Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Rok
Prispevkov: 35
Pridružen: 22. Apr 2010 13:47

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Rok »

Čau!
Mene pa zanima sledeče. Za UVP so dve knjigi.. uvod v pravoznanstvo pa teorija prava. Zdej tista skripta ko ma 164 strani je narjena za teorijo prava ne? Kaj pa pol tista bukva uvod v pravoznanstvo? Iz te pride pa sam država v poštev al kok? :D confused...hvala za pomoč... :D
Problemov ni! So le novi izzivi!
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

iz knjige iz uvoda v pravoznanstvo pride v poštev država in pogledi na državo...
iz knjige teorija prava pa pride v poštev vse razen men se zdi da je XI poglavje
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a špelca »

kok pogosto pa pride v poštev 10. poglavje v teoriji prava? (pogledi na naravo prava)
ker, ojoooj, to je pa res kr neki :roll:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tutorji so rekli, da kar pogosto, kljub temu, da je na koncu knjige.
Si vis pacem para bellum
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

Živjo!
Mene pa zanima če mislte d lahk opravljaš normalno izpit iz UVP-ja tut če nimaš prosotnosti na vajah? Ker nism prepričana če jo mam.... :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

špelca napisal/-a:kok pogosto pa pride v poštev 10. poglavje v teoriji prava? (pogledi na naravo prava)
ker, ojoooj, to je pa res kr neki :roll:
To je zmeri na ustnem, za pisni pa ne vem. Sam na ustnem zloooo radi uprašajo :)
Ja ful je kr neki, sam k enkrat dojameš rata prou kul :lol: Jz sm se učila po tisti tadolgi skripti, pol sm si pa še iz tega (pr tem poglavju pogledi na naravo prava) izpisala najnujnejše. In pol k je blo mal manj tega sm hitr dojela point, če pa gledaš use uno kr je tam napisan se ti pa strga :?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Hanaa123 napisal/-a:Živjo!
Mene pa zanima če mislte d lahk opravljaš normalno izpit iz UVP-ja tut če nimaš prosotnosti na vajah? Ker nism prepričana če jo mam.... :?
ja to tud mene zanima... kaj je s to prisotnostjo?
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

velja, da če opraviš izpit, dobiš vse ECTS, tudi manjkajoče od vaj........mislim da ne bi smel biti problem glede prisotnosti na vajah v zvezi z izpitom, ampak ne morem vam niti reč da vprašate kakega profesorja, ker niti oni nimajo BLAGE VEZE...
Hanaa123
Prispevkov: 41
Pridružen: 24. Apr 2010 21:41

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Hanaa123 »

dragoxxx napisal/-a:velja, da če opraviš izpit, dobiš vse ECTS, tudi manjkajoče od vaj........mislim da ne bi smel biti problem glede prisotnosti na vajah v zvezi z izpitom, ampak ne morem vam niti reč da vprašate kakega profesorja, ker niti oni nimajo BLAGE VEZE...
Sm opazla ja d so mau zmedeni al neki.... :D
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

še vedno me zanima kako je s snovjo sistemizacije prava? je velikokrat v izpitu ali je to lahko snov, ki ne pride pogosto v poštev?
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

vrjetn res ni tolk pomembna tale sistematizacija,mislm pa da je tozna vprašat na ustnmu za 6.
Res pa je, da je vedno vrjetnost, da neki dobis na izpitu in ce cist nc ne znas o tem povedat res ni dobr.
Tole so vprašanja iz prejšnjih izpitov k sm jih najdla povezana s tem:
- v katero pravno panoga bi uvrstil pravico do državljanstva (je blo podvprašanje)
- Kaj je pravna panoga; katera so temeljna pravna področja in katero merilo razločevanja uporabljamo pri delitvi na javno in zasebno?
- Klasične pravne panoge. Katere spadajo v javno, katere v zasebno, značilnosti teh 2 temeljnih skupin.
- Pojasnite, za katero pravno panogo je značilna ta vrsta pravnih pravil, ter katere so najpomembnejše značilnosti te pravne panoge (je blo podvprašanje)
- Javno pravo in temeljne lastnosti. Katere panoge spadajo sem? (to vpr. se pojav 2x)
- Kako se razlikuje materialno in formalno pr... in glede na to razvrstit naštete pr panoge civilno procesno pravo, kazensko pravo, civilno pravo in kolizijsko pravo kot del mednarodnega prava, gospodarsko pravo
- Razlika med javnim in zasebnim pravom?
- Delitev prava na formalno in materialno
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a nici »

