Kolokvij

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

Dexter napisal/-a:Najlepša hvala za odgovore! :D Po večini so pravilni, samo nekaj manjših pripomb imam ...

11. 2. 2006 ob 9h:
5. Tukaj si naredila narobe ... Meni tud tole še ni čisto jasno, ampak pri vajah smo primer rešili takole:
PH: kdor prizadene drugemu telesno poškodbo ali prizadene njegovo zdravje
PD: mora povrniti stroške in izgubljen dobiček
SH: če ne povrne stroške
S: ni razvidna
-gre za restitutivno sankcijo (povrnitev prejšnjega stanja)

11. 2. 2006 ob 10h:
1. Tukaj imam pripombo na odgovor katere sankcije poznamo glede na namen. Kazen ima že res generalno preventivni, specialno preventivni, povračilni in resocializacijski namen. Ampak sankciji gleda na namen sta pa pomoje: restitutivna ali nadomestitvena (vzpostavitev prejšnjega stanja) in retributivna ali povračilna. (ali pač ne, ampak jaz mislim da je tole pravilnejše :? )

4. Pri ustanovi poleg tega da je temelj zanjo neko premoženje, ne smeš pozabiti, da mora to premoženje uresničevati svoj namen. Torej pravilni odgovor: temelj za ustanovo je neko premoženje, ki naj uresničuje svoj namen.

10. 2. 2007
1. Pozabila si še napisati nacionalno suverenost ... Torej, da te dopolnim:
nacionalna suverenost – nosilec suverenosti je narod, ki ima pravico do samoodločbe

2. (Nima nobene zveze s snovjo, ampak tale integrativna teorija me blazno spominja na slavne besede iz nekega filma: "The needs of the many outweigh the needs of the few. Or the one." - kdor je gledal, bo že vedel. :mrgreen: )

3. Pri birokratskih organih bi še dodal, da je izvrševanje oblasti njihova stalna poklicna dejavnost.

10. 2. 2007 ob 12h:
2. Posamezniki s splošnim soglasjem določijo državnega suverena. (vse je že prav, samo za opombo dodajam, da je suveren drugo ime za vladarja in vladarja se jaz lažje zapomnim kot suverena :mrgreen: )


P.S. Jaz iz glave ne znam pol toliko kot ti! :shock: zdaj bom šel še enkrat skozi zapiske, jutri pa upam da nekaj že bo, če ne, se pa ne bom sekiral. :P Tisto določljivost PH, PD, SH in S že vidim, da bom čist narobe naredil. :|

ej ful fajn, hvala ti :D pa ne se sekirat, to ni vse z glave ;)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

sam tok tm bi js rekla da je retributivna, ker je to nadomestilo za prizadejano poškodbo, sej ne piše da ga morš ti pozdravt :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Kolokvij, 30. januar 2009 ob 9h:
1. Odlomek nekega besedila, ki se je nanašal na teorijo o državi. Moral si napisati katera teorija je, kaj je zanjo značilno in katero stopnjo združevanja opisuje oziroma kaj odlomek opisuje. (2t)
2. Ali je konfederacija oblika državne ureditve? Pojasni. (1t)
3. Besedilo, ko se pogodbenika ne dogovorita o stroških, ki bodo nastali za sklenitev pogodbe. Treba je bilo določiti PH, PD, SH in povedati, kakšna je dispozicija glede na določljivost? (2t)
4. Kaj je reprezentativni mandat? (1t)
5. Besedilo o ustanovitvi družbe in vprašanje katera je ta združitev in zakaj. (1,5t)
6. Razlika med normativnim pravnim aktom v ožjem in širšem pomenu. (1t)
7. Retroaktivnost pravnih aktov. Kdaj je v Slovenski zakonodaji to dopustno? (1,5t)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Katya »

Še kolokvij 30.januar ob 10h:
(prbližn se spomnim vprašanj, dopolni naj nekdo, če ima boljši spomin)


1) bil je člen nekega pravilnika o discilninski komisiji
a) ?? (se glih ne spomnem)
b)katere vrste pristojnosti poznaš
2)Na kratko opiši kako posameznik pridobi državljanjstvo s naturalizacijo.
3)opiši glavne značilnosti liberalne države
4) a) Določi PH, PD in SH
b) določi sankcijo glede na namen
5)a)bil je nek primer in ti so mogel napisat za kakšno pravno kršitev gre (za kakšno izvrševanje gre)
b)napiši značilnosti dejanskega stanu te pravice
6) Razlika med normativnimi pravnimi akti in materialnimi pravnimi akti
7) neki glede normativnoih aktov (mislm da neki zunanj oblika al sestavine, ne morem se spomnit) :P
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

1. a) kako je podana pristojnost, neki tazga čudnga :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Je pa fajn to, da naj bi bili kolokviji zelo hitro popravljeni! 8-) Nam se je profesor Novak opravičeval, ker bo trajalo nekaj več kot en teden. :lol:

