Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Mislim, da kr lepo 60. ;)
V kerem seminarju je razglasitev rezultatov?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

danes sm neki slišal da tisti ki so kolokvij meli pozitivno, morajo met za na ustni sam 50%...drugi pa 60%???.......
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

A ni Erjavs sam odstopu?Bila je interpelacija ampak je potem sred postopka use nekam poslal in sam odstopu.se spomnem ker sem gledala tisto sejo. :D
pa jst sm napisala da predsednik ne more nadosmestit funkcije ker mora itak minister začasno opravljat funkcijo do imenovanja novega ministra.
aja pa napisala sm da izvršilna veja oblasti sodeluje-sj je predsednik nosilec izvršilne oblasti in on predlaga sodnike v imenovanje-torej sodeluje. ;)
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a m|h »

Kaj pa če minister čez noč umre, kdo pa v tem primeru prevzame njegovo funkcijo do imenovanja novega ministra, ker stari bo verjetno bolj težko opravljal to funkcijo do imenovanja novega. :P
Vesna
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Jan 2010 09:00

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Vesna »

Mene pa zanima če so ustni takoj po razglasitvi, tako kot pri uvp?
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dori »

so ja.

am ja, v kerem seminarju?
Fat kids are harder to kidnap :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

SODNI SVET predlaga sodnike v izvolitev, ne predsednik države!!....Ja izvršna oblast sodeluje, ampak pomoje ne V POSTOPKU IZVOLITVE, ker je tko da minister za pravosodje da mnenje h kandidatom za sodnika sodnemu svetu in potem sodni svet na podlagi teh mnenj predlaga DZ-ju v izvolitev sodnike....torej izvršna oblast sodeluje, ampak minister za pravosodje ne daje mnenja DZ-ju v postopku izvolitve ampak prej, preden sodni svet predlaga sodnike v izvolitev...pomoje torej bi blo tud logično da smo napisal da izvršna oblast ne sodeluje v postopku izvolitve...mah, bomo vidl.....
aja, sej js sem razumel vprašanje ali lahko predsednik vlade opravlja funkcijo ministra v smislu da pol v tem primeru ne bi bil potreben oz. potrebno imenovanje novega ministra, da premier do konca mandata opravlja funkcijo ministra..to pa ne more zaradi inkompatibilnosti funkcij....
če minister umre in ne more opravljat poslov..hmm, zanimivo?..ja pol verjetn kak državni sekretar lahk opravlja tekoče posle, saj mu funkcija ne preneha s funkcijo ministra...boo
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

popravek z moje strani :D ...državni sekretar ne more, ker mu avtomatsko preneha funkcija s prenehanjem ministra...hmm, pol pa ne vem res, lahk kak minister brez resorja.....:D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

kako sodni svet če mam pa jst napisano da 9 sodnikov na predlog predsednika republike izvoli državni zbor itd...al je tuki spet tista fora da samo ustavne sodnike?ma kr neki vse skp ze tole...res ns na detajle lovijo :evil:
aja pa še neki...ustni verjetno ne boo za vse v ponedeljek?razen če bo tako malo ljudi naredilo?!

p.s. sem si že prebrala o sodnem svetu ja.in vidm da sem zamešala.predsednik predlaga samo ustavne sodnike, ostale pa sodni svet.eh k****! :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ja, sam ustavne sodnike :D ...hmm, glede teh ustnih res ne vem, ampak čimprej tem boljše:D...sam pomoje tud ne bodo vsi imeli ustnih v pon
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

mah sj ustava je fajn.sam k ns pol lovijo na detajle-to je kr neki... :|
Vesna
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Jan 2010 09:00

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Vesna »

kopirano iz spletne oglasne deske (za tiske, kateri je ne berete)

Sprememba glede mesta razglasitve pri Ustavnem pravu
Razglasitev bo tako potekala v eni od seminarskih sob v kletnih prostorih PF. Datum in ura ostajata enaka (Ponedeljek, 24.5.2010, ob 8.00).
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

mah...sj sploh ne vem a nj se učim za ustnega al ne...kaj največkrat pride v poštev sploh? :?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lalika »

sam kaj pa v primeru če ne nardiš pa to kumi drug tedn zveš, kuk se pol za nov rok prjavš če ne bo umes 8 dni?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

V referatu.
Si vis pacem para bellum
sunshine*
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Jan 2010 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a sunshine* »

A ma seminarska sploh kakšen pomen?
Js sm pri zadnji zafrknala in sm pisala o pravici do ugovora vesti.To je zdj vrjetno 25 pik minusa,a ne? :? Sj tud bedno,da je naloga tolk vredna,kr si takoj ob četrt ocene. :?
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a buljat »

glede na to da je pravic le okoli 40 strani, se mi zdi da bi moralo to vprasanje bit podarjeno ;) , pripravljajmo se vseeno, ce nebo ustnega bo pa koristilo znanje za 1.6.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

buljat napisal/-a:glede na to da je pravic le okoli 40 strani, se mi zdi da bi moralo to vprasanje bit podarjeno ;) , pripravljajmo se vseeno, ce nebo ustnega bo pa koristilo znanje za 1.6.
Če pravite, da lahk zaradi zadnje naloge pademo izpit, se js ne bi strinjal...mogoče pa sem narobe interpretiral vaše sporočilo, kolega Buljat...v tem primeru se opravičujem.
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a buljat »

seveda da se da zarad tega padt ker ti zmanjka 25 tock, sam cudn se mi zdi da si nebi pogledu folk pravic, ker je blo receno da bo ena pravica za 25 tock, in ce se dobr naucis 40 strani mas ze skoraj polovico tock za pozitivno

nimam namena nobenega v slabo voljo spravt, zelim vsem skupaj v pondelk cim boljse rezultate :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Kolikor sem jaz seznanjen z točkovnikom, je vsega skupaj 100 točk in če izgubiš 25 jih imaš 75......s 75 točkami pa ne morš pasti, kolikor jaz vem-....za ustni jih potrebuješ 50 oz. 60, če je bil kolokvij negativen
Lp
sunshine*
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Jan 2010 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a sunshine* »

uh :P ...js sm se naučila,sam sm mela sam 5 minut še časa in sm pobrklala.ugovor vesti-vest..pač glupo sm se zafrknala...da se pa padit,kr je očitno kr 25 pik že stran in pol se hitr še nabere.
pa drugi rok :?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lalika »

kaj za ta kolokvij si mogu na izpitu napisat kolk je ocena, al drugače oni sami to preverijo?
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lalika »

še neki me zanima, če bi kdo proooosim vedu:) če na ustnem radi uprašajo kej od javnih financ pa lokalne samouprave?
manca
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Dec 2009 16:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a manca »

kaj je pa s temi bednimi ustavnimi amandmaji iz leta 1953 in tko naprej. a to mormo dejansko vedt kaj se je spremenil???
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Ja, zgodovino ustavnosti je treba celo znat, baje da to radi sparšujeta.....ja, lokalno samoupravo se lahk zgodi da te vpraša8enega je enkrat vprašal volitve v srednje velike občine-wtf?? :D ), obrambe in javnih financ pa upam da ne, ker jaz osebno teh dveh poglavij nimam pojma:S
Odgovori

Vrni se na