Komisijsko opravljanje izpita

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Lep pozdrav!

Lahko kdo, ki je uspešno opravil komisijski izpit pri UP, deli svojo izkušnjo?
Sicer, nasl. teden grem opravljat izpit že 4. In ja... Čimveč uporabnih info bo dobrodošlih (vpr na ustnem, kdo je bil v komisiji,..) :)

Hvala, lp
Per aspera ad astra.
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a Bili »

Živjo! Jst sm junija opravljala uvp 6.(!!) in ga nardila! :D Prvi nasvet je, da ga naredi raje v 4., ker tole 6. opravljanje je bila taka bitka same s sabo, da sm iskreno mislila da ne bom preživela.. Ni bil problem v učenju, to sm se spravla, velik problem sm imela z živci in z mislijo, da se mi končajo sanje, če ne naredim.. Zato nobenmu ne privoščim tega, jst sm si prisegla, da si ne bom nikol več dovolila, da pridem tako daleč.

Kar se tiče na splošno izpita.. Pisni del ni tak problem, če se učiš, mene je vedno bolj strah ustnih. Vbij si v glavo, da je to zadnje opravljanje, ki ga imaš (sam ne tko, da boš doživela živčni zlom) in se ne zanašaj na to, ah, če ne naredim, mam pa še 5. in 6. rok. To sm jst delala, pa sm bla kr naenkrat na 6. roku. (No pr men je biu še problem, da sm uvp enkrat že pisala 8 in potem zaradi totalnega black outa padla na ustnem). Pred izpitom sm šla na govorilne k Cerarju in se dogovorila s tutorko, da mi je malo pomagala. Pomoje tega pri 4. roku ne rabiš, gre se tudi zato, da pri 6. opravljanju pokažeš, da ti ni vseeno.

Potem pa so tukaj ustni. Pri meni je bil Cerar, fora je pa bla, da dodatne komisije ni blo, ker sta bla oba nujno odsotna, ampak sm dobila možnost, da če znam, je to to, če bi bila pa na meji, bi popoldne ponovila spraševanje, zaradi moje in prof. varnosti, namreč komisija je načeloma prisotna zato, da ni nepravičnosti, če ti pač ne znaš, to lahko potrdi še nekdo, če pa znaš, te pa profesor ne more kr vržt. Na 'komisijo' glej kot na pomagalo, mislim pa da, vsaj pri uvp, ne gre zato, da bi komisija kakorkoli iskala tvoje neznanje. Je pa res, da če maš malo probleme z ustnimi, je lažje da je samo eden, kot da te gledata dva.

Meni se ne zdi bistvene razlike (pri uvp) če greš delat 2. al pa 4. Komisijski niso bav bav. Je pa razlika a greš delat 1.,2.,3.,4.,5., al pa 6. Pa spet ne zaradi komisijskih, ampak zaradi vseh živcev. Tko da knjigo v roke, samozavest, veš da boš naredila in nasvet: ne izpitov pisat z neznanjem in tisto 'grem samo pogledat'.. To sm počela jst, ta izkušnja pa me je zbudila. Grem samo pogledat, nekej znam, mogoče pa bo, mal sm se učila, in kar hitro si na 6. roku!

Srečno!
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Jst sem imela lani v komisiji Novaka in Cerarja, vsak mi je postavil eno vprašanje, potem pa iz tega sledijo še podvprašanja. Komisijski je glede na vprašanje enak kot nekomisijski..pri meni sta bila oba zelo prijazna, res iščeta znanje in ne neznanja, tako da ko se enkrat naučiš nimaš kaj skrbeti.
Pa srečno ;)
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Bili napisal/-a:Živjo! Jst sm junija opravljala uvp 6.(!!) in ga nardila! :D Prvi nasvet je, da ga naredi raje v 4., ker tole 6. opravljanje je bila taka bitka same s sabo, da sm iskreno mislila da ne bom preživela.. Ni bil problem v učenju, to sm se spravla, velik problem sm imela z živci in z mislijo, da se mi končajo sanje, če ne naredim.. Zato nobenmu ne privoščim tega, jst sm si prisegla, da si ne bom nikol več dovolila, da pridem tako daleč.

