Januarski izpit 2011

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

fruchtzwerge napisal/-a:Na lastna ušesa :)
Potem pa super, hvala.
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

ParfumeGirl napisal/-a:A mi lahko kdo napiše pogoje (kot jih je potrebno podati na izpitu) za obstoj politične javnosti? Ker so v Calvotovi skripti malo pomešani in zelo na kratko napisani, v knjigi pa je že vsak pogoj na dolgo formuliran.
Jaz bi tko napisala, pa tut mislm da je prav:
1. Uravnoteženo število udeležencev (mora biti približno enako število tistih, ki dajejo mnenje in tistih, ki mnenje sprejemajo)
2. Organizirana akcija (možnost organiziranja nekega gibanja oz. delovanja za uresničitev oz. realizacijo ideje)
3. Odgovor (možnost dati odgovor na mnenje nekoga drugega)
4. Nedržavni nadzor (se pravi delovanje javnosti brez državnega nadzora, ni državnega usmerjanja)

Mislim, da je to to. Če ni, naj kdo popravi :D
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

"Pravo in družba" je tista knjiga, v kateri so odlomki, ki se pojavljajo na izpitu,kajne?
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

fruchtzwerge napisal/-a:"Pravo in družba" je tista knjiga, v kateri so odlomki, ki se pojavljajo na izpitu,kajne?
Ja, imaš pa jih od 155 strani knjige pa do konca - mislim, da je okrog 200 strani tega "sranja" :) Ampak baje se tega ne splača brat..
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

A mislte da mormo Bonda al Pounda, Sorokina pa Llewellyna znat? K smo jih omenil na predavanju?

Pa še to me zanima... Kaj mormo znat o ljudski zakonodajni iniciativi?
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

caaat napisal/-a:A mislte da mormo Bonda al Pounda, Sorokina pa Llewellyna znat? K smo jih omenil na predavanju?

Pa še to me zanima... Kaj mormo znat o ljudski zakonodajni iniciativi?
Za avtorje po mojem samo to, kar smo delali na predavanjih, torej par ključnih besed. Lp
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Aja, pa prof. je rekel, da je treba poznat samo pet osnovnih avtorjev - kar se tiče prepoznavanja virov oz. njihovih besedil in podobnih zadev.

Lp
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

lucky napisal/-a:Aja, pa prof. je rekel, da je treba poznat samo pet osnovnih avtorjev - kar se tiče prepoznavanja virov oz. njihovih besedil in podobnih zadev.

Lp
Am rekel je takole: za prepoznavanje teksta, to je v tisti čitanki Pravo in družba pa morate poznati tistih pet avtorjev; Ehrlich, Gurvitch, Luhmann, Weber, Habermas; =)
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

ŽeSpetJst napisal/-a:
lucky napisal/-a:Aja, pa prof. je rekel, da je treba poznat samo pet osnovnih avtorjev - kar se tiče prepoznavanja virov oz. njihovih besedil in podobnih zadev.

Lp
Am rekel je takole: za prepoznavanje teksta, to je v tisti čitanki Pravo in družba pa morate poznati tistih pet avtorjev; Ehrlich, Gurvitch, Luhmann, Weber, Habermas; =)
Ja, točno.
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

Super potem... Drugje pa tako ali tako že ne rabiš vedet več o avtorjih. Razen v podvprašanju v virih, pa še to se skorajda vedno nanaša na predhodnjega avtorja :)
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

caaat napisal/-a:
ParfumeGirl napisal/-a:A mi lahko kdo napiše pogoje (kot jih je potrebno podati na izpitu) za obstoj politične javnosti? Ker so v Calvotovi skripti malo pomešani in zelo na kratko napisani, v knjigi pa je že vsak pogoj na dolgo formuliran.
Jaz bi tko napisala, pa tut mislm da je prav:
1. Uravnoteženo število udeležencev (mora biti približno enako število tistih, ki dajejo mnenje in tistih, ki mnenje sprejemajo)
2. Organizirana akcija (možnost organiziranja nekega gibanja oz. delovanja za uresničitev oz. realizacijo ideje)
3. Odgovor (možnost dati odgovor na mnenje nekoga drugega)
4. Nedržavni nadzor (se pravi delovanje javnosti brez državnega nadzora, ni državnega usmerjanja)

Mislim, da je to to. Če ni, naj kdo popravi :D
jaz pa mislim da je takole: . Za razvito javno mnenje oz. razvito javnost je nujno potrebno enako število ljudi, ki mnenje ustvarja in sprejema, da je v njej zagotovljena možnost odgovora na javno izraženo mnenje, obstaja možnost družbenega delovanja za uresničitev neke ideje in da ne obstaja možnost državnega nadzora nad vsebino izraženih mnenj.
Sicer je tole skopirano iz skripte in zato malo čudno formulirane, vendar so notr skriti 3 elementi za razvtio javnost, to kar si pisala ti pa mislim da je za javno razpravo, naj tud mene kdo popravo če se motim:D
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

Jst mislim, da so pogoji za obstoj javnosti enaki kot tisti za javno razpravo.. sej konec koncev sta tok isto napisali, da tut če uradno naj ne bi blo to isto, lahko fingiramo da je; usaj jst bom :mrgreen: :lol:
Portia
Prispevkov: 72
Pridružen: 07. Nov 2010 15:20

