Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Kok je zdej treba za ustne, če si slabo pisou kolokvij:) eni pravjo da 60% na vajah pa mislm da je reku da mjn:O
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Naj nekdo napiše rezultate današnjega izpita :)

Hvala!
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

A ni 55% če maš pozitiven kolokvij, drugače pa 60?

Js bi tut odgovore ja...ni bil glih lahek izpit x)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A je bilo že kaj rečeno s strani profesorjev/asistentov, kdaj in kje bodo objavljeni rezultati? Kaj pa ustni?

Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
Ema°
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Okt 2010 16:48

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Ema° »

V naši predavalnici je bilo rečeno le da bodo rezultati objavljeni u ŠIS-u in da naj redno spremljamo..da pa bodo ustni verjetno u ponedeljek, najkasneje v torek
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Alan Shore napisal/-a:Kok je zdej treba za ustne, če si slabo pisou kolokvij:) eni pravjo da 60% na vajah pa mislm da je reku da mjn:O
46-51% je med 5 in 6 (za pristop k ustnemu delu izpita je potreben pozitivno opravljen kolokvij), pozitivno (ne glede na kolokvij) je od 52% naprej.

A mogoče kdo ve, kako je s tistima 2 trditvama, da DZ razpiše referendum o preimenovanju občine in da izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine?

Kako vam je pa drugače šlo? Meni se izpit ni zdel ravno lahek, sploh esejsko vprašanje je bilo katastrofa. :roll:
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

jessy napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:Kok je zdej treba za ustne, če si slabo pisou kolokvij:) eni pravjo da 60% na vajah pa mislm da je reku da mjn:O
46-51% je med 5 in 6 (za pristop k ustnemu delu izpita je potreben pozitivno opravljen kolokvij), pozitivno (ne glede na kolokvij) je od 52% naprej.

A mogoče kdo ve, kako je s tistima 2 trditvama, da DZ razpiše referendum o preimenovanju občine in da izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine?

Kako vam je pa drugače šlo? Meni se izpit ni zdel ravno lahek, sploh esejsko vprašanje je bilo katastrofa. :roll:
Je to 100%? to bi blo super. Men je šlo dobr do zadnega uprašanja, esejsko mi je blo res katastrofa, pa pe tok pik je vredno:O sm mel smolo k glih tega nism ponoviu, ni blo časa sm se ukvarjou z rimom, res nism računou na tole no:D Ampak upam da usen rata, hehe glih teh dveh uprašanj nism obrkožiu ker nism biu prepričan:D
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Kolegi, kakšno ste pa imeli esejsko vprašanje? :D
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Elektra »

Izročitev pred in po spremembi ustave. iz kje so pa to prvlekl pa nevem :D
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

Dokler nisem prišla do zadnje strani je blo vse lepo in prav...pol mi je pa kr slabo ratal :D pa še 1/4 celega izpita je no :x :x
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

tole je tudi meni blo čudno... sm pa šla pokukat v knjigo... jas mam starejšo knjigo in mi je to na 116.str... pod naslovom osebnostne pravice in svoboščine...
je pa res, da sm sama napisala nekako približno tistemu kar piše v Ustavi (tista 2 stavka) in pol sm ostalih 20 minut gledala po predavalnici... res čudna tema za esejsko vprašanje :?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Za nekatere stvari (npr. zgoraj omenjeni trditvi o referendumu) mi sploh ni jasno, od kje naj bi mi to znali ... Vsaj jaz se ne spomnim, da bi to kdaj omenjali na predavanjih ali vajah. :?:

Alan Shore, sem prej pozabila odgovoriti na tvoje vprašanje - sem 99%, da drži, saj je tako rekel Bardutzky. ;)
Zadnjič spremenil jessy, dne 18. Maj 2011 20:21, skupaj popravljeno 1 krat.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

jessy napisal/-a:Za nekatere stvari (npr. zgoraj omenjeni trditvi o referendumu) mi sploh ni jasno, od kje naj bi mi to znali ... Vsaj jaz se ne spomnim, da bi to kdaj omenjali na predavanjih ali vajah. :?:
Saj imamo knjigo, po kateri se učimo za izpit.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

And your point is ...? Nekaterih stvari ni niti v knjigi, zato pa vprašam.
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Aja, sorry. Sem misnla, da si se učila samo iz zapiskov in vaj. Sama nisem kaj preveč hodila na predavanja in ne vem, koliko več je povedal tam, kot je pa v knjigi. Oprosti še enkrat :)
Uporabniški avatar
Thumbelina
Prispevkov: 11
Pridružen: 08. Okt 2010 11:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Thumbelina »

jessy napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:Kok je zdej treba za ustne, če si slabo pisou kolokvij:) eni pravjo da 60% na vajah pa mislm da je reku da mjn:O
46-51% je med 5 in 6 (za pristop k ustnemu delu izpita je potreben pozitivno opravljen kolokvij), pozitivno (ne glede na kolokvij) je od 52% naprej.

