Izpit

prof. dr. Janez Kranjc, prof. dr. Marko Kambič

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

mislm da je reku da kšn tedn do 10 dni
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ponavadi popravljajo 1 tednem, potem pa v kašnih 2h dneh pridejo vsi na vrsto.

lansko leto se je par ljudi zmenilo, da so mel prej ustne, ker so šli potem na morje....tko da če maš utemeljen razlog se da zmenit...
IziG
Prispevkov: 118
Pridružen: 09. Okt 2008 12:31

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a IziG »

Cau! A lahko prosim kdo napise kaksen je bil izpit oz vprasanja na izpitu, 4.5.2009? Lepo lepo prosim. Hvala in lp
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bu:) »

a je ful razlika v težavnosti med majskim rokom in junijskim? jaz namreč nevem če bom sploh uspela vse predelat (zarad drugih izpitov k so umes). a je pol pametno it probat al ni pametno to!?
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a sasho »

razlika v težavnosti med roki pri rimskemu pravu je zanemarljiva. naredila boš takrat, ko se boš naučila (in imela malo sreče) :) jaz bi ti priporočil, da ne greš "probirat", če nisi vsega predelala..
Uporabniški avatar
Anka
Prispevkov: 157
Pridružen: 05. Okt 2008 00:57

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Anka »

Pri rimu en dva tri zmanjka rokov... Jih je treba kar merkat.
Robert
Prispevkov: 10
Pridružen: 24. Jan 2009 19:02

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Robert »

IziG napisal/-a:Cau! A lahko prosim kdo napise kaksen je bil izpit oz vprasanja na izpitu, 4.5.2009? Lepo lepo prosim. Hvala in lp
Priblizno tako:

1. Kaj so reskripti? Kdo jih je lahko izdajal?

2. Ali mora priti do izpolnitve in ce, kdaj, v naslednjih primerih:
a) Zapustnik je v oporoki z damnacijskim legatom namenil Aju nekaj "ce bo A pretepel soseda"
b) S stipulacijo si je dal A nekaj obljubiti od Bja z dodanim pogojem "ce bo Sempronij umrl"

3. A je dal Bju v uzitek 100eur. B ta denar nato izgubi. Kdo trpi nastalo skodo? Katero tozbo ima A?

4. Dedic A placa Bju dolg za katerega ni vedel, da ga je poravnal ze zapustnik. B prav tako ni vedel, da je bil dolg ze poravnan. Ali B pridobi lastnino na predmetu izpolnitve? Kako A to dobi nazaj?

5. A je treniral met diska za olimpijske igre, imel je tezave s smerjo meta. Radovedno ga je opazoval sosedov suzenj. A je z diskom zadel sosedovega suznja. V zelji da bi ustavil krvavitev, je suznju zavezal roko. Ker je vrv prepozno razrahljal, so morali kasneje suznju amputirati roko. Kaksna razmerja nastanejo? Katere tozbe so mogoce?

6. Ius offerendi

7. Kako slovensko recemo transmisiji? Zakaj ne pride v postev pri domacih dedicih?

Lahko da sem se kej zmotu ampak mislim da je bilo tako.
teddybear
Prispevkov: 153
Pridružen: 08. Jan 2009 20:56

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a teddybear »

a gre jutr kdo na govorilne h kranjcu?
muha
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Feb 2009 14:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a muha »

a lahko kdo zaupa odgovore na ta vprašanja, da malo primerjamo?
Uporabniški avatar
nicky87t
Prispevkov: 23
Pridružen: 05. Okt 2008 18:48
Kraj: Naokoli

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nicky87t »

A so ponovno zamenjali sistem izpita??
~~Non omne quod licet honestum est.~~
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

zdej je blo že januarja pa marca in tut ta rok za izredne k se nimajo rima tko, da izpit ni biu sestavlen iz samih primerov ampak tut iz teorije. In prvo uprasanje je blo vedno zgodovinsko. Tko da predvidevam da bo od zdej naprej tkole
zac
Prispevkov: 32
Pridružen: 30. Apr 2009 09:40

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zac »

taka formacija izpita bo samo, če ga bo sestavljal kambič ;) enkrat je na vajah omenil, da če ga sestavlja kranjc so večinoma sami primeri, če ga pa on, pa da kr nekaj poudarka na teorijo.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a keki »

Niso zamenjal sistema ampak Kranjc da vedno res same primere, Kambič pa obvezno prvo zgodovinsko vprašanje in potem dokaj dost poudarka na teoriji skozi cel test.
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

A se kej ve kdo bo zdej sestavlau rim?
era
Prispevkov: 24
Pridružen: 24. Maj 2009 21:04

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a era »

skor sigurn sm da kranjc :?
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a nusa »

ma ja..saj menda ni zdaj treh rokov kambič sestavljal?? zdaj pa krajnc naslednje tri? po moje da ona2 kar skup sestavita izpit..
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Skup sestavta?!! Če vam še ni prišlo na uho.... Onadva nista ena duša in srce vse drugo kot to. Povedano na lep način.
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

pravnica88 napisal/-a:Skup sestavta?!! Če vam še ni prišlo na uho.... Onadva nista ena duša in srce vse drugo kot to. Povedano na lep način.
To težko verjamem. Zakaj je potem Kranjc dal prebrati rokopis svoje knjige Kambiču, oba kolokvija, ki ju je sestavil Kambič, je pregledal še Kranjc, poleg tega so Igličar, Kambič in Kranjc tudi skupaj v odboru za nostrifikacijo diplom tujih pravnih fakultet, enkrat sem celo videl oba rimska pravnika, ki sta vzporedno hodila po hodniku ... Do zdaj me s temi teorijami iznad razumnega dvoma še nihče ni uspel prepričat. :D
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
lili007
Prispevkov: 16
Pridružen: 14. Jan 2009 02:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lili007 »

