Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a grissom »

sunshine, po kateri skripit si se pa učila?
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a sunshine »

po skripti Država..zdej edin kar se splača sam u knjig prebrt so direktive in uredbe (to maš u Teoriji prava), pa kej od državljanstva (maš pa u Uvodu v pravoznanstvo)..tega je pa itak čist mal..
SHaMa
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jun 2009 01:35

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a SHaMa »

Kok dejansko časa ste pa porabli za uvp?Ste obiskovali predavanja in vaje?Jaz upam da bo 2 tedna dovolj!A na ustnih Novak dost sprašuje vaje??
LP
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a grissom »

hvala sunshine!
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Random »

hej, a gre kdo na pravoznanstvo na 2. rok? A ste opazil, ker je bil datum najprej 25.6., kar pa je praznik, zdej pa men v ŠIS-u piše, da je 26.6. Kdo ve kako je s tem, al je najboljš da se novaku napiše mail?
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a keki »

26.6. je izpit, ker tako piše tudi na oglasni deski, kjer so datumi izpitov.
Random
Prispevkov: 144
Pridružen: 17. Maj 2009 12:09

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Random »

Okej, hvala!

Naj mi še kdo od tistih, ki ste uvp nardil v prvem roku pove, kolk dni po kolk ur je porabil za učenje, čist približno :) a bi se izšlo z enimi 8dnevi po 3, mogoče 4 ure na dan? Hodila sem pa prej na predavanja in redno na vaje, pri učenju bi kombinirali skripti, prej sm enkrat že prebrala knjigo ...
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Random napisal/-a:Okej, hvala!

Naj mi še kdo od tistih, ki ste uvp nardil v prvem roku pove, kolk dni po kolk ur je porabil za učenje, čist približno :) a bi se izšlo z enimi 8dnevi po 3, mogoče 4 ure na dan? Hodila sem pa prej na predavanja in redno na vaje, pri učenju bi kombinirali skripti, prej sm enkrat že prebrala knjigo ...
Jaz nisem nikoli hodil na predavanja, redno pa sem hodil na vaje.
Nekje marca in aprila sem prebral knjigi Uvod v pravoznanstvo in Teorija prava, ob tem pa sem šel še počasi skozi skripto Država (76 strani).

Pred izpitom sem se resno začel učiti kakšne 4 dni prej in ko sem videl, da z branjem celotne skripte ne bom prišel nikamor, niti si nisem iz nje prav veliko zapomnil, sem se dva dni pred izpitom odločil za drastični ukrep in sicer, da se bom naučil samo odgovore na vsa vprašanja, ki so bila do zdaj na izpitu (vprašanja, brez odgovorov, sem objavil na 9. strani te teme). S tem da na vprašanja niti nisem odgovoril, samo v skripti sem si poiskal odgovore. :mrgreen: In na ta način sem v približno 2 do 3 urah predelal celoten obseg snovi, kar sem storil dvakrat in seveda brez problema naredil, sicer ne z ravno najboljšo oceno ... Ampak zgolj po svoji krivdi, ker sem se v nepravem trenutku spomnil nepravo stvar, način učenja je bil že pravi. ;)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

hvala za nasvet, ocena pa ni važna v tej stistki s časom...sam da je 6 :lol:
Brunette
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Maj 2009 16:51

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Brunette »

Če se konstantno učiš (torej cel dan posvetiš uvp-ju, okol 8 ur na dan brez premora, s premori pride malo več), se ga lahko nauči v 4 dneh, za dobro oceno. Predlagam pa tudi da si pogledaš vaje in primere
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a keki »

Moj nasvet je da si pri pravoznanstvu dobro pogledate državno ureditev (stara vprašanja kar je bilo o državi) ker je to kar kostantno prvo vprašanje. Zadnje vprašanje so vedno razlagalni argumenti, pri enem vprašanju pa se sigurno nekaj v zvezi s pravnimi viri. Če znaš to dokaj dobro in ne zanemariš čisto ostale snovi se da UVP lepo nardit. Vsaj jst sem se tko učila in dobila 7. :)
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a aTc »

se strinjam z dexterjem kar se tiče vprašanj- ful dobr je odgovorit na vsa (oz vsaj poiskat v skripti odgovore)...jst sm tko delala in sm si ful zapomnla (lažje kot če sm si brala skripto)...sicer nism nardila, dobila sm 5 točk :evil: ..ampak mislim da bolj zaradi moje površnosti :oops:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *bini* »

tole glede argumentov ni čist res da so u usakm izpitu, je pa res da so dostkrat.
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a schima »

Oj,

jst mam pa eno vprašanje glede slavne skripte "Država". A obstaja samo v eni verziji (tisti skenirani, ki je precej slabe kvalitete) ali jo ima kdo tudi v kakšni boljši verziji?