A mogoče kdo ve, kako je s tistima 2 trditvama, da DZ razpiše referendum o preimenovanju občine in da izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine?

Kako vam je pa drugače šlo? Meni se izpit ni zdel ravno lahek, sploh esejsko vprašanje je bilo katastrofa. :roll:

Glede trditev:

* DZ razpiše referendum o preimenovanju občine - :oops: , za kateri referendum naj bi tu sploh šlo? Najbrž za kakšnega na lokalni ravni, ampak se sprašujem, če je treba spremenit zakon, s katerim je občina ustanovljena, če se spreminja ime? Tudi če bi šlo za ref. o ustanovitvi občine - kdo ga sploh predpiše? Kr DZ, tako kot tiste za državo? :o -.-

* izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine - mislim, da NE, ker gre za referendum o ustanovitvi občine, ta pa ne zavezuje DZ (vsaj po teoriji, čeprav zadnja odločba US na to temo pravi, da ga DZ mora upoštevat - glede Ankarana, če se ne motim (ravno o tem primeru je govoril Kaučič na predavanju, če se prav spomnim ;) ))


... če komu kaj pomaga :D


Pa vso srečo na ustnih! :) Če ne, pa na drugem roku (kjer boste najbrž srečali tudi mene :D -tolko o tem, kako mi je šlo :D).
en lahko te v zvezde kuje, ko drug te daje v nič; en te občuduje, ko drug trdi, da si zanič.
prvo naj te ne prevzame, drugo te ne sme potret. s hvalo in pa z grajo treba znati je živet.
avion
Prispevkov: 15
Pridružen: 01. Jun 2010 21:55

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a avion »

Thumbelina napisal/-a:
jessy napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:Kok je zdej treba za ustne, če si slabo pisou kolokvij:) eni pravjo da 60% na vajah pa mislm da je reku da mjn:O
46-51% je med 5 in 6 (za pristop k ustnemu delu izpita je potreben pozitivno opravljen kolokvij), pozitivno (ne glede na kolokvij) je od 52% naprej.

A mogoče kdo ve, kako je s tistima 2 trditvama, da DZ razpiše referendum o preimenovanju občine in da izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine?

Kako vam je pa drugače šlo? Meni se izpit ni zdel ravno lahek, sploh esejsko vprašanje je bilo katastrofa. :roll:

Glede trditev:

* DZ razpiše referendum o preimenovanju občine - :oops: , za kateri referendum naj bi tu sploh šlo? Najbrž za kakšnega na lokalni ravni, ampak se sprašujem, če je treba spremenit zakon, s katerim je občina ustanovljena, če se spreminja ime? Tudi če bi šlo za ref. o ustanovitvi občine - kdo ga sploh predpiše? Kr DZ, tako kot tiste za državo? :o -.-

* izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine - mislim, da NE, ker gre za referendum o ustanovitvi občine, ta pa ne zavezuje DZ (vsaj po teoriji, čeprav zadnja odločba US na to temo pravi, da ga DZ mora upoštevat - glede Ankarana, če se ne motim (ravno o tem primeru je govoril Kaučič na predavanju, če se prav spomnim ;) ))


... če komu kaj pomaga :D


Pa vso srečo na ustnih! :) Če ne, pa na drugem roku (kjer boste najbrž srečali tudi mene :D -tolko o tem, kako mi je šlo :D).
Kle pr izročitvi dela občine me neki zanima al sm jst narobe prebrou na izpitu al je pisala trditeu da izločitev dela občine ne nujno pomeni tudi ustanovitem občine. so mau zakompliciral trditeu :D
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Jst mam pa eno vprašanje glede tistga vprašanja za obkroževat...kot vemo so pač minus točke sam kokr se jst spomnem oz. mam v glavi da je blo na kolokviju da ti je napačen odgovor vreden -0,5, pravilen pa 1 piko...zdej nwm a sm jst to narobe razumu in če nism ali slučajno isto velja tudi za izpit??? Kdo kej ve?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Na kolokviju je bilo možnih 10 točk, zato je bil pravilen odgovor vreden 0.5 točke, nepravilen pa -0.5 točke. Na izpitu je možnih 100 točk, zato je pravilen odgovor vreden 1 točko, nepravilen pa -1 točko. Točke se ti odštevajo samo od te naloge, ne pa tudi od celotnega izpita.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ustni del izpita iz ustavnega prava (majski rok)

