda drugemu in ko obveznost zapade v plačilo, jo iztirja pridobtelj?:!:
Katere stvarne pravice na tuji stvari so odsvoljive? (vem, da užitek ni. Pri stvarni služnosti je slednja vezana na stvar tako, da pride do odsvojitve samo če prodaš to stvar)
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Izpit junij 2011

Odgovor Napisal/-a missLemon »

Oj! A bi bil mogoče kdo tako prijazen pa bi mi skeniral str.1038 in 1039 iz stare rumene knjige, ker mi te dve strani manjkata v prefotokopirani :oops: :oops: knjigi. Hvala! :D :D :D
Zaklenjeno

Vrni se na