Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Kaj so zakonodajnu referendumi obvezujoči?Pa zdej ni več predhodnih ne?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

V praksi v SLO se uporablja naknadni fakultativni zakonodajni referendum, torej ne ni obvezen sam po sebi...
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

w4nkst4 napisal/-a:V praksi v SLO se uporablja naknadni fakultativni zakonodajni referendum, torej ne ni obvezen sam po sebi...
A ni tko d fakultativen pomeni da se ga lahko razpiše al pa ne oz pod določenmi pogoji?Mene zanima če obvezuje DZ in ga neposredno upošteva....
Paš neki me bega če mi mogoče lahko poveš če je alternativno glasovanje ubistvu preferenčno? :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

metulčica napisal/-a:
w4nkst4 napisal/-a:V praksi v SLO se uporablja naknadni fakultativni zakonodajni referendum, torej ne ni obvezen sam po sebi...
nčne
A ni tko d fakultativen pomeni da se ga lahko razpiše al pa ne oz pod določenmi pogoji?Mene zanima če obvezuje DZ in ga neposredno upošteva....
Paš neki me bega če mi mogoče lahko poveš če je alternativno glasovanje ubistvu preferenčno? :)
Mešate med fakultativen/obligatoren ter referendum z obvezno pravno močjo/posvetovalni. Pri nas je zakonodajni referendum naknadni (natančneje: potrditveni), fakultativen, ima pa obvezno pravno moč. Saj, če si predstavljate logično... hočejo referendum, dobijo ga, ker ga z večino sprejmejo v DZ. Referendum zavezuje DZ, torej če so proti nekemu zakonu ga ne smejo razglasiti oz. ga lahko popravijo v delu, s katerim se ljudstvo ne strinja, če pa se ljudje strinjajo, pa ga lahko oz. morajo razglasiti :)
Da, sistem alternativnega glasovanja je preferenčni sistem. Število glasov odraža število mest v DZ.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Supr:D
A veš mogoče kko je s predlaganjem kanididatov za DZ?Če dajo liste v vseh volilnih enotah morajo to podpreti 3 poslanci usaj ne?Kaj pa če u usaki posebej al pa če predlagako volivci kolk morjo kej to podpret? :)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Volivci lahko določijo svojo listo kandidatov s podpisovanjem. Listo kandidatov v volilni enoti mora podpreti najmanj 100 volilcev, ki imajo stalno prebivališče v volilni enoti.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

metulčica napisal/-a:Supr:D
A veš mogoče kko je s predlaganjem kanididatov za DZ?Če dajo liste v vseh volilnih enotah morajo to podpreti 3 poslanci usaj ne?Kaj pa če u usaki posebej al pa če predlagako volivci kolk morjo kej to podpret? :)
A se men sam zdi, al to vse v knjigi piše ;) tam si preberi natančno.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Maš tut use na netu, danes je itak vse na netu =)
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Koga imenuje predsednik RS in koga samo predlaga v izvolitev??Anyone? :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Piše v knjigi?
Si vis pacem para bellum
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Ja vrjetn skor use kar se tle menmo piše u knjigi pač prašam če kdo k že ve in mu ni težko napisat kr mu uzame pou minute časa, js se pa učim po mojih zapiskih in mi je čudn napisan zto bi rabla potrditeu če je prou, bom pa uzela knjigo in pogledala, hvala usen.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Predsednik republike predlaga DZ-ju v IZVOLITEV ustavne sodnike, predsednika vlade, varuha človekovih pravic, predsednik republike predlaga DZ-ju v IMENOVANJE informacijskega pooblaščenca, guvernerja Banke Slovenije. Predsednik republike sam imenuje oz. povišuje pripadnike vojske v admirale, generale in imenuje sam veleposlanike za konzularna predstavništva.
Eko Hanaa123, only for you :D (hec hec)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Je kdo tak, ki se ni mogel prijaviti? Jaz sem namreč pavzerka in sem takoj v sredo plačala položnico in mi še zmeraj piše da mam finančne obveznosti. prav tako še nimam vpisane ocene.kaj naj sedaj? :o
dedekmraz
Prispevkov: 52
Pridružen: 16. Dec 2009 10:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dedekmraz »

mene pa sam zanima če je res da bo tut na junijskem roku ena pravica za 25 točk tko ko je blo maja ? :oops:
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

mene pa sam zanima če je res da bo tut na junijskem roku ena pravica za 25 točk tko ko je blo maja ?
tega noben ne more vedt, razn un k bo sestavlou izpit :shock:

ampak če mene prašaš: ja! 8-)
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

a kdo ve kok pogosto, če sploh, pride volilni sistem in sistemi delitve mandatov na pisnem delu? ne bo mi ratal do torka in morem neki spustit :oops:
metulčica
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Jan 2010 10:49

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a metulčica »

Pride, poglej si stara vprašanja na forumu, tut sistem enega prenosljivega glasu sm vidla :D
sheer
Prispevkov: 57
Pridružen: 14. Feb 2009 15:01

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a sheer »

sej vem da se je o temu že pisal na forumu ampak ne najdem... a je treba znat poglavje o evropi ? a ne ker imamo eup?

hvala
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

@sheer
Kot vem ni blo posebej rečeno, da ni treba znat te snovi, ki spada pod sklop EUP ampak se mi zdi kr zelo malo vrjetno, da bi blo kej preveč poudarka na tem, ker to itak zajamemo v drug predmet, nesmiselno bi blo to še tukej (pri UP) opevat, glede na to da je treba celo ostalo knjgio spravt v test s par nalogam.
take it all off and step inside the runnin` cab
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrmh »

ej. mene zanima,če kdo mogoče ve, kakšna večina je potrebna na referendfumu o medn.povezavah pač za sprejetje/podprtje medn pogodbe, al česarkoli že pač
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Večina vseh volivcev, ki so veljavno glasovali.(če me spomin ne vara)
pomaranča
Prispevkov: 27
Pridružen: 18. Jan 2010 17:59

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a pomaranča »

Zanima me, če ima kdo zbrana vsa vprašanja z majskega roka?
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a mrmh »

dragoxxx napisal/-a:Večina vseh volivcev, ki so veljavno glasovali.(če me spomin ne vara)
a si to u knjigi dubu? k če ja grem prevert, k jst nism nikjer zasledila. Bom mogla še enkt prebrat bol podrobno torej.
pa hvala
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Klea »

^ stran 80, drugi odstavek ;)
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Odgovori

Vrni se na