izpit januar 2013

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
tincy5star
Prispevkov: 10
Pridružen: 31. Avg 2009 14:43

izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a tincy5star »

Živjo mene pa zanima, če kdo ve ali pridejo tudi metode v poštev na izpitu- zadnje poglavje v dolgi skripti?
pikapolonica
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Jun 2012 11:53

Re: izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a pikapolonica »

Ojla!
Kako vam je šlo? Izpit je biu saj meni zelo težak... lahko kdo napiše odgovore, saj približno...
LOLEBOLE
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2013 17:50

Re: izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a LOLEBOLE »

Živjo!
Mene zanima kako ste kej odgovarjal na 3. vprašanje? Tisto v zvezi z odločbo ustavnega sodišča v zvezi z ločenostjo cerkve od države in kakšno razlago je uporabilo v konkretni situaciji.
Jst sm odgovoril, da gre za pravno analogijo, konkretneje za analogijo partialis, glede na to, da je sodišče pri svoji odločitvi izhajalo iz načela ločenosti.
So pa eni izpostavl, da bi se vprašanje lahko navezovalo na razločevanje med praktično in metodično razlago.

Hvala za odgovore
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a tincap »

Je kdo tako prijazen, da napiše prosim vsa vprašanja k ste jih mel? ;)

Le tako lahko tudi drugi diskutiramo z vami o morebitnih odgovorih izpita.
LOLEBOLE
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Jan 2013 17:50

Re: izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a LOLEBOLE »

1. Strnjeno opiši načelo delitve oblasti in načelo enotnosti oblasti in kakšno smiselnost so tema načeloma pripisovali njuni "ustanovitelji".
2. Pravna sposobnost in kako naša zakonodaja ureja pravno sposobnost pravnih oseb?
3. Je bil primer. Če se prav spomnm je šlo nekak takole:
Ustavno sodišče je odločalo glede ločenosti cerkve in države in je v zadevi odločilo:
(navedena je bila odločba ustavnega sodišča, ki se je upirala na načelo ločenosti...(in pol se je še z nekaj izseki nadaljevalo)
Vprašanje je kakšno razlago oz. metodo razlage je uporabilo sodišče in jo tudi obrazloži?
4.Je bil ravno tako primer. Šlo je za pravno pravilo, šlo je pa nekak takole: "Če ni dogovorjeno drugače, lahko najemnik odpove najemno pogodbo vselej, ne da bi za to navajal razloge, če o tem pisno obvesti lastnika, z 90 dnevnim odpovednim rokom."
Razloži ali gre za avtonomno ali heteronomno pravno urejanje? Vsakega posebej obrazloži! Za katero vrsto primarne dispozicije gre glede na določljivost?

ČE SE KDO SPOMNE KAJ VEČ OZ. JE OPAZIL NAPAKO NEJ ME POPRAVI
Zaieatma
Prispevkov: 2
Pridružen: 08. Sep 2015 11:02

Re: izpit januar 2013

Odgovor Napisal/-a Zaieatma »

I have not read it until it's useful.
Odgovori

Vrni se na