Priprave na izpit

prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Franc Grad

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Petrič
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Okt 2009 17:31

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Petrič »

hahahha kere majo, zakaj nardi skripto pa je ne da vn hahaha modeeel,kere majo na tem pravu jao nmorš da vrjamš:D
Alexx
Prispevkov: 54
Pridružen: 18. Mar 2010 17:28
Kraj: Kranj

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Alexx »

Petrič napisal/-a:hahahha kere majo, zakaj nardi skripto pa je ne da vn hahaha modeeel,kere majo na tem pravu jao nmorš da vrjamš:D
Kva ti bo skripta če maš pa knjigo? :mrgreen: šala šala :)
Juraldo
Prispevkov: 2
Pridružen: 03. Maj 2010 10:20

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Juraldo »

A mogoče kdo ve kje bi se dal dobit nove izpite (ki jih dajejo zadnjo leto or so)?
nani
Prispevkov: 2
Pridružen: 06. Nov 2009 22:22

Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nani »

:?: če dobim vpr. ustavno-revizijski postopek, a tu pol opišem tko amandmiranje kot noveliranje?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

nani napisal/-a::?: če dobim vpr. ustavno-revizijski postopek, a tu pol opišem tko amandmiranje kot noveliranje?
hmm..to bi bol pasalo pod ustavno-revizijsko tehniko......ampak lahk omeniš...bol se osredotoč na to, kolika večina je potrebna, pogoji, itd. pomoje, no
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Rok »

Eno vprašanje... glede skripte, ko se tulk govori...kaj tista skripta, ko se najde pod "zapiski po poglavjih" ni več uporabna, al zakaj hočete vsi to tanovo? ;)
Aia...pa zakaj so sploh napisal novo skripto, če pa je očitno še bol zaščitena kot kočevski medved?!?....heh :D => nelogično... :)
Problemov ni! So le novi izzivi!
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

Zanima me, če kdo točno ve, kakšna je razlika med 4. in 5. izdajo knjige Ustavna ureditev Slovenije? Kaj mi manjka oz. kaj se moram še naučit za izpit, če delam po 4. izdaji knjige?

lp in hvala
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Sanja »

a ČP zihr ne pridejo u poštev na pisnem?? :?
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a costello »

Vem, da je neka sprememba v ureditvi nakdadnega referenduma, pa večina za interpelacijo, ni dobr delat po starih knjigah, ker profesor že sestav tak izpit da te lovi na takih spremembah...
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Sanja napisal/-a:a ČP zihr ne pridejo u poštev na pisnem?? :?
od kje teb to?
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

ja lani je tako veljalo ja...letos pa nevem kako je. kdo ve če smo ločeni od bolonjcev ko pišemo?
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Jaz sem včeri začela, pa sem šele pri 2. delu (ČP). Se bo še vlekl. :roll:
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

a kdo ki je hodil na predavanja ve, kje je največ razlik v primerjavi s prejšnjo knjigo?vem da je okoli teh obravnav predloga zakona sprememba, pa pri hitrem in skrajšanem postopku...še kje?pa katera poglavja so brez sprememb? :?
nekak se mi ne da s knjigo skos zravn delat ker se učim po povzetkih po poglavjih in mi tole branje knjige vzame preveč časa...
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Rok »

digi-smeh napisal/-a:a kdo ki je hodil na predavanja ve, kje je največ razlik v primerjavi s prejšnjo knjigo?vem da je okoli teh obravnav predloga zakona sprememba, pa pri hitrem in skrajšanem postopku...še kje?pa katera poglavja so brez sprememb? :?
nekak se mi ne da s knjigo skos zravn delat ker se učim po povzetkih po poglavjih in mi tole branje knjige vzame preveč časa...

Digi-smeh: Mene zanima, če se učiš po oni skripti, ko jo najdeš pod temo "zapiski po poglavjih"? Mislim, da ma mal več kot 50 strani. ;) Aia, pa če je to ta skripta, potem jo mam js tud, pa če mi sam poveš, če so te spremembe, ko si jih napisala zgoraj vse, za katere TI veš, da so spremenjene v "novi" knjigi? :)
Problemov ni! So le novi izzivi!
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

ja po tej se učim ja.pa to so te spremembe za katere sem že vedla ja.sam za ostalo pa ne vem.veš ti kaj? :D
nani
Prispevkov: 2
Pridružen: 06. Nov 2009 22:22

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a nani »

Zakonodajni referendum

Referendumska iniciativa, tu me mal bega ta POBUDA in ZAHTEVA? Kaj morm tu točno napisat? Pač razlike v št.poslancev,...
Al kko si vi to razlagate?
blabla
Prispevkov: 49
Pridružen: 16. Jan 2010 16:19

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a blabla »

kolko časa ste se učili za izpit???? :?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

nani napisal/-a:Zakonodajni referendum

Referendumska iniciativa, tu me mal bega ta POBUDA in ZAHTEVA? Kaj morm tu točno napisat? Pač razlike v št.poslancev,...
Al kko si vi to razlagate?

To je vedno pobuda, kot recimo na drugi strani zakonska iniciativa, kjer lahko predlaga zakon vlada,ds...
Si vis pacem para bellum
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a lalika »

a je treba za izpit znat tut tiste spremembe in dopolnitve členov (pod dodatkom v 7.delu)?? tenxx
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Mene pa zanima, koliko podrobno je treba znati ČPS....ali je treba znat tudi te člene, ki vsebujejo pravice, ker prof. v knjigi pri vsaki definiciji pravice navede en milijon členov:D in jih opiše...zdj ne vem a je tud to treba znat?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

a še kdo ve za kakšne razlike med staro in novo izdajo?ali pa da je profesor opozoril na njo? :o
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Mene neki zanima v zvezi z delegirano zakonodajo in sicer, a je to oblika zakonodaje, kjer ima vlada na podlagi izrecnega pooblastila s strani parlamenta določene pristojnosti na zakonodajnme področju, ki sicer pripadajo parlamentu ali je to oblika zakonodaje, kjer ima vlada že na podlagi ustave določene pristojnosti na zakonodajnme področju??....
pa še neki, namenjeno tistim, ki ste že opravljali izpit.....ali je treba znati tle pri ČPS-recimo primer pravice do osebne svobode, ko se opisuje različne oblike odvzema prostosti, pa potem potek postopka, ko se odvzame prostost...ne vem, men to vse preveč diši na neko pravno panogo, ki jo bomo imeli v 2. letniku, zdej ne vem kolko podrobno je treba to znat?....anybody? :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

To bi blo res super, če bi nekdo povedal koliko podrobno je treba znati človekove pravice...
Si vis pacem para bellum
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

mene pa zanima glede referenduma: namreč v skripti imam napisano nekaj o lokalnem referendumu, medtem ko v knjigi sploh ni omenjen.kako je s tem? :?
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Priprave na izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

digi-smeh napisal/-a:mene pa zanima glede referenduma: namreč v skripti imam napisano nekaj o lokalnem referendumu, medtem ko v knjigi sploh ni omenjen.kako je s tem? :?
Seveda da je omenjen v knjigi, omenjen je pod poglavjem LOKALNA SAMOUPRAVA.......kj je to ljudje, a nas tko malo gre na ustavo na izpit zdej???..nekam neaktiven je ta forum.....
Odgovori

Vrni se na