Hvala za pomoč!
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Katya »

schima napisal/-a:Oj,

jst mam pa eno vprašanje glede slavne skripte "Država". A obstaja samo v eni verziji (tisti skenirani, ki je precej slabe kvalitete) ali jo ima kdo tudi v kakšni boljši verziji?

Hvala za pomoč!
Jaz sm jo uzela v kopirnci (Na dvorišču), tko da če si kje bliz jo greš lahko tja iskat.
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a schima »

Katya napisal/-a:
Jaz sm jo uzela v kopirnci (Na dvorišču), tko da če si kje bliz jo greš lahko tja iskat.
Oj,

hvala ti. Si jo bom šou kar kupit:)

LP
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ma kdo slučajno vaje v elektronski obliki? bi prosu če bi jih lahko dal gor. :)
Uporabniški avatar
mhm
Prispevkov: 24
Pridružen: 21. Jan 2009 22:13

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mhm »

Em... kaj vaje, ki so se pojavljale na vajah pri Novaku so sploh pomembne za naš izpit? kolikor sem gledala po forumu, se pojavlja že nekaj let kakih 5 tipov nalog, primeri so pa itak takšni, ki sestavljalcu testa padejo na pamet....v času nastajanja testa pač :D tak da po mojem se ne splača ravno z vajami izgubljat preveč časa...pa še en kometar glede skripte Država- po lastnih izkušnjah ne priporočam, da se človek začne učit iz Države kot primarnega sredstva:D, je pa idealno potem za ponavljat, ko že imaš neko predznanje. V bistvu ti je najbolj jasno, če prebereš knjigo Teorija prava, ne glede na 600+ strani si jo prej skozi kot "daljšo" tanovo skripto, ker ima (dokaj no =)) rep in glavo, kar pa je pomembno, ker je uvp (vsaj meni, pa nisem ravno največji antium), ne ravno najlažja stvar in sploh filozofije se ne moreš naučit "iz lufta", če ni umeščena v nek kontekst. Sploh pa je res vse odvisno od človeka, ki se uči od koder mu pač paše. Ok, konec filozofiranja,se letimo učit uvp :D:D
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a keki »

Glede vaj bi se kar strinjala. Jst nisem enih pogledala pa sem normalno nardila UVP. Skripte pa so stvar okusa. ;)
Uporabniški avatar
čebela
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Feb 2009 14:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a čebela »

A mi lahko kdo svetuje, katera skripta je naboljša za učenje (ima najbolj izpopolnjene podatke)?????

Hvala............ :roll:
..........čebela..........
cofko cof
Prispevkov: 28
Pridružen: 12. Jun 2009 14:03

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a cofko cof »

Pri skriptah je res čisto od posameznika odvisno kaj mu ustreza. Skripta država vsebuje res samo tiste stvari, ki so potem tudi na izpitu, jo moraš znat pa čist v piko in ne smeš nič spuščat ker potem je pa res premalo za izpit. Ta daljša skripta je pa malo bolj obsežna in mogoče vsebuje nekaj več državne ureditve in malo bolj obširno je kakšna stvar obrazložena.

Osebno sem se UVP učil iz skripte Država v kombinaciji s starimi vprašanji na katere sem si napisal natančne odgovore in kar ni bilo v skripti jih dopolnil po knjigi. Vse skupaj je zadostovalo za 8.
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a schima »

Če še nisi prebral Teorije države oz. nisi redno hodil na predavanja/vaje, se mi zdi, da je najboljše začeti s skripto, ki ima 164 strani. Je zelo kvalitetno napisana, čisto po knjigi, samo da je izpuščen ves balast. Ko pa že imaš neko znanje, pa lahko preideš na krajšo skripto Država. Tako boš imel kontekst snovi že v glavi, res dobro pa se boš naučil le najbolj bistvene zadeve.

Pa srečno:)
Uporabniški avatar
gašper
Prispevkov: 15
Pridružen: 03. Jun 2009 10:10
Kraj: Novo mesto

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a gašper »

se podpišem pod zadnji post... najprej dalša skripta (164 strani), samo tok, da si pojme razjasniš, potlej pa država... iz države je treba pa kr use znat, ker je oklestena na samo pomembne podatke...
Speak to me and don't speak softly...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Jst sm se vedno boljs pristas ucenja iz knjige, ampak glede na casovno stisko in pa preveliko filozofiranje Pavcnika ( tip se mestoma res cist zgubi v filozofiranju) se bom probu kr iz skripte naucit...
strnin
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Jun 2009 10:08

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a strnin »

Se je mogoče naučiti UVP v sedmih dneh?
Odgovori

Vrni se na