Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

DEJANSKO je v petek bardutzky povedu, da pridejo v poštev na pisnem izpitu ;)

mene zanima, če se da kje dobit kkšna vprašanja za ponovit mal? :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Mene tud zanima, kako je s temi ČPTS. V okviru kakšnega tipa naloge se lahko pojavijo?
mojosodope
Prispevkov: 17
Pridružen: 24. Mar 2011 22:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mojosodope »

najlepša hvala za dejanski odgovor:)
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Splash »

Jaz sem začuda še vedno v dvomih, ker sodeč po ustavi bi naj državni svet o suspenzivnem vetu odločal z relativno večino (+vsaj 11 svetnikov za), medtem ko je v učbeniku omenjeno, da je zaradi pomembno otežen sprejem odločitve o suspenzivnem vetu v ds. Torej, s kakšno večino se državni svet odloči za suspenzivni veto?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Splash napisal/-a:Jaz sem začuda še vedno v dvomih, ker sodeč po ustavi bi naj državni svet o suspenzivnem vetu odločal z relativno večino (+vsaj 11 svetnikov za), medtem ko je v učbeniku omenjeno, da je zaradi pomembno otežen sprejem odločitve o suspenzivnem vetu v ds. Torej, s kakšno večino se državni svet odloči za suspenzivni veto?
V učbeniku je, kot se spomnim to omenjeno glede referenduma, za katerega je potrebna absolutna večina, za suspenzivni veto pa je potrebna relativna večina, kot za druge odločitve državnega sveta:)
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

še komu ne dela spletna stran pravne fakultete?? Imam že par dni probleme, tako da ko bo znan čas izpita, bi ga lahko prosim nekdo objavil? :D

drugače se pa strinjam s kolegom. DS za zakonodajni referendum potrebuje absolutno večino, prav tako za sprejem poslovnika ter izvolitev predsednika in podpredsednika. Za veto je pa zahtevana relativna navadna večina.
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Splash »

Bo že res, hvala :) Drugač pa tudi men noče odpret pf strani.
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

izpit je v sredo ob 12.00 :)

jooooj kok pa mene matrajo vse te večine, predlagatelji, nezdružljivosti ...

človekove pravice so baje kot esejsko vprašanje predvsem :)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ziu »

Alan Shore napisal/-a:
Urši napisal/-a:trenutno rešujem primere iz repetitorija za ustavno pravo. zanima me, če bi se našla kakšna dobra dušica, ki bi pregledala moje odgovore in jih dopolnila da objavim na forumu? ;)
Js lahko če hočeš, seveda ne garantiram 100% zanesljivosti:) Sam mislm da večino primerov razumem in jih znam rešit:)
Bi se dalo mogoče dopolnjene odgovore objaviti na forumu (ali pa poslati na ZS)? Prosim? :)
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

Sem dobila vec sporocil tako da bom objavila jutri zjutraj ko pridem do racunalnika ;)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

ziu napisal/-a:
Alan Shore napisal/-a:
Urši napisal/-a:trenutno rešujem primere iz repetitorija za ustavno pravo. zanima me, če bi se našla kakšna dobra dušica, ki bi pregledala moje odgovore in jih dopolnila da objavim na forumu? ;)
Js lahko če hočeš, seveda ne garantiram 100% zanesljivosti:) Sam mislm da večino primerov razumem in jih znam rešit:)
Bi se dalo mogoče dopolnjene odgovore objaviti na forumu (ali pa poslati na ZS)? Prosim? :)
Če se je to name nanašal, potem mislim da je bolje da počakaš, da urši use odgovore uredu pa bo lepš, če rabš dans lahko pa tud pošlem:D
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Aja Urši, zdej k sm še enkat šou ponaulat sm seše tiste 2 odgovora spomnu, ki jih takrt nism rešu, če sčučajno nisi že sama ugotovila:)
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

daj mi prosim pošlji na privat, da vključim v rešitve in bo pol res vse pa lahko dam gor še za ostale :D
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

kok je treba znat pokrajine, glede na to da veljavna ureditev se ne izvaja, druga pa še ni sprejeta?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

takole kot sem obljubila, prilagam rešitve iz praktikuma, ki mi jih je zelo prijazno dopolnil kolega Alan Shore :D.Upam, da vam bodo rešitve pomagale, če pa bi kdo še kaj dopolnil oz. da se najde kakšna napaka pa naj mi lepo prosim sporoči da popravim ;)

Pa vso srečo na izpitu jutri kolegice in kolegi!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
Thumbelina
Prispevkov: 11
Pridružen: 08. Okt 2010 11:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Thumbelina »

Urši napisal/-a:takole kot sem obljubila, prilagam rešitve iz praktikuma, ki mi jih je zelo prijazno dopolnil kolega Alan Shore :D.Upam, da vam bodo rešitve pomagale, če pa bi kdo še kaj dopolnil oz. da se najde kakšna napaka pa naj mi lepo prosim sporoči da popravim ;)

Pa vso srečo na izpitu jutri kolegice in kolegi!

