Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Sept so ble razlike med izpiti no :shock: :shock: :shock: :!:
Si vis pacem para bellum
manca
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Dec 2009 16:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a manca »

so ja 3 verzije...ampak se žrebajo tko da je dokaj fer..
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jah, nč ni fer. :mrgreen:
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Sej vaš test Zmaj je bil kr lahek:D.....1. skupina je imela najtežjega, tud mi smo mel kr neki dvoumen, vi ste pa imeli kr uredu...js bi rajš imel vaš kakor test 2. skupine:S
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Men se je pa vaš zdel lahek...pa še pogovoarjala sva se kaj je razlika med pravno in zakonsko...ma fora je bil je zlo nedoločen test, lah zadaneš lah pa sfališ na polno, ker ne veš točno kaj pisat.
Men se je zdelo, vsaj p ovprašanjih, da so nekako šli čisto po težavnosti od lažje proti težjemu.
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

ja pa sej....preveč obširno zastavljena vprašanja, to me skrbi:S...ne vem res, kako bo ocenjeval, ker si lahko pri vsakem vprašanju komot cele 3 strani popisal:P
buljat
Prispevkov: 143
Pridružen: 15. Nov 2009 22:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a buljat »

pisal sem 3. test in se mi je zdel osebno najlazji izmed treh, seveda pa je tezko odgovorit popolno in hitr tud kej mem usekas, tak da z optimizmom pricakujem rezultate :)
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

eno vprašanje
ali na ustnih kej pogledajo rezultate kolokvija? in ja, sej verjamem, da če maš nek neizrazit rezultat, recimo 5, to nič ne vpliva, samo kaj pa če gremo v ekstreme navzgor in navzdol? kaj pa potem?
Niiiqa
Prispevkov: 10
Pridružen: 11. Jun 2009 19:44

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Niiiqa »

pasetanickname napisal/-a:eno vprašanje
ali na ustnih kej pogledajo rezultate kolokvija? in ja, sej verjamem, da če maš nek neizrazit rezultat, recimo 5, to nič ne vpliva, samo kaj pa če gremo v ekstreme navzgor in navzdol? kaj pa potem?
Ja na ustnih predusem Novak pogleda rezultate od kolokvija. Če maš ekstremno nizk rezultat kolokvija to ni lih najboljš :/ Če maš pa dobro odpisan kolokvij je pa uredu :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Aha. Torej glede na to, da pogleda rezultate kolokvija in da je najvišja ocena kolokvija bila 9 kolkor js vem in da je le kopica oseb pisala 9, potem je tudi 6, 7 dober rezultat kolokvija :D
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

se opravičujem, ne kopica, ampak peščica :)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a nici »

A na prejšnjem izpitu je mel Novak na ustnih ane, pa Pavčnik?

Joooj, kaj bi dala, da bi dobla Cerarja, se mi zdi še on najbolj uredu od useh.

Pa še neki glede ocenjevanja... a se pr pisnem ful strogo ocenjuje izpit?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Niiiqa napisal/-a:
pasetanickname napisal/-a:eno vprašanje
ali na ustnih kej pogledajo rezultate kolokvija? in ja, sej verjamem, da če maš nek neizrazit rezultat, recimo 5, to nič ne vpliva, samo kaj pa če gremo v ekstreme navzgor in navzdol? kaj pa potem?
Ja na ustnih predusem Novak pogleda rezultate od kolokvija. Če maš ekstremno nizk rezultat kolokvija to ni lih najboljš :/ Če maš pa dobro odpisan kolokvij je pa uredu :)
men ni nč gledu rezultate kolokvija...
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Tisti, ki ste danes imeli UVP...kako vam je kaj ocenjeval pisne, a ful strogo?....kok pa vas je kaj prilezlo do ustnih?
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

Aha. Torej glede na to, da pogleda rezultate kolokvija in da je najvišja ocena kolokvija bila 9 kolkor js vem in da je le kopica oseb pisala 9, potem je tudi 6, 7 dober rezultat kolokvija :D
jest poznam enga k je pisu 9,5 :ugeek:
manca
Prispevkov: 28
Pridružen: 15. Dec 2009 16:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a manca »

ocene nevem kakšne so kej ble...dost 5,5 pa 8. ampak pavčnik je velik zniževal ocene,ni pa v moji skupini nobenga vrgu :)
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Kaj pa pisni del so strogo ocenjevali in kaj danes so imeli ustne vsi trije profesorji?
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Moja prijateljica je mela pr Pavčniku in cela njena skupina je naredila tud ustni del, Novak jih je pa par pometu.
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a tekani »

jaz sicer nisem naredila, mi je zmanjkalo 0,5 pik...ampak iskreno mislm da je kar lepo ocenjeval...jaz sem računala da bom imela manj točk..ne vem kako je drugim ocenjeval pisni del ampak jaz sem dobila več kot sem pričakovala :)
Uporabniški avatar
good_luck
Prispevkov: 205
Pridružen: 15. Okt 2009 22:11

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a good_luck »

In kako kaj sprašujejo - bolj podrobno ali približno po teh vprašanjih naštetih na forumu?
*hvala ;)
albachiara
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Nov 2009 13:51

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a albachiara »

Kaj kritična teorija prava pride tudi upoštev?
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

ja, kritična pride v poštev

jest mam še eno vprašanje: glede na to da so razglasitve v sredo šele relativno pozno (11/12h), do kdaj mislite da bodo trajali ustni? ob 16h je vendar tekma! valda ne mislijo SPRAŠEVAT MED TEKMO!?!?!
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

a res da pride kritični pogled v poštev???

ne vidim razloga, zakaj bi bila tekma tako dejstvo, ki bi preprečevalo potekanje ustnih izpitov. :)
Alexx
Prispevkov: 54
Pridružen: 18. Mar 2010 17:28
Kraj: Kranj

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Alexx »

pasetanickname napisal/-a:ja, kritična pride v poštev

jest mam še eno vprašanje: glede na to da so razglasitve v sredo šele relativno pozno (11/12h), do kdaj mislite da bodo trajali ustni? ob 16h je vendar tekma! valda ne mislijo SPRAŠEVAT MED TEKMO!?!?!

haha legenda :) ja pomojem da bodo lih takrt enkrat ustni :)
pravnica13
Prispevkov: 14
Pridružen: 15. Jan 2010 19:25

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a pravnica13 »

Vse k jih ustni še čaka, verjetno zanima kaj sprašujejo. Našo skupino je mel Novak. Je prijazn, skoz se ti itak reži v glavo :) in postavi ti 100 vprašanj. Mene je vprašu: horizontalni vidik družbene pogodbe (kaj je, kaj pomen to, da je posameznik pred državo), vrste pravnih oseb, sankcije glede na namen (opiši oba namena, v kateri panogi je kateri namen, katerega bi jaz uporabila v današnjem kazenskem pravu), argument konherentnosti. Mene ni, ampak dost sprašuje naravno pravo in tiste nam najljubše teorije ;). Sicer pa se mi zdi, da sam tih ne smeš bit, ker to je obsodba na propad. Upam, da bo komu pomagal ;). Dobr opravte, tisti ki vas to še čaka!
Odgovori

Vrni se na