Izpit-kolokvij

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Se opravičujem,če je že kdo to povedal,ampak jaz nisem našla... A kdo ve kako zgleda ta izpit? Vem da je profesor rekel, da bo ena naloga iz ustavnega sodstva, pa ena naloga DA/NE. Kaj pa ostale?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a nofak »

Tole je copy/paste replya od *bini* iz http://pravna.mojforum.si

Maš 5 nalog. Za prve 4 maš časa 40 minut ( se mi zdi no =) ) in po 40ih minutah ti prebere zadnje uprašanje, ki je esejskega tipa . npr. Nezaupnica vlada - in ti napišš use kar veš o tem , se prav čim več Smile
3. naloga ja vedno naloga da in ne...maš 10 trditev in obkoržš da al pa ne...sam pazi pr tej nalogi ti odštevajo pike če obkrožš napačno, no sj to bojo še use na izpitu povedal Smile
4. naloga je vedno , no usaj do zdej je bla vedno, neki u povezavi z ustavnim sodiščem, tko da kar se ustavnega sodišča tiče se zlo dobr nauč.
Prva pa druga naloga je pa ponavad tut kksn primer kksne odločbe al pa česarkoli, pa maš pol 5 uprašanj.
Al pa enkrat smo recimo mel en daljši sestavk napisan, neki glede parlamentarne preiskave in si ti mogu to prebrat pol je blo pa uprasanje u stilu popravi napake. tko da si mogu use napake k so ble u besedilu poiskat.

No za zadnjo nalogo maš 13 minut časa. V tem času, se lahko tut na prejšne naloge vrneš. Am, ja, to je to.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ubistvu pa najbolje, da si tukaj malo pogledas, ker je *bini* kar fino razlozila (hvala ;) )...

http://pravna.mojforum.si/pravna-about26-0.html
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst bi sam še dodala, da pr uni da/ne nalogi, kjer pike odštevajo za napačne odgovore, ti odštevajo pike samo v okviru te naloge :D Recimo, če maš vseh 10 vprašanj narobe, ne boš dubu -10 točk, ampak 0 :D Da ne bo kdo preveč živčen :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

flafi napisal/-a:Jst bi sam še dodala, da pr uni da/ne nalogi, kjer pike odštevajo za napačne odgovore, ti odštevajo pike samo v okviru te naloge :D Recimo, če maš vseh 10 vprašanj narobe, ne boš dubu -10 točk, ampak 0 :D Da ne bo kdo preveč živčen :P
To je pa dobr vedt :)
era
Prispevkov: 24
Pridružen: 24. Maj 2009 21:04

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a era »

a ustavno sodišče lahko odloča o sporu med dvema sodiščema? ali samo v sporu med sodiščem in drž. organom?
teddy
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2009 19:07

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a teddy »

era napisal/-a:a ustavno sodišče lahko odloča o sporu med dvema sodiščema? ali samo v sporu med sodiščem in drž. organom?
ne, ne odloča o sporu med dvema sodiščema, samo tako kot si napisala.
Uporabniški avatar
mhm
Prispevkov: 24
Pridružen: 21. Jan 2009 22:13

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a mhm »

imam (nujno) eno ? glede 2. odstavka na strani 340, kjer piše: "če VRHOVNO SODIŠČE MENI..." in naprej do "do končne odločitve USTAVNEGA SODIŠČA. V glavnem, point mojega ? je, če bi moralo namesto "vrhovno" sodišče tam pisati "ustavno" sodišče :) ker potem bi imel ta odlomek smisel. ali pa se že meni blede od učenja :D
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a butterfly »

...hehe...blede od učenja..vprašanje je komu se ne :lol:

drgač pa je prav Vrhovno sodišče..sem zasledila na netu na
spodnjem linku (13. člen):

http://www.up-rs.si/up-rs/uprs.nsf/doku ... enDocument
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aTc »

ja točno to...blede od učenja :shock: :?
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a nofak »

Pocasi bo dosti ucenja...se finance skoz pa enkrat skripto ce bo volja, potem imam pa DOST :)
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a bejb. »

Oj!

Se mogoče kdo spomni, na kaj se je nanašalo 5. vprašanje na izpitu marca letos.
Pa zanima me, če kdo ve iz izkušnj, a se ta lokalna samouprava pojavlja sam pr tistmu vprašanju k je za obkroževat, al je bla že kdj tut tko??
Huala.

Prijetno učenje :D
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

dans že 8 ur presedu za ustavo pa se mi zdi da manj znam ko prej, mogoče je od učenja kašna lukna nastala pa zdej znanje ven pušča :lol:
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aTc »

FilthyDiesel napisal/-a:dans že 8 ur presedu za ustavo pa se mi zdi da manj znam ko prej, mogoče je od učenja kašna lukna nastala pa zdej znanje ven pušča :lol:
same here....pr meni so pomešane že vse večine in predlagatelji :evil:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

pr men ni velik za pomešat k mau vem :lol:

dejte povedat če kdo ve kok je kej vrjetno da bo kej iz prvega dela v izpitu al pa clo kaka zgodovinska uprašanja?
Zadnjič spremenil Fleurette, dne 27. Maj 2009 19:48, skupaj popravljeno 1 krat.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a keki »

Zgodovine sigurno ne bo. Iz prvega dela pa je že velikokrat bla formalna in materialna ustavnost.
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aTc »

kolikšna je verjetnost da bo EU na izpitu? pa volilni sistemi? - ti mi nekako ne grejo v račun :oops:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a flafi »

Volilni sistemi so kr pogosti. EU pa mislim, da še nikol ni bla (sam ne me za besedo držat ;) )
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
čokolinobaby
Prispevkov: 13
Pridružen: 14. Feb 2009 17:24

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a čokolinobaby »

te volilni sistemi so groza,na žalost mam filing da verjetno bojo notr :( :?
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aTc »

čokolinobaby napisal/-a:te volilni sistemi so groza,na žalost mam filing da verjetno bojo notr :( :?
:cry: :cry:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

jz jih še odprla nism tko d definitiuno bodo.
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aTc »

kako je pa z lokalno samoupravo na izpitih??je dostkrat??tud za to upam da ne (ubistvu če bi blo po mojem bi ble sm te osnovne stvari iz prvega dela :lol: :lol: )
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
aisia
Prispevkov: 61
Pridružen: 19. Dec 2008 16:37

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a aisia »

Ve kdo s kakšno večino se sprejema prpračun?
gabyca
Prispevkov: 14
Pridružen: 18. Maj 2009 16:40

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a gabyca »

Jst upam da ne bo lokalne samouprave, sm jo samo prebrala v skripti, EU pa sploh nism, sm se prepricala da tega sigurno ne bo :) pa itak mam full slab obcutek glede tega izpita :/
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a nofak »

Ej...vso sreco jutr :)

Lp in lahko noc :)
Ziga
Odgovori

Vrni se na