A mi lohk nekdo lepo prosim napiše primer za iustus titulus pa za iusta causa traditonis, k nisem prepričana če mi je povsem jasna razlika...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Dexter napisal/-a: Zakaj je potem Kranjc dal prebrati rokopis svoje knjige Kambiču, oba kolokvija, ki ju je sestavil Kambič, je pregledal še Kranjc, poleg tega so Igličar, Kambič in Kranjc tudi skupaj v odboru za nostrifikacijo diplom tujih pravnih fakultet, enkrat sem celo videl oba rimska pravnika, ki sta vzporedno hodila po hodniku ... Do zdaj me s temi teorijami iznad razumnega dvoma še nihče ni uspel prepričat. :D
Zakaj mu je dal prebrat knjigo? - Ker je Kambič ne glede na vse strokovnjak na tem področju, in komu jo bo pa drugače dal? :D Men? :D Al pa profesorju za Rimsko pravo v Mariboru... Aja, ups, to je Kranjc :P
Zakaj je pregledoval kolokvije? - Bi rekla da zato, ker če bi jih pregledoval samo Kambič (torej samo en), bi verjetno čakali na rezultate še dlje kot ste :D Potem če bi hotu kolokvije v normalnem roku popravt, bi se lahko kr zaposlil kot full time popravljalec kolokvijev :)
Zakaj sta skupaj v odboru za nostrifikacijo tujih diplom? - Ne vem, mogoče se samo njim trem da to delat oz. imajo samo oni dovolj znanja (in časa) za to oz. jih je nekdo drug zbral/izvolil za ta odbor :D Dvomim, da dejstvo ali se marata ali ne, kej vpliva na to. Zakaj? Ker dvomim, da so naši profesorji odločajo na način "Aja, v odboru si? No, bom pa še jst, ker si moj prjatu!" :D
Zakaj sta vzporedno hodila po hodniku? - Mogoče sta se slučajno srečala. Mogoče sta glih istočasno šla na sestanek odbora za nostrifikacijo tujih diplom :D Mogoče sta slučajno šla v isto smer. Mogoče zato, ker se nista mogla odmaknit na drug hodnik, ker PF nima dvojnih hodnikov. Miljon možnosti! :D


No, drgač sm pa tut jst slišala, da nista glih v najboljših odnosih, ampak kdo bi vedu :mrgreen: Pa tut krožjo razne govorice, da naj bi Kranjc nevemkokrat vrgu Kambiča na zagovoru za doktorsko disertacijo (al magistrsko nalogo? Sej ne vem več :D ).
Jst pravm, da dokler jih osebno ne vidm kako se zmerjata in klofutata, bom use z rezervo uzela :D To se pa verjetno ne bo zgodil :P Čeprav čist možno, da se ne marata. Usazga pa tut ne morš met rad a ne :mrgreen:
Usen pa mislm, da izpitov pa ne sestavljata skupi... Zato ker je to čist preveč nepotrebnih komplikacij in je velik lažje in hitreje, da vsak sam sestavi izpit. Če ga vsak sam sestavi, se samo zmenta kdo ga bo sestavil. Če ga pa skupaj sestavljata, se morta pa še zment kdaj bosta mela čas, da ga bosta skupaj sestavla, potem bi se mogla dogovarjat o vprašanjih, če se ne bi strinjala itd itd itd. Čist preveč nepotrebnih komplikacij. Dvomim, da mata čas za take neumnosti, če bi vse to lahko 3x hitreje nardila :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Sej drgač na izpitih nista taki strašili kot govorijo, ampak če pač ne znaš padeš. Teste pa sestavlata res vsak posebej. Kranjc iz samih vaj, Kambič z nekaj več teorije in zgodovinskim vprašanjem.

Flafi res ne moraš biti z vsakim prijatelj in karkoli je že med njima je njuna stvar. Baje pa mu res ni pustu in mu otežil pot do tega da postane docent in predava, ker je Kranjc raje vse sam delal.
Uporabniški avatar
mhm
Prispevkov: 24
Pridružen: 21. Jan 2009 22:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a mhm »

kolko nas sploh gre pisat rim? bolj malo kot je meni znano :| ker večina je tistih, ki bodo šli samo na ustne... in na kaj (beri:poleg VSEGA) :geek: boste kljub temu dali več poudarka- na primere (-knjiga primerov)??? jao...kaj se sploh da kvalificirat na ustni del v prvo...jaz že dvomim...oz. počasi začenjam spoštovati osebke, ki so naredili rim v peto... :shock: :? :mrgreen:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

heh, a ni teh ki grejo direkt na ustne ponavad malo? pa tok al tok jih dost pomečejo :twisted: vrjetno se da pridt na prvo do ustnih, vsaj upam no ;) poudark bom dala pa na vse, mal mn na zgodovino, to bom šla po skripti, ostalo bom pa po knjigi predelala
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

So ljudje, ki naredijo rim v prvič. Sej je dost od sreče odvisno. Meni je lani Kambič test popravlau ker Kranjca neki ni blo ampak me je mel pol pa Kranjc na ustnih in je reku, da če bi on popravlau ne bi pršla do ustnaga. :evil:
scarlett
Prispevkov: 17
Pridružen: 03. Feb 2009 16:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a scarlett »

kranjca ni na faksu vsaj do ponedeljka ...
Odgovori

Vrni se na