Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrmh »

Klea napisal/-a:^ stran 80, drugi odstavek ;)
tnx :)
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrmh »

pa še neki me zanima, k se učim po skripti pa mi ni tm čist jasn napisano. a vlada poleg proračunskega memoranduma in predloga prpračuna še kj da DZju? v postopku za sprejem proračuna
ninček
Prispevkov: 1
Pridružen: 31. Maj 2010 11:53

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a ninček »

hej, mene pa zanima, če se je še komu zgodil, da se ni mogu prjavt? načeloma naj bi se v petek lahko...pa mi po 15ih poskusih ni uspelo, sem poslala tudi mail v referat za 1. in 2. letnik...pa ni še nikjer ne duha ne sluha o odgovoru... izpit pa je jutri!
kaj predlagate? naj jutri pridem pisat, četudi nism prijavljena?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Živjo! Si pavzerka pa si plačala položnico?meni se je isto naredilo in sem šla v referat in mi ni mogla pomagat (kao), čeprav je to njihova napaka namreč položnico sem dobila šele v sredo in sem jo takoj plačala. Sicer mi je rekla, naj probam it pisat pa se zmenit kar tam pa naj imam odrezek položnice s sabo in da mi bo ona vpisala oceno, da to ni problema. Vendar sem kar poslala meil vsem za ustavno pravo in odgovoril mi je Zagorc in ful prijazno napisal da lahko pridem in se mu javim pred izpitom...tako da jaz ti priporočam da napišeš meil pa boš vidla.al pa če se jutri pred izpitom probaš zmenit...
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Mene pa zanima če je kdo zaslediu da je bla obramba na izpitu pa kaj najraj dajo iz prvega dela?
Srečno usem k grejo jutri pisat! :)
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Pri tistem vprašanju, ali lahko predsednik vlade opravlja funkcijo ministra. Kako je možno, da jo lahko?? Ali ni tako, da pač mora ta minister, ki je bil razrešen opravljati to funkcijo do imenovanja novega ministra?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Ja js bi tut reku, da v primeru če minister umre, ministrstvo opravi vse do sedanja dela v teku, novih pa ne začenja do prihoda novega ministra...???
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

@metulčica

Sm šla Zagorca vprašat, če pride obramba v poštev glede na to, da je v programu/katalogu za UP 2010 ni. Je reku, da ne pride v poštev.
take it all off and step inside the runnin` cab
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

hvala :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

En nasvet za jutri na izpit...glede tega ministra pa opravlanja funkcije itd.......če imate kako besedilo v izpitu ga ZELO POZORNO preberte in ne tkoj odgovarajt na podlagi teorije iz knjige....v prejšnjem izpitu je lahko premier nadomeščal ministra, ker je bila to neke vrste izjema-v tistem danem besedilu je pisalo da do obvestila predsednika vlade o predlogu novega ministra lahko on to funkcijo minitrsa opravlja...tko da res, pozorno preberte besedilo, ker odgovor se skriva tam not, ne v knjigi.....knjiga je bol pomembna za ustni del....preverejno :D
archer
Prispevkov: 34
Pridružen: 21. Jan 2010 12:12

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a archer »

Pisal je nekaj na način:"...do izvolitve novega ministra ali do odločitve predsednika vlade." Tako, da sem potem, ko se mi pač tako kot večini ni niti sanjalo kaj je pravilen odgovor na to vprašanje, odgovoril z da, ker se je v besedilu res skrival namig... Pozorno branje res lahko pomaga :D

PS: Vso srečo jutri na izpitu vsem skupaj!
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Kašno imuniteto imajo sodniki?A isto k poslanci?
Pa a pr 2 nalogi je bla pravica negativnega statusa?
Pa pa tisti odločbi ustavnega sodišča zdej nevem čist točn kko je blo vprašanje neki na kaj se nanaša oz na kaj se opirajo nevem če kdo ve kaj mislm nej mi prosm pove...
Hvala :D
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

uno je bla pravica pozitivnega statusa (piše v učbeniku, nevem točno na kateri strani).

mene pa zanima odgovor na zadnje vprašanje na prvi strani (v učbeniku nič ne piše o tem), pa na katero pravico se je skliceval Nenad al kaj biu un na tretji strani, pa še zadnje vprašanje na tretji strani :D

hvala za odgovore ;)
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a sanja. »

A lahk kdo vse odgovore napiše, prosiiim...
urbanrozman
Prispevkov: 7
Pridružen: 31. Jan 2010 18:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a urbanrozman »

Kašno imuniteto imajo sodniki?A isto k poslanci?
ja... materialno in procesno.
Nenad se pa pomoje sklicuje na pravico do zasebnosti.
Mene tudi zanimajo odgovori na vprašanja :) tko da prooosssiiimmm !!! :)
watermelon
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Dec 2009 19:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a watermelon »

A ni bla pravica do varsta tajnosti pism in drugih občil??
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Če s sodniki milite na USTAVNE sodnike, potem imajo isto imuniteto kakor poslanci, če pa mislite na REDNE/NAVADNE sodnike, potem oni nimajo enake imunitete.....Redni/navadni sodniki imajo procesno in materialno imuniteto V OKVIRU poslovne imunitete, ustavni sodniki in poslanci pa imajo tud neposlovno imuniteto!
Alen
Prispevkov: 12
Pridružen: 05. Mar 2010 10:09

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alen »

Ok tale izpit: ta z makendoncem je bla tok nejasna naloga, da res ni...

