Uvod v pravoznanstvo

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Punipan »

A gre kdo na izpit 4.5? :D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

jaz grem. :D
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Okej, sam da se najde še kdo. :) Jaz bom delala po skripti (tisti 164 strani), kar pa manjka pa po knjigi. Upam samo, da bo dovolj časa, ker mam v petek še zgodovino (bruhuhu). :roll:
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

jaz tudi delam po daljši skripti in sem na 37 strani oz. pri normativnih aktih. sj samo država manjka v tej skripti an? 8-)
Uporabniški avatar
Ichiban
Prispevkov: 42
Pridružen: 19. Nov 2009 19:02

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Ichiban »

mislm da manjka se pravo in vrednote 11. poglavje. Tud jst se pridruzujm in se bom ucila iz te skripte in mislm da je ful dobr napisana tko da nau problemov
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

js grem na izpit 4.5...
skripta je kul če jo dejansko znaš in ne neki napol :mrgreen:
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

a gremo lahko na izpit že 4.5. glede na to, da nam 2.semester konča 13.5.?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

ja ker je to prvi rok.. študenje prava smo spešl...počitnce imamo samo 2 tedna...izpite imamo še preden se končajo predavanja...na sred leta moramo menati šolski sistem...pač tako je... ;) :D :twisted:
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

kuuulll... organizacija sistema je za 10 :D
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Sanja »

a se misl kdo po knjigi učit al jo pa vsaj predelat? a po kateri knjigi? a je skripta zadost če jo res znaš? hvala za odgovore:)
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Tjaška napisal/-a:ja ker je to prvi rok.. študenje prava smo spešl...počitnce imamo samo 2 tedna...izpite imamo še preden se končajo predavanja...na sred leta moramo menati šolski sistem...pač tako je... ;) :D :twisted:
pozabla si še omenit da mamo kake izpite ob sobotah in predavanja na koncu decembra :D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Sanja napisal/-a:a se misl kdo po knjigi učit al jo pa vsaj predelat? a po kateri knjigi? a je skripta zadost če jo res znaš? hvala za odgovore:)
jaz sem najprej mislila knjigi brat pa sem se premislila ker ta dolga skripta je čist po knjigi narejena in je po moje koda casa... :?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Sanja napisal/-a:a se misl kdo po knjigi učit al jo pa vsaj predelat? a po kateri knjigi? a je skripta zadost če jo res znaš? hvala za odgovore:)
Škoda časa za učenje po knjigi...priporočam da si pogledate stara izpitna vprašanja ker se ponavljajo...
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lalika »

kolk časa pa mislte al pa veste da se rabi za tole skripto naučit? :) aja pa tist od države, a je zadost po tistih zapiskih iz skripte k so na forumu al je to treba iz knjige?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

ja odvisno..če se boš 14 dni učila...pa da se res u nulo naučiš...potem ti bo sfolgal...pred tem predpostavljam da si seznanjena snovjo...da si hodila npr. na predavanja...al pa vsaj na vaje... :?:
lalika
Prispevkov: 158
Pridružen: 27. Dec 2009 12:03

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a lalika »

Tjaška napisal/-a:ja odvisno..če se boš 14 dni učila...pa da se res u nulo naučiš...potem ti bo sfolgal...pred tem predpostavljam da si seznanjena snovjo...da si hodila npr. na predavanja...al pa vsaj na vaje... :?:

vaje ja...predavanja ne :) bomo vidl...
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

Kolegi! V kolikšni meri menite, da bo prišlo na izpitu v poštev 1. poglavje, Vrste in metode pravnih znanosti oziroma ali kdo ve, če se je ta snov doslej pojavljala na izpitih!?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

znat morš dogmatično in aksiološko metodo...vsaj te dve sta se pojavili na prejšnih izpitih...
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

Tjaška napisal/-a:znat morš dogmatično in aksiološko metodo...vsaj te dve sta se pojavili na prejšnih izpitih...
Hvala ;)
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

glede na to da je časa sam še 14 dni se bom učila po skripti + stari izpiti ker se vprašanja res dost ponavljajo. skripto sem šla 1x že skos za marčevski rok k žal ni bil uspešen. je ful dobr napisana, urejena, glede na nasvete kolegic k so izpit že opravle je skripta čist dost za pisni in ustni del (razn če maš pri ustnem RES nesrečo, da najde neki kar samo v knjigi piše ..)
glede predavanj pa vaj je pa moje mnenje takole. tale uvp ni nč kej tok zakompliciran, da ne bi mogu v 14 dneh sam naštudirat snov, tud če nisi prej hodu na predavanja. s tem da to mislm na INTENZIVNO 14 dnevno učenje da ne bo pomote :mrgreen:
prijetno učenje želim vsem :mrgreen: :ugeek:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

carrie za kero skripto to govoriš?ta dolgo al uno država?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a carrie »

ta dolgo ;)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
blabla
Prispevkov: 49
Pridružen: 16. Jan 2010 16:19

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a blabla »

Ichiban napisal/-a:mislm da manjka se pravo in vrednote 11. poglavje. Tud jst se pridruzujm in se bom ucila iz te skripte in mislm da je ful dobr napisana tko da nau problemov
Pri obvezni študijski literaturi, ki jo je Novak objavil na svoji strani piše, da 11. poglavje ne pride v poštev... Al je prišlo do kakšne spremembe? :D
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

ne...če Je prf. Novak tko reku oz. tko piše potem ne pride v poštev...
*jz*
Prispevkov: 43
Pridružen: 12. Jan 2010 22:52

Re: UVOD V PRAVOZNANSTVO

Odgovor Napisal/-a *jz* »

kaj pride pa u poštev pri sistemizaciji prava za izpit? vse tiste alineje in naštevanje vsega prava.... :roll:
...vse je možno na tem svetu....
Odgovori

Vrni se na