Izpitna vprašanja

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

a res??? po pravici povedano sama nimam pojma...hvala za trud :D jst v knjigi glih ne najdem odgovora... a poveš kje si to najdla, da še sama mal preberem... hvala slovenija!
Banne
Prispevkov: 53
Pridružen: 30. Jan 2009 20:00

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Banne »

Wildcat* veš kaj..men je na prejšnem roku igličar, k sm napisla v ''odgovor'' vse kar sm vedla, sam obkrožu tist kar je pravilno in dau točke (=..hah. tko da upam da bo tokrat s5?!?!...sicer pa sam da se rešm te glupe soce..ni ravno izmed mojih ljubših predmetov (poleg peka mij to res glupo se blo učlit; beri: sociologe pa to! sj pol uno na koncu je še dokaj zanimivo.). Ja ane da je 95 točk. Čudn res. Pomoje se je zmotu?? ne vem...oz če se pa ni, pa sam seb dela delo (zaradi kriterija).
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Ja sej če tko pogledaš, nobena ni nč narobe napisala. Pomoje je bistvo, da je tam postopek omenjen :D Pa Igličar je res tak prjazn stric, tko da bo pomoje spet tko ocenjeval. Ma sej ubistvu mi je skor vseen, pozitivno bo zihr, na več pa tud nisem ciljala, glede na to, da sem se iz skripte učila. Ma sej spet ni tolk slaba soca, k enkrat preguraš skoz tiste avtorje, rata čist zanimiva :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
desetak
Prispevkov: 5
Pridružen: 02. Sep 2009 19:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a desetak »

Ta narodna suverenost- jaz sem napisal ljudska suverenost- to je ziher narobe ne?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Jp, pravica naroda do samoodločbe izhaja iz narodne suverenosti.
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

grissom napisal/-a:a 50-60 točk je zagovor? pa a ma kdo izkušnje s tem? me zanima kaj kej ponavadi sprašuje... hvala!


ja, to je zagovor, js sm mela 54, pa sm mela pol zagovor, sj je ful prjazn, pa praša nč kej zajebanga
slovenija
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Sep 2009 08:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a slovenija »

Grissom, zdej sem v službi, tko da ti enkrat proti večeru odpišem, O.K.?
Tko z glave pa res ne vem.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

hvala bajna! sm še neki me zanima, a sprašuje tut avtorje, al sm ostalo teorijo? hvala
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

vpraša te nekej v povezavi s seminarsko, mene je prašou kere odnose pravno urejamo, to se še spomnem :D sam tko, poglej si tisto snov k si jo mela za seminarsko
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

še enkrat hvala
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a entity »

Joj a nihče zagotovo ne ve kako je pravilen odg. pri 4.nalogi? Jaz sem obkrožila a. Pri 3 nal. 6 točko. Pri 2. avtor Max Weber, drugo nisem znala. Pri 1. anketa in potem naštela mediji, stiki z drugimi, izobrazba, poklic...
Pri zadnji opisala, po moje kar ok... Potem pa zaj***** in prečrtala pravilen odg. ki sem ga imela že napisanega in napisala državna suverenost. :( :roll:

pogledala - 4. nal. = a, deklaracija je politični akt, učbenik sociologija prava str. 270 - Vpliv strank na državno zakonodajo. (razen če si narobe razlagam... ampak dvomim) :)

kaj pravite?
slovenija
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Sep 2009 08:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a slovenija »

E, pa to sm tut jst mislna! Tko, da dejansko naj bi bil a) odgovor pri 4. nalogi pravilen!? Kaj ne???
Kdorkoli? Hvala!
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a entity »

Pomoje ja. Upam :)
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

jst sm se mal pozanimala pr kolegici, pa je rekla, da če je pisal UNIVERZALNA DEKLARACIJA O ČP, pol je pravilno, saj ne zavezuje držav pravno, ampak moralno, sprejmejo jo le če hočejo. Če je pa pisal EVROPSKA DEKLARACIJA O ČP (al neki tazga) pa je pravno zavezujoč akt za vse članice eu. Jst sm že tok zmešana od tega premišljevanja, da sse sploh ne spomnim več kaj je pisal. Tko da a bi lahko kdo znal točno napisat kaj je bilo pod a) odgovorom...

lp
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a entity »

ni pisalo evropska.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

ZAKON :D :D :D
desetak
Prispevkov: 5
Pridružen: 02. Sep 2009 19:29

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a desetak »

Kako ocenjuje Igličar? Je "radodaren" s točkami :) ? In kako je na ustnem?