1. naloga -volitev predsedniak države
Kdo razpiše volitve? -predsednik DZ (sm napisu sam DZ upam da bo stel kej)
Ali je razvidno kdo je zmagal na volitvah? -ne, Brezigarjeva in Drnovsek greta v drugi krog
Pogoji za volitev? Državlčjanstvo, volilna pravica, starostni cenzus 18+ in poslovna sposobnost (zadnjo pozabil napisat)

2. naloga - zemljisce
Katera pravica? -Lastninska
Ali se mu zagotavlja sodno varstvo? neki zmutil z pritozbo..
Katera pravica je to po nekemu gospodu? -Jz sm dal pravica negativnega statusa(=čeprou mislm da je oboje, da je to osebnostna pravica in ekonomska-skratka TRICKY)
Ce se zgubi? -Odškodnina ali nadomestilo

3. naloga DA/NE zakoni splošno

4. naloga - nesrecni makedonec
Naziv postopka- naj bi blo ustavna pritozba, jz kmet pa napisal upravni spor cjooo
kaj je predpostavka
.....
Na kaj se sklicuje- nedotakljivost človekove zasebnosti
Na kaj se kaze, al neki tazga- jz sm napisu, načelo zakonitosti v kazenskem postopku..

5. naloga nezdruzljivost funkcije in imuniteta sodnika..

Skratka, dvoumn izpit do amena.. Upajmo na najbols..
urbanrozman
Prispevkov: 7
Pridružen: 31. Jan 2010 18:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a urbanrozman »

Ali je razvidno kdo je zmagal na volitvah? -ne, Brezigarjeva in Drnovsek greta v drugi krog
jst sm napisu da je razvidno, če se ne motim je blo neki čez 70% vseh volivcev od tega jih Drnovšek dobi neki čez 40%, drugo sm pa tud jst podobno napisu. Kaj pa pr tistem vprašanja z DA/NE jst sm dal večinoma NE a je še kdo tko ????
in pri 4. a ni blo tudi neki od pristojnosti ustavnega sodišča sam ne vem točno kako je blo sestavljeno vprašanje
Zadnjič spremenil urbanrozman, dne 01. Jun 2010 15:15, skupaj popravljeno 1 krat.
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

urbanrozman napisal/-a:Ali je razvidno kdo je zmagal na volitvah? -ne, Brezigarjeva in Drnovsek greta v drugi krog
jst sm napisu da je razvidno, če se ne motim je blo neki čez 70% vseh volivcev od tega jih Drnovšek dobi neki čez 40%, drugo sm pa tud jst podobno napisu. Kaj pa pr tistem vprašanja z DA/NE jst sm dal večinoma NE a je še kdo tko ????
Pri volitvah zagotovo ni razvidno kdo je zmagal, zato ker tako Drnovšek kot Brezigarjeva nista imela večine, ki pa je potrebna za zmago na voltvah, se pravi Drnovšek bi moral imeti 50%+,...
Alen
Prispevkov: 12
Pridružen: 05. Mar 2010 10:09

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alen »

Kaj je pa fora bla s tisto Komisijo pr volitvah pred. drzave?
Jz sm dal da je tist podatek pomemben, ker je pomembna vecina. al neki tazga..
urbanrozman
Prispevkov: 7
Pridružen: 31. Jan 2010 18:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a urbanrozman »

mrsimpatikus napisal/-a:
urbanrozman napisal/-a:Ali je razvidno kdo je zmagal na volitvah? -ne, Brezigarjeva in Drnovsek greta v drugi krog
jst sm napisu da je razvidno, če se ne motim je blo neki čez 70% vseh volivcev od tega jih Drnovšek dobi neki čez 40%, drugo sm pa tud jst podobno napisu. Kaj pa pr tistem vprašanja z DA/NE jst sm dal večinoma NE a je še kdo tko ????
Pri volitvah zagotovo ni razvidno kdo je zmagal, zato ker tako Drnovšek kot Brezigarjeva nista imela večine, ki pa je potrebna za zmago na voltvah, se pravi Drnovšek bi moral imeti 50%+,...
ajaaa... ja sej pa itak vemo da je Drnovšek zmagu :P
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

urbanrozman napisal/-a:
mrsimpatikus napisal/-a:
urbanrozman napisal/-a:Ali je razvidno kdo je zmagal na volitvah? -ne, Brezigarjeva in Drnovsek greta v drugi krog
jst sm napisu da je razvidno, če se ne motim je blo neki čez 70% vseh volivcev od tega jih Drnovšek dobi neki čez 40%, drugo sm pa tud jst podobno napisu. Kaj pa pr tistem vprašanja z DA/NE jst sm dal večinoma NE a je še kdo tko ????
Pri volitvah zagotovo ni razvidno kdo je zmagal, zato ker tako Drnovšek kot Brezigarjeva nista imela večine, ki pa je potrebna za zmago na voltvah, se pravi Drnovšek bi moral imeti 50%+,...
ajaaa... ja sej pa itak vemo da je Drnovšek zmagu :P
hehe, je zmagal ja, samo v 2. krogu :)
urbanrozman
Prispevkov: 7
Pridružen: 31. Jan 2010 18:37

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a urbanrozman »

Alen napisal/-a:Kaj je pa fora bla s tisto Komisijo pr volitvah pred. drzave?
Jz sm dal da je tist podatek pomemben, ker je pomembna vecina. al neki tazga..
jst tud neki tazga napisu.
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

A je bla predpostavka da se porabi vsa redna in izredna pravna sredstva?
Kaj ste pol tm dajal pravica pozitivnega al negativnega statusa??Men se zdi bl negativnega kr lastnina nej bi bla taka da noben vanjo ne posega...
A pol je še kdo tm pisu od imunitete ustavnih sodnikov al sm sam js preveč na hitro use prebrala?
Odgovori

Vrni se na