Somučeniki, mene pa samo zanima, kok ste kaj do zdaj predelal pr UVP-ju? :D
_mc_
Prispevkov: 25
Pridružen: 25. Jan 2010 18:37

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a _mc_ »

jaz še nič kaj dosti....mi gre vse skupaj veliko počasneje kot sem pričakovala......in sicer sem do zdaj predelala do poglavja pravni viri po skripti teorija prava....medtem ko si države še niti pogledala nisem :?
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

res je...tale uvp gre zelo počasi še posebej zato, ker ni ravno zanimivo... :( jz sem orišla do sistemizacije, ampak kar sem pa že predelala pa nekaj znam nekaj ne, ker mi določene stvari enostavno ne morejo ostati v glavi :roll: upam, da bo do torka kaj bolje.
...vse je možno na tem svetu....
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tudi jaz grem sedaj na sistematizacijo prava in bom danes dokončala ta dolgo skripto. potem gre pa na vprašanja od starih izpitov in ponavljanje po ta kratki skripti. ;)
_yx_
Prispevkov: 10
Pridružen: 21. Mar 2010 09:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a _yx_ »

a pride v poštev pogledi na naravo pravo( predzadnje poglavje v ta dolgi knjigi)
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a wilier »

ja predzadne poglavje pridev poštev

a lahk kdo napiše kolk je nalog pa kolk cajta se piše ispit
a tip nalog je tak ko na kolokviji, al esejski
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

Primer izpita iz teme IZPITNA VPRAŠANJA na forumu:

1. Na kratko pojasni pojem državne suverenosti in razloži dva njena zorna kota.
2. Razloži pojem pravne praznine v širšem smislu, načelo kontinuitete in diskontinuitete + obrazloži na čem temelji ustavni zakon iz l 91
3. Opiši lastnosti javnega prava in naštej vsaj 3 panoge
4. Pojasni zakaj je pomembno načelo pravne varnosti in pa katero s tem povezano načelo obstaja v kazenskem pravu

torej 4 vprašanja, vsako po 2,5 točke. mislm, da se piše 1 uro. sem bla na januarskem roku pa nisem 100% al je blo 1 uro al 45 minut.. to vedno pozabm :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lalika »

a kdo ve katera poglavja so večinoma sam na ustnem??al je vse tut za pisni? :)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a nici »

Prišla sem skoraj do konca. juhej, juhej. :D Zdaj pa nevem kako naprej. Zdi se mi najboljše, da začnem ponavljati po starih izpitnih vprašanjih... mislite, da bo na izpitu kaj novega, kar do zdaj še ni blo? (kristalne krogle na plano) :D :mrgreen:
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Gisele »

nici, sam informativno, kdaj začela z uvp-jem, a hodila na vaje, predavanja pa kolk časa učila na dan...pa realen odgovor prosim :D

lp
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

ojej ojej.. js sm šele na polovici skripte. vaj si ne bom pogledala ker itak ni časa razen par primerov pri razlagalnih argumentih tist je pomoje kr fajn vedit. sicer sem si enkrat že prebrala skripto (za marčevski rok). bo še kr naporen vikend. upam da ne bo glih težek izpit ne.. :(

a gre jutr kdo na tutorstvo ponavljanje za izpit?
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

jz grem :) in upam de mi bo koristlo :idea:
...vse je možno na tem svetu....
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

ja pomoje je fajn k če kakšno stvar slišiš si jo hitrej zapomneš vsaj pr men je tko. pa še najbrž bodo povedal stvari k so pomembne za izpit. pa da ne bom sam v knjigo nos tiščala se bom raj mal do faksa sprehodila :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

itaq :D bomo usaj vidl kuga je dobr de si bolj pogledamo. sej najbrž de se vprašanja bol k ne ponavljajo, sej tople vode tle ne morjo odkrivat, razn s primeri (like na vajah). upajmo na najboljš ;)
...vse je možno na tem svetu....
Odgovori

Vrni se na