Izpit-kolokvij

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:če pišeš kolokvij pozitivno, ti na ustnem izpitu odpade ta del snovi, ki je prišel v poštev za kolokvij. na pisnem delu pa te snovi itak ni.
ok če sm prov razumeu, je to tkole:
npr. pišemo 180 strani februarja, odpišem s ŠESTICO :D in potem se tega ne rabm nikol več učit, ne za pisni izpit, ne za ustni??
če pa pišem 5ico, se moram pa naučit VSE, ampak grem vseeno lahko na prvi rok maja? :) hvala..
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

ja tako je.. ampak te bi opozorila na eno stvar.. na ustnem izpitu sta zmeraj 2 notri. In če un ta drugi ni naredil kolokvija, mu da vprašanje iz te snovi. Če ne bo znal odgovora, boš na to vprašanje moral odgovorit ti :D To se je men na ustnem zgodil, sam na srečo je blo tko lahko vprašanje, da sm se zmazala :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Wildcat* napisal/-a:ja tako je.. ampak te bi opozorila na eno stvar.. na ustnem izpitu sta zmeraj 2 notri. In če un ta drugi ni naredil kolokvija, mu da vprašanje iz te snovi. Če ne bo znal odgovora, boš na to vprašanje moral odgovorit ti :D To se je men na ustnem zgodil, sam na srečo je blo tko lahko vprašanje, da sm se zmazala :lol:
aha, huh..okej :) hvala. =)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kako 2? Al to mogoče sam za izredne velja? :shock:
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

ne, pač dva študenta sta skupaj not.. ni važno al si redni al izredni :D
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

no kako je zdej s temi seminarskimi za redne na vajah pr zagorcu, a kdo kej več ve? :D
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

a izredni tud delamo pri ustavi seminarske al kako? a je to 'prostovoljno'? hehe so kksne dodatne tocke mogoce?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

A je kdo od izrednih slučaajno že kej pogledou po učnem načrtu, katere strani v knjigi pridejo v upoštev, oz. katere ne ?:) :)

Drugač pa ne, seminarske niso obvezne, o kšnih fakultativnih seminarskih pr izrednih pa tud mislm, da ni nč govoru :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

Jest sm si šla v knižnco iskat najnovejšo izdajo (5.) ker v starejših naprimer ni EU.

Drgač pa kokr sm gledala:
od 21 - 93
od 179 - 305
od 315 - 328
od 409-433

Sam še sami preverte ker nism čist zihr.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Michelle napisal/-a:A je kdo od izrednih slučaajno že kej pogledou po učnem načrtu, katere strani v knjigi pridejo v upoštev, oz. katere ne ?:) :)

Drugač pa ne, seminarske niso obvezne, o kšnih fakultativnih seminarskih pr izrednih pa tud mislm, da ni nč govoru :)
a pr rednih tud seminarske niso obvezne?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Nism čist zihr, ker ne hodm na redna predavanja, ampak v Kaučičovem učnem načrtu (na strani pf) piše, da so obvezni samo pisni kolokvij po prvem semestru, pisni in ustni izpit, tko da predvidevam, da ne :)
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Michelle napisal/-a:Nism čist zihr, ker ne hodm na redna predavanja, ampak v Kaučičovem učnem načrtu (na strani pf) piše, da so obvezni samo pisni kolokvij po prvem semestru, pisni in ustni izpit, tko da predvidevam, da ne :)
to je res ja.. :)) kul, kul..
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Baje da so pridni tutorji (oz tutorka :) ) letos napisali eno skripto za Ustavno pravo.. Mogoče kdo kej ve o tem/jo kdo slučajno ma ? :oops: :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Michelle napisal/-a:Baje da so pridni tutorji (oz tutorka :) ) letos napisali eno skripto za Ustavno pravo.. Mogoče kdo kej ve o tem/jo kdo slučajno ma ? :oops: :D
se bom pozanimu, ti sporočim u kratkem.. :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