Hej!

Mislim, da je v primeru 30 nekaj napak :)

b) Pri vsakem od obeh spolov mora biti najmanj 40! % kandidatur.
c) Prva POLOVICA liste mora bit sestavljena po sistemu zadrge (torej m-ž-m-ž- ...).

V repetitoriju je še eno c) vprašanje (očitno je napaka): če je kaj narobe s članstvom kandidatov v politični stranki. - 'Glede na to, da vsi moški kandidati niso člani stranke, ne bi smeli biti na listi.' Je to pravilen odgovor ali lahko stranka predlaga tudi nečlane? (Meni sicer ni logično, da bi predlagala nečlane, pa še mislim da je na predavanjih govoril nekaj v tej smeri, ampak nisem čisto prepričana ... :geek: )
en lahko te v zvezde kuje, ko drug te daje v nič; en te občuduje, ko drug trdi, da si zanič.
prvo naj te ne prevzame, drugo te ne sme potret. s hvalo in pa z grajo treba znati je živet.
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

a ni 35%? :)
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Splash »

40% je.
Kar se tiče nečlanov pa piše le, da smejo sodelovati pri določanju kandidatov sam člani stranke s stalnim prebivališčem v volilni enoti, glede kandidatov pa who knows. Bi bilo res logično, da sam člane...
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Splash »

Je za izvolitev predsednika republike dvojna večina? Oz. kje točno je sploh dvojna večina?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

Dvojna večina je potrebna pri potrditvi ustavne spremembe na referendumu.

Kakšna je razlika med absolutno in relativno obligatornim referendumom?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Thumbelina- Maš povsem prav ja, tukej je napaka sm potem videl pa pozabil popravit, sej verjetno je še kakšna zato je pa dobr da se objau, da kdo drug opazi:D
Uporabniški avatar
Thumbelina
Prispevkov: 11
Pridružen: 08. Okt 2010 11:50

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Thumbelina »

jessy napisal/-a:Dvojna večina je potrebna pri potrditvi ustavne spremembe na referendumu.

Kakšna je razlika med absolutno in relativno obligatornim referendumom?
"Absolutno obvezen: vsaka sprememba materije je podvržena referendumskemu odločanju;
relativno obvezen: le velike spremembe so podvržene referendumskemu odločanju."
To je reku na predavanjih, v knjigi mislim da nič ne piše (zato upajmo, da ni tako zelo pomembno, da bi se kje pojavlo). :/ Ni mi čisto jasno, kaj naj bi to pomenlo. Pri nas mamo po tej logiki najbrž samo relativno obvezne referendume; absolutno obvezne majo nabrž v Švici? ... Če bi npr. morali npr. za vsak zakon glasovat na referendum, bi bil tak referendum potem absolutno obvezen (vsaj mislim?).
Malo zmedeno napisano, ampak niti sama ne razumem, če so v neki državi ali samo absolutno obvezni ali samo relativno obvezni, al so lahko oboji in se reče tistim za pomembne odločitve absolutno, tistim za manjše spremembe pa relativno obvezni. :? :shock:
en lahko te v zvezde kuje, ko drug te daje v nič; en te občuduje, ko drug trdi, da si zanič.
prvo naj te ne prevzame, drugo te ne sme potret. s hvalo in pa z grajo treba znati je živet.
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Kokr jst vem iz glave je velika večina referendumov pri nas fakultativnih...iz glave se trenutno samo za občino spomnem da je obligatoren, drugje pa res nwm oz. mi ne pade na pamet...kar se tiče tega pa mislim da takih stvari vendarle nebo oz upam :P

Pa hvala za odgovore =)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Dadojc napisal/-a:Kokr jst vem iz glave je velika večina referendumov pri nas fakultativnih...iz glave se trenutno samo za občino spomnem da je obligatoren, drugje pa res nwm oz. mi ne pade na pamet...kar se tiče tega pa mislim da takih stvari vendarle nebo oz upam :P

Pa hvala za odgovore =)
Pa še referendum o samoprispevku:D
Valia
Prispevkov: 39
Pridružen: 12. Avg 2010 08:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Valia »

Slučajno kdo ve kako dolgo traja pisni del?
Odgovori

Vrni se na