Kar se tiče na splošno izpita.. Pisni del ni tak problem, če se učiš, mene je vedno bolj strah ustnih. Vbij si v glavo, da je to zadnje opravljanje, ki ga imaš (sam ne tko, da boš doživela živčni zlom) in se ne zanašaj na to, ah, če ne naredim, mam pa še 5. in 6. rok. To sm jst delala, pa sm bla kr naenkrat na 6. roku. (No pr men je biu še problem, da sm uvp enkrat že pisala 8 in potem zaradi totalnega black outa padla na ustnem). Pred izpitom sm šla na govorilne k Cerarju in se dogovorila s tutorko, da mi je malo pomagala. Pomoje tega pri 4. roku ne rabiš, gre se tudi zato, da pri 6. opravljanju pokažeš, da ti ni vseeno.

Potem pa so tukaj ustni. Pri meni je bil Cerar, fora je pa bla, da dodatne komisije ni blo, ker sta bla oba nujno odsotna, ampak sm dobila možnost, da če znam, je to to, če bi bila pa na meji, bi popoldne ponovila spraševanje, zaradi moje in prof. varnosti, namreč komisija je načeloma prisotna zato, da ni nepravičnosti, če ti pač ne znaš, to lahko potrdi še nekdo, če pa znaš, te pa profesor ne more kr vržt. Na 'komisijo' glej kot na pomagalo, mislim pa da, vsaj pri uvp, ne gre zato, da bi komisija kakorkoli iskala tvoje neznanje. Je pa res, da če maš malo probleme z ustnimi, je lažje da je samo eden, kot da te gledata dva.

Meni se ne zdi bistvene razlike (pri uvp) če greš delat 2. al pa 4. Komisijski niso bav bav. Je pa razlika a greš delat 1.,2.,3.,4.,5., al pa 6. Pa spet ne zaradi komisijskih, ampak zaradi vseh živcev. Tko da knjigo v roke, samozavest, veš da boš naredila in nasvet: ne izpitov pisat z neznanjem in tisto 'grem samo pogledat'.. To sm počela jst, ta izkušnja pa me je zbudila. Grem samo pogledat, nekej znam, mogoče pa bo, mal sm se učila, in kar hitro si na 6. roku!

Srečno!

Živ!

Hvala vama za odgovora, da sta si vzeli čas :) Definitivno, zdej je zadnja šansa..nimam niti časa, volje, posebej pa ne denarja, da bi se še igrala takole naprej. Zdej ali pa nikoli! :shock: :)

Joj.. sploh ne govori!! Čisto sem na koncu z živci, ampak BO!!
Maja sem sicer tudi js pršla na ustne in imela totalni black out in valda..zdej sm na 4.opravljanju.

Upajmo na dober dan, super znanje in malo sreče na ustnih.. na kaj drugega ne morem računat. Uf..najhuje mi je na ustnih, posebej zaradi majske izkušnje. Upam, da tokrat res ne zmrznem in da vsaj nekaj izustim. HUH

Pa upejmo na srečen konec :)
LP
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a Aelia »

bubyka napisal/-a:Lep pozdrav!

Lahko kdo, ki je uspešno opravil komisijski izpit pri UP, deli svojo izkušnjo?
Sicer, nasl. teden grem opravljat izpit že 4. In ja... Čimveč uporabnih info bo dobrodošlih (vpr na ustnem, kdo je bil v komisiji,..) :)

Hvala, lp

Bubyka, poglej zasebna sporočila prosim :D Hvala ti!!
pikapolonica
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Jun 2012 11:53

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a pikapolonica »

Živijo,

mene pa zanima, kakšni so izpiti pri uvp v oktobru? lažji/težji v primerjavi z ostalimi roki?
Levenstein
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jun 2012 19:07

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a Levenstein »

Lani se je meni zdel oktobra težji od ostalih, samo lahko je zgolj moje subjektivno videnje.
pikapolonica
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Jun 2012 11:53

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a pikapolonica »

Kako ste vi pogruntali za kakšno razlago gre v določenem primeru? znam vse razlage dobesedno na pamet, potem mam pa primer pa res ne vem katero bi uporabila??? :(
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Komisijsko opravljanje izpita

Odgovor Napisal/-a tincap »

Kakšna vpr. ste meli zdej na oktobrskem izpitu, please?
Odgovori

Vrni se na