Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

A za pisni del pol ČPS ne pridejo v poštev?samo preverjam... :oops:
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:33, skupaj popravljeno 1 krat.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Mene pa zanima, če je možno, da se ta snov, ki je bla zdej v izpitu še enkrat pojavi na 2. izpitu??? razn ustavnega sodišča, ki bo skor zihr spet, sam da bo verjetn kšna ustavna pritožba...
Brunette
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Maj 2009 16:51

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Brunette »

Itak da je možno da se pojav...sej mi smo mel en mejhne delček te snovi. Pr Državnem zboru pa poslancih je še velik druge snovi, k jo lohka dajo
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

tale ustava je kr neki, bl se jo učim, bl mam občutek da ne znam :? :!:
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

Glede na to kakšni so bli prejšni izpiti in kakšen je bil zdej ta na 1. roku se men zdi, da tudi iz 1. dela knjige ne daje vprašanj. Torej se je očitno treba samo od 3. dela naprej naučit, ker še nisem zasledila, da bi blo kdaj vprašanje iz 1. dela, iz 2. dela pa itak ne k človekove pravice ne pridejo v poštev.
A vi se pa tud 1. del učite al kak? Že tko je preveč usega :D
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
cofko cof
Prispevkov: 28
Pridružen: 12. Jun 2009 14:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a cofko cof »

Tole ne bo ravno držalo. Ne dolgo nazaj smo imel materialno in formalno ustavnost na izpitu in vse podrobnosti glede tega kar pa definitivno spada v prvi del, pa tut kakšna človekova pravica se pojavi v zvezi z odločbo sodišča in potem kakšno podvprašanje v zvezi z njo.
čokolinobaby
Prispevkov: 13
Pridružen: 14. Feb 2009 17:24

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a čokolinobaby »

Baje da je prof. Kavčič na predavanjih ekstra poudaril, da tudi ČP pridejo v poštev,ker ni nujno, da vsak, ki ni pozitivno opravil kolokvija na ustnem zagovoru dobi vprašanje iz ČP....
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

kaj to zdj pomeni da pridejo za PISNI DEL izpita v poštev tudi človekove pravice in svoboščine? :? :shock:
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Random »

Za pisni del ne, za ustni pa. Na ustnem sprašuje tisto, ka maš slabšo oceno in mene je kljub pozitivnemu kolokviju spraševal 1. del o ustavnosti in ČP.
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:32, skupaj popravljeno 1 krat.
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bejb. »

heej.

mene pa zanima a mogoče kdo ma na komp natipkane zapiske o pravosodju..če bi loh kle prlimu..
js mam sicr na komp narejene zapiske za vlado pa predsednika države..ubistvu je bl al mn use prepisan iz knjige..k se lažji učim iz listov..pa če kdo rab nj pove..

tnx.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

iz kje dejansko se boste vi učil?iz knjige?
a tisti zapiski po poglavjih so vredu pa da knjigo zraven samo bereš? :)
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:31, skupaj popravljeno 1 krat.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

a kdo ve če je kaj pametnega od tistega kar smo dobili na cd-ju od oranžnih?ravnokar grem namreč po knjigi in gre to čisto prepočasi....any idea?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

cofko cof napisal/-a:Tole ne bo ravno držalo. Ne dolgo nazaj smo imel materialno in formalno ustavnost na izpitu in vse podrobnosti glede tega kar pa definitivno spada v prvi del, pa tut kakšna človekova pravica se pojavi v zvezi z odločbo sodišča in potem kakšno podvprašanje v zvezi z njo.
To se pojavi kaj v smislu, da je sprejet zakon po katerem direktor policije lahko odredi mučenje in je treba najti materialno protiustavnost ... In itak vsak ve, da je v Sloveniji prepoved mučenja.

Saj to na izpitu so čist take banalne človekove pravice, ki jih lahko spoznaš že, če enkrat gledaš Na kraju zločina (CSI), ne rabiš se jih sploh učiti iz knjige ... No, razen za ustni izpit, tam pomoje mal bolj natančno sprašuje. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
cofko cof
Prispevkov: 28
Pridružen: 12. Jun 2009 14:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a cofko cof »

No ja ravno kakšna umetnost niso tale vprašanja na izpitu kar se ziče pisnega dela iz prvega in drugega dela. Bol to pride v poštev na ustnem če nimaš kolokvija al si pa bol pri ta zadnjih in Kavčiču zmanjka vprašanj in te vpraša kaj iz zgodovine ali pa iz človekovih pravic. :lol:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Dexter napisal/-a:... In itak vsak ve, da je v Sloveniji prepoved mučenja.
od kdaj pa to? :shock:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

baby™ napisal/-a:
Dexter napisal/-a:... In itak vsak ve, da je v Sloveniji prepoved mučenja.
od kdaj pa to? :shock:
Mislim da od takrat, ko so ugotovili, da je veliko bolj racionalno, če namesto mučenja pri pridobivanju priznanja rečeš, da ne pomeni ja, ja je pa itak ja in lahko ob tako dobljenem priznanju za nagrado še retroaktivno določiš kaznivo dejanje, ker se dostikrat kaj pozabi. Tako da mučenja pod nobenim pogojem ni! 8-)


Sicer pa a je še kakšen revež, ki se mora učiti ustavo za drugi rok? :mrgreen: Mene jutri (oz. glede na uro danes) čaka še državni zbor, državni svet in volilni sistemi, potem pa sem na hitro skozi knjigo. V nedeljo moram pa še mal večine pogledat pa število predlagateljev za posamezno stvar, da ne bom napisal, da kandidata za predsednika republike predlaga ali 10 volilcev ali 5.000 poslancev al pa kaj podobno neumnega. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Bili »

Tut jst se učim za 2. rok in sm nekje na istem kot ti. In očitno se mi je že čist zmešal, ker sm se dejansko zbudila pred pol ure po dveh urah spanja, ne morem spat in se grem učit. S tem da ponavad hodm spat okrog 2h, 3h, zbujam se pa ob 12ih (če hočem bit res pridna in se učit je najbl zgodnja ura 9:30) - torej tut slučajn nism jutranji tip človeka. Oh kaj ta faks dela :mrgreen:
teddy
Prispevkov: 18
Pridružen: 02. Maj 2009 19:07

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a teddy »

bejb. napisal/-a:heej.

mene pa zanima a mogoče kdo ma na komp natipkane zapiske o pravosodju..če bi loh kle prlimu..
js mam sicr na komp narejene zapiske za vlado pa predsednika države..ubistvu je bl al mn use prepisan iz knjige..k se lažji učim iz listov..pa če kdo rab nj pove..

tnx.
Ti sm prlimej gor :D! Pa hvala!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Dexter, pomoje pa od takrat, ko so ugotovili, da pohabljeni ne plačujejo davkov in je zato država na izgubi :lol:
jaz sem mali psihopat
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bejb. »

teddy napisal/-a:
bejb. napisal/-a:heej.

mene pa zanima a mogoče kdo ma na komp natipkane zapiske o pravosodju..če bi loh kle prlimu..
js mam sicr na komp narejene zapiske za vlado pa predsednika države..ubistvu je bl al mn use prepisan iz knjige..k se lažji učim iz listov..pa če kdo rab nj pove..

tnx.
Ti sm prlimej gor :D! Pa hvala!
Evo..upam d bo kj pomagal..itak je pa skor use iz knjige prepisan :D :oops:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Perry Mason
Prispevkov: 65
Pridružen: 16. Maj 2009 22:25

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Perry Mason »

a please prilimaš tud volilne sisteme, ker mi ful težave delajo :)
Odgovori

Vrni se na