Ustni del izpita iz ustavnega prava bo potekal v ponedeljek, 23. 5. 2011, od 9. ure naprej. V nedeljo, 22. 5., bo na ŠIS objavljen razpored, po katerem bo potekal ustni del. Študente, ki zjutraj opravljajo pisni del izpita iz Uvoda v civilno pravo, in ki so pri ustnem delu izpita iz ustavnega prava razporejeni v skupino, ki se časovno prekriva s pisnim izpitom, prosimo, da ne glede na razpored k ustnemu izpitu iz ustavnega prava pristopijo po koncu pisnega izpita.


Potem očitno določba pravilnika, da ''študent ni dolžan opravljati na isti dan več kot enega izpita'', ne velja?
Thumbelina napisal/-a:* DZ razpiše referendum o preimenovanju občine - :oops: , za kateri referendum naj bi tu sploh šlo? Najbrž za kakšnega na lokalni ravni, ampak se sprašujem, če je treba spremenit zakon, s katerim je občina ustanovljena, če se spreminja ime? Tudi če bi šlo za ref. o ustanovitvi občine - kdo ga sploh predpiše? Kr DZ, tako kot tiste za državo? :o -.-

* izločitev dela občine z referendumom nujno pomeni tudi ustanovitev nove občine - mislim, da NE, ker gre za referendum o ustanovitvi občine, ta pa ne zavezuje DZ (vsaj po teoriji, čeprav zadnja odločba US na to temo pravi, da ga DZ mora upoštevat - glede Ankarana, če se ne motim (ravno o tem primeru je govoril Kaučič na predavanju, če se prav spomnim ;) ))
Pri drugi trditvi tudi jaz mislim, da je odgovor NE. Prvo kot prvo, se izločeni del lahko tudi pridruži drugi občini, kot drugo pa, kot si že rekla, odločitev na referendumu ne zavezuje DZ.
Glede preimenovanja občine pa sploh ne vem, kako to poteka. :?:
lucky

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

jessy napisal/-a:Ustni del izpita iz ustavnega prava (majski rok)

Ustni del izpita iz ustavnega prava bo potekal v ponedeljek, 23. 5. 2011, od 9. ure naprej. V nedeljo, 22. 5., bo na ŠIS objavljen razpored, po katerem bo potekal ustni del. Študente, ki zjutraj opravljajo pisni del izpita iz Uvoda v civilno pravo, in ki so pri ustnem delu izpita iz ustavnega prava razporejeni v skupino, ki se časovno prekriva s pisnim izpitom, prosimo, da ne glede na razpored k ustnemu izpitu iz ustavnega prava pristopijo po koncu pisnega izpita.


Potem očitno določba pravilnika, da ''študent ni dolžan opravljati na isti dan več kot enega izpita'', ne velja?
To bi po mojem veljalo, če bi šlo za dva pisna v enem dnevu :) Škoda, da se ne da zmenit, tako kot pri rimu...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ne, ker za pisne pa prav posebej piše, da ''na isti dan ni mogoče razpisati dveh izpitnih rokov za pisni izpit pri predmetih istega letnika'' ...
lucky

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ah, potem pa ne vem.. Jaz sem se nehala sekirati glede kakršnih koli zadev glede tega, ker se v zadnjih dneh ugotovila, da se imajo profesorji za superiorne in lahko delajo s tabo in tvojim znanjem lih kar jim pade na pamet :)

Če pa piše tako, pa se poskusi zmenit pri nosilcu predmeta, mogoče pa se bo dalo kaj dogovorit.

Lp
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ma ne, saj se strinjam s tabo. Očitno tu profesorjem pride prav zožujoča razlaga. :mrgreen: Se pa na srečo tudi na naši fakulteti najde kakšen profesor, s katerim se da kaj zmenit ...
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

A je v pondeljek razglasitev+ustni če ti rata, al bomo ocene zvedli že v nedeljo pa grejo pol tisti na ustnega, ki so nardili? Nič mi ni več jasno o tem ocenjevanju na faksu :D
Odgovori

Vrni se na