Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

nofak napisal/-a:Bolj kot ne off-topic vprasanje: a se se komu zdi, da je v knjigi EU predstavljena nekam negativno?
Hehe, niti ne no. Mogoče le to, da je njena ureditev in delovanje preveč zakomplicirana in pa da nima zagotovljene prave demokratičnosti pri volitvah, ker imajo poslanci večjih držav več vredne glasove kot poslanci manjših držav.
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a aTc »

FilthyDiesel napisal/-a:
nofak napisal/-a:Bolj kot ne off-topic vprasanje: a se se komu zdi, da je v knjigi EU predstavljena nekam negativno?
Hehe, niti ne no. Mogoče le to, da je njena ureditev in delovanje preveč zakomplicirana in pa da nima zagotovljene prave demokratičnosti pri volitvah, ker imajo poslanci večjih držav več vredne glasove kot poslanci manjših držav.
eni mormo še prit do tam :oops:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Za EU si rajš uno skripto uzem ki jo je Kavčič napisau in ki je bila aktualna še lani ko EU še ni blo v knjigi.
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a aTc »

pravnica88 napisal/-a:Za EU si rajš uno skripto uzem ki jo je Kavčič napisau in ki je bila aktualna še lani ko EU še ni blo v knjigi.
kje se pa da dobit to skripto?
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Lani so jo mel v kopirnici na faksu.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a grissom »

če imaš knjigo Ustavna ureditev Slovenije, 5.izdaja, ne rabiš te skripte o EU, ker je v knjigi vse isto napisano, v istem obsegu, le stari podatki so popravljeni.
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nofak »

V cetrtek ob 8h...zgodno zgodno :)
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Kdaj pa bo pa ustni za ustavo a bo tud tako hitr kot je pri ekonomiji?
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Če pišete v četrtek bodo rezultati tam začetku drugega tedna. Možno da v tork da odpišete UVP v pondelk tisti ki grejo.
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Random »

A so javne finance pa lokalna samouprava ful pomembna snov na izpitu?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Random napisal/-a:A so javne finance pa lokalna samouprava ful pomembna snov na izpitu?
Ponavadi te snovi sploh ni na izpitu, ampak nikoli se ne ...
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a keki »

Lani smo mel samoupravo pri DA in NE vprašanjih.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, to je kar pogosto pri vprašanjih za obkroževat. Pri ostalih (bolj pomembnih) nalogah so pa ponavadi tut bolj pomembne teme - predsednik, vlada, državni zbor, ustavno sodišče...

Vem, da je blo lani, ko sem jaz pisala, za obkroževat računsko sodišče.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a aTc »

mene bodo te (sicer zelo pomembne) podrobnosti ubile :? :?
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

aTc napisal/-a:mene bodo te (sicer zelo pomembne) podrobnosti ubile :? :?
Enako!!! :?
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a costello »

LP

Pred jutrišnjim izpitom sam tole z moje strani:

-za sprejem državnega proračuna se rabi absolutno večina glasov poslancev? ali druga?
-da DS sproži postopek pred ustavnim sodiščem je dovolj 11 glasov za postopek? Je 21 glasov za samo za zakonodajni referendum?
-30 ali kej manj poslancev obtoži pred. vlade ali minstra pred ustavnim sodiščem?

-in pa: zakon: se sprejme: 8. dan po sprejetju v DZ ga z ukazom razglasi pred. RS, s tem razglasom se tudi objavi v uradnem listu, po objavi začne teči vakacijski rok, ki je 14 dni, 15. dan po objavi pa zakon dejansko začne veljat ali kako?
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

am a slucajn kdo ve, kle k je ustni ze tko obvezn, a se gre mogoce c piss tm okol 50 tut na ustni da sploh nrdis pa pol se na enga al mors pisat 60 (narest) d gres na ustni? upam d je kdo razumeu:D
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bejb. »

če pišeš izpit 5 pa nimaš narejenga kolokvija automatično padš..če pa pišeš izpit 5 ali več pa maš narejen kolokvij pa greš pač sam na ustni izpit..tut če pišeš sam 5 pa maš narejen kolokvij..greš pač normalno na ustni izpit..nimaš zrt tega k si 5 pisu 2x ustnga..najprj zto k si 5 pisu pol pa kao prou ustni..ustnga nimaš sam v primeru da je ocena kolokvija pa ocena izpita ista :D
upam da nism preveč zakomplicirala :)
lp.
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

hvala za razlago to me mau tolaži... a če pišm izpi 6,5, tok k sm kolokvij sploh nimam ustnega? kriterij za 5 je najbrz 50 a ne? hvala lp
bejb.
Prispevkov: 28
Pridružen: 08. Jan 2009 21:52

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bejb. »

jah zdj če maš kolokvij s 5 narejen..pa izpit če nardiš tut s 5..pomoje boš useen prašana..sam nism pa zihr..če maš pa kolokvij s 6 narejen pa izpit nardiš s 6 ti bo pa kr 6 upisu :D drgač pa za kriterij nevem..pomoje d je tm nekje okol 50 za 5 ja..nism pa šur..
lp.
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

bejb. napisal/-a:jah zdj če maš kolokvij s 5 narejen..pa izpit če nardiš tut s 5..pomoje boš useen prašana..sam nism pa zihr..če maš pa kolokvij s 6 narejen pa izpit nardiš s 6 ti bo pa kr 6 upisu :D drgač pa za kriterij nevem..pomoje d je tm nekje okol 50 za 5 ja..nism pa šur..
lp.
kaj pa če maš kolokvij narjen s 5,5? :D :D
#tjasa#
Prispevkov: 45
Pridružen: 18. Maj 2009 15:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a #tjasa# »

kolokvij mam 6,5. 5 bi ze padu... hvala drgac
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a bajna »

costello napisal/-a:LP

Pred jutrišnjim izpitom sam tole z moje strani:

-za sprejem državnega proračuna se rabi absolutno večina glasov poslancev? ali druga?
-da DS sproži postopek pred ustavnim sodiščem je dovolj 11 glasov za postopek? Je 21 glasov za samo za zakonodajni referendum?
-30 ali kej manj poslancev obtoži pred. vlade ali minstra pred ustavnim sodiščem?

-in pa: zakon: se sprejme: 8. dan po sprejetju v DZ ga z ukazom razglasi pred. RS, s tem razglasom se tudi objavi v uradnem listu, po objavi začne teči vakacijski rok, ki je 14 dni, 15. dan po objavi pa zakon dejansko začne veljat ali kako?

za sprejem proračuna more bi aboslutna navadna večina, čeprav bi glede na to, da nič ni posebej omenjeno lahko veljala relativna navadna večina :?
verjetno misliš DZ, ne DS? če, ja potem maš prav
pobudo lahko da vsak poslanec, zahtevo pa najmanj 31 poslancev
ja, 8. dan promulgacija, objava, vakacijski rok, 15. dan praviloma začne veljati, razen če se podaljša oziroma skrajaša vakacijski rok
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Torej vakacijski rok se šteje od promulgacije naprej? torej zakon v bistvu pride v veljavo 8+15=23.dan po sprejetju zakona???
Kako pa se imenuje rok med 1. in 8. dnevom....ima kakšen naziv? lp hvala
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 18:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori

Vrni se na