Hvala za info
slovenija
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Sep 2009 08:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a slovenija »

Na ustnem ima knjigo zraven, vsaj meni se je tako zgodilo na prejšnjem roku, in izbira vprašanja iz nje. Meni je zastavil 4 vprašanja (dva sem znala, dva ne) in je bla negativna, kljub 57 pikam na pisnem.
Pri pisnem delu moram reč, da je bil dokaj "radodaren " glede pik in ne komplicira, če ni ravno po definiciji zapisano.
Poglej si temo, ki si jo imela za seminarsko, saj najprej vpraša eno vprašanje iz seminarske, ki pa ni preveč težko, tudi z ostalimi vprašanji ne komplicira.
Moja napaka, na prejšnjem roku, je bla ta, da se nisem iz knjige učila, oz. je sploh nisem pogledala (vse sem po skriptah delala), kar se je izkazalo za veliko napako, vsaj kar se ustnega dela tiče.
Srečno ti želim na ustnem oz. upam, da ti sploh ne bo potrebno ustno zagovarjat in bo že pisni del dovolj.
Čauči.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

slovenija živjo!
a si mogoče kaj zvedela glede zagovora za 4,5,6 opravljanje...a tud če pišeš pozitivno zagovarjaš al samo če si med 50 in 60 točk?
aja, a k si zvedla rezultate na prejšnjem roku, si imela takoj zagovor al kasneje?
Vnaprej hvala za odgovore!

lp
slovenija
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Sep 2009 08:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a slovenija »

Zadeva je sledeča: pisala sem Brankotu v referat (2x) in v obeh primerih mi je napačno odgovoril oz. se nisva razumela glede mojega vprašanja, tko da tega ali imaš ustni obvezno tudi pri 4. in 6. opravljanju ne vem (pred izpitom je Igličar omenil samo 5. in 7. opravljanje), po vsej logiki pa, če je že 5. in 7. opravljanje omenil, pa mislim, da to velja tudi za 4. in 6., skori sigurno , tko da ja, skoraj bi si upala trdit, da je ustni obvezen za vse "komisijke", sam ne me pa držat za besedo.

Sm pa neki presenetljivega zvedla od Brankota, ko mi je napačno odgovoril, citiram: "Res pa je, da profesor (lahko se strinjava, da je to zelo dobra možnost in jo ne ponuja noben drug) dovoli pri 5. ali 6. opravljanju zagovor tudi, če nimate pozitivno pisni del... To je bil njegov drugi odgovor, posredujem pa ti še prvega: "Pri 4.opravljanju lahko zahtevate komisjijo, a mu morate na izpitu to tudi povedati.

Zagovor na prejšnjem roku in takšno prakso ima vedno, sem imela potem, ko je vsem povedal za rezultate, oz. vpisal ocene, tistim, ki so bili z njo zadovoljni in jim ni bilo potrebno zagovarjat. Potem pa pač hodiš not tko k se med sabo dogovoriš. Rezultate pa kar hitro razglasi, tko da vse skupi ne traja več kot slabe pol ure.
Tko upam, da sm ti kaj pomagala.
grissom
Prispevkov: 50
Pridružen: 08. Mar 2009 13:33

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a grissom »

hvala! si mi zelo pomagala...
lp!
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a entity »

nekdo je zadnjič že napisal, da pri igličarju ni potrebe odgovarjat če imaš že pozitivno na samem pisnem delu, tudi če si pisal 4... upam da to drži :) ko je omenil ustni del za tiste ki delajo 5, 6, sem jaz razumela tako - tudi če pisnega nisi naredil lahko prideš ustno odgovarjat..
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a bajna »

kko če si pisal 4??
slovenija
Prispevkov: 13
Pridružen: 15. Sep 2009 08:43

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a slovenija »

Baje, če četrtič opravljaš izpit in če pisni del odpišeš pozitivno (nad 59 pik) ti ni potrebno izpita ustno zagovarjat!

Če pa izpit opravljaš petič ali šestič pa prof. dovoli odgovarjanje tudi, če nisi dosegel 50 pik, česar ne nudi noben drugi prof. - za ta del sem 100%, saj mi je Branko iz referata tako napisal, še vedno pa si nismo na jasnem ali drži tudi prvi del tega sporočila.

Kaj bolj pomaga???

LP
Uporabniški avatar
Kvatro
Prispevkov: 65
Pridružen: 12. Maj 2009 17:35
Kraj: ljubljana!

Re: Izpitna vprašanja

Odgovor Napisal/-a Kvatro »

kaj se sekirate okol tega :lol: to je bonus, Igličar je glede tega res prjazn in bi rad olajšal stvar, če po nevemkokih poskusih še zmeri ne pišeš pozitivno, maš useen ustnga. Če pa pišeš 60 pik se ti pa zihr vpiše. Res pa da logika pa naš glup faks ne gresta skupaj :x
btw, ste zihr da tista dekleracija ni bla evropska? ker neki izmed a in b je blo definitivno neki v zvezi z evropo..
pa še to.. a niso bli do zdej komi trije roki? kako lahko v četrto pišeš pol?
Slika
Odgovori

Vrni se na