ustavo mi je rekla tutorka, da se učimo po knjigi.. čeprov bo ona skripto mogoče uspela narest u kratkem :) mene zanima, tisti izredni k ste pisal kolokvij, kakšna so bla vprašanja in a je blo teško? s kje ste se učil.. itd. :)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Pri izrednih je bil lani ful fajn kolokvij, ker sem ga nardila brez ene same ure učenja :lol: Je pa res, da sem skoz na predavanja hodila in od njih ful odnesla. Vprašanja so bila pa več al manj taka, ki jih je Kaučič na predavanjih ful poudarjal. :D In ja, knjiga za ustavno pravo je odlično napisana, tko da se najbolj splača iz nje učit!
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

eldorado napisal/-a:ustavo mi je rekla tutorka, da se učimo po knjigi.. čeprov bo ona skripto mogoče uspela narest u kratkem :) mene zanima, tisti izredni k ste pisal kolokvij, kakšna so bla vprašanja in a je blo teško? s kje ste se učil.. itd. :)
Ja, sej tud za kolokvij sm se učila po knjigi, je kr uredu, ampak kšn dodaten pripomoček ni nikol odveč :) Hm.. Kolokvij ni težek, men so se zdela taka dost osnovna vprašanja. No sicer pa, počakejmo na rezultate :D

Mel smo pr prvi nalogi za obkroževat drži/ne drži:
Predsednik vlade ima procesno in materialno imuniteto.
Vlado se razpusti vedno, ko je razpuščen DZ.
Kadar odstopi predsednik vlade odstopi celotna vlada.
Predsednik vlade je pravno in politično neodgovorna oseba (nism zihr da je blo čis tko)

Potem je blo tisto ''esejsko vprašanje'' postopek ustavnorevizijskega referenduma.

Mel smo še en primer p.akta in smo moral povedat, kdo ga sprejme (DS) in za kaj gre (suspenzivni veto). Zadnje vprašanje je blo pa kaj je drugače v ponovnem postopku sprejemanja v DZ (absolutna namesto relativne večine).

Kr uredu :D
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

Wildcat* men je pa Zagorc odgovoru tkole:

Načeloma izpraševalca na ustnem izpitu ne vprašata snovi, ki je bila predpisana za kolokvij. Če študent zelo slabo odgovarja na postavljeno vprašanje, profesorja ne izključujeta možnosti, da postavita vprašanje tudi iz snovi, ki je bila predvidena za kolokvij.

Mogoče je letos kei spremenjen :(
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Čisto možno ja.. :D Lani pa je bilo 100% tako, kot sem napisala.
Pozitiv vabrejšan!! :D
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

aja..za pisnega pa vseeno pride v poštev to, kar je prišlo v poštev za kolokvij, če skrajšamo.. ZA PISNI IZPIT PRIDE V POŠTEV CELOTNA SNOV?
MaNgOlina
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Sep 2009 18:22

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a MaNgOlina »

Wildcat* ti čist vrjamem ;) Sei jest sm se že veselila da je tko :(


Eldorado kokr je men Zagorc napisu nei bi pršla za pisni izpit VSA snov, na ustnem pa samo un del k ni bil na kolokviju ( pod pogojem da maš minimalno 5,5 točk )
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

MaNgOlina napisal/-a:Wildcat* ti čist vrjamem ;) Sei jest sm se že veselila da je tko :(


Eldorado kokr je men Zagorc napisu nei bi pršla za pisni izpit VSA snov, na ustnem pa samo un del k ni bil na kolokviju ( pod pogojem da maš minimalno 5,5 točk )
aha.. razumem :) ja, sej pomoje je res tko ja.. vsaj logično bi blo :)
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a wilier »

a mogoč kdo vsaj približno ve v kerem tednu bo kolokvij za UP (pa tut za UVP), ka nism biu zdej na zadnjih predavanjih pa ne vem,
sam bi pa rad vedu da si mal splaniram
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

wilier napisal/-a:a mogoč kdo vsaj približno ve v kerem tednu bo kolokvij za UP (pa tut za UVP), ka nism biu zdej na zadnjih predavanjih pa ne vem,
sam bi pa rad vedu da si mal splaniram
se podpišem..
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: izpit-kolokvij

Odgovor Napisal/-a lalika »

Mene tut neki zanima če kdo ve... :) a morš na kolokvij k bo februarja nujno it? in kaj je v primeru če ne greš?pa še kaj pol pomen če kolokvij nardiš oz. ne nardiš?(isto me zanima tut za kolokvij od uvp-ja)...tenxxx :)
Odgovori

Vrni se na