izpit junij2011

akad. prof. dr. Marijan Pavčnik, doc. dr. Aleš Novak

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

haha a ne morjo tega objavt. jao. :D mislm prideš tja in greš pol takoj dam..am kok časa pa maš za ustnega?
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ja, razglasitev je, potem pa je takoj ustni.
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

A ste zihr da je 5,5 dovolj za ustno...en mij reku daj 6, je pa tko še bol če je 5,5...men je kr šlo no, prvo bi lah tri strani napisou :D Pol za drugo sm tut nekej napisou, tretje se kr nism spomnu na kakšen način še dobimo državljanstvo, ostalo je pa šlo, četrto sm pa nekej nabijou sam mam filing dab znalo bit kej tut prov :D Upam da bo za ustno tm pa bomo vidl...mam še eno prošnjo...a se komu ki je blizu faksa doma da pogledat prosim kdaj mam jst ustnga, ker se mi mal neumno zdi iz Kranja sam zato peljat...bi bil zelo zahvalen =)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Dadojc, razpored ustnih je že na spletni oglasni deski. Potrebnih je vsaj 5,5 točk, ja.

Meni pa izpit ni bil preveč lahek ...
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Ursi »

mene skrbi kako bodo ocenjevali. malo sem se zmedla na izpitu in pač sm ene par bedarij napisala :D
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

lahko nekdo napiše vprašanja prosim?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

1. razlike med glavnima oblikama državne ureditve, v čem se bistveno razlikujeta od konfederacije, kako lahko oblika državne ureditve spodbujevalno/zaviralno vpliva na demokratičnost sistema
2. morala kot materialni in formalni pravni vir
3. pridobitev državljanstva z naturalizacijo, katere načine še poznamo, kaj pomeni diskrecijska pravica in prednosti/slabosti takega odločanja
4. soodvisnost jezikovne in logične razlage pravnih aktov
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Tudi meni ni bil izpit lahek. Upam na obilico točk pri 1. in 3. nalogi in vsaj pol točke pri 2. in 4. nalogi :)

lp
katjas
Prispevkov: 51
Pridružen: 16. Dec 2010 20:22

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a katjas »

a ustni potekajo tako, da bodo medtem ko bom jaz odgovarjala, v seminarju vsi, ki majo ustne?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

katjas napisal/-a:a ustni potekajo tako, da bodo medtem ko bom jaz odgovarjala, v seminarju vsi, ki majo ustne?
Ne.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a summer »

Car napisal/-a:Tudi meni ni bil izpit lahek. Upam na obilico točk pri 1. in 3. nalogi in vsaj pol točke pri 2. in 4. nalogi :)

lp
heh, same here =)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Kaj mislite, da se zgodi, če ne prideš na razglasitev rezultatov, ker si prepričan, da nisi nabral dovolj točk za ustni izpit potem pa jih po čudežu zbereš dovolj? Tudi če sem slučajno prišla na ustni, nimam namena odgovarjat, ker ne bi naredila.

Upam, da sploh razumete, kaj je moje vprašanje :lol: In hvala za odgovor!
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Ne narediš izpita, saj je vsepovsod tako.

lp
Slash girl
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Jun 2011 20:01

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Slash girl »

Helou

jz bi pa prosla če lahk kdo napiše kaj je prav pri vprašanju o morali oz kaj ste kej napisal...
Mam občutek da sm glih zamešala vse :oops:
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a jessy »

Jaz sem napisala da jo kot materialni vir upošteva zakonodajalec (pozitivno vrednotenje, možnost presega), kot formalni pravni vir pa pride v poštev pri blanketnem pravnem urejanju in kot vodilo pri uporabi prava.

No, in kako je bilo danes na ustnih?
Bili
Prispevkov: 97
Pridružen: 19. Dec 2008 15:06

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Bili »

Kako ste pa kej na ostala vprašanja odgovarjal, da vsaj mal dobim občutek, če mam možnost, da pridem na ustne :roll:
Uporabniški avatar
Lorelai
Prispevkov: 12
Pridružen: 21. Feb 2011 02:11

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Lorelai »

mešani občutki tudi pri meni :/ sicer sem vedela odgovore, se pa bojim, da je želel o vsem zelo podrobne odgovore. npr. nisem napisala argumentov pri logični razlagi (argumentum a simili ad simile itd itd.). se učim in upam, da imam dovolj za ustne.
...Be kind to me, or treat me mean
I'll make the most of it, I'm an extraordinary machine...
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

Evo ravno iz ustnega, mel Pavčnika in me je vprašu čist lahko:
1. kaj pomeni rek quis custodiet custodes
2. materialno in formalno pravo, dvodelba
Morm rečt, da sm mel kar srečo z vprašanji :P
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kaj so pa pravilni odgovori pri pisnem delu? Lahko malo napišeš oz. napišete tisti, ki ste že imeli ustne, kaj so kaj upoštevali?

Lp

P.S.: Čestitke vsem, ki ste že naredili!
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Dajte malo povedat no,kaj so vas kaj spraševali na ustnem? Ali gredo ful v podrobnosti,ali kako? Lp
Buda
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Maj 2011 18:52

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Buda »

Uči se uči! =) vse je možno... filozofija in teorije = razumevanje, ne podrobnosti! Noben ne išče neznanja! ;)
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

lucky napisal/-a:Kaj so pa pravilni odgovori pri pisnem delu? Lahko malo napišeš oz. napišete tisti, ki ste že imeli ustne, kaj so kaj upoštevali?

Lp

P.S.: Čestitke vsem, ki ste že naredili!

Hm, sploh si nism izpita pogledu, tko da nevem kako so ocenjeval, so pa mogl kar dobr no, ker jst sm že pisu 9 :D , tako da si izpita res sploh ogledal nism

Kar se pa tiče vprašanj, je pa mene pa eno vprašo to, kar sm napisu, drgač pa, kakor sm slišal, je Novak spraševal vse živo (pravne praznine v širšem pomenu, to vem, da so pogosto omenjal... Kaj več ti pa ne znam povedat)
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Jst sm meu Novaka, pisou sm pa 6. Prasal me je polpredsedniski sistem in delitev oblasti v njem. Pol recmo formalne lastnosti normativnega akta pa pojma nism meu in spremembe med zakomom in uredbo. Na konc mij dal 7, zdel se mij pa uizi
lucky

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Evo, še moja vprašanja na ustnem: Aristotelov pogled na državo, razlika med pravno in poslovno sposobnostjo (kdaj ju dobimo, kdaj izgubimo), uredbodajno urejanje (vse o tem!), argument koherentnosti.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: izpit junij2011

Odgovor Napisal/-a Car »

Ocena? Kako so ocenjevali pisni del? Kako se ti je zdel ustni, glede na to, da vprašanja niso težka?

lp
Zaklenjeno

Vrni se na