Sicer pa mislim, da sta bila oba kolokvija kar enako težka oz. lahka in torej ni večje razlike med njima. Zaenkrat me skripta država ni pustila na cedilu! :mrgreen: Moti me samo to, da v njej ni opisana razlika med normativnim pravnim aktom v ožjem in širšem pomenu besede. Jo bo treba mal dopolnit.
Je pa snov UVP-ja tako splošna oziroma že večkrat slišana pri ostalih predmetih, da sploh ne rabiš imeti dodatno opisano kaj se skriva za definicijami ali nekimi povedmi, na kar je tako opozarjal profesor Pavčnik. :roll:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Dexter napisal/-a: Moti me samo to, da v njej ni opisana razlika med normativnim pravnim aktom v ožjem in širšem pomenu besede.
enako tukej :? :?
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a zabica »

rezultati od kolokvija so že v šisu :).
[^IcEmAn^]
Prispevkov: 8
Pridružen: 04. Feb 2009 13:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a [^IcEmAn^] »

ja.. na žalost :P
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Dexter »

zabica napisal/-a:rezultati od kolokvija so že v šisu :).
Mojih še ni. :(
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a bajna »

moji pa so :lol: žalost :)
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

A maste že vsi rezultate? Ker meni še vedno nič ne piše...
Denny Crane
Uporabniški avatar
lilly
Prispevkov: 56
Pridružen: 17. Feb 2009 16:06

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lilly »

pr men tut še ni nič napisan....sam grem ju3 kr na govorilne, da ga pogledam.
jan
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Okt 2008 22:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a jan »

kaj pa če nisi bil prijavljen na kolokvij bojo dal rezultate vseno gor al kaj mislijo nardit..sj vemo da ne bo kj prida kolokvij samo vseno je dober vedet kok sm pisu :D
Uporabniški avatar
lilly
Prispevkov: 56
Pridružen: 17. Feb 2009 16:06

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a lilly »

sm bla pri novaku in je poklicu v referat, zakaj še ni vseh rezultatov gor in so rekl, da se jim je računalnik neki pokvaru in da pride serviser danes pa da bojo ju3 rezultati gor. :)
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

a je kolokvij pomembn glede izpita, a je kkšn pogoj za 1. rok al pa karkol? a ma vpliv?

Lp
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Po starem sistemu ni imel nobenega vpliva na kater rok greš lahko.. ne vem pa kako mate vi bolonjci :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Na opisu predmetov piše, da ti opravljen test prinese 4 kreditne točke, opravljen pa je, če dosežeš več kot polovico točk.

Nevem pa kako to kaj v praksi drži.
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

TaaYa napisal/-a:Na opisu predmetov piše, da ti opravljen test prinese 4 kreditne točke, opravljen pa je, če dosežeš več kot polovico točk.

Nevem pa kako to kaj v praksi drži.
ja sam a to pomen, da če ne greš pisat kolokvija, pa nardiš izpit maja... da dobiš še te 4 kreditne točke od kolokvija? = sepravi vse možne...
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Kokr js vem so kolokviji obvezni, tko da "pisat" (podpisat) se morš it v vsakem primeru.

Grem pa v pon v referat mal vprašat kako je s temi zadevami, pa pol posredujem informacije.
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

TaaYa napisal/-a:Kokr js vem so kolokviji obvezni, tko da "pisat" (podpisat) se morš it v vsakem primeru.

Grem pa v pon v referat mal vprašat kako je s temi zadevami, pa pol posredujem informacije.
ja no vem da so obvezni, samo zanima me s temi ects točkami kako je pol..
ok, super :) sporoč k boš,.. hvala =)
kasiopea
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2009 18:34

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a kasiopea »

Sm na uri uprašala Cerarja. Reku je, da tud če je kolokvij negativen in izpit pol nardiš, se ti priznajo vse ETCS... Te točke nimajo veze. So samo pomoč za lažji prehod iz prvega v drugi letnik, ter ker morjo po novem sistemu pač bit.
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a eldorado »

kasiopea napisal/-a:Sm na uri uprašala Cerarja. Reku je, da tud če je kolokvij negativen in izpit pol nardiš, se ti priznajo vse ETCS... Te točke nimajo veze. So samo pomoč za lažji prehod iz prvega v drugi letnik, ter ker morjo po novem sistemu pač bit.
supr..ja to je res ja, da ti ni treba narest čisto vseh izpitov, maš pa narjene te kolokvije, in ti tko prnesejo več točk..
hvala za pojasnilo! :)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a nici »

Mene pa zanima, kako je z izrednimi, pa s kolokvijem? Če hočeš it januarja na izpit, a je pol nujn da pišeš pozitivno, al lahko greš vseen? Mam napisano, da more bit kolokvij pozitiven, samo nekateri govorijo pa drugače. :)
Uporabniški avatar
TaaYa
Prispevkov: 118
Pridružen: 29. Okt 2009 09:38

Re: Kolokvij

Odgovor Napisal/-a TaaYa »

Dans mi je Branko reku, da še sam ne ve kako je s temi točkami, da pač ko izpit nrdiš dobiš vse in to je to.

Glede kolokvijev, pa pravi da je obvezna le udeležba, se pravi da je dovolj zgolj le podpis in greš lahko na rok (uvp in ust)
Taja =) "Počasi se daleč pride!" XD
Odgovori

Vrni se na