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a Portia »

Kko bi opisali pojav birokratizacije moderne družbe, pa tudi ožje- političnih strank npr.?
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

mene zanima, kok je treba kej znat tele metode ... delitev na osnovne pa raziskovalne tehnike vrjamem, da je treba poznat, kaj pa metode spoznavanja prava pa tehnične metode prava? pa a je treba znat podrobno opisat te metode al je bolj princip 'kakšne vrste opazovanja poznaš'? hvala :)

aja pa še to, je poudarek bolj na teoretičnem delu (vrste sociologije, metodologija ... ) al bolj na praktičnem delu (zakonodaja ...)?
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, kako potekajo ustni izpiti pri sociologiji prava? Če pišemo v ponedeljek, kdaj približno bom na vrsti, ker moram kar počakati v Ljubljani..?

Hvala in lp
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

hpoirot napisal/-a:mene zanima, kok je treba kej znat tele metode ... delitev na osnovne pa raziskovalne tehnike vrjamem, da je treba poznat, kaj pa metode spoznavanja prava pa tehnične metode prava? pa a je treba znat podrobno opisat te metode al je bolj princip 'kakšne vrste opazovanja poznaš'? hvala :)

aja pa še to, je poudarek bolj na teoretičnem delu (vrste sociologije, metodologija ... ) al bolj na praktičnem delu (zakonodaja ...)?

Am na zadnji uri, ko smo mal prečekiral njegove izpite, je glede tega reku, da si za izpit nej zapomnemo samo nekej metod, ene 3 je povsem dovolj; smo mel prov tak konkretni primer tiste metode po Lukiću in je blo za vsako metodo dovolj, da si napisal en primer...
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

lucky napisal/-a:Zanima me, kako potekajo ustni izpiti pri sociologiji prava? Če pišemo v ponedeljek, kdaj približno bom na vrsti, ker moram kar počakati v Ljubljani..?

Hvala in lp

Če me spomin ne vara, je Igličar rekel, da se naslednji ponedeljek začne z ustnimi, en teden časa si vzame, da popravi, potem pa smo razsporojeni po abecedi za ustnega...
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Torej, v ponedeljek, en teden po pisnem izpitu?
ŽeSpetJst
Prispevkov: 45
Pridružen: 03. Dec 2010 21:15

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a ŽeSpetJst »

lucky napisal/-a:Torej, v ponedeljek, en teden po pisnem izpitu?
Ja mislim, da je tko rekel, samo nisem pa 100 procenten...
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

ŽeSpetJst napisal/-a:
lucky napisal/-a:Torej, v ponedeljek, en teden po pisnem izpitu?
Ja mislim, da je tko rekel, samo nisem pa 100 procenten...
Bi blo potem bolje, da mu napišem e-mail, ker vedet bi pa morala..?
carko32
Prispevkov: 108
Pridružen: 16. Okt 2010 14:03

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a carko32 »

lucky napisal/-a:
ŽeSpetJst napisal/-a:
lucky napisal/-a:Torej, v ponedeljek, en teden po pisnem izpitu?
Ja mislim, da je tko rekel, samo nisem pa 100 procenten...
Bi blo potem bolje, da mu napišem e-mail, ker vedet bi pa morala..?
je tako rekel.. v ponedeljek, 31. 1., so prvi po abecedi.. potem pa naprej.. po 2 gresta v sobo, tam pogledate izpit, pove točke, pove če te želi na ustnem, ti poveš če bi šla na ustnega.. potem pa imaš frej kakšno uro(da so še ostali na vrsti) da se pripraviš za ustnega oz. nekaj takega je rekel glede tiste ure čakanja.. morda tudi 2 uri čakanja..
upam, da sm ti pomagal..
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

Super. Hvala lepa.

Lp
caaat
Prispevkov: 126
Pridružen: 23. Nov 2010 20:08

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a caaat »

še enkrat... mogoče kdo ve, kaj moramo znat o ljudski zakonodajni iniciativi? pleeasee :)
sheila
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Nov 2010 16:17

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a sheila »

živjo sociologi :D

mene pa zanima če je za tisti tip vprašanj ko bomo mogl avtorja napist potrebno znati sami teh 5 avtorjev( habermas, luhmann, weber...), da jih bomo prepoznali ali tudi tiste ta druge(durkheim....)
ka pa sociologijo na slovenskem se boste učil??

lepo se še naučte do pondelka :D.....še čist preveč časa mamo :mrgreen:
lucky

Re: Januarski izpit 2011

Odgovor Napisal/-a lucky »

sheila napisal/-a:živjo sociologi :D

mene pa zanima če je za tisti tip vprašanj ko bomo mogl avtorja napist potrebno znati sami teh 5 avtorjev( habermas, luhmann, weber...), da jih bomo prepoznali ali tudi tiste ta druge(durkheim....)
ka pa sociologijo na slovenskem se boste učil??

lepo se še naučte do pondelka :D.....še čist preveč časa mamo :mrgreen:
Profesor je povedal, da je treba glede tega poznati Gurvitcha, Ehrlicha, Webra, Luhmanna in Habermasa.

Lp
Zaklenjeno

Vrni se na